Godzilla II: Kráľ monštier

• Česko Godzilla II Král monster (viac)

Po celosvetovom úspechu filmov Godzilla a Kong: Ostrov lebiek prichádza do kín ďalšia kapitola z Monsterverza: Godzilla II: Kráľ monštier. V novom akčnom dobrodružstve sa Godzilla postaví zoči voči najznámejším príšerám v histórii pop kultúry. Príbeh sleduje hrdinské úsilie členov kryptozoologickej agentúry Monarch odraziť útok gigantických tvorov, vrátane impozantnej Godzilly, ktorá čelí prerastenému motýľovi - Mothre, vtáčiemu Rodanovi, ale aj svojmu najväčšiemu nepriateľovi, ktorým je trojhlavý drak Kráľ Ghidorah. Keď tieto predpotopné druhy, považované za mýty a stáročia ukrývané po celej planéte, opäť povstanú, začne sa boj o nadvládu a existencia ľudstva bude visieť na vlásku. (Continental film)

mosnak odpad!

Jednoznačně největší píčovina roku 2019. A to mám rád sci-fi, monstra a vše kolem toho. Ale tohle mě málem donutilo odejít z kina. Ma přítelkyně se výborně prospala... protože v kině jsme byli pouze 4 :-D už tohle bylo znamení - 1% ()

bobstock

Další a mnohem drsnější, mnohem radioaktivnější, mnohem prostě ve všem velkolepější jak nikdy předtím? Asi jo, jestli si přejete zápasy monster a digitáně hnědého nepřehledna ve spoustě tmy a ohňostrojů? Sedíte správně. Pravdou je, že samotný film od nadpozemského traileru je dosti zjednodušený a jakýsi metafyzický přesah postrádá. Monstra vylezou z děr a hlásí se o slovo. Lidští hrdinové hláškují a umírají jen pokud se sami vzdají. Rozkládající se svět lidského druhu na této planetě je smrsklý do vyječené mexické ulice. Žádné mezinárodní názory, politika či filosofování nehledejte, vše řeší Monarch v digitálních vrtulnících jakožto tahoun této nové éry přerostlých zvířátek. Pochvalu snad za původní hudební motiv z černobílé godzilly, který se tam asi 2x mihnul a roztomilé můry Monthry, při které se mi zachvěly slzavé kanálky dojetím nad krásou obrazu jejich modrých křídel. A co na to Iširó Honda? 60% ()

Jaro_slav

Poté, co jsem mozek zmenšil na velikost této tečky • a svuj pomyslnej EEG graf limitně přiblížil přímce, docela se mi to líbilo. Zajímavý herecký obsazení. I špičkoví herci občas potřebujou prostě jen vydělávat. ()

filipvrbik

Po naprosto příšerné jedničce je tu téměř stejně příšerná dvojka - a nebo jsem jenom už věděl do čeho jdu. No každopádně hrůza a ty příšery, které to měly táhnout byly úplně nejpříšernější ze všeho. Snad jen poslední bitka trochu ušla - jinak prostě zlatá Godzilla z roku 1998, ale s trochou sebezapření jsem se dodíval, třikrát sláva- ať žije král...20% ()

Zombi

Trailery slibovaly parádní atmosferickou jízdu a souboje monster. Výsledek je ale opět bída a může za to pitomej scénář a naprosto nezajímavý postavy. Monstra samotná vypadají dobře a závěrečná bitka je fajn, ale nic už nezachrání tu nudnou výplň před tím. Ne že by akce byla jen na konci, to ne, ale moc mě nezaujala a nestrhla. Osudy lidí mě absolutně nazajímaly, jinak se tam jen lítalo z bodu A do bodu B atd., zlatá Emmerichova Godzilla, sice byla hodně daleko od originálu, ale aspoň byla zábavná. ()

ac3r

Nebyla to taková pitomost jak jednička, ale stejně mi to pořád připadá strašně hloupý celej ten příběh od A do Z. Jediný plus, že i přes délku filmu je pořád nějaká akce, takže to celkem rychle uteče. ()

Henry007

Na konci filmu jsem byl zničenej daleko více než všechna ta monstra a města dohromady. Druhá Godzilla je ubíjející podívaná. Rodinná linka je děsná - fungovat by mohla ve filmu s přírodní katastrofou, nikoliv tady, kde akorát berou momentum rvačkám obřích monster. Tyto epické scény jsou rozbíjeny neustálými střihy na ustrašené tváře hlavních postav, jejichž osudy mě vůbec nezajímaly. Táta všeuměl, máma mrcha a jejich odvážná holčina, která vezme osud lidstva do svých rukou. V ruinách města ji pak rodiče budou hledat, přestože je většina budov srovnána se zemí a obří tříhlavý drak jim tancuje nad hlavami..... Ano, i u jedničky byla lidská linka slabá, ale na mě fungovala ve spojení s celkovým vyprávěním příběhu, jehož cílem byla postupná gradace a POV dění očima lidských protagonistů. Vše poté vyústilo v epickou závěrečnou bitku, která po dvou hodinách pouhých náznaků a útržků byla skvěle fungujícím vyvrcholením filmu. Tady se to o lidské POV částečně taky snažilo, ale nebylo to provedeno vůbec tak dobře a nekorespondovalo to se celkovým pojetím filmu.... No a ty bitky? Raději jsem si je měl pustit na YouTube a ušetřil bych dvě hodiny času. Z pár závěrů by vznikly nádherné pohlednice, ale zbytek času je to klasický digitální binec, kdy divák často ani neví, jestli se monstra mlátí nad zemí/pod zemí/pod vodou, protože vše je zahaleno v hnusném modrém filtru, husté mlze či dešti. Ale aspoň v něčem se jedničce toto pokračování vyrovná - ani jeden film už nechci vidět znova. Godzilla 2014 byl skvělý kino zážitek, který by ale v televizi akorát nudil a druhý díl je zkrátka jen energii požírající digitální maglajz. ()

GavlaDan

Po výborné jedničce je to celkem zklamání. Digitálních potvor je zde sice víc a jsou zde déle, ale zbytek filmu jede na půl plynu. Lidské postavy ve mně sice vyvolaly nějaké emoce a byl jsem schopen se na ně napojit, ale k čemu to, když jsem necítil žádné nebezpečí. Celý svět se řítí do záhuby, ale naši hlavní hrdinové jsou naprosto v pořádku, i když se prakticky po celou dobu filmu nachází v místech, kde by je to mělo na místě zanihilovat. A když příběh staví právě na ohrožení našich postav, které necítím, tak je to problém. Na druhou stranu… hezky se na to kouká. Ze všech projektů dosavadního MonsterVerseu se mi to líbilo vizuálně nejvíce. Nad všemi těmi barvami a kompozicí očividně někdo přemýšlel. A to já cením. 6/10 ()

Oliveris

Tak toto sa skutočne nepodarilo. Asi som mal od tohto filmu priveľké očakávania, pretože sklamaný som bol dosť. Keď pominien zbúchaný príbeh a nevýrazných hercov, film najviac trpí na strih. Prelínanie scén je chaotické a nepôsobí vôbec príjemné. Akcia mi taktiež prišla nezáživná, bez rýchlejšieho spádu. Jediné, čo ten to film zachraňuje sú vizuálne efekty. Čo ma taktiež veľmi mrzí, monštrá okrem hlavnej dvojky nemajú skoro žiadny priestor a ani nie sú nejaké zaujímavé. Záverom. Godzilla II je dobrým príkladom toho, ako mrhať potenciálom nového sveta. Ak ešte bude nejaké pokračovanie, takto prosím nie. ()

husokachna

Je to dementní od začátku do konce. Jednání postav, jejich motivace, to co dělají, proč to dělají a jak to má fungovat - nic z toho nedává žádnej smysl a aby toho nebylo málo, tak hlavní hrdinové pronášejí s totálně vážnou tváří věci typu - NE, MY BYCHOM BYLI JEHO MAZLÍČCI. Nefunguje tam vůbec nic, občasnej pokus o humor (černoch voják jako nositel zábavy) zní jako kus masa, když pleskne o zem. .....a přesto jsem se bavil, teda až do určité chvíle. Hodinu a půl se totiž pořád něco děje, furt se někdo někam přesouvá, helikoptérou, letadlem a tak, hraje k tomu hudba, jsou tam různý základny (a to já mám nepokrytě rád) a občas do toho vlítne nějaký parádní monstrumo. Zhang Ziyi je pořád neskutečně nádherná a hlavní "záporák" (nechci spoilerovat) mě tak akorát vytáčel svou debilitou. Takže jakkoliv to bylo debilní, já se bavil. Pak ale přijde předposlední dějství (ponorka) a to už je svou demencí tak out of this world, že už jsem se skoro i začínal smát, spíš jsem se ale ošíval. A hlavně, v tu chvíli, kdy postavy nejsou jenom vláčeni dějem, ale mají ho tvořit, se nejvíc ukazuje, jak je ten film špatnej, jak nedrží pohromadě a jak jsou hrdinové špatně napsaní. A tady už jsem začínal být naštvanej. Naštěstí přijde závěrečný držkobití a já na tyhle monstr fighty slyším, takže mi to spravilo chuť a já můžu (s trochou studu) dát těsnej nadprůměr. PS: GODZILLA DRŽÍ OSTATNÍ TITÁNY ZKRÁTKA - to néééééé :-D. ()

Flopik

Na dvojku som sa náramne tešil , no a vyplatilo sa. Trailer bol famózny a film ponúkol presne to čo sme videli. Grandiózne bitky medzi Titánmi, ktoré boli nakrútené skvelo , boli prehľadné (ak niekto nevidel treba okuliare) , skvelú hudbu do toho no a pomedzi to príbeh ktorý nie je svetoborný ale je to kurňa Godzilla nie Prekliaty ostrov. Troška ma mrzelo že s hercami sme sa nezblížili a boli len ako kulisa, akurát tak Ken mi prirástol k srdiečku. Akcie bolo požehnane a finále nemalo chybu tak isto ako Ghidorah ( záber na sopke sa neskutočne podaril) z ktorého išiel poriadny rešpekt. Vôbec nepozerajte na hodnotenie a komentáre miestnych inteligentov ktorý asi nechápu na aký film idú do kina a chcú silou mocou kritizovať asi nejaké komplexy. Ak idete pozerať Godzillu, tak dostanete presne Godzillu u mňa za 5*. ()

majec4

Ja som zabavil kvalitne. Dostal som presne to co som cakal. Je to miestami naivne i hlupucke naraz, no v globale sa mi to aj tak celkom pacilo. Je tam samozrejme plno CGI, film som pozeral v 4K, takze som si to fakt uzil, aj ked viac svetla by nikomu neublizilo. Odporucam pozriet len v pripade akutnej potreby zabavit sa na filme s hlucnymi efektami a jednoduchym scenarom. ()

M1k9

To je snad poprvé co jsem viděl tolik efektů v godzillím filmu. Pořádná nálož. Možná po mě hodíte kámen, ale dávám 4. 6.5/10 ()

Gulde

Ten film je taková splácanost a v zásadě taková kravina, co se týče logiky uvažování většiny hlavních postav, až je to místy vážně k smíchu. Ústřední rodinka je totálně na pěst, a ve své podstatě svými problémy obtěžují, a hlavně i ohrožují zbytek světa. Vlastně jsem po celý film doufal, že už někdo ukončí toto jejich otravné trápení. Pro mě ale film udržují nad vodou ty bitky nesmyslně přerostlejch ksindlů, který mi prostě baví, a tu akci jsem si užíval, takže jsem ani neočekával žádné inteligentní dialogy (ani bych se jich nedočkal). ()

Blue.Shark

Je to jednoduchý. Od tohohle filmu čekám, že vypnu mozek a budu dvě hodiny čumět, jak se precizně naanimovaný bestie velký jako mrakodrap třískaj ve městech, přičemž udělaj takovej bordel, že tam deset let tráva neporoste. Co jsem čekal, to jsem dostal. Všechno bouchá, všechno vyřeší atomovka, všechno je obrovský a velkolepý. Příběh neřešit, sice tam nějakej je, ale je tupej a vpravdě nedůležitej. Stejně to všechno převáží vypiplanej vizuál. Satisfied. A teď trocha zamyšlení, proč se mi tohle líbí mnohem víc, než třeba transformers, což je skoro stejnej digibordel: Godzilla je rozvláčná a pomalá nakládačka, zatímco Bay má naprosto epileptický tempo, po kterým se za 5 minut vidíte v truhle 10 stop pod zemí. ()

Israha

King of the Monsters bude pro běžného diváka jen dalším obřím, natrikovaným blockbusterem, který se od řady jiných bude lišit snad jen tím, že vynechává humor a nadsázku, a sází na staromilsky působící pochmurnou serióznost. Takže z tohoto úhlu pohledu vlastně rozumím rozpačitým reakcím. Že má někdo problém s tím, když film, mezi jehož základní a explicitně zmiňované motivy patří insignifikantnost lidstva ve srovnání s obřími netvory, potažmo Zemí jako celkem, nemá silné lidské postavy, tomu už rozumím méně...ale naprosto rozumím tomu, co chtěl Dougherty svým pojetím filmu říct. Nic. Zhola nic. Položil se do role obtloustlého chlapečka v nerdovském tričku, který právě od rodičů dostal prachy na všechny své vysněné kaiju hračky, koupil si je a konečně si s nimi může pohrát dle vlastní fantazie. A všem těm, kteří kdy alespoň částečně měli podobné sny, tyto své fantazie ukázal. Fanservis jak hovado a splněný sen všech, co žerou japonské kaiju filmy a představovali si, jak by mohly vypadat natočené za velké prachy v hollywoodských studiích. Takhle, přesně takhle. Nic víc v tom není. Hodně monster, hodně easter eggů, apokalyptická atmosféra, banální zápletka opřená o jednoduchý scénář. Prostě "jen" monster movie, bez snahy o přidanou hodnotu či inovaci. Pravdou je, že osobitostí se Dougherty nevyrovná Edwardsowi, Vogt-Robertsovi ani Del Torovi, ale veškerou tou monumentální pompézností v takřka dokonalém CGI provedení pochyby stejně sfoukne stranou. Watanabe, Farmiga, Dance a ostatní jsou nedůležití, hlavními hvězdami jsou Godzilla a Ghidorah. A ti podávají jedny z nejlepších výkonů své kariéry, Ghidorah dokonce ten úplně nejlepší. ()

warrenur

Vizualne a zvukovo fajn. Nove tvory potesili, teda az na trojhlavu hydru, ktorej hlavy mi prisli akesi "plastove". Avsak, co film pochovava su az neskutocne hlupe dialogy a priblble chovanie postav. Zneprijemnovali mi film v prestavkach medzi obrazmi monstier. V 2D mi film neprisiel tmavy, ako spominaju ti, co videl film v 3D verzii. Avsak napriek tomu povazujem peniaze na kino za vyhodene, hoci som tam siel, prave kvoli platnu a velkolepemu vizualnemu divadlu. Slabe dvojhviezdie. Co ma vsak pobavilo bola zmienka "Long live the KING!" old vyborneho Charles-a Dance-a, ktory hral krala Tywina Lanistera v GoT. :) Inak neodporucam, ak vam ide o viac ako vizualny zazitok. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Následovník filmů Godzilla, Godzilla II Král monster a Kong: Skull Island od studií Legendary Pictures a Warner Bros. by mohl dorazit na streamovací službu. Možná. Film Godzilla vs. Kong v režii… (viac)

Godzilla vs. Kong se odsouvá

Godzilla vs. Kong se odsouvá

26.11.2019

Duel legendárních monster Godzilly a King Konga, který měl vstoupit do kin 13. března příštího roku, se po dohodě studií Warner Bros. a Legendary nakonec odsouvá až na 20. listopad 2020. Film, jenž… (viac)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

03.06.2019

Nová Godzilla II Král monster neoslnila ani kritiky, ani diváky. Přeplácaný blockbuster vydělal o prvním víkendu v Americe jen 49 milionů dolarů, což je obzvlášť smutné v porovnání s první Godzillou … (viac)