Angelika a kráľ

• Československo Angelika a král (viac)
TV spot

Po poprave svojho milovaného manžela Peyraca žila Angelika (Michéle Mercierová) istý čas medzi parížskou spodinou po boku svojho priateľa z detstva Nicolasa. Po jeho smrti a mnohých dobrodružstvách sa nakoniec rozhodla vydať za bratanca Filipa de Plessis-Bellieres. Jej nový manžel nečakane zomrie na bojovom poli a Angelika je vzápätí povolaná kráľom späť na dvor, aby splnila náročnú diplomatickú úlohu. Má presvedčiť perzského veľvyslanca Batchary-Beja k podpisu zmluvy o spolupráci s Francúzskom. Bej je však jej krásou okúzlený natoľko, že ju uväzní vo svojom paláci. Zo zajatia ju síce zachráni maďarský gróf Rákoczi, dohoda je však ohrozená a kráľ zúri. Angelika je zatknutá, ale ani kráľ neodolá jej kráse. Keď však vidí, že si jej náklonnosť nezíska, pretože medzi nimi stojí tieň Peyracovej smrti, prezradí Angelike, že to nebol on, kto zomrel na hranici. Život krásnej markízy dostáva nový zmysel a ona sa vydá hľadať svojho strateného manžela... (oficiálny text distribútora)

WANDRWALL

Právě prostředí paříšké spodiny pomohlo Angelice poznat víc co chce a co nechce a zdá se mi, že by si klidně zvykla na život mezi lůzou, stala se klidně jednou z nich, protože je dobrodružná povaha a i mezi nimi by si dokázala najít pěkné a uspokojivé chvilky. ()

Chrustyn

Zrzčina cesta za pomstou pokračuje třetím dílem, kdy hned zpočátku přijde o svého čerstvě svedeného manžela, aby mohla pokračovat ve své cestě za pomstou a vytřela si zadek se samotným králem. ()

Lacike

Tak sa nám Angelika začne hrať na Mata Hari a oje..., pardon dostane na rôznych exotických misiách pomaly každého chlapa a neodolá jej ani kráľovský frantík. Stala sa z nej riadna rajda. Kto si to ešte nerozdal s Angelikou, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu. Bohužiaľ pre nás chlapov, počet akčných scén klesol na dno, ale počet posteľových scén dosiahol vrcholu. Toto už je nadobro séria pre ženy. A ako vidím vysoké  hodnotenie žien, ktoré mám v obľúbených, tak evidentne sú spokojné. Holt, ženy majú Angeliku a my máme Bonda. Ale občas sa tam nájde vtipný dialóg. Prosím vás na kolenách. Tak prečo nekľačíte? Mám reumu. Fuj. Film zachraňuje finále v ktorom možno príde aj kúzelník, teda pardon upálený čarodej. Ale potom, čo zistí s koľkými si to cudná Angelika rozdala, tak zoberie nohu na ramená a aj s pahýľom nahodí také tempo, že jej zdrhne. Lenže márne. Angelika zapriahne kone a s fanatickým výrazom v xichte sa rozhodne, že ho dohoní. Proste to sa už nedá brať vážne. Ale z nostalgie tomu dám aj tú tretiu hviezdu. 5/10. ()

argenson

Tak tahle Angelika mě baví nejvíc. Páč velká politika, Versailles atd. I když, Versailles byly dokončeny až v roce 1683, takže tady nám to historicky opět trochu pokulhává. Což se týká i Colberta. Je známo, že umřel na přepracování, ale tady by měl být zdatným čtyřicátníkem, místo toho se tu prezentuje jako vyschlý stařík (předválečný milovník francouzského filmu René Lefèvre). V roli komorníka se nám tu navíc objevuje Michel Galabru. A mimochodem, je zajímavé, že když umře někdo z blízkého okolí Angeliky, dycky je to strašný drama, zatímco když ona se dopustí vraždy, je to naprosto v pořádku. Tady mám na mysli scénu, kdy otrávenejma šatkama umlátí svou komornou Terezu (opět mezinárodní krásná hvězda, tady ovšem jako buclatá holka s příšerným účesem - Ann Smyrner). Zato Estella Blain dodala děvkoidnímu charakteru markýzy de Montespan ten správný šmrnc. ()

EastWicka

Angelika je boží, mrška jedna frivolní. Jeden můj teplý kamarád prohlásil, že kvůli ní (konkrétně ve scéně, kdy se v třírohém kloboučku řítí s koňským spřežením za Žofrém) by na chvíli i uvažoval o výjimce ve svých preferencích. A to je co říct. No, i já se tím šíleným melodramatem nechám ráda unést. ()

NinonL

Pro mě nejlepší a nejoblíbenější díl celé série. Šarmantní král Ludvík XIV. (Jacques Toja) zničil Angelice lásku a uvrhl ji do chudoby. Udělal to ze žárlivosti, protože ji tajně miloval? Odpustí mu hlavní hrdinka? Scénu, kdy Angelika přichází temnou noční chodbou do králových komnat, aby se poprvé setkali beze svědků, považuji za nejkrásnější a nejvášnivější ze všech romantických filmů, které jsem kdy viděla. ()

Pierre

Tak tady tenhle díl už je prostě slabší. Angelika mi už připadala vyloženě protivná a scénář toho moc nenabízí. Bez spousty scének by se film obešel. Čásť u Perského panovkíka už občas hraničila s trapností. Dost to zachraňuje Jean Rochefort, který ačkoliv hraje stále jenom vedlejší postavu herecky je určitě nejzajímavější. Ale celkově je tenhle díl takový nemastný, neslaný. A obavám se že další díly na tom budou ještě hůř. I když podle závěru tohohle dílu (který byl až nechtěne komický) soudím, že by další díl měl mít alespoň hlavní zápletku. Ale bojím se že tvůrci selžou. P.S. Následující díly na moři naštěstí opět mají IMHOvelmi vysokou kvalitu, takže pouze tadyten díl mě nezaujal. ()

kaylin

Nemůžu si pomoct, ale oproti prvnímu filmu, který měl zajímavý, napínavý děj, je tohle neskutečný úpadek, kdy z Angeliky se v podstatě udělala kurvička pro všechny, kterým chce dát. Příběh je naprosto prázdný a čeká se jen na posledních deset minut, kdy dojde k tomu překvapivému a zásadnímu odhalení. ()

topi

Tentokrát mocnému půvabu Angeliky podlehne i samotný vládce Francie, král Ludvík XIV. Angelika však pevně odolává, i když u dvora je považována za královu milenku. Ta si to však radši v posteli rozdá s rebelujícím uherským princem Rákoczim. Neskutečná šlapka, ta Angelika naše. V samotném závěru se Angelika opět setkává s milovaným Žofrejem, ale ten před ní utíká..... ()

kajas

Po méně záživném druhém dílu naštěstí přichází asi nejlepší dobrodružství markýzy de Peyrac. Angelika se musí vypořádat s perským velvyslancem a hlavně odolávat francouzskému králi v kulisách Versailles. Nikdy jsem nepochopila, proč zrovna jemu odpírala to, co dala tolika jiným mužům :D. Opět nádherné kostýmy, výprava, hudba. ()

kinderman

Tady scenáristé řezali do živého masa, protože snímek pracuje s motivy pouze druhé poloviny stejnojmenného románu. Celé manželství Phillipa a Angeliky je totiž zredukováno na předtitulkovou scénu, poté dojde k propojení zápletek s Bachtiarim bejem a Rákoczim a soupeření s paní de Montespan o královu přízeň vrcholí ve scéně hrozivé černé mše. Přestože se tvůrci filmu v závěru od předlohy značně odchýlili, film drží pohromadě díky nepostradatelnému Desgrezovi (v knize se vyskytuje na několika stranách, ale i na tak malém prostoru si stihne s Angelikou znovu zasouložit). Filmová Angelika a král nedosahuje úrovně svých předchůdců, obsahuje však důležité poučení: nedebilkuj a nedělej na nepřítele dlouhý nos, i když vás dělí těžké dubové dveře. ()

M.i.k.e

pořád je to červená knihovna hadr,pořád je to hloupoučké a naivní,Angelika je pořád rozhoďnožka,ale je to rozhodně lepší než druhý díl...60% ()

cariada

Další díl o krásné Angelice ,kde se opět provdá a ocitne se až na hradě. Nemůžu dát jiné hodnocení než plné celá tahle serie se mě od mala velice líbí. Má to napětí a dobrodružnost. ()

tomtomtoma

A zase příběh o ženě, která má muže za hračky, jejichž prostřednictvím získává to, co chce. A to i přesto, že častokrát musí nejdříve jakoby ustoupit, aby pak měla vše i s fanfárami. Angélique, tentokrát de Plessis-Belliére (půvabná Michéle Mercier) touží dostat se na vrchol a něco znamenat. Její manžel záhy umírá, ale pří umírání dá královi Ludvíku XIV. (Jacques Toja) svolení, aby se stala jeho milenkou. Povolává ji na svůj dvůr, svěřuje jí úkol, aby ponoukla perského vyslance Batchari-Baye (dobrý Sami Frey) k obnovení smlouvy. A tak nastupjí další dva, které si Angelika musí vycvičit k obrazu svému, což se jí zdaří velmi dobře. Nechybí samozřejmě Desgrez (Jean Rochefort), stále šéf královy policie, která se stává jejím průvodcem a rádcem u dvora. Nově jsou tu maďarský princ Rákoczi (Fred Williams), který je smutným hrdinou v mocenské hře a snad proto mu Angelika poskytne lože, markýza de Montespan (Estella Blain), králova milenka, která těžce nese Angeličín příchod a neváhá se jí zbavit jakoukoliv cestou a oddává se satanismu, a starý Savary (Pasquale Martino), který byl v tajném spojení s Jeoffreyem de Peyrac (Robert Hossein). A je to celé zakončno tím, že Angelika naráží na Jeoffreye, a vzpomene si na svou lásku. Ten je ale zřejmě zhnusen jejím účelovým roztahováním noh a utíká od ní pryč. Je to kýčovité, ale má to snesitelnou atmosféru. ()