Neskrotná Angelika

• Česko Nezkrotná Angelika (viac)
TV spot

Po tom, ako Angelike (Michèle Mercier) sklamaný kráľ Slnko, ktorého milostné návrhy odmietla, prezradil, že jej milovaný Joffrey de Peyrac (Robert Hossein) nebol upálený, ale unikol, rozhodne sa ho Angelika nájsť za každú cenu! Ujde z Paríža, svojich synov nechá u pestúnky a spolu s čudáckym Davarym (Pasquale Martino) sa najprv vydá na ostrov des Langoustiers, kde by sa podľa stôp mohol Peyrac ukrývať, a potom cestuje na palube kráľovskej lode na Sardíniu. Prežije útok pirátov, zúrivosť zvrhlého dobrodruha markíza d'Escrainville (Roger Pigaut) i trh s otrokmi, na ktorom má byť predaná. Statočne odoláva vášnivým ponukám okúzlených mužov i pokusom o znásilnenie, stále verná svojmu mužovi. Ich vytúžené stretnutie sa však skončí celkom inak, ako si obaja predstavovali - Peyracov úkryt totiž prezradia a Angeliku unesú! (TV Doma)

TV spot

Torgal

To, čo by inde bola zápletka na úvod, od ktorej by sa príbeh odrazil k hlavnému deju Angelike vystačí na celý film. Na začiatku teda padne do rúk korzárov, ktorý ju chcú predať do otroctva, víťazom dražby je ale “vy viete kto” a film sa končí. Je pravda, že je to veľmi krátky snímok, ale toto bolo naozaj primálo aj na osemdesiat minút. V závere ale zrazu nie je čas a tak zvraty v chovaní postáv a dejové kotrmelce sú nahádzané jedny cez druhé. V čom sa tento film ale líši od predchodcov (aspoň ako si ich pamätám ja) je to, že tentokrát sa titulná hrdinka výnimočne nenechá klátiť každým mužským v dohľade - naopak, sa tomu dokonca bráni (zrejme preto je “neskrotná”). Aspoň výprava bola celkom slušná a pocítil som aj závan naivne dobrodružnej poetiky, takže to najhoršie zas nebolo. 5-/10 ()

topi

Angelika se vydává hledat svého Žofríka, najme si loď a brázděním po moři a po mnohých dobrodružstvích se s ním setkává. Sotva se však spolu snaží opět sblížit, neboť jí Žofry nemůže odpustit, že byla milenkou krále, tak je unesena markýzem d’Escrainvillem, který se jí snaží znovu prodat jako otrokyni. Kvalita se už postupně snižuje, ale vynahrazují to scény s candijskými kočkami a znásilňovačka v podpalubí. ()

Gemini

Stále naivnější a hloupější filmová série spěje pomalu ale jistě do finále. Na Angeliku silně podprůměrná stopáž také leccos vypovídá o krátícím se dechu scénáře a lecčeho dalšího. Pokud jste se u minulých tří filmů ještě jakžtakž drželi, nyní už nemáte šanci ubránit se smíchu, protože čekáte že každou chvíli zazní kultovní věta "Jsem královna všech moří!!!" ()

WANDRWALL

Sám bych se k těmhle filmům nikdy nedostal, takže jen díky jedné holčině jsem to shlédl všechny filmy, nechal si jí poplést svoje vnímání a když pak vztah skončil, tak mi zůstalo pět DVD s Angelikou... Tenhle čtvrtý film je spíše určený ženskému publiku, a to některému, a zase prim hají piráti a hrdá a seriozní Angelika, a pokud by její chování mělo hodně dívek a žen, tak by bylo lépe a světě. ()

Historik

Tento díl jsem měl vždycky rád kvůli prostředí, ve kterém se odehrával. Ty lodě brázdící Středozemní moře jsou úžasné. Problémem je ale konec filmu. Tady je ta seriálovost nebo návaznost na další díl nejtěsnější a je to bohužel na škodu. Film působí useknutě, nedokončeně. Jinak má každý z filmů o Angelice svůj konec. Tento ne. Přesto dávám čtyři hvězdičky - to ty lodě. ()

• Štvrtý diel Neskrotná Angelika a piaty diel Angelika a sultán (1968) sú vlastne rozdelený jeden film, bol by inak príliš dlhý. (Raccoon.city)
  • Nepříjemným zážitkem pro Michèle Mercier bylo natáčení scény, v níž je znásilněna v podpalubí. Pomyšlení na ni ji děsilo a byla z toho špatná několik nocí předem. Když se na ni vrhla skupina statistů se vzhledem kriminálníků a se špinavýma rukama, roztrhali jí šaty, dotýkali se jí všude a počínali si jako divoši. Jeden z nich - ten co měl pouta na rukou - jí dokonce zasadil prudkou ránu do prsou. Scéna Michéle Mercier natolik traumatizovala, že omdlela doopravdy a otoky na prsou jí zůstaly téměř dva roky. (Cucina_Rc)
  • V roku 1967 sa film premietal pod názvom Angelika a sultán. (Raccoon.city)