Skautův průvodce zombie apokalypsou

• USA Scouts Guide to the Zombie Apocalypse (viac)

Tři skauti a dlouholetí přátelé spojují své síly s drsnou servírkou, aby se stali tím nejnepravděpodobnějším týmem hrdinů. Když jejich město zpustoší invaze oživlých mrtvol, je na čase složit toho nejdůležitějšího bobříka ze všech a pomocí skautských dovedností zachránit lidstvo před zombie zkázou. (Magic Box)

sedm.1

Pokud se mě někdo v budoucnu zeptá, ať mu doporučím nějaký nářezový odvaz, či nenáročnou maximální zábavu, tak určitě neopomenu tento snímek, pod jehož názvem se sice dalo očekávat cokoliv a dopadnout to mohlo též jakkoliv, ale že to bude taková pecka, to jsem neočekával ani v těch nejdivočejších snech. Ono vůbec propojení přisprostlé teen komedie s krvavým hororem byla dost ošemetná a riskantní záležitost a já osobně příliš nevěřil, že by to mohlo zrovna v tomto konkrétním případě dopadnout nějak výjimečně, ale opak je pravdou, tady se povedlo snad opravdu úplně všechno a dopadlo to prostě na výbornou. Od začátku se jedná o nadupanou, trefně švihlou, jízdu, vyplněnou nadmíru fungujícími fóry a hláškami, jen tak nezapomenutelnými scénami, velmi sympatickými postavami, a to ať už v podobě tří skautů, tak jejich nehorázně sexy parťačky, dokonale zvládnutým gore, kterého je navíc opravdu hodně a je i zatraceně nápadité a tohle všechno kupodivu fakt drží pohromadě a zatraceně dobře to baví. Tvůrci navíc ani jednou nesklouzli k nějaké trapnosti, naopak, i ty nejšílenější a nejnesoudnější momenty a scény se jim podařilo přeměnit v dokonalou zábavu, která měla koule, zkrátka, já jsem z této krvavé zábavy neskutečně nadšený. ()

vitekpe

Teenagerska komedie (zde jsou ve skautskem) s prichuti zombii. Ani ta hlavni holka se mi moc nelibila. Nevim, moc me to nezaujalo. Treba je to tim ze nejsem teenager. ()

The Viper

Tohle nejsou začátky devadesátek, kdy trio paniců veme do ruky osud lidstva a během 12ti hodin zachrání svět před zombie apokalypsou. Už jen srážka s jelenem kdy auto píchne kolo ale kapota a čelní sklo zůstane nedotčena. Dávám jednu hvězdu za dobré pobavení při záchrané "ruce" v podobě zombie penisu, no zombie....umějí otevírat dveře, ale lézt po žebříku ne. ()

KoRner

Vtipná komédia s nádhernou Sarah Dumont a celkom sympatickým skautským hrdinom. Zapracoval by som ale trochu na horore, atmosfére by to pomohlo. ()

iXtr3m3

Skvelá zombie komédia so sympatickým castingom. Gore efekty na veľmi vysokej úrovni potešili, uletené vtípky rovnako. Mám dojem, že si tento filmík ako aj ďalšie zbesilé teen hororové komédie ako bol aj Zombieland, Freaks of Nature, Tucker and Dale vs Evil alebo Cooties znovu po rokoch pozriem. Za posledné roky beztak toho moc nového nepribudlo a toto som videl štyri roky dozadu, ostatné spomínané filmy ešte dávnejšie. ()

Lukoboss

Úvodní scéna výborná, pak se to pomalu zvrhne v teenage šílenou komedii, která ale ve výsledku není zase tak vtipná, resp. cílí to asi na mladší, mě to minulo. Některý scény jsou fajn, snaží se to být i správně hnusný (když zombíci, tak hodně krve atd.), ale obecně nemůžu říct, že by to byla nějaká pecka. Na toto téma jsem viděl lepší filmy, tohle stačilo jednou a už to znovu vidět nemusím. ()

dopita

Je to kravina, ale je prošpikovaná potrhlým humorem, kterej se povětšinou strefuje do černého. Některý scénky jsou fakt famózní (duet se zombií zpívající cajdák Britney Spears... to jsem sral). Bohužel akční scény jsou natočeny velmi rutinně, řekl bych až nudně, čímž trpí tempo vyprávění z čehož vyplývá, že jsem se častokrát sprostě nudil. Velká škoda, bže jinak se to dost povedlo. ()

ZdenoLo

Zombieland to síce nezosadilo z trónu ale spokojne môžem udeliť ďalších zaslúžených 5 hviezdičiek. A určite to aj zaradím medzi moje top zombie hororové komédie čo som doteraz videl. Hlášky ako " nepouštěj to péro Bene" alebo " fakt jsme jí právě ufikli kebuli? Žužlala mi prdku Augie to měla za to.." sa mi na hodne dlhú chvíľu zaryjú do pamäti. Tento žáner ma asi nikdy neomrzí a som rád že to okorenili zasa niečim novým a to v podobe skautíkov a striptérok. Srandy bolo kopec aj keď niektoré scénky boli skôr vhodné na vystrihnutie ale to aj tak len pre úplnú dokonalosť. ()

Hanys_

Druhý Zombieland se sice nekoná, ale i tak dávám lehce palec nahoru. Sice to možná bylo až moc teen, ale na druhou stranu má Landon slušnou várku origo nápadů a tak se rozhodně je čím bavit. Navíc Sarah Durmont v tílku. ()

Corpsegrinder

Tohle byl pro mě na první pohled odpad (námět je totiž vážně dementní) a tak mě mile překvapil fakt že je to ve skutečnosti jak hodně slušnej zombie horor tak i hodně slušná komedie, v některejch momentech jsem se smál hodně. Gore efekty by záviděl lecjakej dnešní horor. ()

Sayko

Nic moc. Čekal fajnovou jízdu s vtipy na nějaké úrovni nebo alespoň s "teenagerskými vtipy". Teen-vtipů jsem se dočkal, ale udělalo se mi z nich maximálně tak špatně. Zombie nebyli vůbec špatní, o tom žádná, ale herci nic moc. Taková klasická komedie, na kterou v dalších 2 týdnech zapomenete. Znovu už bych se nepodíval. ()

F.W.Colqhoun

Devadesátiminutový prostor přemýšlet o významu filmů, které si na nic nehrají, jak se shovívavě říká. Jsou potřeba - když se potřebujete najíst čokolády a není s kým, když chcete opít a není pivo (což je slovy Petra Fialy škoda), nebo když potřebujete někoho prstit v kině a dělat to na Taxikáři nebo na Lesních jahodách vám přijde nepatřičné. Skautův průvodce je sice zjevným a ne úplně povedeným pokusem povozit se na úspěchu Zombielandu, ale svých účelů dosahuje. Realizuje na plátně všechny možné vlhké sny nerdovskýh půberťáků a do žánru mimoděk přinese několik více či méně hodnotných nápadů: zombie kočky, houpání se na gumovém ptákovi zombie souseda. A trochu té legrace: kulturní komentář k tématu živých mrtvých popkultury (skoro obsedantní komentování fenoménu Dolly Parton), hlášky jako hold on that cock man či navracející se zombík s trikem YOLO; drobné životní radosti. DOD, what the fusk is this? ()

J.F.B.

Americký protějšek Soumraku mrtvých. Též oplývá pamětihodnou hudební scénou (zde je jich snad i více), ovšem celkové pojetí se samozřejmě liší – jako ostatně trochu i humor – ovšem jak jsem zjistil, tak se nasměju stejně u toho amerického jako u toho britského. Skvělá oddychovka, která pobaví – a i trochu rozšíří obzory...takže teď ke svému zděšení poslouchám Britney Spears (nultá/devadesátá léta byla vážně divná doba...) a lituji, že jsem se nestal skautíkem... ()

kill-tec

Ze začátku mě na týhle rodinný road-show štvalo snad všechno. Šestnáctiletej panic, kterej řídí auto jakoby to bylo zcela normální/legální, srážka s jelenem co byla tak tvrdá, že z něj lítali vnitřnosti, ale na kapotě jen lehká rýha sedřeného laku nebo typický úchyl v podobě skautského vedoucího Rogerse! A to nemluvim o zombíkách, který sice vypadají nahnile, ale rychlostí a pohyby by hravě konkurovali na atletické dráze černým sprinterům. To všechno se ale dá s postupem času snímku prominout. Duo teenagerů, co chtějí na party poprvé oklátit čtvrťačky, stokilovej chodící muffin s heslem "SKAUT AŽ ZA HROB" a striptérka.. ehm sorry, čísnice.. s kurva dobrou muškou, totiž rozjedou takovou záchrannou akci, že se Vám z toho chce najednou ejakulovat. Samozřejmě jsem věděl, jak to skončí, ale párkrát jsem se přistihl, že se snažím to nevnímat. Určitě stojí za povšimnutí scéna na trampolíně. Skákajícího hnisáka jste dost možná ještě nikdy neviděli a ten utrženej mišpulín? To mě fakt dostalo! Dneska mám prostě hvězdičkovej den, dneska mám prostě den, kdy se blbejma filmama skvěle bavím. A vo vo vo tom to je! ()

mclenin

Taký lacnejší Zombieland. Oceniť treba najmä parodický prístup k žánrovým klišé zombie filmov a teenagerských "party" komédií, z každého si niečo berie na mušku, hoci niekedy strieľa vedľa. Nie je to úplne to, čo som podľa názvu očakával (čakal som niečo v štýle knihy The Zombie Survival Guide od Maxa Brooksa), ale vzhľadom na fakt, že kvalitná hororová komédia je na trhu nedostatkových artiklom, som vo výsledku spokojný. P.S. pol hviezdičky naviac za podarenú scénu "Britney Spears" 3,5* ()

Hanes88

Další super svižná parodie na zombíky. Mi se takové filmy líbí i když nemají nijak zvlášť dobrý děj, ale tento film měl výborný. Navíc se mi líbila hodně Sarah Dumont. 75%. ()

orkadimenza

Zkusil jsem "Big short" a pustili jsme si tuto komedii na skautské výpravě. A popravdě jsem se docela obával, protože den předtím jsem si pouštěl ukázky a obával se slušného propadáku. I přesto jsme do toho šli a výsledek byl nesmírně překvapivý. Ukázalo se totiž, že jsem se buď špatně vyspal nebo jsem měl smůlu a narazil na nějaký ojedinělý trapný vtip. Ty se nacházely hlavně v první půlce, kde ještě apokalypsa nepropukla a skauti vypadali spíš jako idioti. Jakmile se na plátně objevil první zombík, začala slušná řežba, která mě přikovala k sedačce a co bych to byl za skauta, kdybych nefandil hlavním hrdinům. Ze začátku to vypadalo spíš na průměrné 3*, díky našlapané druhé půlce (a taky díky skoro poslední větě) ale musím dát vyšší hodnocení. A snímek se nakonec stal filmem výpravy (více v mím Deníčku). ()

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman