Film inšpirovaný skutočným príbehom jedného z najväčších vojvodcov svojej doby, nikým a nikdy neporazeným Jánom Žižkom z Trocnova, ktorý sa stal vďaka svojim činom legendou. (Magic Box)

Stillborn83

Jan Žižka je najdrahší film v dejinách českej kinematografie. Nečudo, výprava, efekty, ale aj herecké hviezdy. A výsledok? Rozhodne priemer, na mňa veľmi nefungoval ani príbeh, bolo tam niekoľko nelogickostí a niektoré veci až príliš predvídateľné. Ako sa niekde vyjadroval režisér Jákl, že ho už v minulosti inšpirovali filmy ako Statočné srdce či Gladiátor, tak to je naplnené vo filme do bodky. Klasický historický biják v zaužívaných mantineloch. Veľa bitiek, občasná surovosť, strata blízkych, náznak lásky medzi hlavnými hrdinami a mocenské hry. A nie som si istý, čo vlastne je podľa skutočnosti, keďže postava Katěriny je vymyslená, detto aj pána Boreša. O Žižkovi sa toho veľa nezachovalo, akurát, že nebol nikdy porazený. Čakal som možno viac životopisnejší príbeh s nejakými bitkami až po jeho smrť. Ale aby som len nehanil. Vo filme mala prsty filmová agentúra William Morris Endeavor, tak sme dostali hollywoodsky biják. Rozhodne potešili aj herci na čele Michaelom Cainom, Benom Fosterom a Tilom Schweigerom. K hlavnej ženskej predstaviteľke v podaní Sophie Lowe som sihľadal cestu dlhšie, ale napokon som si ju našiel. Rozhodne je to lepšie ako The Northman, ale tiež tak na jedno pozretie. ()

nicneznam

Neni to zadna tragedie, ale velmi dobre vypadajici film. Presto na me nezafungoval uplne tak jak bych si pral. Jakla kazdopadne obdivuju, protoze to tak nejak dobre vypada a sehnal tam i dobre herce. Skoda ze to nema dostatecnou ziskovost, podle me by si to zaslouzilo. ()

RAFT

Režisér Jákl konečně po dlouhé době natočil dobrý film.I když, se jedná o nejdražší český film ,tak alespon za něco stojí .Film má skvělé tempo od začátku až po konec .Vše nádherně odsejpá.Tolik skvělých herců po kupě v jednom filmu to se moc nevidí a zrovna českém filmu.Foster skvělá volba do role Žižky.Bitvy jsou dobře na zpracované,drsné a skvěle zahrané .Skvělá kamera,krásná česká příroda a vše možné.Za mě 70% ()

biergof

Obrazově americký průměr. Herecky směšně vážné - všichni jsou tak nepřirozeně vážní, až do absurdna. Příběhově - katastrofa, už z historického odkazu či vůbec. A ta hudba. Hanz Zimmer theme pro středověk? Opravdu? Jákl nemá potenciál ani na Netflix natož kino! Bohužel. ()

Toshio

Tak jsem Jáklovi fandil...tento film je jak Ronja dcera loupežníka bez Ronjy. Jak Conan The Barbarian bez Conana. Lesní bitky, zapichovačky, řezání hlav. Nějaké záběry dronů. Žádné opravdové drama. Hudba absolutně bez výrazu. Musím přiznat, že posledních 15 minut jsem přeskakoval. ()

Mahowny

Jákl se snaží, ale není dobrej režisér. Samozřejmě že cením námět, ale film nedrží pohromadě. 25 scénářů a nakonec z toho vypadne kočkopes. Děj rychle přeskakuje z místa na místo, dialogy jsou frázovité, bojové scény nepřehledné a hlavní postavy vykreslené velmi povrchně. Zdá se, že hodně toho uteklo v postprocesingu a třeba by mohl být directors cut lepší. Celé to totiž působí zmateně, takže mi dělalo problém udržet pozornost a zorientovat se. Pěkná krajina a hudba, debilní kamera, střih a režie. Shlédnuto to bylo vlastně z povinnosti. Bohužel. Jenom z vlasteneckých důvodů 5 hvězd ale dávat nebudu, protože prostě to fakt není dobrej film a neužil sem si to. To, že si Jákl vybral zrovna tohle období Žižkova života úplně nechápu, protože jeho život byl skutečně zajímavý a skýtá určitě zajímavější a zdokumentovanější období. Takhle si museli hodně vymýšlet a to jim evidentně moc nešlo. Třeba si myslí na pokračování.. ()

Ex_Machina

Ako by povedali bratia Češi, „Poctivá středověká řež“. Nerozumiem toľkým negatívnym komentárom, pretože to má slušnú úroveň. Pozitív je viac a preto začnem negatívami: Väčšina z megarozpočtu padla na platy zahraničných hviezd a preto neostalo nič navyše na veľkolepejšiu výpravu a mohutnejšie a prepracovanejšie bitky. Dej sa odohráva v rozmedzí niekoľkých dní a preto z bohatého života Žižky neukázal skoro nič. No a viac záberov z krásnych hradov a menej z lesov a jaskýň by filmu len prospelo. Kladov však vidím mnoho. A to: Casting je veľmi kvalitný a herci hrajú viac než dobre, najmä Ben Foster. Surovosť doby dýcha s každým záberom a bitky sú krvavo detailné. Na dobových odevoch a zbroji vojakov a žoldnierov si dali záležať a temný stredovek je tu vykreslený naozaj poctivo. ()

MAAUZ

Když pominu údajné historické odchylky, tak se nám film velmi zalíbil. Zanechal v nás takovej ten fajn pocit po jeho konci, že jsme si nechtěli pár dní pustit další film. Ben Foster a jeho kumpáni byli drsní a nebojácní. Bitvy naprosto brutální, to se Jákl vyšvihnul. Žádná cenzura. Lásku mezi Žižkou a Kateřinou jsem jim věřil. Hudba tajemná a krajina nádherná. Za mě byl Žižka mega hrdina a bojovník. Jedinej, kdo mě ve filmu sral, byl Ben Cristo. Ani nevím proč.. ()

oldy

Spousta filmových hvězd v jednom velkém českém filmu. Film je ale silně průměrný a občas mě otravoval střih. Mělo to velký potenciál. 6/10 ()

Homerking

Od příběhu jsem nic moc nečekal ale těšil jsem se na pořádnou středověkou řežbu a minimálně jednu epickou bitvu s vozovými hradbami, bohužel to co jsem viděl mě těžce zklamalo, chaotická kamera a střihy během soubojů to bylo čisté peklo a největší bitva tohoto kousku za 500 mega byla akce s jedním vozíkem, jinak lesy vypadaly moc pěkně a obecně takto vykreslený středověk se mi líbil. ()

LdaVinci

Cením, že Petr Jákl se snaží trošku zase vybočit z klasických českých blbinek a útočí na hollywoodksé filmy. Má to teda pěkný vizuál a celkově film docela ujde, avšak mě osobně to prostě nechytlo natolik, abych to opěvoval. ()

Maniik88

Film skončil tam, kde by som chcel aby sa začínal. Aby nám ukázal viac zo Žiškovho umu a taktiky. Viac bojov a hlavne tie proti križiakom. Žial sme dostali len zostrih o vyčíňaní lupičov a únoscov a akúsi mdlú romancu s Fra. princeznou. Herci inak moc fajn, občas aj nejakí tí naši, ale zväčša vedľajšie role. Brutalita občas zbytočná, hudba ma nezaujala. Ale niektoré bitky boli fajnové. Musím si o Husovi, Žiškovi a tých dobách prečítať viac. Mohlo by byť aj pokračovanie.. ()

papadoce

No tak toto kaskadér Péťa nezvládol. K dispozícii mal slušný herecký arzenál, ku tomu tému, ktorá by najmä českého diváka mala nadchnúť, ale zostalo len pri potenciále. Asi jediné hviezdy udelím za sečné a rezné rany a pohmliaždeniny všetkého druhu a sympatické herecké osadenstvo. Inak to nemalo ani farbu ani šťavu, ani nápad ani riadny príbeh. Popravde neviem posúdiť historické udalosti, ale ani tomu sa tu takmer vôbec nevenovali a teda pritom mále čo sa povedalo na pravde ozaj nezáleží. Jan Žižka bol zrejme dosť dobrý stratég, ale to už vieme aj z dejepisu. Zo všetkého najviac sa mi páčil levík. Ten bol ozaj super. Bohužiaľ film je tak max na 50%. Som ozaj sklamaný. Aj Jano by bol, aj s prižmúreným okom. ()

-henry-

Takhle dle mě vypadá film, když nemáš dostatek dobrých záběrů, aby si z toho upletl kloudný vyprávění, ale už z toho něco postříhat musíš. Dalsi vec je, že všichni chtějí vidět Žižku jako toho slavnýho vojevůdce, který dal na prdel všem armádám (a přitom je z dnešního pohledu ambivalentní postavou). A ne se koukat na hodinový pajdání pár herců po lese. Pro kariéru Jákla jako producenta měl  projekt ale velký význam a podařilo se mu regulérně vstoupit do okruhu hollywoodských sběračů drobků. Což je bez ironie víc, než se jakémukoliv českému producentovi myslím podařilo (myslím opravdovej filmovej byznys, né že  někdo dělá jeden film 5 let a pak 10 let nic). Každopádne tenhle film o Žižkovi jste videt nechteli. ()

dkas

Tak já nevím. Film se tváří velmi profesionálně, ale i tak mám nějaké výtky. Předně, je to šíleně brutální, často hlavně na efekt. Dále, občas některé triky úplně nedopadly. Tak třeba v úvodní řežbě, jak padají koně do vody, jeden mě praštil přes oči, že to je nějaká gumová atrapa a bylo to hodně vidět. Snad jsem se nepřekoukl. Dále, scéna se lvem, nevím, ale působilo to strašně nevěrohodně, opět to tahalo za oči. Pokračujeme v některých nelogičnostech, třeba když Kateřina utíkala od Žižky, musela minimálně projít vodou, ale vypadala naprosto suchá, Žižka jakbysmet. Občas se člověk trochu ztrácel v ději nebo místě a tak podobně. Ale jinak to opravdu nevypadá trapně, herecky mi to taky celkem sedělo, soundtrack taky slušný. Škoda tedy několika přešlapů... ()

ANTYCHRYST

Obrovské překvapení:) nechápu proč jsem se tomu tak dlouho vyhejbal.. skvělá kamera..české lokace..krev stříká všude..zbroj drnčí.. :) doost dobrá hudba..několik českých herců..historicky příběh o naší hroudě...co více si přát..Na naše poměry nevídaný ukáz..plnohodnotný..kvalitní historický film..který se opravdu vydařil.90% Ps: jsem netušil co vše se v té době dělo a docela oříšek se vyznat v intrikach a poznat kdo byl ten hodnej a kdo ten zlej :) ()

milwaukee

Těžko říct. Čekal jsem něco jiného. Tohle nebylo nic z naší historie, ale obyčejná mlátička a la Holý úd. Pokud tam něco z historie bylo, tak poslední tři závěrečné titulky a to je sakra málo. Takže jsem hoooodně na rozpacích, jak bych tohle dílo zhodnotil. Tak špatné, jak se tady mnohdy prezentuje, to samozřejmě nebylo. Viděl bych to tak na 60%. A když nad tím tak přemýšlím, Ben tentokrát přišel o oko. A ani nechci myslet na to, o co přišel ve Zkurvený noci. Těžko odhadnout, co bolelo víc :-)))) (500) ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

Už po 35. se uskuteční filmový festival Finále Plzeň. Oslavy českého filmu budou v západočeské metropoli probíhat od 23. do 28. září. Během šesti festivalových dní můžete zhlédnout největší trháky… (viac)

ČSFD Award pro Bena Fostera

ČSFD Award pro Bena Fostera

08.09.2022

Při příležitosti uvedení nejdražšího českého filmu do kin přinášíme všem filmovým fanouškům radostnou zprávu o udělení “ČSFD Award” americkému herci Benu Fosterovi, představiteli Jana Žižky. Foster,… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry

16.10.2021

Aktualizace: Tak se zdá, že se herec těšil na důchod předčasně. Později svá slova změnil a jeho zástupce potvrdil, že hodlá pracovat i nadále.   Původní zpráva: Smutná zpráva z britských ostrovů.… (viac)