Nebezpečné pokušenie

• Česko Nebezpečné pokušení (viac)

Evan Weber je úspešný architekt, šťastne ženatý muž a otec dvoch detí. Jeden víkend zostane sám doma, aby mohol pracovať. Vonku prší a niekto klope na dvere. Keď Evan otvorí, stoja pred ním dve krásne mladé dievčatá Bell a Genesis, celé premočené a stratené. Chcú sa iba osušiť a použiť telefón. Ich nevinná návšteva sa však čoskoro zmení na peklo a nebezpečné zvádzanie vyústi do smrteľnej hry na mačku a myš. (TV JOJ)

TomX2

Už popis filmu napovedá, že Knock Knock nemôže byť originálnym filmom aj napriek tomu, že sa v ňom vyskytujú pozitívnejšie stránky. Dokonca tu bola veľká pravdepodobnosť, že úroveň filmu bude odpadová, no našťastie sa réžie chytil Eli Roth. U tohto režiséra je už zvykom, že aj úplne primitívny príbeh s úplne primitívnym scenárom a hroznými hercami v jeho rukách nemusí skončiť zle. Knock Knock je dobrým príkladom - ak by bol tento film seriózny, zaslúžil by si nanajvýš jednu hviezdu (za pôvabnú Anu, hudbu a Reevesa), avšak v tomto prípade ide hlavne o zábavu. A ja musím uznať, že som sa bavil, čo je až prekvapivé, keďže som sa na film pozeral v nočných, skoro ranných hodinách a vo väčšine prípadov zaspím vždy, keď sa snažím pozerať nejaký film (či už je dobrý alebo zlý). Film je inak zlý, to bez pochyby, ale rovnako ako aj napríklad režisérov starší "Hostel", to má množstvo absurdných a zábavných momentov, vďaka čomu si film dokážem užiť. Ja som s výsledkom vcelku spokojný a prekvapivo som si ho užil. ()

kaylin

Keanu Reeves má hroznou roli, kterou ale zahrál tak nějak, jak by se dalo očekávat. Jeho postava je ale neskutečně nudná a otravná, což je prostě pro celý film problém. Jsou zde dobré prvky, samotný nápad s holkami je povedený, ale celkově to není nic, co by vás mělo vytrhnout. Principy home invasion jsou dodrženy, ale nic navíc – až na jednu scénu s kozičkami – prostě nedostanete. ()

stration

Docela roztomilý námět. Ale je mi líto. Ty děvky mě tak nervovaly, že ten film fakt nenávidím a nevím, proč by si ho někdo chtěl pustit znovu. Ze začátku jsem se těšil, že aspoň chvilku uvidím kozy, nebo že to bude aspoň krvavý. Kozy sice byly, ale krvavý to nebylo vůbec, jenom neuvěřitelně otravný, uječený a těžko snesitelný. Jsem zklamaný, čekal jsem sakra víc. ()

JohnMiller

Režiséra Eliho Rotha beriem ako Tarantinovho kamaráta, nič viac. Jeho filmy ma nikdy nejak extra nezaujali, síce ani neurazili ale nikdy som z nich nebol paf.. či už jeho prvotina Cabin Fever, z ktorého nakoniec vznikla štandardná horrorová séria alebo Hostel, ktorý "preslávil" Slovensko.... Dobré, ale nič špeciálne... Čím ma však tento kontroverzný režisér zaujal, bol jeho nedávny projekt z názvom Green Inferno. Film, ktorý, zatiaľ u nás ešte nieje možné vidieť, iba pokiaľ bývate v USA a navštívite kino, je vlastne poctou nechutnému Talianskemu subžánru kanibalských filmov. Zopár som ich videl, a na svoj vek sú ešte dneska nechutné a dokážu šokovať. Najznámejší film z tohoto obdobia je neslávne známy Cannibal Holocaust. A Roth sa rozhodol, že nakrúti pre tieto filmy svoju poctu. Film mal premiéru už v roku 2013 alebo 14 a stále sa k nám nedostal, nesmierne sa naňho teším. Keď nič iné, tak tento maník dokáže nakrúcať nechutnosti. Popri čakaní na Green Inferno stihol natočiť práve Knock, knock. Knock, knock dostal výrazne väčší budget ako jeho predošlé filmy. Vidieť, že ide o peknú remeselnú prácu, hlavnú postavu si tu zahral Keanu Reeves, ktorý má tiež isté meno, hoci v posledných rokoch nič moc nenahral. Samotný nápad a ústredná myšlienka ma celkom bavila. Do domu, úspešného a šťastného manžela a otca dvoch detí, sa počas dažda dostanú dve krásne slečny zmoknuté do poslednej nitky. Tvrdia, že sa chcú dostať na jednu párty, ale nakoniec to skončí tak, že skončia v trojke v posteli. Na druhý deň ráno holky nechcú odísť z domu, začnú byť nepríjemné a dotieravé.Do určitého momentu to malo fakt hutnú atmosféru ako z nočnej mory. Ale ako sa ďalej a ďalej rozvíjal príbeh a väznenie hlavnej postavy bolo stále viac nelogickejšie a IQ charakterov exponencionálne klesalo, už ma to absolútne nebavilo. Záverečné finále tomu dalo definitívne koniec môjmu záujmu. Vhodné na to aby som v kine objímal holku a venoval sa jej viac ako sledovaniu plátna. Ale aj také filmy treba. Ako píšem, remeselne dobré ale na tento kúsok, zabudnem tak rýchlo, ako som k nemu prišiel. ()

dom156

Střídání mých nálad u tohoto filmu bylo velmi zajímavé. Začalo to ospalým zíváním, poté kroucením hlavou, dále následovalo zaujetí a nadšení a na konci zhnusení a smutek. Film by byl u mých očích docela dobrý, ale ten konec vůbec nevyřešili dle mého správně. Totálně to usekli, vůbec nic nevysvětlili a mohli film natáhnout aspon o 10-15 minut, zde by se opravdu hodilo. Všiml jsem si, že nám herci během jedné scény změní oblečení a dokonce se jim změní líčení, asi nějaké kouzlo. Po konci filmu jsem byl velmi rozladěn a rozhodl se srazit o 2 stupně hodnocení než jsem chtěl předtím dávat. Jinač Reeves se opravdu snaží, ale co zmůže proti scénáristům. Ještě dodatek: Opravdu by mě velmi zajímalo, který vůl vymýšlí a opravdu vymýšlí názvy k filmům, jako já chápu, že nemůžou přeložit to doslova, ale úplně změnit název, co to jako má být, kde to jsme?? Pozastavuji se nad tímto zas a znovu a docela mi to vadí. To je takový můj dodatek. ()

Trevor

Eli Roth rozhodne dokáže viac ako ponúkol v tomto filme. Bohužiaľ sa nevyhol momentom v ktorých film vyznieval skôr ako hororová komédia a nie triler, na druhej strane je to taký ten štýl béčkového filmu pri ktorom človek úplne vypne. V každom prípade dalo sa to zvládnuť rozhodne lepšie avšak žiadne obrovské sklamanie sa nekonalo. Lepšie zvládnutou bola rozhodne prvá časť filmu. ()

grogodil

Jediné šťastie, že Ana de Armas vyzerá tak dobre, že odvádza pozornosť od neskutočne prehrávajúceho Reevesa. Ten chlap možno vyzerá elegantne a efektne v sáčku v dobrej bojovej choreografii, no nedokáže vám predať ani jedinú vystrašenú, či nahnevanú repliku. Inak nič nové pod slnkom. Solídne rozbehnutý malý home invasion trillerík, ktorý si od polovice zhruba v 15 minútových intervaloch sám podkopáva nohy lacnými a blbými kľučkami v scenári. ()

stuntmanMIKE

Krasny priklad bezmocnosti chudaka chlapa, ktory by siel sam proti sebe,prirode, zdravemu rozumu a aj stastiu rodiny, keby nevyuzil prilezitost. Len sa to nejak cele potom zvrtne. Bolo to prijemne, vtipne a poucne... len keby Kajanu vedel hrat :) Jeho neherectvo je priem zufale. Pokial ma vystruhat viac ako udiveny vyraz, nasraty vyraz a usmev, tak je v prdeli. Kazdopadne tie dve stetiny boli luxusne. ()

IceQueen

Prvá hodina bola čírym utrpením. Až od momentu, kedy sa dievčence ukázali v pravom svetle a ja už som krútila prstom nad stopkou, sa miera pozerateľnosti konečne vyšplhala na znesiteľnú úroveň. Roth je absolútny macher v regresívnom budovaní napätia a vraždení potenciálne zaujímavých scén. Klopkanie nie je horor a nemyslím si, že sa o to vôbec pokúša, aj keď u zmäteného Eliho nikdy neviete. Slabšie 2*. ()

OG_Swifty

Po shlédnutí tohohle filmu jsem si vzpomněl okamžitě na hudební videoklip Chase & Status - Pieces, kde se EX přítelkyně mstí příteli tím, že se mu s partou debilů vloupá do bytu a kompletně mu ho zdemoluje, zmučí jeho spolubydlícího a nakonec mu zabijou kočku. Tenhle film má pár rozdílů: Netrvá 5 minut, ale 100. Ženský jsou v něm dvě a nejsou jeho ex, ale prostě magoři. Místo kočky je v něm pes, kterej neumře. Místo spolubydlícího je v něm Louis, kterej umře. Mno ale jinak to bylo podobný WTF bez "potrestání" magora (magorů). Možná je něco nastíněno v "extended ending" verzi, ale není to nic velkýho. Celou dobu jsem si říkal, proč to vlastně dělaj? Měl smůlu, že stalkovaly zrovna jeho nebo to byl celou dobu mega masterplan? A jak to dopadlo s Karen a s ním pak? Otázky a žádné odpovědi... Ana de Armas je kundice a když ho mrdala jako školačka, tak jsem se gebil. Vypadala celou dobu dobře, i v těch stříbrných šatech. Naopak Lorenza mě srala, "soutěž" mě nebavila a jak ho srolovala vidličkou, no to bylo taky něco. Navíc když srolovaly jeho, tak nechápu, proč byly posraný z teplýho Louise (kterej byl ale jinak hyper, setřel je a byla škoda, že tam nebyl víc). No to je celkem jedno, prostě píčovin tam bylo hodně a je to asi jenom pro lidi, co maj rádi torture nebo mrdání (ale ideálně obojí najednou). Hodně mě pobavily ty popisky a malůvky na rodinných obrazech, připomnělo mi to základku, kdy jsme jako malý děti taky všude a všem malovali penisy, vagíny a kozy :D ()

TheDon

Jsem rád, že nejen já jsem si všiml jak byl DJ Ťuk Ťuk mizernej. Přemýšlím o tom, že kdyby tam hrál Martin Zounar, tak bych mu to možná věřil víc. Enyvej to ale nebyl úplně špatnej film. Mělo to nápad, atmosféru a plusový body si to u mě získalo i hudbou. Holky to zachraňovaly jak mohly,ale nestačilo to. Horší tři. 45% P.s: Francisca Valenzuela je hodně poslouchatelná. Aspoň malý plus. ()

lioncel

Klasicky sveřepý, úporný herecký výraz ´Keenu Reeves´ z obrazovky pro mě osobně úplně vymazala postava Bel / Ana de Armas .. naprosto okouzlující, ale také pěkně švihlá, samička - pardon, chtěl jsem napsat svůdná, neodolatelná a lehce vyšinutá - to je velmi nebezpečná kombinace ... ()

Caminzind

Funny Games podle Eliho Rotha, aneb když se vlhký sen mění v noční můru. Knock, Knock je podle mě žánrově blíže horroru než thrilleru, s náznakem exploitation, sic bez krve a brutality. A ikdyž je to Rothův první mainstream, tak žánrová zručnost se nezapře. Rovněž fakt, že scénář je divácky nenáročný a obejde se bez hlubší myšlenky, zvratu či pointy, řadí tento snímek opravdu blíže k exploitation horroru, kde se "věci" dějí tak nějak bezdůvodně, samoúčelně, pro zvrácenou zábavu. Najdeme tu sice klasický pokus o nějaký morální přesah, ale, jak je již zvykem, tak pouze pro forma. Je těžké zde hledat věci pozitivní či vyloženě negativní, aniž bychom vybřednuli ze škatulky subžánru. Jednoduše řečeno, klišé tam je jak máku, ale tak to zkrátka v těchto filmech bývá, tak nač se neustále opakovat. A jelikož snímek nemíří nikam vysoko, je takový, jaký se dal nejspíš očekávat. Co však stojí za zmínku, je hudba, která film posouvá o něco výš a do některých scén si sedla jako cedník na Reevesovu zarostlou palici. 61% ()

Havaj8

To teda bylo psycho. Něco podobnýho už jsem viděl, ale nebylo to až tak americký. V hlavní roli dvojice pěknejch nevinnejch děvčat, kterejm jde od začátku o jedno. Zmrvit každýmu rodinu. Bohužel to dneska schytal Keanu Reeves, kterýmu ta role vůbec nesedla, ale na druhou stranu jsem ho po dlouhý době zas rád viděl. Nezáviděníhodná situace nastala pokaždý, když se to snažil udobřit. Ono v podstatě nebylo moc na výběr. I když tomu chyběla kdovíjaká atmosféra, tak ho bylo líto ke konci určitě každýmu. Jednoznačně z toho vyplývá: Neotvírat sexy roštěnkám, který vám náhodou zaťukaj na dveře! ()

peiton

To je neskutočné ako Vám dokáže pár šibnutých dievčat pokaziť komplet celý víkend.Hrajte ich hru a máte vyhraté.Keanu toto nikomu nesmieš povedať,že ťa dokázali prešťať dve prihlúple husičky,no na jeho slabú obranu poviem,že boli skutočne sexy a príťažlivé,ale byť LEN sexy,povedzme si na rovinu v drvivej väčšine prípadov u mužov stačí.Kto by im odolal,že??Absolútne som sa nevedela stotožniť s Keanu Reevesom ako stárnucim DJ-om na dôchodku,navyše neschopného akýmkoľvek spôsobom odrážať smiešne útoky z ich strany.Páčilo sa mi,že toto celé divadlo bolo robené len z toho čisto morálneho hľadiska,v závere nedošlo k žiadnej šťavnatej brutalite a po chvíľke pochopíte aj prečo,pretože v tomto snímku predsa o nič nešlo. ()

Figu

Jak jsem psal už u Osudové přitažlivosti s Douglasem - "Informace pro všechny zadané hochy! Pusťte si Osudovou přitažlivost před tím, než vás vaše koule stáhnou na druhou stranu do hlubin neštěstí, smutku a samoty!", tak zde je to samozřejmě něco hodně podobnýho. Lehkou lacinost a neoriginalitu bijáku dohání kvalita obou holek, ale to určitě není o jejich hereckých dovednostech, jako o vzhledu a tělech. Každopádně i závěrečnej "facebookovej like" Reevese na svoje lechtivější video s nahou prasklinou stál určitě za pousmání. Jinak naprostej průměr. 55% ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (viac)

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

Blade Runner 2 dorazí už příští rok

23.04.2016

Když se u očekávaného filmu hýbe s premiérou, odvykle se od nás vzdaluje. Dvojka Blade Runnera je ale výjimkou z pravidla, právě se totiž přesunula z 11. ledna 2018 na 5. října 2017. Že to jsou… (viac)