V pasci

• Česko V pasti (viac)

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiálny text distribútora)

Legas

Nejsilněji film zapůsobí, pokud o něm vůbec nic nevíte - ani sebemenší nástin děje (můj případ). Samozřejmě se jedná o holý konstrukt a těžko uvěřit, že by se něco podobného mohlo stát (nikdy neříkej nikdy). Je to takové "bu bu bu" všem potencionálním pedofilům. V pasti je sólo představení o dvou hercích, podpořené občas videoklipově roztěkanou kamerou. Říkal jsem si, že scénárista, který napsal veškerá slova pro 14-ti letou dívku, se zřejmě s žádnou nikdy nesetkal, protože takhle "chytré" děvče jsem snad nikdy v životě nepotkal (naštěstí), ale Ellen Page to vše tak bravurně zahrála, že jsem ji to všechno věřil. Vlastně ten film zachránila před trapností. Díky ní ten domeček z karet docela obstojně stojí. Žánrové dílko, které jsem si užil do poslední kapky potu. ()

Big Bear

Tak tohle bylo skvělé! Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu, ale Ellen Page patří mezi mé oblíbenkyně už dob kdy ji mučila ve sklepě svého domu zvrhlá opatrovnice v Americkém zločinu a zatím jsem s filmy kde hrála byl vždy spokojen. Nebudu spoilerovat a doporučuji zvědavému čtenáři komenty moc nečíst, protože řada těch co to už viděla neví co je spoiler a vyžbleptali tu celý děj... Já jen doplním, že v 1/3 film odvíjející se po očekávatelné trase náhle prudce změní směr i rychlost a pak už je to vážně jízda až do konce. Wilson a Page to dali skvěle a film sám by mohl být klidně i divadelním dramatem... Není náročný na lokace ani velké množství herců. To jsem vždycky obdivoval. Vystačit si s málem a divákovu pozornost držet výborným scénářem a hereckými výkony. Já jsem rozhodně nadšen a dávám 4 smajlíky do chatu! A Ellen byla sladká (až člověka mrazilo ve slabinách.-)! Jo a jako opravdickou třešničku na dortu považuji závěrečnou skladbu od Blonde Redheat - Elephant Woman!!!! Asi nešlo vybrat lepší skladbu, sedla tam dokonale ! * * * * ()

EdaS

Zatraceně ostrý a kontroverzní psychologický thriller, ve kterém na diváka čeká nejedno překvapení. To, jestli si člověk tenhle film užije, závisí do značné míry na schopnosti uvěřit hlavní hrdince její vyzrálost, znalosti, schopnosti a motivaci. Někdy je to trochu "over the top", ale jako celek se jedná určitě o moc působivý (místy pro pány snad až trýznivý) snímek. A Ellen Page je fantastická. ()

Xmilden

Tento film je totálně nepříjemný až protivný. Ještě nikdy jsem si snad nepřál více aby hlavní hrdina vzal kudlu a tu malou bestii co se tváří jako mozek lidstva sprostě vykuchal. Naproti tomu Patric Wilson je loser, tolik šancí měl a tolik šancí promrhal. Ellen Page zahrála roli na jakou hned tak nezapomenu. Ta holka mi neskutečně lezla na nervy. Ovšem upozornění pro všechny kdo jste tento film ještě neviděli. Věci nejsou takové jaké se zdají být. Hlavní hrdina se nachází prostě v pasti, ze které není úniku. 60% ()

Djkoma

Drsná hra na kočku a myš, v které se role zajímavě obrací a děj postupuje pomalu, ale jistě do svého mrazivého závěru. Ellen Page si zaslouží potlesk za svou postavu (ať je sebevíc nereálná) a hned bych tento snímek pouštěl jako takové varování pro všechny "pedofily" a vidělo by se zda je ta láska přejde nebo je to "opravdu" vrozené. Za některé věci by se mělo trestat a tento film to dokazuje všemi silnými zbraněmi, které má. Atmosférou, herci a velmi pevnou rukou režiséra, který od začátku do konce přesně ví co a jak chce mít na plátně. ()

• Film stál necelý milion dolarů, přesto prošel kompletní digitální úpravou obrazu, kdy se sytost a škála barev dynamicky mění podle atmosféry filmu. (Xatrix)
  • Pracovní názvy filmu byly "Vendetta" a "Snip Snip". Název Hard Candy byl nakonec přijat proto, že v sobě obsahuje sladkost i ostrost zvoleného tématu. Internetoví pedofilové tak expresivně nazývají nezletilé dívky. (-bad-mad-wolf-)
  • Během premiéry filmu na filmovém festivalu v Sundance, v lednu 2005, selhal systém Dolby Surround. (ČSFD)

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

17.03.2011

Nebo půjde spíš o pokračování, ale bez Bena Afflecka? Tak nebo tak, studio 20th Century Fox chce, aby se druhé filmové šance slepého superhrdiny ujal David Slade (foto). Ten se prosadil thrillerem V… (viac)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Catherine Hardwicke, Chris Weitz a... David Slade?! Cože?! Po „nějaké ženské“ a režisérovi Prciček a Zlatého kompasu nekompromisní tvůrce V pasti a 30 dní dlouhé noci, který nemá problém nějakému… (viac)

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky

18.01.2008

Komedie ze života Juno vesele sbírá nadšené recenze, filmové ceny i miliony dolarů a o její hlavní představitelce, dvacetileté Ellen Page, se čím dál hlasitěji mluví jako o obrovském hereckém talentu… (viac)