Daredevil

• USA Marvel's Daredevil (viac)
Akčný / Krimi / Mysteriózny / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 34 h 56 min (Minutáž: 46–61 min)

Tvorcovia:

Drew Goddard

Predloha:

Stan Lee (komiks)

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio, Jon Bernthal, Elodie Yung, Geoffrey Cantor, Toby Leonard Moore, Vondie Curtis-Hall (viac)

Matt Murdock přišel jako malý kluk o zrak. Teď bojuje s nespravedlností ve dne coby právník a v noci jako superhrdina Daredevil v newyorkské čtvrti Hell’s Kitchen. (Netflix)

MICHAEL73

Moc filmů od Marvelu mě moc nenadchlo a nebavilo, ale tohle, tohle je pecka! Pojetí Daredevila skvělý. Dobrý styl natáčení, naprosto NEnudná atmosféra. Moc pěkný vizuál a barvy, stejně tak herecké obsazení. Tím, že sem nedávali žádné celebrity udělali dobře, protože neznámí herci se sem velmi hodili... Postavy naprosto skvělý! Superhrdinský napínavý film od Netflixu je paráda! ()

Ellmariachi

První sérii jsem prolétl tak nějak po shlédnutí naprosto božího Punishera a ať se Matt snažil jak mohl, Frankovi se nevyrovnal. Na druhou stranu se rozhodně jedná o hodně dobrý seriál. Seznámíme se s postavami a vůbec světem okolo Ďábla z Hell's Kitchen. Sem tam se mihne postava pro budoucí znovupoužití. Vyzdvihnout určitě můžu akci. Někdy je opravdu skvělá a krvavá. Gangy v rámci světa působí věrohodně a vše do sebe zapadá. 80 procent. --- 2 řada. se rozjíždí pomalu a slušelo by ji o dva díly méně, má ale něco co na mě platí. Franka Castla. Můžete se na mě zlobit nebo ne, ale když je s Mattiem na scéně, tak se čert nechytá. Možná je to tím, jak jsou postavy napsané, ale pro mě je Jon Bernthal v roli Punishera boží a daleko lepší než Charlie v roli Dardevila. Ale pozor není to kritika. Linka jeho a Elektry je super. S vynikajícím finále. Takže rozhodně ne jen za Franka, ale celkově mi druhá série sedla daleko více. Více akce, více postav a více tak nějak všeho zde zabralo skvěle. 90 procent. --- Třetí série už zdaleka tak nešlape. Její úvod je otravný, stejně jako hlavní hrdina. Záporácké duo jen naznačí jak mohlo být silné. Vedlejší postavy se ale dostávají hodně do popředí a dozvídáme se i něco o jejich rodinách. Mezi tím se buduje podklad pro poslední díly, ale je to zdlouhavé a často zbytečné. Finále ujde, ale jedná se jednoznačně o nejslabší řadu, kdy kolikrát máte problém nefandit aby Matt nedostal pořádně přes držku. 70 procent. ()

JJ.Gibson

Daredevil je vskutku podařeným dílem! I když první dva díly mi nepřišli až tak skvělé, třetí díl mě navnadil a ve čtvrtém s příchodem Wilsona Fiska, bylo zpečetěno, že se tento seriál stane mým oblíbeným. Daredevil má výbornou temnou atmosféru a příběh vás zkrátka baví. Řekl bych, že 13 dílů je jen tak tak akorát, protože, sem tam se objeví nějaká malá nedotaženost nebo lehké opakování stejných věcí, ale to se dá vcelku v poklidu přejít. Asi úplně největší dojem na mě dělá padouch Kingpin, protože v podání Vincenta D'Onofria je absolutně bezchybný! Velmi se těším na druhou sérii a zároveň se trochu obávám, jelikož ta první, nastavila laťku neobyčejně vysoko. ()

SonGokussj

Season 1: Seznámení s právníkem, cvičení, vcelu zajímavé pohledy do minulosti, naprosto ÚŽASNÝ ZÁPORÁK, další postavy ne tak dechberoucí... Ten týpek to prostě vše zastiňuje. 55 %. Season 2: Tentokráte se pohybujeme ještě v drsnějším prostředí, hlavně kvůli novému záporákovi The Punisher. Show je akčnější, zajímavější, Fist se zde na chvíli objeví též (jedna z nejlepších episod), celkově dle mého lepší (vyváženější) než první sezóna. 75 % ()

PKD

joker.george to v podstatě napsal za mě. Nevěřil jsem vlastním očím,že je možné v dnešní tupé blockbusterové době, vyrobit tak cynický,tvrdý a brutálně nekompromisní tv seriál a ještě podle Marvelu. Pokud by Netflix někdy udělal v takovémto stylu,Ghost Ridera,chrochtal bych si blahem. ()

erased

Daredevil by s trohou snahy mohl Marvelu sloužit jako oslí můstek od barevného a vysmátého popcornu k vážněji pojatému dramatu, otázkou nicméně je, jestli je to proměna, kterou potřebuje, a na kterou vůbec výchozí materiály mají. Jejich největším trumfem nad rádoby společensky angažovanými hokusy a pokusy od DC totiž dosud byl hlavně jednoduchý a nenáročný děj i humor. Zlo se zde naproti tomu prezentnuje jako všudypřítomný organizovaný zločin, jenže od samého začátku je přepálená škála celé korupce naprosto naivní a hlavně nesmyslná. Úsměvná je v tomto ohledu větší část série, která s kamennou tváří prezentuje newyorkského poloboha podsvětí jako všemocného dozorce nad městem. Teprve když se tento obrázek začne v posledních dílech rozpadat na kousky, zůstává holohlavý kingpin jen (konečně zajímavým) stínem s falešnou iluzí moci. Toto odhalení iluze možná úspěšně kydá hnůj na předchozí epizody, ale ty tři díly, ve kterých se mu to daří jsou bezesporu vrcholem seriálu. Své si na tom ovšem nesou i ve stejnou dobu houstnoucí vztahy mezi postavami na druhé straně barikády. Ti odstartují a skončí jako prototyp sluníčkového týmu bojujícího za práva slabších, a spolu se Fiskem převážnou část série úspěšně napodobují to nejhorší z Gothamu i Arrowa, ale alespoň ve chvíli, kdy mezi nimi jiskří pochyby, konečně úspěšně táhnou celý seriál. Přitom tímto tahounem by měl samozřejmě být především samotný slepý superhrdina. Do jisté míry se mu to daří - jako první mezi svými kolegy totiž nevypadá jako blouznivý cvok a konečně pobíhá po městě jen v praktické a reálně působící lupičské černé, navíc choreografie jeho chvatů hned na první pohled učarují. Jeho první zmíněný klad si seriál málem udržel, jenže druhý se nejen poměrně rychle okouká, ale jeho nindžovské vysvětlení ho rovnou i znechutí. Všechny zmíněné klady nicméně anuluje závěrečná půlhodinka. Když se z Fiska zničehonic stane obligátní všemocný arcilotr, klaďasové se vrátí do obligátních přátelských vztahů a hlavní hrdina si na sebe natáhne obligátní latexový obleček, vrací se celý seriál k nevalným kvalitám svého filmového předchůdce. A ačkoliv jsem od Daredevila čekal průser, že se dostal až do komediální roviny překvapilo i mě. Hodnocení proto o chlup zachraňují jen produkční hodnoty, protože řemeslně je to seriál nadmíru povedený. Nedokážu si však představit, jak si ho udrží i napřesrok. ()

Mkqp

Pět dílů je spousta času a víc už tomu nehodlám věnovat. Nikdy jsem nebyl fanda komixáren, ale občas jsem měl pocit, že by některé mohly za něco stát. Dardevil'a hodnotím jako jedno z těch lepších zpracování, nicméně ne pořád tak skvělé, abych mu věnoval tolik času. Tímto se seriálem nadobro končím a možná dám někdy šanci dalšímu. ()

slord

Hell´s Kitchen je miesto, v ktorom je spravodlivosť slepá (podobne ako hlavný hrdina ;), miesto kde pravda nemá priestor, miesto v ktorom musíte zákon vziať do vlastných rúk a ušpiniť si ich. Brutálna a nekompromisná lahôdka, ktorou Marvel ukázal, že sa vie vymaniť zo svojej škatuľky a výsledok fakt stojí za to. Či už príbehom, postavami, prácou s kamerou  alebo choreografiou bitiek (jednozáberové sekvencie sú vynikajúce), Daredevil dokáže vyraziť dych. Cox ako Daredevil (nebojí sa ušpiniť si ruky, ale nie je to vrah),  D´Onofrio ako Kingpin (jeden z najlepších záporákov, ktorý si ide tvrdo za svojim a len tak ho niečo nezastaví)  či Bernthal ako Punisher (stroj na zabíjanie, ktorému fandíte), a to je len pár z tých všetkých výborných postáv, ktoré v seriáli sú. Výborný počin, ktorý mi hneď prirástol k srdci a nadšenie z neho sa ma drží doteraz.  10/10 ()

..Lucas..

Zatím nejlepší marvelovský seriál Akce, napětí, herecké výkony, děj i hudba jsou naprosto parádní. Charlie Cox se do role nesmírně hodí, to samé se dá říct i o Vincentu D'Onofriovi a jeho Fiskovi. První řada je prostě naprostý nářez! ()

movieband

Během série jsem měl místy o seriálu pochybnosti, co se jeho kvality týče, která byla po celém internetu, tak oslavována. Přišlo mi to dobré, ale ne tak výborné, jak to viděli ostatní. Po shlédnutí celé série musím říct, že Daredevil je scénáristická a režisérka lahůdka, která je na poli komiksových seriálů a na poli Marvel universa něčím jedinečným. Už jen díky svému zpracování mi nezapadá do Marvelu a místy jsem si říkal "Není to náhodou hrdina od DC Comics?", Ne, není. Je to zatraceně vymazlený marvelák, který mě sakra překvapil. Už samotné zpracování člověka vtáhne do děje. Temná a drsná atmosféra, která je zavlažena krví, od dealerů až po Daredevila samotného. Samotná brutalita seriálu mě dost překvapila. Člověk se řekne "Má to na začátku znak Marvel studios, čeká mě další komiksárna pro děti (omlouvám se za ten výraz, ale v porovnání s DC comicsem, se to tak může zdát). " Leda houby. Hned první díl divákovi naservíruje krvavou mrtvolu a krvavou držku Daredevila. Samotná akce je v seriálu zvládnuta na výbornou a člověk si při ní jenom chrochtá blahem, jak se na to pěkně kouká (závěr druhého dílu je po tvůrčí a kameramanské stránce důkazem toho, že tvůrci se rozhodně s ničím párat nebudou a moc dobře vědí, kdy, kde a jak přitlačit na pilu). Po herecké stránce je 100% na co se dívat (Deborah Ann Woll mi přišla během celého seriálu mnohem víc atraktivnější, přitažlivější, krásnější,..... než Rosario Dawson. Nic proti ní nemám, ale Deborah si mě získala okamžitě). Představitel Mata Murdocka je sympaťák i jako právník i jako muž v masce. Foggyho si nejde neoblíbit a postava reportéra Bena Uricha se mi taky dost líbila. A teď samotný Kingpin aka Wilson Fisk. Z prvu se mi moc nepozdával, ale s přibývajícími díly, se z něho vyklube dobře napsaný charakter, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech. (Minimálně mě už ke konci série dělalo problém ho místy snést, jak byl znepokojující na scéně). Po dějové stránce je to zajímavé, jak se to celé rozplétá, a i když se to místy můžže zdát natahované (sedmí díl se Stickem), tak má všecho své opodstatnění v ději. Komiks jsem v životě nečetl (jednou o něm padla zmínka v Ennisově Punisherovi, co jsem četl) a film s Benem Affleckem jsem taky neviděl, tudíž nemůžu srovnávat. Celkově mě seriál překvapil hlavně díky té tvrdé, temné atmosféře a pěkně brutálnímu zpracování soubojů a celkově všeho eRkového, co seriál může poskytnout. Za letošní rok je to minimálně jedno velké seriálové překvapení, které by si žádný komiksový fanda nesměl nechat ujít. 1. řada - 84%, 2. řada - 85% ()

Kaluž

/// 1. sezóna /// Konečně! Konečně si někdo uvědomil, že komiksy se superhrdiny čtou i dospělí. Závěr sezóny se nesl v mírně vyčpělém duchu, ovšem ta nálož předtím se mi z hlavy už jen tak nevypaří. Vincent D’Onofrio v roli Kingpina doslova exceluje! /// 2. sezóna /// „I'm Daredevil.“ Tak tohle byla kolosální nálož! Konečně se mi podařilo dokoukat druhou sezónu historek z Hell's Kitchen a musím opět smeknout. Věčné pošťuchování mezi Daredevilem, Elektrou a hordou bezejmenných ninjů časem omrzí a ke konci už spíše jen vzbuzuje nechtěný úsměv na rtech, naštěstí zde ale zcela vládnou úplně jiné postavy. Wilson Fisk, Frank Castle a Karen Pageová tuhle tuctovou komiksovou taškařici táhnou na vyšší level a dělají z ní plnotučné drama pro širší divácké vrstvy. Skvěle napsané dialogy, do detailů rozvedené motivace a bravurní herecké kreace. Fisk vs Murdock (nejlepší scéna sezóny!), Castle vs Fisk, Daredevil vs Nobu, Fisk vs Castle, Daredevil vs Punisher... tolik choreograficky vypiplané řezničiny v televizní sérii bylo naposledy k vidění snad jedině v Banshee. Dětem bych tenhle nářez nepouštěl ani omylem. Televizní Daredevil s přehledem kraluje žánrové konkurenci a až na scénu vtrhne Bullseye, nejspíš ji už navždy zadupe do země. /// 3. sezóna /// *FAP FAP FAP FAPITY FAP* Juch, taková paráda, až se mi z toho zamlžila skla. Brubaker, Smith, Bendis, Miller… z každého je tam kousek a srdce fandy do komiksů se blahem jen tetelí. Juch! ()

Remedy

Daredevil je ve své seriálové podobě nesmírně povedený počin, který obsahuje všechny nezbytné komiksové atributy – výrazná vizuální složka, brutální násilí, charismatický záporák apod. Navíc je do seriálového formátu převeden navýsost výtečným způsobem (Drew Goddard je pro mě v tomto ohledu Bůh) a samotné zpracování je prostě bombastické. Potěší také fakt, že to rozhodně není povrchní a že nám tvůrci vyjma ústředních postav servírují skvělé vedlejší postavy, jejichž příběhy jsou také neméně zajímavé a naléhavé. Top vedlejší postavou je samozřejmě Punisher, ve třetí sezóně pak zvláštní agent Nadeem. Nezdráhal bych se tvrdit, že Daredevil je na poli seriálů posledních let jednou z absolutních topovek a že si už po tři sezóny udržuje pozoruhodnou a konstantní kvalitu. 1. série – 90%, 2. série – 100%, 3. série – 95% ()

Hanyou

Líbí se mi to. Hlavní hrdina je sympaťák, hlavní záporák je nesympaťák a ostatní postavy jsou velmi dobře zahrané i obsazené. Trošku si říkám, že by nebylo na škodu, kdyby některé boje netrvaly tak dlouho, prostě by to chtělo nějaký chvat, kterým by ty úplně podřadné dal jednou ranou. Nicméně jsem zatím dost spokojená, jak s dějem, tak s atmosférou. ()

Helo

Po prvním díle mi padla huba, po posledním hledám izolepu, abych si jí konečně přilepil zpátky. Tohle jsem fakt nečekal. Marvel dává jednu pecku za druhou a po tomhle a několika posledních epizodách Shieldu se bojím jít do kina Avengers2, aby mě to zase něčím nesundalo. Jen doufám, že v další řadě to více zapracují do MCU a to nejen několika narážkami, jako v řadě první. ()

decouble

Rozhodně zklamání aneb kterak se koncept příběhu temného mstitele utápí v melodramatu vzájemných vztahů na pracovišti. Update: Druhá série docela šlape, ubralo se na kecání a přidalo na akci. ()

Colby Sawyer

Daredevil od Marvelu to naprosto stačilo vědět k tomu, abych se na tento seriál těšil. A co jsem dostal? Naprosto fantastický seriál, který se opírá o klasické trumfy MCU. Může za to především geniální casting, Charlie Cox jako Matt Murdock je neuvěřitelný a neopomenu ani casting Kingpina a Karen. Netflix odvedl skvělou práci od scénáře, přes režiséry až po produkci. Děj je někdy možná trochu pomalejší, ale to se hned změní. Devil from Hell's Kitchen je, jak už to u hrdinů bývá, dvojí osobnost. Talentovaný právník a na druhé straně ochránce bezbranných-Daredevil, postava neobvyklá a o to zajímavější. K tomu ještě rating R přidává grády. Jeden z TOP počinů tohoto roku. -------------------------------------------------------------------------------------------------Tak druhá série je za mnou a jsem v naprosté extázi. Daredevilova první série nastavila laťku neuvěřitelně vysoko a druhá série ji ještě zvýšila. Tvůrci výborně vsadili na Punishera a Elektru. Dvě skvěle napsané a výborně zahrané postavy. Děj je ještě propracovanější než prvně. Každá linka baví a spojuje vše do jednoho příběhu, snad jen linka Karen v druhé polovině je nezajímavá a zbytečně ubírá prostor lepším věcem. Komplexnímu ději však ještě přidávají akční scény: pěti minutová bitka na schodišti bez střihu, Frankův boj ve věznici a scény posledních finálových dílů a to je jen zmínka, akce je ještě mnohem více. Ať se snažím sebevíc nevím, že bych za posledních pár měsíců viděl lepší akci než je zde. Co dodat? Daredevil je srdcovka a nejlepší počin televizního Marvelu a to se doufám nezmění ani ve třetí sérii. ()

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)

Nová řada Daredevila potvrzena

Nová řada Daredevila potvrzena

20.05.2022

Na Disney+ oficiálně dorazí nová řada seriálu Daredevil. Informoval o tom server Variety, který tvrdí, že scenáristé Matt Corman a Chris Ord (Covert Affairs) byli zaúkolování napsat scénář a budou… (viac)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele

20.04.2022

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

Rodičovská rada si stěžuje na studio Disney

12.03.2022

Těšili jste se coby fanoušci Daredevila nebo Punishera ze zprávy, že studio Disney ve spolupráci s Marvelem přidalo tyto netflixovské seriály na streamovací službu Disney+? Pak zjevně nejste součástí… (viac)