Reggie (Reggie Bannister) sa stále nevzdáva, dlhé roky je posadnutý jediným - nájsť priateľa Mikiho (A. Michael Baldwin), ktorý sa pred rokmi stratil a konečne sa pomstiť démonickému Dlháňovi (Angus Scrimm), ktorého ešte dlhšie rovnako márne prenasleduje. Aj teraz, v púštnej pustatine narazil na jeho démonické gule a zviedol s nimi neľútostný boj.  Ale je to všetko pravda? Reggie sa odrazu prebúdza na vozíčku, vedľa neho je dlho hľadaný Mike a má pre Reggieho samé zle správy, pred nedávnom ho totiž našli potulovať sa v púšti, okrem toho mu lekári diagnostikovali demenciu a navyše mu Mike historkám o jeho dobrodružstvách neverí. Fakt je jeho život v niekoľkých posledných desaťročiach len ilúziou, alebo je to len ďalšia lesť v podaní jeho najväčšieho nepriateľa? (beso74)

FromHell

Osloví to určite len veľmi málo ľudí.Podľa mňa aj málo fanúšikov tejto série,nakoľko ukončenie honu na Tall Mana po takmer 40 rokoch by si zaslúžilo určite podstatne lepšie spracovanie...Z nostalgie hádžem síce štyri,no som dosť sklamaný... R.I.P Angus Scrimm ()

PKD

Tak. Máme tu závěr(?) slavné (jen mezi milovníky béčkových horrorových bláznivin) P série. Jsem sice zvláště v tomto V díle, asi nejvíce zmatený, co je a co není realita, jestli něco takového v této sérii vůbec existuje, ale uživám si to rozhodně víc, jak předchozí Zapomění. Což mě někdy rozčiluje. Jak to mám tedy bráti? Části, v domově důchodců jsou reál a uchvatné megakoule, ničící jedním zásahem mrakodrap, či Dlouhán, nabízející na férovku Reggiemu dohodu, ne? Tak to ani omylem! To bych vás pane autore, musel zaživa vykastrovati rezavým nožem a bez umrtvení. CGI pomoc v některých efektech mi vůbec nevadí, i když je docela nezvyk, sledovati tento jediný díl v HD, páč předchozí filmy mám jen v obyč. ok kvalitě.;-) Hudba je stále klasa a byť považuji závěr. rapovou skladbu za poněkud mimo mísu pro tuto sérii, tak to ve výsledku zase takové pohoršení, není.;-) Koule jsou zde už naprosto a s přehledem totálně devastační a nepohrdnou už ani koněm.;) Nápad s liliputánským hercem, který mezi ty smrsklé skřety (made in Tall-man) squelle zapadne, je žůžo. Dokonce ani special quest star v mezititulkové scéně..Rocky mi nedělá šťávy. Odtud ten nápad II. s DT, Susannah. Sexykočka Dawn/Jane, jejíž představitelka se zvláštní shodou náhod jm. Dawn, jest příjemným bonusem a jinak se v podstatě vrací, všichni staří (což v tomto díle, platí doslova) známí. Jen se modlím, ať nějakého kreténa nenapadne spáchati remake apod., páč jak tu mnozí píší, bez Anguse Scrimma (a vlastně i ostatních), to je nemyslitelné. Paradoxně je dobře, že tato série, nesypala velké milióny a tím pádem snad hned tak nepadne do oka, nějakému tomu producentovi, co neví, co roupama zkurviti. P.s. úvod s chlápkem, co Reggiemu ukradne auto v poušti, je na 100% Hajzlík jeden, ale takový konec jsem mu nepřál.;) A rozhodně oceňuji, že tato série nemá prequely, spin-offy apod. Jako Child´s Play. Odmítám tomu od 4 říkati, Chucky. Jde se prostě dál v ději. Sice jsou IV a V v podstatě hl. pro zaryté fandy, ale to není handicap. Spíše to, že tato série není pro běžného konzumenta. Ufff. Zabralo mi to 4h, ale jsem rád, že mám konečně jeden z H dluhů (co se týče komentářů) splacen. Uživatel obitus, to vystihl přesně.;-) Jo a nezapomeňte si pozorně přečísti (tuším od II) závěrečné upozornění, co vás čeká, když tyto filmy z Phantasm série, budete nedovoleně kopírovati, dále rozšiřovati apod. Něco podobného má i série Critters, byť v poněkud jiném smyslu.;-) ()

kaylin

Americký snímek „Phantasm: Ravager“ tak za mě rozhodně není zklamáním, jedná se o film, který dál buduje mýtus a hlavně se zde vrací všechny tři hlavní postavy, navíc v podání svých tradičních herců. A bohužel už jsme si jistí, že se tak děje naposled, samozřejmě pokud by v pomyslné šestce nebyl Angus Scrimm nahrazen svou digitální podobou. „Phantasm: Ravager“ ale zůstává hlavně snímkem pro fanoušky. ()

topi

Vypadá to na uzavření celé série (nedlouho po natáčení zemřel Angus Scrimm, představitel Tall Mana a bez něho to prostě už nejde). Don Coscarelli se pod pátý díl Phantasm podepsal už jen jako producent a scénárista a režii svěřil Davidu Hartmanu. Je to oldschool jak prase a ocení to zejména pouze fanoušci série, kteří ví, co se tam zhruba odehrává, ostatní diváci musí mít z toho absolutní zmatek a proto tak nízko hodnotí. Já jsem si to užíval, objevují se skoro všichni staří známí včetně Reggieho, Mikeho a Joseho, dokonce se objeví i černoška Rocky ze třetího dílu. Příběh se odehrává v hodně různých rovinách - současnost, minulost, i postapokalyptický mezičas, zkrátka béčková podívaná plná CGI efektů (které mě u této podívané nevadily), vyvážená poctivou maskérskou prací. Všichni už hodně zestárli, ale bojují proti Tall Manovi a jeho bandě trpaslíku a nemrtvých v plném nasazení. Boj jim hodně znepříjemňují i Dlouhánovi chromové koule, které by rády dlabaly mozky a kterých je v posledním dílu požehnaně. Reggi i v tomto dílu (tak jako v každém) nemá zase štěstí na ženský, už mě ho bylo líto :). Rozhodně Reggieho v boji proti zlu řadím na stejnou úroveň jako Ashe z Evil dead. Série se uzavírá a leccos se vysvětluje a pro mě je Phantasm spolu s Evil dead nejlepších hororovo/atmosférická sága a výlet do fantastických světů. V podstatě od prvního dílu se rozjíždí putování Mikeho a Reggieho po cestách, márnicích, hřbitovech a liduprázdných městech, kde jdou po stopách Dlouhána a které se uzavírá až v poslední části série. Sbohem Dlouháne, Miku a Regiie, budete mě moc chybět!! Potkáme se ve snech a jiných dimenzích. ()

Martin741

Psychor a Livingdead - ludia co najviac kurvia horory a hodnotenie horrorovych filmov. Livingdeadove komenty to je des 1 a Psychorove blaboly sa nedaju citat. Film je to spatny, zle natoceny, nudny, s otrasnymi dialogmi. Bill Thornburry pekne zostarol, a to bol vtedy v 3 -ke sympaticky herec, asi najviac mi tam pasoval - spolu s Redzy Benistrom pochopitelne. No nic, hodne serii zacalo ako kultove /Terminator, Bloodsport/ a boli uspesne pokakane, znasilnene, vykradnute a vykastrovane - to iste sa stalo aj Alienovi napokon. Co uz, dalsia seria ktora konci mizerne . 20 % ()

Rodriguez

Pro fanouška série Phantasm je to výzvou a zároven zkouškou, zda po tolika letech pochopí o čem v příběhu skutečně jde a zda se mu to jen nezdá?! 75% ()

J.Lajner

Finální dobrodružství, jehož start se začal odvíjet před sedmatřiceti lety (!), doplácí na překombinovaný scénář a mizerné technické zpracování. Za tak odporné CGI efekty by se nestyděla ani produkční společnost Asylum se svými Žraločími tornády. Phantasm nikdy nebyl o velkých rozpočtech, ale vždy si s penězi dokázal poradit a chytře je využít ve prospěch celku. Chci zpátky „levitující“ koule zavěšené na vodících provázcích! O digitální hnusy, jaké v počítači s příslušným programem vymodeluje každý druhořadý grafik, opravdu nestojím. S příběhem to není o moc lepší. Ravager sází na ověřenou logiku snů a prvků surrealismu, kdy se vnímání reality odvíjí od subjektivního pohledu jednotlivých postav. V prvním filmu byla tato technika aplikována na Mika, ale poslední film vkládá veškerou pozornost na bedra Reggieho. Děj sledujeme pouze z jeho perspektivy a není to moc hezký pohled. Reggie touží po definitivní odplatě stejně jako divák. Bohužel je již značně zestárlý a jeho mysl vykazuje známky značného opotřebení. vykazuje známky značného opotřebení. Děj skáče dozadu i vpřed a divák sledující hned tři časové roviny naráz, má co dělat, aby ten bordel stačil vstřebat. Jednou se nacházíme v minulosti, podruhé sledujeme úseky z apokalyptické budoucnosti, v níž Tall Man ovládl svět a vůbec nejhorší jsou scény mapující přítomnost, kde starý Reggie hnije v domově důchodců a jeho hlavu rozežírá stařecká demence. Naštěstí je tu spousta dovysvětlujících podzápletek a zvláštní logika, která nás alespoň částečně udržuje v orientaci uprostřed divokého příběhového oblouku. Přes divnou kameru, zfušované efekty a fádní dialogy, které nabírají na síle pouze tehdy, pokud se obracejí do dávné minulosti, přináší poslední díl jen těžko popsatelnou katarzi a vlnu omračující nostalgie. Tall Man tu sice zbytečně moc kecá, ale vidět v závěru skvadru postav s nimiž celá sága ožila, je opravdu dojemné. Kruh se definitivně uzavřel. Ostatně, smrt téměř devadesátiletého Anguse Scrimma, který nás opustil krátce před uvedením filmu, nedává prostor k dalším polemikám. Ravager je nedotaženým paměťovým cvičením, testující znalosti svých fanoušků. Pro zaryté příznivce předchozích dobrodružství, jde asi o důstojné rozloučení, ale náhodný pozorovatel nemá šanci do komplikované mytologie proniknout. Více. ()

BlackTom

Recept na ratatouille á la Phantasm: zmiešame Mad Maxa, Terminatora, pridáme úplne bez súvisu Reggieho, Jodyho a Mikea, pokvapkáme stareckou demenciou, zamiešame tak, že človek nedotknutý týmto fenoménom nemá šancu zistiť vo co gou, doplníme pánom Scrimmom (kým ešte dýcha!) a ešte raz to všetko kurewsky zamiešame. Šéfkuchára vystriedame a spravíme z neho len spoluautora receptu. Dáme ochutnať gurmánovi, ktorý je znalcom predošlých receptúr. A voilà: vyzerá to čudne, vonia to zvláštne... Ale ono to po pridaní štipky nostalgie nechutí vôbec zle. Odpočívajte v pokoji, pán Scrimm, Reggie vám už po krku nepôjde... Guilty pleasure ako sa patrí. ()

misstake

Přesně to, co jsem chtěl a čekal. Béčko nejbéčkovatější. Coscarelli navázal přesně tam a stejným stylem, kde před lety skončil. Surreálnost, lacinost, dlouhán, příšerky, trpaslíci, cestování časy a dimenzemi, apokalypso atmosféra je zpátky a navíc to má zase koule! ()

Corpsegrinder

Jedinej díl Phantasm kterej netočil Don Coscarelli je zároveň ten nejslabší. Kámen úrazu jsou ošklivá digitální kamera a CGI efekty který jsou víceméně směšný neboť vypadaj hůř než když v minulejch dílech používali koule na drátkách. Smutný je taky vidět herce hluboko v propasti stáří, zejména Angus Scrimm zde těsně před smrtí působí už jako neškodnej kouzelnej dědeček. Za to ale filmaři nemůžou. Co mi přišlo jako největší průser bylo vysvětlení proč to vše Dlouhán dělá neboť to sráží úplně celou sérii na úroveň nějakýho debilního komiksovýho sci-fi braku. Mimozemská invaze a odboj jak v Terminátorovi? To né ty vole, k tomuhle snad ta série nesměřovala. ()

TERRORDROME

Phantasm sa predsa len nejakým zázrakom došúpal do štádia päť a otázka teda znie - "máme radosť"? Tak nejak, dalo by sa povedať, lebo ono sa to dá ohodnotiť prakticky akokoľvek a bude to pravda. Každopádne výrok že je to natočené pre tisíc ľudí na planéte podpíšem aj ja. Kladom je že to švihá, sú tam mozgožravé gule, nekrotrpaslíci, štvorhlavňovka a predovšetkým posledná stretávka našich starých známych, takže nostalgia je pri pozeraní a hlavne pálení hviezdičiek povinnosťou. V popredí je neprekvapivo Reggie, ktorý bol plešatý odjakživa a jeho gulobijec sa mu stále dá veriť. Dlháň Angus hádže in memoriam pekelne kyslé ksichty, snaží sa vzpriamene stáť a nakoniec zavrčí to svoje očakávané BOOOOY! No a teraz tie zápory, film je od prvého po posledný pohľad nezdravo lacný, čo v dnešnej dobe obnáša nepekný digitálny obraz a ešte nepeknejšie digitálne efekty ktorým by sa mohli smiať aj Herkules s Xenou. Človek to môže akceptovať, aj keď si stále hovorí že prečo sa tých pár šušní nemohlo radšej investovať aspoň do niekoľkých vreciek s krvou miesto hnusných PC dokreslovačiek. Rovnako kontroverzné je aj potácanie sa v niekoľkých časovo-dimenzionálnych rovinách, istá surreálnosť je síce pre Phantasm typická, ale toto epileptické prepínanie (ne)realít už minimálne niektorých úplne dorazí. No a nakoniec by som tomu vyčítal celkovú nevynaliezavosť, gule proste odšťavia pár melónov, guľky zas prestrelia pár hláv a to je snáď s výnimkou vybuchujúcej ježatice všetko čo si tvorcovia prichystali. Teda okrem akéhosi satanského Mad Max postapo ladenia a jedného drsného hrdinu trpaslíka. Ja dám za tri lebo som sa napriek zjavným nedostatkom bavil a nezaspával, čo je pre céčkový, z väčšej časti skôr vymodlený než vyprodukovaný film viac než pochvala. ()

Paldiny

Ravager mi príde sympatickejší než predchodca, vrásky hlavným predstaviteľom pristanú a pridávajú na uveriteľnosti, dokonca aj Majkove. Čo už nepridáva, je príbeh. Reggie uviazol v akejsi smičke, z akej niet východiska. Duchovný otec pokračuje v kriesení záberov natočených v rôznych obdobiach, ktoré si ako keby odkladal na horšie časy. Myslím, že neboli točené s jasným úmyslom a spoliehal sa, že ako súčasť mozaiky budú dávať zmysel. Ten nájdete pokiaľ ho budete chcieť nájsť. Ťažko, ale povedať prečo pustil finále z rúk. Či si len nevedel s materiálom rady, alebo v tom bol iný dôvod, v každom prípade to záverečnej kapitole uškodilo. Reggie v púšti ešte nesie jeho rukopis, krvou sa nešetrí ani tou praktickou, iné časové úseky práve tým, že upúšťajú od minimalizmu pokrivkávajú asi najviac a iba poukazujú na chudší budget, aký mali tvorcovia k dispozícii. Coscarelli si ale plní sen a uzatvára celoživotné dielo k svojej spokojnosti. Vyčítať to z tituliek, kde úprimne ďakuje verným Phans, zosnulému Tall Manovi a dokonca symbolicky pridáva potitulkovú scénu, aká zobrazuje Svet Phantasmu ako nikdy nekončiaci cyklus. A to, že mu nejaký Paldiny neprepadol ho vôbec trápiť nemusí. ()

Petrus1 odpad!

Po zkušenosti se čtvrtým dílem a odhodláním tuto sérii dokoukat do konce jsem se rozhodla na pátý díl dopředu připravit. Otevřela jsem flašku vína. Všechno mé utrpení začalo ještě předtím, než jsem to vůbec pustila. Začala jsem bojovat s hdmi kabelem, kterej ne a ne poslechnout... jako by to bylo varování – nedívej se na to. Fakt ne! Měla jsem poslechnout. Snažili se ho zabít. Místo toho zabili lidi, které miloval. Nyní projíždí krajinou. Psanec, který loví Dlouhána. Lovec trpaslíku. Odpadlík. Osamělý nadržený jezdec Reggie, který trestá krádež svého Plymouthu vysvlečením zloděje do slipů (nic bych mu nenechala) a skládá písně, si cintá v ústavu na pyžamo a papuče a ve svém demenci poznamenaném mozku se stále honí v časech a snech za přeludy a hlavně Dlouhánem, kterej vypadá, že už je jednou nohou pod drnem. Hodinu jsem na to nevěřícně koukala až mi došlo víno. Šla jsem otevřít druhý, střízlivá to nedokoukám. Reggie, nechceš se už na to vysrat? Ještě půl hodiny. Invaze koulí začala a já trpěla jako pes. Počítala jsem každou minutu a tak moc toužila po tom, aby tahle slabomyslnost už konečně skončila. Málem mi na konci ukápla slza – ne tedy tím nostalgickým sladkým závěrem, ale dojetím, že už je to za mnou. Já tak strašně nerada dávám to nejhorší hodnocení, ale tady musím. Bylo to víc jak hrozný a bolelo to. Reggie projdi a prosím tě už se nikdy nevracej! Doufám, že mi už nikdy nikdo nebude před očima mávat koulema v šestým díle (má to být někde v zimě - tak co kdyby to napsal třeba Nesbø a natočil von Trier – třeba by to mělo úspěch). Co se týká celé série, tak jediný koukatelný díl je dvojka. Ale i přesto to okamžitě celý mažu z disku a už nikdy nechci slyšet ani o Dlouhánovi ani jeho “Booooj“ a v nejbližší době nechci vidět ani žádný koule! ()

Raziel_cz

"Booooy!" Že to bude špatný jsem čekal. Že to bude takhle špatný už ne. Ale stejně se mi příčí tomu dát jenom dvě hvězdy. On ten příběh totiž není zase tak matoucí, jenom mám pocit, že tam někde chybí scéna, která by všechny jeho úrovně spojila dohromady. Respektive, on tam takový pokus je, ale film z něj stejně vychází dost schizoidně. Jestli jde o různé vesmíry, nebo jestli se spousta věcí odehrává jenom v Reggieho hlavě, je nakonec ale vlastně jedno. Důležité je, že je to jakžtakž dovysvětlí Oblivion a stará parta je zase pohromadě. I když by to tedy ještě chtělo vysvětlit situaci kolem Jodyho. Ale to už by pro případnou šestku, k níž Ravager očividně směřuje, nebyl problém. Víc mě tankuje změna režiséra. Oproti Coscarellimu je Hartman fakt patlal. Snímek působí lacině (a tím myslím tak na úrovni Syfy před deseti lety) a neustálé sedmdesátkové kamerové zoomy jsou zde dost otravné. Záběry na poušť dokážou dýchnout nostalgií a HD jim sluší, ale jakmile se začne něco dít, je to v loji. Především kvůli naužívání CGI... Zbytečného, levného a ohyzdného. Vážně, koule vždycky vypadaly parádně, ať už byly na drátcích, nebo počítačem generované. Tady škoda mluvit. A k tomu si připočtěte veškerou střelbu, zranění, krvavé cákance, exploze nebo i celé lokace. Já bych brečel. Jenže přes to všechno, on v tom ten Phantasm je. Jsou tu všichni důležití hráči i pár překvapení na vedlejší koleji, příběh se dál vyvíjí a je to ne sice důstojné, ale legitimní pokračování. Jenže nedošlo na to, k čemu série od začátku směřovala, a závěr je příliš otevřený, aby byl uspokojivý. Ještě jeden sequel bych ocenil, ale bez Anguse Scrimma si ho těžko představit. A než by skončil v také rukou Hatmana, to se radši spokojím s tímhle. Je to nejhorší díl, jasně, ale pořád lepší, než kam se propadla řada jiných sérií. ()

Johny M.

Přestože trailer naznačoval opak, nedopadlo to se závěrem Phantasm vůbec dobře. Ale co čekat od nějakýho Hartmana, kterej v podstatě ještě vůbec nic nenatočil a nejspíš ví o hororech velký kulový? Proč si to nevzal Coscarelli na starost sám? A proč ten evidentně slabší rozpočet neinvestovali do pár praktickejch efektů místo toho ubohýho CGI? R.I.P. Angus Scrimm ()

Knor

Tahle série by si určitě zasloužila lepší konec, ale bohužel. Uvítal bych určitě trochu vymazlenější zpracování. Chvílema film připomínal spíš hodně lacinej televizní brak a o CGI ani nemluvit. Jeden šikovně natočenej efekt s pytlíkem falešný krve nemůže nahradit žádná digitální krev na světě, nikdy !!! Ale zase na druhou stranu, všechny přeživší postavy z předešlých dílů tu dostaly prostor se vyřádit a udělat takovou pěknou tečku na konec. No a největší poctu tu samozřejmě složili Angusu Scrimmovi a jeho Dlouhánovi, protože bez něj by ta postava nikdy nebyla tak ikonická. Podobně jako se Englund narodil pro roli Kruegera, tak Scrimm bude navždy pamatován jako démonickej Dlouhán. To se mi asi líbilo nejvíc, ta pocta těm postavám. Ta apokalyptická vize byla sice přemrštěná, ale super nápad. No, kdybych měl porovnat celou sérii, tak tento poslední kus je asi nejslabší. ()

GameboyNES

Tahle série pro mě nikdy moc kultem nebyla, ale rád jsem ji zkouknul. Jednu hvězdu dávám navíc za konec s kompletní partou. Jinak je to teda těžká nuda a šíleně se to vleče. RIP Angus Scrimm ()