Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiálny text distribútora)

Terva

Helikoptéra jako hračka pro dospělé. Kdo by nechtěl. Noční vidění - v pořádku, zaměřovací systémy - v pořádku a teď se podíváme co dává HBO - sranda. Tichý chod jim nežeru. Umí to všechno, kromě vaření snídaně. Závěrečný souboj byl divný a aerodynamicky nemožný. ()

curunir

,,ORANŽOVÁ KOŠEĽA A KOVBOJSKÝ KLOBÚK. NECH ROBÍ ČOKOĽVEK, JE NÁPADNÝ." __ ,,Lietajúce oko" - alebo ako ho trefne nazval pend ,,Knight Rider vo vzduchu" je skvelý akčnák v ktorom som ešte miestami cítil doznievať 70-roky a aj keď obsahuje niekoľko zvláštnych chýb, po viac než 30 rokoch od nakrútenia je stále vo výbornej technickej forme. Samozrejme ktovie ako to bolo s autentickosťou, na ktorú sa v úvode tvorcovia odvolávajú, keďže všetky technické dispozície ,,Modrého hromu" - o ktoré určite išlo - mi prišli ľahko premrštené a skôr by som ich videl v arzenály armády než mestskej polície. V obsahu filmu by som videl istú prekombinovanosť. Obsahuje napr. rozvíjajúcu sa psychologickú rovinu, ktorá mala poslúžiť na kadečo, čo sa v priebehu deja len nejasne načrtlo a ak by sa scenár od toho oprostil, diváka by to zasiahlo iba minimálne. Na druhej strane som úplne nepochopil pozadiu celého spiknutia, nelogickom strieľaní proti pancieru a všimol som si, že keď sa zotmie, vyjde slnko tak povediac z minúty na minútu. Záverečná polhodina obsahujúca sústavnú akciu je však výborná, dokonca som v nej zbadal inšpiráciu pre Terminátora 2 (nahánačka v kanáli) alebo Spidermana (lietanie medzi mrakodrapmi). McDowell si zahral akurátneho hajzla a Scheiderov parťák Daniel Stern neskôr zahviezdil ako Marv z dua ,,Mokrých banditov" v ,,Sám doma". (1109. hodnotenie, 58. komentár k filmu) ()

kaylin

Tenhle film má správný nádech osmdesátek, navíc je na něm, strašně krásně vidět, že mu vůbec nevadilo, že zde nejsou skvělé akční scény, myslím to, kde jsou vrtulníky celou dobu vidět z dálky, střihačům a kameramanům se podařilo i tak vytvořit skvělé akční scény, které fungují i v dnešní době. Navíc k tomu správný hrdina. ()

dyfur

...nabitá miestnosť na internáte,hrozná kvalita,dabing jednou osobou ...jééé to sme čumeli....."zlatá " totalita ...... ()

Martin741

Akcna pecka, ktora bavila hlavne na ZS a trochu aj na gympli. Dnes film uz trochu zostarol, a Roy Scheider a Malcolm McDowell spolu s nim. 66 % ()

bourec

Badham má už svou filmovou kariérku pomalu za sebou,ale zůstala po něm řada dobrejch filmů.Tohle je (mnou podhodnocenej)film o spiknutí,vrtulnících a hnusnym McDowellovi.Starýale dobrý.80%. ()

papaJA21

Před 30. lety to byla asi žůžo akce, dnes je to však poněkud úsměvné. Ty by však ani tak nevadilo, jako naivita a stupidní scénář. ()

Tomes83

Pořádná dávka adrenalinu, jak ve vzduchu, tak na zemi. Jestli jsem žral Supermana, tak Modrý hrom dvojnásob! I v dnešní době rychlých a zběsilých efektů, neztrácí nic na své dynamičnosti! Ostatně jako spousta filmů ze století minulého! ()

noriaki

Vůbec netuším o čem ten film byl, a pochybuju že to věděl režisér. Blue Thunder zkombinoval dvě, nebo tři zápletky, přičemž ani jedna není dotažená, nebo vysvětlená. Akční pasáž na konci je docela fajn, a filmu nejde upřít pár dobrých nápadů, jenže k zábavnému filmu to prostě nestačí. ()

Prekarkar

Tenkrát, sledováno na BETĚ, to bylo něco nevídaného. Technické vymoženosti supermoderního vrtulníku mě, jako puberťáka, dostaly. A několikátá kopie a tedy horší kvalita v tom nehrála žádnou roli. Na svou dobu to bylo fakt pokoukáníčko. ()

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (viac)