Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Kaceris

Ak máš legálny problém, volaj Saula! Aj ja by som mu mal teraz zavolať, lebo mám legálny "problém" s tým, ako sa mi páči. Je v tom poznať Gilligan, od prvého dielu mi je jasné že to nebude presne štýl breaking bad. Má to ten komický nádych, čo zo toho vyrába vlastne breaking bad s humorom. Niekto by si povedal že je to zlé, že to nie je nič nové, ale je to naopak. Better call saul, je skoro niečo iné, a keď ste taký fanúšik breaking bad ako ja, tak si nenecháte ujsť ani jeden diel. ()

netahlo

Doufam, ze se nikdy nedostanu do takovych problemu, aby musel volat Saula :-) Jasny plny pocet, uz v Tatovi jsem mu fandil! Po prvni serii naprosta spokojenost. Bob Odenkirk a Jonathan Banks jsou proste skvela dvojka! ()

BMAJTZ

Po dokoukání první série perfektní seriál a cítím (ale klepu na dřevo), že druhá si povede o chlup líp. Z náznaků posledního dílu první série se totiž z ještě docela poctivého Jimmyho stane oblíbený antihrdina Breaking Badu Saul a na to všichni čekáme. Tvůrci zatím jednoznačně ví co dělají. ()

herr_carter

Vzpomínám si, jak jsem x let zpáky vychvaloval Perníkového tátu ve smyslu, že lepší seriál "z vašeho sousedství" asi nejde natočit. Tak beru zpět, seriál o Saulu Goodmanovi je ještě lepší - více civilní, více realistický. Ostatně tak jako v Perníkovém tátovi byly přirozenější vraždy a extrémnější situace, tady je zase jak prdel na hrnec padnoucí to budování atmosféry, právní kličkování a lži, které se stále prohlubují a prohlubují, vše spějíce nevyhnutelně ke katastrofě obřích rozměrů. Vážně dechberoucí podívaná, která mě přinutila opět rozjet celého Perníkáče - ach jo :-)...........................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Kelly2502

Uživatel Durix, dobrý chlap, svojho času o filme Dinosaurus napísal: "Nejlepší film všech dob". Rád by som na túto jeho recenziu naviazal slovami: "Better Call Saul je zase nejlepší seriál všech dob". ()

Sygi

Po první sérii mohu s klidem udělit plný počet. BCS sice nemá pevnou příběhovou kostru jako BB, ale i tak je jasné, co bude cílem příběhu - ukázat nám, proč se z Jamese McGilla stal Saul Goodman. Přes jeho minulost plnou podvodů a triků se snaží z toho stavu vystřízlivět a stát se poctivým právníkem, jdoucím ve stopách svého bratra, kterého má na starosti kvůli jeho "nemoci". Minulost ho však pronásleduje, ruku v ruce s jeho bratrem, který Jimmymu klade překážky do cesty. P.S. - zakomponování postavy Mika do příběhu byl výborný nápad, jeho dějová linka skvěle doplňuje tu Jimmyho. EDIT: Po shlédnutí dosavadních čtyř sérií seriál neuvěřitelně stoupl v kvalitě. Doplnění příběhu o postavu Guse a celého týmu Salamanců všemu dodal skvělý nádech Breaking Bad, čímž se ale paradoxně BCS dokázal postavit na vlastní nohy a působí jako plnohodnotný "stand-alone" seriál, a ne jen odnož svého předchůdce. Tempo je stále hodně pomalé, ale nevnímám to nijak na úkor kvality seriálu. Jsem s provedením prequelu velice spokojen a těším se na pátou sérii. A občas mám BCS dokonce raději než BB. :) ()

M.Niccals

po třech dílech už mě svrbí prsty s hodnocením, ale počkám ještě pár dílů. každopádně z tohole je Vince Gillian cítit každým coulem. 85% || musím přiznat, že jsem byl po první sérii byl k těm dalším trochu skeptický, nějak mě linie Jimmy - Chuck - Howard nudila. ale s odstupem času přiznávám, že to vše bylo důležité pro vykreslení Jimmyho charakteru a jeho životní cesty. a stejně, jako jsme v Breaking Bad sledovali dokonalý přerod středoškolského učitele v mafiánského bosse, teď sledujeme přerod životního loosera a bezvýznamného podvodníčka ve vykutáleného právníka smetánky podsvětí z Albuquerque. zárověň je ale na Jimmym zajímavý i jeho lidský rozměr, který neměl v Breaking Bad tolik prostoru a už není jen tím slizkým kravaťákem ale i člověkem z masa a kostí, který si odžívá svoje starosti a plní si sny. teď jsem dohnal pátou sérii, kde se z Jimmyho konečně stává Saul a musím říct, že je to zatím vůbec to nejlepší, co tvůrci předvedli. takhle se dělá opravdu vynikající spin-off! 95%. moc se těším na závěrečnou sérii. ()

honzii

Lehce váhavý rozjezd, ale rozhodně zábavná podívaná. Seriál skvěle střídá náladu i atmosféru, rozehrává slušné wtf momenty a hlavně dokazuje, že Saul Goodman je opravdu postava hodná pozorování. Nejen scénáristé, ale hlavně Bob Odenkirk přivedli k životu neskutečnou postavu, kterou milujete, litujete jí i fandíte a hlavně chápete (to, co nás nutilo sledovat Breaking Bad až do konce) a po třech dílech jsem přesvědčen, že to bude skvěle fungovat. Možná jsem čekal, že se do toho Vince opře trochu víc, že bude rychleji vrstvit situace a celé tempo bude svižnější, ale rozhodně jde o projekt, který má smysl a zabaví. Po shlédnutí první série musím říct, že Better call Saul je možná o něco málo nudnější než BB, ale scénáristicky jde stále o extratřídu a Bob Odenkirk je největší bourák na světě. ()

Michelle75

Saul Goodmen byl v Perníkovém tátovi moje hodně oblíbená postava. Takže po zjištění, že ho je možno ještě vidět dějově před ním, beru všemi deseti. PO sklédnutí prvních dvou dílů jsem nadšená a natěšená na ty další jako chlapi (nejen) v pátek na pivisko. Pár postav se zde už mihlo i z dědka,což bude pro jeho příznivce určitě potěšitelné. Uvidíme jak se to vyvine... ()

Mistickzz

1.Séria: 90% 2.Seria: 95%, 3. Séria: 95%, 4. Séria: 95%, 5. séria: 100% Musím sa priznať, že som moc neveril tomu, že by ma tento seriál mohol nejak zvlášť zaujať, alebo, že by sa čo i len výraznejšie presadil. Postavu Saula Goodmana som v Breaking Bad mal rád tak na poly, čiže moje očakávania neboli veľké, a to je asi dobré, pretože ma prekvapil o to viac. Jimmy McGill a jeho strasti naprieč právnickou kariérou, rodinným i osobným životom sú ukážkou skvelej práce Vinca Gilligana, ktorý sa pomaly dostáva na seriálový vrchol a ja verím, že v druhej sérii zvýši tempo. O kvalite známej dvojice Odenkirk/Banks ani netreba písať, plus sa k nim pridalo pár dalších, pre mňa veľmi pozitívne prekvapenie, teším sa na ďalšie série. Druha seria este lepsia, ako ta prva. Chuck dostava ovela viac priestoru a posledne dve casti som skoro ani nedýchal 😂 Po štvrtej sérii musím konštatovať, že Better Call Saul jednoznačne patrí do mojej TOP 10. Skvelé dielo, možno ešte lepšie ako Breaking Bad. ()

DonQ

O Saulovi, avšak zatím bez Saula. Jimmy byl pěkná svině , co se chtěla napravit , ale od okolí nedostala prostor a tak byl zrozen Saul . Pevně věřím , že druhá série bude mít svižnější tempo a přejde z dramatu víc do komedie. Každopádně úvodní scéna seriálu o tom jak Saul dopadl po konci BB byla libová. Jinak Albuqerque funguje stejně příjemně jako v BB - zapadlá díra kterou si zamilujete . Poměrně málo odkazů na BB mi ani nevadilo. Za Mikea palec nahoru . Celkově to je na pomezí 3-4, nahoru zaokrouhluji z úcty k BB. ()

Mysa

Po naprosto excelentním Breaking Bad jsem potřeboval více z tohoto světa a právě Better call Saul byla moje 1. volba. Čekal jsem něco odlehčenějšího, jelikož je to samostatný seriál o primárně komické postavě z BB. Ale to, co jsem viděl je něco neskutečného, člověk by řekl, že další seriál ze světa BB a ještě k tomu prequel bude stát za nic a nikdy by se nevyrovnal hlavnímu seriálu, ale tady je to úplně naopak, po shlédnutí si nejsem jistý, jestli preferuji BCS nebo samotné BB. Prequely se ve většině případech jen hloupě odkazují na původní díla a trpí na to, že jednoduše víme, co se s našimi postavami stane, zde to tak není. Každá série začíná neskutečně zajímavým a napínavým dílem, který se odehrává právě až po BB, rozlišený atmosférou a hlavně barevnou paletou, která je zde omezená jen na černou a bílou barvu. Když se ale skutečně dostaneme do minulosti, což je většina seriálu, je to opět vynikající. Máme tu nové postavy, které jsou naprosto famózně napsány a ztvárněny, jejich chování a vztahy mezi nimi, všechno působí reálně a uvěřitelně a to samé platí pro staré, známe postavy, které seriál do jisté míry dokonce vylepšuje a dělá je o něco zajímavější. Například Samotný Saul Goodman se stal z pouhé komické odbočky velice komplexní a neskutečně zajímavou postavou až do té míry, že pro mne je to jedna z nejlepších fiktivních postav vůbec. Menší výtku bych ale měl, je to tempo. Seriál si totiž dává vážně na čas a než se „rozjede“ tak mu to trvá, ale dělá to z velice dobrého důvodu, který po shlédnutí poznáte sami. Samozřejmě, jak u BB, tak i zde musím ocenit obrovskou nálož meme obsahu, který je prostě „S’all good, man“. Poslední věc je intro, které je, opět, jedno z těch nejlepších vůbec a vždy, když slyším první brknutí kytary v intro songu, okamžitě mi vystřelí úsměv na tváři. Jednoduše, je smutné, že tohle je konec pro BB univerzum, ale musím říct, že lepší konec si ani nedokážu představit. ()

bruceman7

Saul je klasa. Asi nejsympatičtější součást BB a jakbysmet tohoto svého staccata. Nejzajímavější mi na celém díle přišly charakterové proměny protagonistů. ()

Corpsegrinder

5 sérií se zde skládá z vrcholu televizní tvorby, je zde perfektní práce s postavama, neskutečně zábavnej scénář a příjemný tempo, a proto mě mrzí že poslední série mě přinutila pochybovat o pátý hvězdě. Možná za tim stála problematická produkce, ale ze Saula se na půl řady stane vedlejší postava v jeho vlastním seriálu a to jak "navážou" na Breaking Bad tim že to prostě skipnou mi přišlo jako docela urážka, ten směr mi prostě nesedl a po posledním díle zůstala taková divná pachuť z toho že ten seriál v cíli znatělně zakopl. ()

SpaceOdyseus

Je to vtipne a zabavne, je fajn zase videt oblibene charaktery. Ale kdyby neslo o spin-off k Breaking Bad, jsem presvedcen, ze hodnoceni by zde bylo o tretinu mensi, protoze jde o sice produkcne kvalitni serial, kteremu ale chybi poradny nosny pribeh. ()

divak84

Shlédl jsem první díl. Saul není tím pravým Saulem z BB. Není tam humor tak ostrý a reálný , spíš mrkněte na ztroskotance, který chce být prvoligovým pravníkem. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov