Volejte Saulovi - Série 5

(séria)
USA, 2020, 8 h 46 min (Minutáž: 45–60 min)

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Giancarlo Esposito, Ben Bela Böhm, Stefan Kapičič, Tony Dalton, Roland Buck III (viac)

V páté řadě seriálu Better Call Saul, která obsahuje deset epizod, povede rozhodnutí Jimmyho McGilla, že v kůži Saula Goodmana bude dále působit jako advokát, k nečekaným a neobvyklým změnám v jeho okolí. V dalších rolích: Bob Odenkirk, Rhea Seehorn, Jonathan Banks, Michael Mando, Giancarlo Esposito, Patrick Fabian a Tony Dalton. Během prvních čtyř řad byl seriál Better Call Saul dvaatřicetkrát navržen na Cenu Emmy, třikrát na Golden Globe a třikrát na Cenu kritiky. Kromě toho získal mnoho dalších ocenění. (AMC Czech)

mm13

Prituhuje. Bojím sa o Kim. Dúfam, že ju nečaká nič horšie, než predajca vysávačov... a utešujem sa, že nič horšie by - aspoň zatiaľ - nedávalo veľký zmysel. Nie vo vzťahu ku Saulovi, ako ho poznáme v Breaking Bad. I keď práve pri ňom jeden nikdy nevie... To taký Nacho, ten to má, zdá sa, zrátané... Na každý pád, Gilligan & Gould ťažko hľadajú v seriálovom svete vážnejšiu konkurenciu! ()

vyfuk

Je to jen otázka času. Je to jenom otázka toho, jak se vše vyvine. Už jdeme do finále. Syrově atmosférického finále, jak to všichni z těchto rukou známe. Ono se ani nedá mluvit vyloženě o tom, že by šlo o zázrak, ale oproti posledním dvěma sériím, kdy došlo i na menší zklamání, tak už jde nyní do tuhého. Je otázka, zda Gillian plánoval udělat tolik sérií a nebo chtěl jet skoro do nekonečna. Moc to totiž v tom všem promyšleně nevypadá. Vše ale ladně odsýpá a jde ke svému apokalyptickému konci. Menší kvalitní návrat před velkým finále. ()

DJ_bart

Sice se jedná o dějově monotónní sérii, ale přesto 'Better call Saul' dokáže neobyčejně překvapit svou obdivuhodnou řemeslnou zručností, která pouze dokazuje, že tento seriál je nejenom pomyslný etalon v rámci televizní dramaturgie/quality TV, ale taky scenáristicky nejvyspělejší seriálový spin-off/prequel, co momentálně běží na obrazovkách. Bob Odenkirk se v 5. sérii ambiciózně až přímo geniálně zhostil grandiózní čtyřrole – Slippin' Jimmyho, Jamese McGilla, Saul Goodmana a Gena Takovice – a nyní jen a pouze na jeho bedrech spočívá, které z těchto alter-eg se zmocní jeho osobnosti. Gracias, Vincento, gracias! ()

Sdoom

Tak musím konstatovat, že Vince Gilligan to opět dokázal. Stejně jako u Breaking Bad, kde jsem si celou dobu říkal něco ve smyslu - jo, je to výborný, ale neni to tak moc výborný jak jsem dle ohlasů čekal, přišla 5.série, která mě posadila na prdel. 10 dílů zhltnuto asi za 3 dny a závěrečné dvě epizody opět patří k absolutnímu vrcholu seriálové tvorby ever. Čistejch 5 hvězd. Normálně bych řekl, že 5 sérií na seriál je až až, ale tady si teda na tu 6. milerád počkám! (Netflix 4k, orig.) ()

OG_Swifty

Nevim, jestli mi opetovna delsi pauza od serialu prospela anebo je to zkratka a jednoduse lepe napsany, ale pata rada byla naprosto super. Saul Goodman se zformuje ve svoji titularni postavu (ackoliv je videt, ze je misty stale moralne rozpolozen), Mike uz je na pul cesty k tomu, aby se stal Fringovym hlavnim muzem, a nova zaporacka postava je spravne creepy a nevyzpytatelna. Nema cenu do detailu rozebirat co a jak, ale nese se to stale v tom samym kabatku - epizoda zacne necim WTF a pak zjistujeme v prubehu dilu, jak a co k tomu vede. Jsem z toho nadsenej a uz se tesim na posledni radu a finalni rozuzleni osudu vsech postav. ()

• Konkrétní místo v ostré zatáčce, v němž kolumbijský gang obklíčí a zastaví Saulovo (Bob Odenkirk) Suzuki Esteem, bylo natočeno v indiánské rezervaci Canoncito, na silnici Route 7076. (999.9)
  • Na podcastu „Better Call Saul Insider“ Peter Gould uvedl, že Sobchakovo vystoupení v této epizodě bylo původně zamýšleno pro jinou postavu, ale scéna musela být přepsána kvůli konfliktům v plánování. (Petrmachovec)