Volejte Saulovi - Série 4

(séria)
USA, 2018, 8 h 15 min (Minutáž: 42–60 min)

Kamera:

Marshall Adams

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Giancarlo Esposito, Michael Mando, Patrick Fabian, Jerry G. Angelo, Luis Bordonada, Vincent Fuentes (viac)

Ve zbrusu nové seriálové řadě se stává Chuckova smrt katalyzátorem přeměny Jimmyho McGilla v Saula Goodmana. V důsledku jeho ztráty se Jimmy sbližuje se světem zločinu, což může ohrozit jednak jeho budoucnost jako právníka, jednak jeho vztah s Kim. Chuckova smrt se hluboce dotkne bývalých kolegů Howarda a Kim a v bitvě rozpoutané bratry McGillovými zase jednou zavede každého z nich na opačnou stranu. (AMC Czech)

DJ_bart

"Hey, Jimmy, what's going on?" "It's all good, man!" _________ Jimmy se ve čtvrté sérii potýká jak s nepřízní osudu v čele s prodejem levných kecafónů, tak se svým vnitřním alter egem, které se nezadržitelně dere napovrch - Bob Odenkirk je prostě extratřída. Giancarlo Esposito je mimochodem prvotřídní učebnicový příklad hrůzu nahánějícího záporáka, který si zaslouží respekt samotného diváka. A přestože je 'Better call Saul' stálice nadstandardu televizní tvorby, nemůžu se prostě zbavit pocitu, že Vince mrhá potenciálem, protože ten chlap má fakt na víc. To nesnesitelně pomalý tempo tomu fakt nepomáhá. ()

Davies182

Saul už měl několikrát na víc (zejm. co se kadence vsuvek jednotlivých postranních podfuků týče), a letos se jelo spíš na ucelenější storyline než několik právních případů, ale budiž. Když tvůrci chtějí, umí furt šlápnout do dramatických pedálů, a ta nostalgie k Breaking Bad pořád taky rozhodně dělá svý. ()

Sdoom

Přiznám se, že absence Chucka mi vůbec nevadila, ba naopak. Měl jsem v minulých sériích pocit, že už se téma bratrské rivality vyčerpalo. Líbí se mi postupná přeměna Jimmyho na Saula, i když zde ještě není úplně dokončena. Nicméně více prostoru tu dostává zejména narkomafiánská linie a to je dobře, protože ta mě i v předchozích sériích bavila nejvíc. (Netflix 4k, orig.) ()

Spiker01

Tak Saul je konečně tady. Tedy spíš až v páté sérii. Linky se pomalu ale jistě protínají s Breaking Bad a potenciál tu stále roste. Bob Odenkirk ani ve čtvrté sérii neztratil své štýlo a vesměs se na to pokaždé dost pěkně dívá. Bohužel se našly i slabší 2 díly a kdyby měl každý díl o 10 minut méně, bylo by to ku prospěchu věci, ale stále obdivuji zajímavé nápady, se kterými tvůrci přicházejí a vlastně tak trošku vzdělávají diváka a seznamují s ryze praktickými zajímavostmi. Tak snad už v pětce bude ten Walter White! ()

Muel

| Netflix | Dobre to pokračuje, ale čo som počul, tak až v 5ke a 6ke sa to rozbehne na plné obrátky. Teším sa, pretože tento 4-sériový setup je veľmi výživný a strašne kvalitný, no dal by sa kľudne drbnúť do sérií dvoch. Štvrtá je vlastne rovnako dobrá, ako tretia, s veľmi silnými build-upmi, nechýbajú ale aj niektoré fillery a linky, ktoré nie sú najzaujímavejšie na svete. Uvidíme čo ďalej. | Hodnotenie: 8/10 | ()

• V epizodě je v jedné scéně restaurace „Dog house“, jedná se o restauraci ze seriálu Perníkový táta (od r. 2008). Též je zde vidět auto, které patří Jessemu Pinkmanovi z již zmíněného seriálu. (Petrmachovec)
  • S trváním 60 minut se jedná o nejdelší epizodu seriálu, stejně jako nejdelší epizodu v universu Perníkový táta (od r. 2008). Do této epizody byl nejdelší epizodou pilot Perníkového táty (58 minut). (Petrmachovec)
  • V úpravě této epizody je malá chyba. Když Mike (Jonathan Banks) přináší kávu týmu zabezpečení skladu, jeden ze strážců vypije doušek kávy a položí šálek na svůj stůl. V dalším záběru, v bezprostřední návaznosti scény, tentýž strážný opět položí šálek na svůj stůl. (Petrmachovec)