Volejte Saulovi - Série 3

(séria)
Promo
USA, 2017, 8 h 13 min (Minutáž: 46–56 min)

Kamera:

Marshall Adams

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Michael McKean, Rhea Seehorn, Michael Mando, Giancarlo Esposito, Vincent Fuentes, Manuel Uriza, Frank Deal, Gabriel Rush (viac)

Na začátku nové řady seriálu znamenají následky Chuckových plánů takovou zatěžkávací zkoušku pro začátečnické právnické praktiky Jimmyho a Kim – a jejich románek – jako nikdy předtím. Bezprostřední existenční ohrožení nutí střelku Jimmyho váhavého morálního kompasu, aby se obrátila až k nejzazší mezi. Mezitím Mike pátrá po tajemném protivníkovi, který, jak se zdá, ví o jeho činnosti všechno. Jak řada pokračuje, objevují se nové postavy a sledujeme vedlejší epizody, které už poměrně zřetelně naznačují souvislost se světem "Perníkového táty". (AMC Czech)

Promo

BROKEN_

Třetí série výborně vrátila na scénu, jednu z nejlepších postav seriálu Breaking Bad - Gus Fring. Díky němu, je třetí řada zajímavější a ještě záživnější než ty předchozí. Jimmy má soudní konflikt s bratrem, a Kim se začíná pěkně dařit. Myslím, že se na třetí řadu nedá nijak zlobit, vše je provedeno skvěle. Jsem zvědavý co nám předvedou tvůrci v dalších sérii, zatím je tenhle seriál velice dobrý, a i když má Breaking Bad lepší gradaci, více wow momentů, tak si drží Better Call Saul vysokou laťku. A řekl bych, že laťka ještě stoupne v přibývajících sériích. :) ()

Lachtaan

Seriály stále nejsou mojí úhlavní prioritou, stále jsem spíše filmový Fanda, to ale neznamená, že se tomu druhému nestačím věnovat. Mile rád se mu patřičně přikláním v případě, kdy narazím na seroš, co mě natolik vtáhne, že na něj myslím, i když jej sledovat nemůžu, těším se jak malé kido, kdy dostanu možnost vidět další epku a po ní hned utíkám jí nasázet maximální hodnocení. To byl přesný příklad 3. sérky Better Call Saul, protože takového nástupce fenomenálního BB jsme nikdo nečekali. Svému předkovi se to už začíná fakticky podobat a já to miluju! [viděno na Netflixu] ()

M.i.k.e

tempo je sice opět vycházkové (a nedělám si iluze že by se to v dalších řadách nějak změnilo) a ke konci se zastaví skoro úplně, přesto je pro mě třetí řada doposud nejlepší. Proces McGill vs. McGill se vydařil, z Jimmyho je stále větší looser a "smolař", díky čemuž  se dostává víc a víc na hranu zákona (a těsně za ní, přičemž ale není v jádru zlý člověk a většinou to myslí fakt dobře. Pro diváka je to nicméně plus, protože díky tomu na scénu přichází Saul, poměrně dost prostoru stále dostává Mike a konečně se objevuje i Gus Fring. Trošičku zamrzí akorát to, že Gilliganovi ne vždy úplně vychází ta snaha o budování napětí. Umí to sice pořád skvěle, ale on se dost těžko divák může bát o nějakou postavu, když díky Breaking bad ví, že se jí nic nestane...zatím...80% ()

OG_Swifty

Nemuzu si pomoct, ale potomek v urcitych smerech prerusta sve rodice. Opet plati ta vecna spirala, ze Saul / Jimmy je proste luzr a kdyz se mu podari udelat krok kupredu, tak nasleduje neco, co jej vrati o dva kroky nazpet. A jak rika jeho bratr Chuck - Jimmyho dobre umysly eventuelne vedou k poskozeni tech kolem. Tesat do kamene pico! Cliffhanger super, embivalentni hudba doprovazejici konec velkeho milniku serie. ()

DJ_bart

Kadence umělého napětí vystřižená jak z filmů Quentina Tarantina překvapivě eskalovala v návrat jednoho z nejlegendárnějších seriálových záporaků dekády - manipulativního hajzlíka a pomyslného krále fastfoodů města Albuquerque, Guse Fringa. Krom tohoto comebacku je největším highlightem třetí série bezpochyby scenáristicky geniální vyvrcholení soudního sporu McGill vs. McGill se znamenitou finální pointou, která vám jednoduše vytře zrak, vezme dech a kvůli které jste nuceni přehodnotit vše, co jste doposud viděli.... PS: Huell je zlatíčko! Reasonably. ()

• Ve scéně, kde Saul/Jimmy (Bob Odenkirk) „trénuje“ v obchodním domě, lze nad vchodem do jednoho z obchodů vidět název „Crazy 8“. Jedná se o narážku na postavu „Krazy-8“, která se objevila v první sérii seriálu Perníkový táta (od r. 2008). (Stibak)