Volejte Saulovi - Série 1

(séria)
USA, 2015, 7 h 54 min (Minutáž: 43–54 min)

Kamera:

Arthur Albert

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn, Patrick Fabian, Michael Mando, Michael McKean, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos, Miriam Colon, Raymond Cruz (viac)

Jimmy McGill býval neúspěšný právník, který měl co dělat, aby dal dvě a dvě dohromady. Ale při pátrání po svém osudu se jeho dráha protíná s příběhem Saula Goodmana. (Netflix)

El-Barto

Mnohem lepší než jsem čekal. Better Call Saul není jen čekání na to, jestli se v záběru mihne Jessie nebo Walt. Je to zajímavý a vtahující samo o sobě. Stejně jako u BB skvělá režie, super POV záběry, práce s muzikou a hlavně už od atmosferickýho černobílýho úvodu první epizody je z toho na míle daleko cítit gilliganovská komplexnost a promyšlenost. Důležitý je, že Saul není jen komickou figurkou jako v BB. Je plnohodnotnou a propracovanou postavou. A Mike? Ten je snad ještě lepší. Když člověk najednou pozná jeho minulost (6. epizoda je dokonalá), zjistí proč v BB dělá všechny ty věci a ví, jak to s ním nakonec dopadne, je to prostě srdceryvný. Do budoucna čekám velký věci. ()

Soweek

Tento spin off Breaking Bad jsem chtěl původně vynechat, už jen proto, že postava Saula Goodmana mi v originálním seriálu prostě nesedla. Hodnocení kritiků byla výborná, ale čsfd se stále pohybovalo na úrovni 80%, což tu popravdě řečeno, má skoro každý druhý seriál. S každou další sérií se zde ale hodnocení šplhá strmě nahoru, a tak budu předpokládat, že BCS má našlápnuto stejně jako Breaking Bad, kde první série byla nudnější, ale zbytek byla neskutečná jízda. Uvidíme, co tedy příběh Saula Goodmana přinese dál, zatím to bylo komornější, ale zábavné. ()

Nin

Bývalý podvodníček je nyní právníkem, který se snaží vypracovat, což nemá vůbec snadné. Brání mu v tom nebezpečný mafián i starší vážený bratr, který se ale bojí vyjít z baráku. Ze začátku jsem se trochu bál, aby seriál nebyl příliš pro "náročného diváka". Máme tu občas nějaké pomalejší záběry a rozhodně se tu divákovi neservíruje všechno pod nos. Velmi rychle si mě ale Better Call Saul získal svým vymakaným scénářem. Nejde jen o dialogy, ale i postupně se odhalující děj, originální postavy, stylové scény i realističnost... Fakt klobouk dolů, tohle je scenáristická špička. Mile mě překvapila hlavní postava, která byla v Breaking Bad fajn, ale netušil jsem, že dokáže být až takhle zajímavá. Jimmy McGill je chlápek, který může působit někdy dost hrubým a neotesaným dojmem. Nebojí se příležitostně si ušpinit ruce, ale zároveň je to v jádru hrozně hodnej chlap. Navíc je to sice v mnoha ohledech loser, ale právník je to velmi slušný. Skvělý hlavní hrdina. Vypadá to, že ale Jimmyho ještě čeká dlouhá cesta... A upřímně řečeno se o něho trochu bojím. První řada Better Call Saul je scenáristickým skvostem, u něhož je však potřeba kvůli jeho pomalejšímu tempu být trochu trpělivější. (8/10) ()

Muel

| Netflix | Po dvoch rokoch dopozerané. Ja neverím. Porovnaniu s pôvodným seriálom sa posnažím vyhnúť, ale uznať samozrejme musím, že to začalo o dosť slabšie. Tam kde BrBa začalo nekompromisne a zvyšovalo laťku každou sériou, tam BCS začína skôr pozvoľne, predstavuje minulosť Saula skôr len po povrchu, ale nič zásadné sa tu vlastne neudeje. Tri hviezdy skôr subjektívne, nemôžem ale povedať, že som si sériu neužil. Objektívne je to aj tak kvalitná vec s kreatívnymi dialógmi a špecifickou štylistikou obrazu, presne tak, ako som si to zamiloval minule. Len to ani zďaleka zatiaľ nerezonuje tak, ako pravdepodobne bude ďalej. Zatiaľ skôr priemer. | Hodnotenie: 6/10 | ()

kocik1

Když nevíte kudy z nudy, brnkněte Saulovi. On vám to rád a hned zvedne. Teda jestli nebude mít zrovna telefon strčený v poštovní schránce.:-)) To se občas některým právníkům stává:-)). První série seriálu se rozjíždí pomalu a ve srovnání se starším bráchou z toho nevychází úplně nejlépe. Má několik hluchých míst, kdy se děj celkem zbytečně rozmělňuje a natahuje jak žvýkačka Pedro, když jste s ní chtěli být světoví. A pak mu chybí mnohovrstevnatost, což je to, co dělalo Breaking Bad výjimečným. Je zkrátka a dobře vidět, že zatímco příběh BB se rodil pomalu a byl díky tomu do detailu promyšlen, BCS vznikl "na objednávku" po úspěšném a nedostakovém produktu. Přesto to není seriál špatný, ve srovnání se současnou TV produkcí drží laťku pořád ještě dost vysoko a závěrečný díl mě dokonce přivedl na myšlenku, že se možná více vrstev ještě dočkáme. Kdo ví? ()

• Ve 45. minutě, když Saul (Bob Odenkirk) zoufalý v emocionálním okamžiku sedí na zemi, je asi půl minuty vidět v odrazu okna stojící člen štábu. Když si uvědomí, že je vidět, schová se za kameru, která je přikrytá plachtou, aby nebyl tak nápadný. (bratr.Milan)
  • Ke konci epizody hraje píseň „Find Out What's Happening“ od Bobbyho Barea. (CinemaRanger)