Mladá žena, narodená na začiatku 20. storočia, po nešťastnej nehode prestane starnúť. Po mnohých rokoch prežitých v osamelosti, stretne muža, ktorý by jej mohol pomôcť dostať sa zo začarovaného kruhu večnosti... (Forum Film SK)

Zíza

Začalo to opravdu pěkně, i to že byl Ellis trochu vtěrka bych přežila, nebo to tak hrozné stalkerování jako ve Stmívání, ale pak to své kouzlo ztratilo. I přes všechny ty krásné obrazy a prostředí, i přes příjemný hlas vypravěče to nakonec skončilo dost fádně a mé nadšení z pěkného začátku velmi ochladlo. V podstatě vše, co se dělo od té chvíle, co obrátila auto, stálo za starou bačkoru. Pěkný romantický snímek, slabá Makropulos, ze kterého se nakonec vyklube něco naprosto průměrného, ačkoliv to mělo šanci vybočit. Nemluvě o tom, že jsem to vlastně ústřednímu páru nepřála - ne takhle, ne tak zbrkle. Nakonec mi přišlo, že víc milovala jeho tátu, ale to zřejmě bylo tím, že Ford je prostě mnohem lepší herec než Huisman. ()

Rocky62

Geniálně vyladěná záležitost bez jakéhokoliv patosu, sentimentu či rádoby dojemných scén, které by tam režisér notně musel našroubovat. Emoce zde mají svůj důvod, neboť veškeré citové scény jsou upřímné a zahrány od srdce. Blake Lively je fenomenální a dle mě jí minimálně oscarová nominace nemine. Dialogy je též radost poslouchat. Není nouze o chytré scenáristické hrátky a navrch hlubokou myšlenku, která dělá Adaline skutečně něčím výjimečným. ()

Jara.Cimrman.jr

"Všichni, kteří tě pronásledovali, jsou dávno mrtví." Tak i na ženy po stovce může přijít jaro. To je dobře, zejména když vypadají jako Adaline nebo její aliasy. Docela mne tedy rozesmálo, když jsem od filmu obdržel přednášku z fyziky, chemie a biologie o tom, proč přestala Adaline stárnout. Vždyť by se to mohlo stát každému z nás. Třeba Highlanderovi, ale ten to měl těžší, protože je divné, když mladému chlapovi umírají v náruči babičky. Avšak poměr starého chlapa s věčně mladou holkou se dá vždycky vysvětlit penězi. Ale o to tu nejde, protože tohle byl jeden z největších dojáků mého života a já jsem mu skočil na špek. Asi za to může ta chvíle, kdy Adaline spustila portugalsky, nebo možná když válela v té vědomostní hře, ale možná byla prostě jen jedním z nejkrásnějších věšáků na šaty a oblbla mě. Já ji to však odpustím, protože jsem si to užil. ()

heyda

Tenhle film je jak dar z čistých nebes. Už dlouho jsem neviděl tak krásně a citlivě natočené romantické drama. Opravdu hluboce smekám. Blake Lively je naprosto lovely (zahrála to fantasticky), ostatní herci neskutečně sympatičtí včetně Forda a k tomu velmi civilní scénář, škoda jen toho závěru. Přál jsem si jiný konec, ale pravdou zůstává to, že už dlouho jsem se nevcítil do romantického filmu tak intenzivně jako v tomto případě. ()

castor

Zkusil jsem to a nic neočekával. Kolikrát je to tak nejlepší. Tohle setkání s Adaline nakonec přesně takové bylo. Knižní předloha Nicholase Sparkse na nás nevybafne, což je dobře, takže se můžeme plně soustředit na blonďatou dlouhonohou krásku Blake Lively, která dosud sbírala jen herecké drobky a nyní plně dokazuje, že jí herecký talent nechybí. A rozhodně je mnohem lepší volbou, než původně zamýšlená Katherine Heigl. Když cynikové přečkají úsměvné vysvětlení, kterak do jejího do vody se potápějícího auta uhodil blesk, nahodil její temnotě se odevzdávající srdce a zasloužil se o to, že se na její skvostné tváři už nikdy neobjeví vráska (a hnidopichové nebudou počítat, kolik chlapů se jí vlastně muselo dostat do kalhotek), čeká nás docela sympatické vyprávění. Máme třicátá léta 20. století a do současnosti je ještě daleko. Cestuje, mění si identity, hledá nová zaměstnání. A opět se zamilovává, tentokrát do mladého inteligentního pracháče, který netuší, že šedivá dáma v letech je ve skutečnosti její dcerou. Přijde i zajímavý zvrat, který se dá tak trochu očekávat, ale díky (po letech) velmi dobrému Harrisonu Fordovi je snesitelný a vcelku sympatický, Adaline není žádná nána, ale přemýšlivá a praktická kočka, která se v tomhle retru, které musí nějak divácky skončit, neomrzí. Hlavně je to řemeslně vymazlený kousek, kamera si vybírá zajímavá místa a úhly snímání, celkově má výsledek výborné tempo a moc milý feeling. Šťastnou ruku tu tvůrci prokázali také u ostatních herců, Lively nicméně vyčnívá a může nás těšit, že tuhle příležitost s poměrně neotřelým nápadem dokonale chytla za pačesy. Mladý režisér Lee Toland Krieger se jeví velmi zajímavě.. ()

• Propagačná kampaň bola zameraná predovšetkým na módne orientované ženy. Danielle DePalma, výkonná viceprezidentka digitálneho marketingu v Lionsgate, povedala: "Boli sme si veľmi dobre vedomí vysoko módneho profilu Blake Lively, keď sme tvorili kampaň a vedeli sme, že film má toľko krásnych snímok." Do kampane sa zapojili kanály ako MTV či VH1, módne portály a aj rôzne influencerky, ktorí radili dámam, ako dosiahnuť rovnaký vzhľad ako Lively. (Arsenal83)
  • Hoci sa filmu odohráva v kalifornskom San Franciscu, filmári pracovali výlučne v kanadskej provincii Britská Kolumbia. Film sa natáčal od 10. marca do 5. mája 2014. (MikaelSVK)

Hledá se mladý Han Solo

Hledá se mladý Han Solo

04.12.2015

V květnu 2018 jde do kin sólový film Hana Sola, který budou režírovat Phil Lord a Chris Miller (21 Jump Street). V Hollywoodu byste teď našli jen málo rolí, z nichž jsou mladí herci tak na větvi, je… (viac)