86. Annual Academy Awards

(relácia)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (viac)
Z nakrúcania
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Účinkujú:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (viac)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

Erik7595

Môj prvý ročník Oskarov, ktoré som sledoval naživo. Musím skonštatovať, že som bol vcelku spokojný. Väčšina favoritov, ktorým som fandil, tak tým sa ocenenie dostalo. Sledoval som toto odovzdávanie v prvom rade, pretože Jared Leto bol nominovaný, a keďže aj vyhral Oskara za najlepšie vedľajší herecký výkon, tak ma už väčšia radosť nemohla postihnúť. Samozrejme ma potešili aj zlaté sošky aj v iných kategóriach, napríklad dvoch Oskarov pre The Great Gatsby, sedem Oskarov pre Gravitáciu (vrátane Oskara za réžiu pre Cuaróna, to ma nesmierne potešilo). Celkovo sa slávnostný večer odohrával v pohodovejšom duchu, vďaka Ellen DeGeneres, ktorá to dokázala dobre osviežiť (pizza donáška alebo najlepšia selfie fotka celebrít vládne). Čo som bol sklamaný, bolo to, že DiCaprio opäť nezískal nič. Aj keď som tušil, že ho akademici pravdepodobne neodmenia z dôsledku charakteru, akú vo Vlkovi zahral bravúrne. No nič, Leovi som držal palce, ale Matthew si to takpovediac zaslúžil, a prajem mu to. Mal som problém to počas reklám v noci nopozerať, tie neskutočne otravné reklamy každých 20 minút mi pili krv a neskutočne žrali. Ale celkovo fajn a budúci rok, ak budem mať možnosť, tak si toto najprestížnejšie odovzdávanie nenechám ujsť. ()

rekkky

Budova Dolby Theatre v Hollywoodu opět hostila každoroční udílení cen Americké filmové akademie, jejichž vlastníci byli vybráni členy Akademie, kterých je cca 6000, ale nikdo neví, zda-li hlasují všichni. Podle informací se jedná převážně o příslušníky bílé rasy s věkovým průměrem nad 50 let a většinou již byli nominování v předchozích ročnících nebo se zasloužili o produkci tolika filmů, že si členství zaslouží. Výsledky v jednotlivých kategoriích byly více méně předem očekávávané a nedošlo k výraznějšímu překvapení vzhledem k hodnocení v rámci Zlatých glóbů či cen BAFTA. Samotní diváci měli možnost být svědky pompéznímu večeru s přeplněným sálem hollywoodských hvězd či hvězdiček a hlavně díky hudebním představením se bylo vskutku na co dívat. Uniformovaný humor moderátorky Ellen DeGeneres neurazil ani neoslnil, ale zábava to byla nadprůměrná s ohledem na jiné večery, které jsou organizovány za účelem zvýraznění výjimečných uměleckých počinů nehledě na formu umění. "Oskaři" pomyslně završili hlavní sezónu udílení filmových cen a nezbývá nic jiného, než těšit se na další každoroční kolotoč filmového průmyslu. ()

Narsill

Tento rok som si povedal, že si pozriem oskary live... Veľmi som sa tešil no nakoniec to nebolo vôbec zlé Ellen to moderovala výborne, mierne neformálne, program obohatila o veľmi originálne prvky ( pizza, selfies fotka). Výsledky niektorých kategórií ma naozaj sklamali, no na typické hodnotenie akademikov už som si zvykol, čo som ale prekúsnuť nemohol bolo neustále prerušovanie programu takmer každé 2 minúty, po každom vyhlásení alebo po každom výstupe. Možno keby som to videl v zostrihanej verzii bez prerušovania môj konečný dojem by bol iný no v tomto prípade ***. ()

Hpatrik

Za mě velká spokojenost - loni jsem vynechal, ale letos jsem si to užil o to víc poprvé doma na HBO. Ellen sice žádným vystoupením neohromila, ale její "civilní" a velmi spontánní přístup byl dostatečně zábavný a příjemný po celý večer. Co se týče oceněných tak vcelku taky spokojenost, hodně jsem ho přál Mattovi, tak jsem si to s ním užíval. Prostě Oscary se vším tím půvabem a pozlátkem - tak jak to mám rád :). ()

SiMMaS

Letošní vyhlašování mě ničím nenadchlo. Ellen bohužel neustále opakovala tak nějak ty samé vtipy a až na přeřek Travolty při představování Idiny Mendez se nic překvapivého nestalo. ()

Nešpi

Ze čtyř předávání co jsem viděl, určitě nejpovedenější. Ellen si dokázala získat mojí pozornost a pobavit mě. Celý ceremoniál proběhl na jedničku, jedině co mě opravdu mrzí je že DiCaprio opět ostrouhal jinak ač jsem fandil Gravitaci, byl jsem si celkem jistý, že to vyhraje 12 years a slave, ovšem ne kvůli kvalitě filmu. Co mě nejvíce rozčilovalo byli čeští komentátoři, když někdo dělal rozhovor, oni se polovinu toho rozhovoru baví zda je to Dolby Theater nebo Kodak theater, pak si uvědomí že mají překládat a dělají to způsobem "....ehm....těšim se ...... ehm.....ehm....díky za rozhovor", angličtinu člověk neslyší takže nakonec z rozhovoru nemá nic jen to co nám prozradili komentátoři kdo má od koho šary, což mě absolutně nezajímá. Pokaždé jsem zatínal ruce v pěsti, naštěstí jsem později objevil na ovladači tlačítko, že lze tyto tři chytráky vypnout a nechat běžet rozhovor v originálním znění. Bavil jsem se, jenom mi přijdou zbytečné neustálé reklamy po 2 - 3 ocenění, vystoupení. ()

vittorrio

(...)Takže absolútnym víťazom so 7 soškami Gravity, za ňou Dallas Buyers Club a 12 Yrs A Slave s troma oceneniami, a dvoch plešounov si doma vyložia The Great Gatsby a Frozen.Nelutujem, že sme vydržali a opäť pozerali. Nečakal som takú "žatvu" Gravity i keď sa dalo čakať, že technické kategórie vyhrá. S Ellen to malo šmrc a vtip aký už dlho nie, ale to ma ako jej verného fanúšika vôbec neprekvapilo. Je niečo neskutočné ako takýto galavečer dokáže preniesť tú atmosféru aj tisícky kilometrov a to si ani nechcem predstaviť aký doživotný zážitok to musí byť osobne. Okrem iného priniesol aj rekord v počte "retweetov" jedného príspevku a to spoločnej selfie. A stačilo im na to pár hodín. ()

kiros179

Ellen DeGeneres určitě nezklamala (výborný začátek), ale na druhou stranu to nebylo něco, na co se bude dlouho vzpomínat. Hudební vystoupení mě po pravdě nezaujalo ani jedno, ale to je dané tím, že jsme sledovali nominované kousky (minimálně dvě z nich totální uspávačky). S předávajících mě nejvíc zaujal Jamie Foxx s oceněných moje milovaná Cate Blanchett či Matthew McConaughey, mánička Jared Leto dostal cenu za roli transvestita - jeho řeč obsahující poselství Ukrajině a Venezuele tímto nabývalo až groteskních rozměrů. Vítězství 12 let v řetězech asi až takové překvapení nebylo, po pravdě při absenci filmů jako Rivalové či Zmizení, to v podstatě bylopouze o tom jestli všechno pobere Gravitace, či aspoň film pro sebe urve 12 let v řetězech. Jalový Špinavý trik a Vlk z Wall Street hlavní poražení večera. Nakonec bych chtěl zmínit vskutku profesionální český komentář který mělo HBO (Fuka, Baldýnský a ještě tam byl někdo pokud se nepletu - výborná práce) 70% ()

kubilov

Ellen DeGeneres dokázala překvapivě kvalitně zvednout poněkud upadající každoroční oscarovou ceremonii hlavně svým vtipem a celkovým projevem plným entusiasmu, výsledky naprosto očekávané (i když ta Lupita mě fakt nasrala), skvělá živá vystoupení, lehce přepálená délka, ale i nezapomenutelné momenty jako pizza, hvězdná selfie a speache Jareda a Matthewa. ()

Dixieboy

Po Zlatých Glóbech už nějak u Oscarů nečekám velká překvapení a tento rok není výjimkou... Ocenění jsou velmi zasloužená a i ti, kteří sošku nezískali se nemusí za své výkony nikterak stydět... Ceremoniál byl výborný. Ellen jako moderátorku opravdu oceňuji, protože provedla večerem velmi důstojně, velmi vtipně a jako osobnost dnešní doby si jí neskutečně cením... Není to Billy Crystal, Steve Martin ani Whoopi Goldberg... má svůj vlastní styl, který se mi moc líbí. Pořizování hromadné "selfie", která zbořila Twitter... roznáška pizzy (kterou se Harrison Ford úspěšně zaneřádil) a vtipné narážky na herce a jejich jména (Holdie Gawn)... to celé byla prostě jedna velká zábava (sledováno v originále). Musím také vyzdvyhnout některé děkovné řeči, hlavně Cate Blanchett a Jared Leto pronesli opravdu krásnou děkovačku. Já se u celého ceremoniálu neskutečně bavil a u IN MEMORIAM málem i slza ukápla. Oscaři jsou prostě kvalitní show, kterou asi málokdo překoná... Animace nominací byly fantastické!! A celkové grafické zpracování předělů a ukázek, to je něco, co u Oscarů nikdy nezklame, ale spíš vyrazí dech. To opravdu nejde srovnat s trapnými a nedomyšlenými ceremoniály z Česka. Za mě plný počet a tento ročník si s radostí řadím do své videotéky :) ()

Celup

Leonardo DiCaprio opět nedostal žádného Oscara, to snad akademie dělá už z principu. Nehoráznost! Nejlepší na celém večeru byl jemný humor Ellen Degeneres. ()

nikus120

Ellen je proste číslo. Má originálne nápady aj humor či už od selfie alebo pizze. Určite ma prekvapili víťazi v hlavných kategóriach (herec a herečka). Určite sa mi oplatilo vstávať o pol 5, aj ked viem že to začalo o dve hodky skôr ale kôli škole som sa musela ako tak vyspať. Dúfam, že aj budúce Oscari budú také originálne a dúfam že aj trošku kratšie. ()

belinko

Na Ellen sa pozerá veľmi príjemne, aj keď je skorá ranná hodina. Program predávania cien Academy Awards sa mi veľmi páčil, Ellen sršala humorom a programom príjemne sprevádzala, videl som mnoho hviezd, ktoré som už dlho nevidel a až na pár sklamaní (Vlk z Wall Street nepremenil žiadnu z 5tich nominácií?! ... chudák Leo...) tak to bolo veľmi, veľmi, veľmi pekné :) 4* ()

ERINYUS

Gratulujem Cuarónovi, teším sa so Sorrentinom, smútim spolu s DiCapriom...a pevne verím, že vydržím ten psychický nápor a nezasebavraždím sa za to, že som nemohol vidieť Gravitáciu v kine. ()

len.tilka

Tak když to uvádí Ellen, chvílema sem se i trochu více těšila na to, co tam vyvede ona, než komu zrovna předají cenu. Její úvodní monolog s "possibility number one, 12 years a slave win best picture....possibility number two we are all racists" naprosto trefila do černého, protože jsem čekala vítězství už měsíce opěvované Gravitace. Ceny pro herce a herečky v hl. i vedl. rolích byly zasloužené, přesně jsem je odhadla, až na Cate. Nečekala jsem, že po Globech za to slízne i Oscara. Celý večer se nesl, podle mě ve velmi příjemném duchu, proložen nádhernými písněmi (panebože, Pink byla bohyně! A dopomohly tomu nejen ty šaty), jen bych píseň Frozen nechala zazpívat Demi Lovato (která jí také nazpívala), má silnější hlas a nějak lépe by to utáhla. Fór "Anybody hungry? Hands up who want a pizza?" - "pizza!" to udělal dost nezapomenutelným. Chtělo by to víc vtipů, ale přece jen, bylo to o oslavě filmů, né další díl Ellen show. Takže doufám, že přiští rok opět, Ellen! ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014