86. Annual Academy Awards

(relácia)
  • USA The 86th Annual Academy Awards (viac)
Z nakrúcania
Publicistický
USA, 2014, 175 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Účinkujú:

Ellen DeGeneres (moderátor), Anne Hathaway, Barkhad Abdi, Bradley Cooper, Michael Fassbender, Jonah Hill, Jared Leto, Jim Carrey, Kerry Washington (viac)

Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po šestaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2013. Tím okamžikem bude pondělí 3. března v jednu hodinu ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21:00 možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (HBO Europe)

..Lucas..

Tento rok vše podle očekávání, ale také zaslouženě. Nejvíce dojal proslov Lupity Nyong'o. Ellen jako moderátorka byla skvělá, škoda, že neměla více prostoru. Z celého večera sálala neuvěřitelná pohoda, že byste i věřili, že se ti všichni slavní mají opravdu rádi. Zásluhu na tom má určitě i Ellen a její povedená selfie a objednávka pizzy. Pro mě jeden z nejlepších ročníků. ()

Kaluž

Leoš zase utřel, Marty taky, alespoň, že ten plešoun za hlavní roli přistál v těch správných rukou. Zavirovaný McConaughey rozhodně obstál na výbornou. Jinak žádné překvapení, vesmírný technologický majstrštyk posbíral co se dalo, na oceněnou sci-fi romanci Spikea Jonzeho se těším jako malé dítě, Cate Blanchett moc hezky poděkovala a i ti Taliáni slavili zaslouženě. Do toho sem tam slušné špeky z moderátorských úst Ellen DeGeneres, fotomomentka, pizzaguy… zkrátka další povedený večer ve společnosti hollywoodské smetánky. ()

Murrro

Bez veľkých prekvapení medzi ocenenými, rozhodne ale jedna z najzábavnejších oscarovských show za posledné roky. Nielen vďaka vynikajúcej Ellen, ale aj vďaka súdnosti a/alebo nadhľadu viacerých ďakovačiek. Vedzme to tak aj my, poprosím! ()

salalala

O oceněných nemá smysl nikterak sáhodlouze psát, dopadlo to prostě tak, jak to dopadlo a tečka. Každopádně můj první celý oscarový přenos dopadl poměrně dobře, Ellen DeGeneres byla vtipná, pohotová (momenty s fotkou a pizzou patří k nejlepšímu z večera), nenásilná a i díky ní měl večer poměrně švih a spád. Je bohužel znát, že se v USA bojí jakékoli kontroverze, takže jedou spíše na jistotu, což je sice fajn, ale osvěžení by neuškodilo. Problémy s děkovnými řečmi jsou prakticky neřešitelné, neboť všichni mají potřebu děkovat spoustě lidem a dělat to příliš pateticky, takže na to se člověk zkrátka musí připravit. Stejně jako na úmorné a otravné reklamy, které jsou v podstatě tím hlavním, co se sleduje :-) Když to vezmu kolem a kolem, jsem spokojen, nic moc jiného se asi čekat nedalo a tak to uplynulo v příjemném, ale nekonfilktním tempu a za pár dní už se na většinu výstupů zapomene. 60% ()

Patw

Na Ellen slabé 2007 byl pro ní lepší ročník. Možná měla Ellen svázané ruce co se komedie v jejích výstupech týče za což by si lidé na vyšších postech měli dát facku. Kdo ví. Rozhodně jsem od Ellen nečekal humor Tiny & Amy - Ellen chce být přeci se všemi zadobře - ale tohle spíš vypadalo jako nepovedené improvizační stand up. Celkově to jinak šlo, vystoupení mi nevadila - až na některé - ale jinak dobré. ()

Dont

Vtipná moderátorka Ellen DeGeneres zaslouží pochvalu, alespoň tedy začátek se ji doopravdy povedl. Škoda, že vtípků potom ubylo a místo nich přišla řada nudných a mnohdy tuze dlouhých proslovů. Tím nemyslím Ellen DeGeneres ani reakce po předání ceny, tam naopak dostatek prostoru vnímám, protože mám rád spontánní reakce vítězů bezprostředně po vyhlášení. Nudily mě prostě ty vážné monology některých hostů, kteří jimi úspěšně ředili jinak veselou atmosféru v sále. Samotné vyhlašování nominací a vítězů v jednotlivých kategoriích bylo jako obvykle povedené. Tentokrát to navíc bylo zpestřené velice pěknými malovanými obrázky. Jinak co se týče českého přesnou HBO, nevím jak ostatní, ale i když nejsem perfektní angličtinář, raději bych to viděl bez českého překladu. Český komentář byl sice někdy docela vtipný, ale kolikrát úplně přehlušil originální vyjádření hostů či vítězů. A oni zase neříkají nic tak složitého, že by se jim nedalo rozumět. ()

Beagle

Ellen byla vynikající, v úvodu až překvapivě ostrá, ale vůbec to nebylo na škodu. Myslím, že při současné podobě cen Akademie se celá show lépe udělat nedá. Další hodnocení přidám s lehkým odstupem. ()

vydumnica

2014 bol určite NAJLEPŠÍ Oscarový ceremoniál za posledné roky!!! Bolo to vtipné, zábavné, originálne, zaujímavé, nápadité a také spontánne. ()

Streeper

Jedny s nejlepších Oscarů, jaké jsem zatím viděla a hlavní podíl na tom má právě moje milovaná Ellen. Miluji její humor, dokáže si ze sebe i z ostatních udělat legraci aniž by to někoho urazilo. Společná fotka na twitter byla skvělá a vážně Ellen trhla rekord. Také se mi líbilo rozdávání pizzy a vybírání peněz. Vítězové nepřekvapily, všichni byli docela očekávání, ale co mě mrzí je, že za Best Original Score dostal Oscara Gravity a ne Saving Mr. Banks to mě z celých Oscarů mrzelo nejvíc, ale jinak to byla naprosto skvělá podívaná, kterou jsem si plně užila jak se smíchem, tak se slzami při zpěvu Bette Midler. ()

campix

Rozhodně se nedá tvrdit, že by každoroční udělení cen Americké filmové akademie, bylo objektivně oceňováním nejlepších filmů. To je veřejně známá věc, že přestárlé gremium akademiků neoceňuje nutně podle kvalit, ale také podle zásluh a podle amerického způsobu náhledu na svět (který jak víme, je poněkud zvláštní). Nicméně je to největší a nejhonosnější filmová událost každého roku. Takový firemní večírek hollywoodské továrny na sny, který sledují miliony diváků po celém světě. Letošní předávání těchto cen se podle mého názoru velmi povedlo. Monumentální více než tříhodinová show nemá vyloženě hluchá místa a až překvapivě svižně odsýpá. Lavina řečníků, předávajících oceněných nenudí ani když je vše očividně přesně nalajnované a není tolik místa pro nějakou větší improvizaci. Nabízí se označení jako noblesní a strojená nuda. Jenže já se královsky bavil (i když se všemi cenami rozhodně souhlasit nemohu, ale to je každoroční boj) a napomohla tomu i Ellen DeGeneres jako moderátorka. ()

Ice123

Ceny sice byly přidělené někomu jinému, než jsem chtěl, ale Ellen dokázala, že je skvělou bavičkou a z Oscarů udělala naprostý opak Čekých Lvů ;) Náramně jsem si to užil 95%! ()

Jermann

"Buď film roku vyhraje 12 Let v Řetězech nebo jste všichni rasisti." Geniální hláška hned v úvodu všem neznalým a naivním něžně naznačila, že Oscaři prostě musí být všemi směry korektní a že jinak to dopadnout nemůže. Korektnosti bylo ovšem učiněno řádně za dost už ve chvíli, kdy na stage nastoupily united colours v podobě vítězů Student Academy awards. No co, dokud jsme na sebe hodní, je asi jedno, že je to jen z pokrytectví a ze strachu. Ale politika stranou.. Co mě letos potěšilo: bezprostřední Allen, po letech U2, dech beroucí výkon Pink, slzavé překvápko od Middlerky a hlavně Oscar pro Cate včetně děkovačky. ()

ProfesorLotr

Když jsem se na to díval na HBO, kde to někdo překládal a namlouval do češtiny! Chtěl jsem to okamžitě vypnout, poněvadž se na to nedalo dívat. Později jsem však zjistil, že to jde někde v menu televize odstranit. Takže jsem to viděl krásně v původním znění, což mi zlepšilo náladu a dalo se na to koukat. Jinak s programem jsem spokojený a ohledně nominací a vítězů bych pár ( no, vlastně docela dost ) výhrad měl, ale to mám každý rok. :-) 69% ()

hallelluja

Občas, pri správnej konštelácií a zvýšenej hladine vybraných hormónov, ktorú neviem ovplyvniť, sa stáva, že ma dojímajú veci ako mačiatka, malé opičky... a ďakovné reči pri preberaní Oscarov. Tento rok vedie Jared Leto - to o tých ajcoch a Ukrajine som moc nerozumela, ale úprimné vyznanie mamine mi zalialo oči. Dúfala som, že zaslzím aj pri Leovi a Martym S., ale páni akademici už tradične rozhodnú inak, ako by si prialo rozcítené srdiečko malej Aleluje. ()

A.Beech

Vďaka Ellen DeGeneres jeden z najlepších (a možno aj najlepší, videl som ich len pár) Oscarov, čo sa hostiteľa týka. Ale to sa dalo celkom predpokladať. Oscar selfie, či Edgar nosič pizze.... ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014