Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

Recenzie používateľa CheeseFigure k tomuto seriálu (30)

Jak si Prťka zas pořádně naprděl (2023) (S07E01)

Najslabšia úvodná epizóda od štvrtej série. Akože nebolo to zlé, ale ani nejak skvelé. Proste priemer. Je fajn vidieť starých Rickových kamarátov pokope. Zápletka, v ktorej centre je sebe-parodujúci Hugh Jackman mi pripadala, ako z Family Guy. Čo sa týka nových hlasov pre ústredné duo, tak som rozdiel nejak nepostrehol, takže fajn. Čo viac dodať? Dúfam, že len tento úvod je taký nijaký a zvyšok série už bude na tom lepšie. ()

Past na Jerrickče (2023) (S07E02)

Interakcie Ricka a Jerryho patria k tomu najlepšiemu v tomto seriáli. Ďalej sa mi páčil prístup tvorcov k zápletke s výmenou mysle. A mafiáni pobavili. Som spokojný, tento diel mal všetko, čo od Ricka a Mortyho čakám. Pekne spláchol pachuť po, nie moc vydarenej, predchádzajúcej epizóde. ()

Air Force Wong (2023) (S07E03)

Diel zameraný na ďalšie telesné tekutiny, tentoraz zvratky. Ale na rozdiel do spermií to bolo zábavné. Prezidenta mám rád, takže jeho začlenenie ma potešilo. Páčilo sa mi, ako v médiách vymenúvali jeho predchádzajúce dobrodružstvá so zmutovanými morkami a ekoaktivistickými dinosaurami. Prekvapil ma návrat istej postavy, ktorú sme naposledy videli v druhej sérií. Epizóda ma bavila, i keď v nej, až na jednu scénu, absentoval Morty. SPOILER: A zdá sa mi to, alebo aj tento diel, rovnako ako predchádzajúci diel s Unity, končil s deptaným Rickom? KONIEC SPOILERu. ()

Že by Amort? (2023) (S07E04)

Nechcem ísť proti prúdu, ale mňa táto epizóda až tak nestrhla. Uznávam, celá zápletka je nádherné absurdná, tak ako to mám rád, ale niečo mi tu chýbalo. Neviem čo to bolo. Čo ale viem, že sa tu vyskytovalo pár detailov, ktoré mi mierne vadili, napríklad, ako sa celá rodina na Mortyho nahnevala, lebo im povedal pravdu. Prišlo mi to mierne proti ich charakterom, len aby bol vtip. A záverečný Rickov monológ bol ,,nasilu nihilistický". Celkovo to nebola zlá epizóda, ale tento seriál ponúkol, aspoň podľa mňa, aj lepšie. ()

Nezmortriklý (2023) (S07E05)

Mám rád, keď tvorcovia naviažu na kontinuitu. A práve pre takých bola táto epizóda. Jasne, nebol to najlepší diel, ale vidieť tím v zložení Ricka a istého charakteru v boji proti úhlavnému nepriateľovi bolo skvelé. Síce je pravda, že Morty sa tu choval ako hysterická baba (to ma zas niekto označí za sexistu), ako keby bol s Rickom prvý-krát na dobrodružstve. To bolo mierne divné. A som zvedavý, či a ako, naviažu tvorcovia na ten koniec. ()

Chraň si svůj žimort (2023) (S07E06)

Stalo sa to, čoho som sa obával. Čakal som, že predchádzajúca epizóda bude mať nejaký dopad. Nestalo sa. Teda, má dopad asi prvých pár minút a potom je to klasické Rick a Morty dobrodružstvo, ktoré sa svojim prevedením vracia k ,,Interdimenzionálnej káblovke". Je tu niekoľko krátkych záberov na rôzne bizarné situácie. Nebudem klamať, napriek počiatočnému sklamaniu som sa bavil. ()

Summer k nepřericktí (2023) (S07E07)

Konečne sa svojej epizódy v siedmej sérií dočkala i Summer. Zo začiatku sa to mierne tiahlo, ale keď sa do deja naplno zapojil Rick, tak sa to pekne rozbehlo. I keď mám pocit, že v tomto diely bol tak nejak slabší a nebudil obvyklý rešpekt. I tak som ale spokojný. Taká kravina, ale pobavila. ()

Vzpoura numerikonů: ve filmu (2023) (S07E08)

Pamätáte sa ešte na epizódu s Ice-T? Tak teraz sa tvorcovia rozhodli priniesť pokračovanie. Parodujú pri tom nie len Star Wars a ukazujú, že matematika je vlastne super. Celý tento diel bol hovadina, ktorá ale, práve vďaka tomu, bavila. Je to plné slovných hračiek na písmena a matematické výrazy, takže ak máte radi tento druh humoru, budete v siedmom nebi. A nikdy by som si nebol pomyslel, že Rick a Morty budú mať epizódu bez Ricka. ()

Mort: Ragnarick (2023) (S07E09)

Keď sa tak nad tým zamýšľam, tak Rick and Morty ešte nemali epizódu, v ktorej by zosmiešňovali pápeža a cirkev. Ale po šiestych plných a jednej skoro plnej sérií sa jej dočkali. Úplná kravina, tak ako to máme na tomto seriály radi. ()

Fear No Mort (2023) (S07E10)

Nebolo to zlé. Ale čo ja viem. Bol tu istý moment, ktorý by sa dal podľa mňa pekne spracovať a fungoval by, ale oni ho takto ,,vyplytvali". (SPOILER: Myslím návrat Diane. Keby sa nejak vrátila, prípadne by šlo o nejakú jej inú verziu, i keď vieme, že to nie je možné, tak by to mohlo byť super a dala by sa z toho spraviť fakt temná a smutná epizóda. Miesto toho je ale návrat Diane len výtvor divnej hororovej diery. A pritom to ani celé nie je o Rickovi. KONIEC SPOILERu). Napriek tomu ma epizóda bavila a páčil sa mi jej koniec. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)