Rick a Morty

• USA Rick and Morty
USA, (2013–2024), 28 h 57 min (Minutáž: 20–23 min)

Chris Parnell, Sarah Chalke, Jess Harnell, Phil Hendrie, Maurice LaMarche, Echo Kellum, Gary Anthony Williams, Rob Paulsen, David Cross, B. Harrison Smith (viac)

Byl pohřešovaný skoro 20 let, ale teď se Rick Sanchez najednou objeví u své dcery Beth a chce se k ní a její rodině nastěhovat. Po dojemném shledání se Rick usídlí v garáži, kterou předělá na laboratoř, a začne v ní zkoumat různá nebezpečná udělátka a strojky. Samo o sobě by to nikomu nevadilo, jenže Rick do svých dobrodružných pokusů stále častěji zatahuje také svá vnoučata Mortyho a Summer. (TV Prima)

C0r0ner

Tak nevím. Nápadité, zajímavé a na popkulturu odkazující je to fakt dost, ale nějak jsem se nemohl přinutit ke smíchu, což je u komediálního seriálu velký problém. Po první sérii můžu říct, že zbytek vidět nemusím, protože tak nějak není o co stát. A pokud je tohle vrchol seriálové tvorby... 65% ()

SHI-SHA

Možné SPOILERY. První série jsem dokoukal jedním dechem - skvělý a nečekaně chytrý zážitek. Někdy během třetí série to začalo trochu padat a být repetitivní, čtvrtou sérii jsem dal už jen tak ze setrvačnosti. Myslím, že celý koncept nekonečného množství realit ubral seriálu na napínavosti. Postavy jsou prakticky nesmrtelné a jakkoliv je dobrodružství bezvýchodné, vždy se z toho nějakým (a čím dál tím přehnanějším) způsobem dostanou. Dal bych přednost trochu vážnějšímu a temnějšímu příběhu - viz Rick putující do vězení za doprovodu Nine Inch Nails. To byl absolutní vrchol seriálu. Přes zmíněná negativa jde pořád o velmi nadprůměrnou zábavu. ()

CinemaRanger

První série mě navnadila, ale pak už šla kvalita rapidně z kopce. Na celou série tak 2 epizody zajímavé, zábavné a vtipné. Zbytek nuda. Nechápu zdejších 91%. Jsou mnohem lepší animovaný seriály, například Futurama. ()

Motinski

Asi najbláznivejší a najenergickejší animovaný seriál aký tu máme. Už po prvej sérii sa z toho stal pre mňa menší kult kde sa šialeným nápadom nekladú žiadné prekážky a drvivá väčšina časti srší originalitou ako málo čo. Rick je egocentrický hulvát a Morty dokonale sympatický smoliar. Ostatné postavy tiež na výbornú. 1. séria 8/10  2. séria 10/10  3.séria 9/10 4. séria 8/10 5.séria 7/10  6.séria 8/10 ()

filmmovier

Sice jsem dal čtyři, ale viděl jsem jen první sérii a zatím rozhodně neplánuju koukat dál. Geniální nápady a šílené postavy nejsou bohužel všechno, tenhle styl humoru mi prostě nesedí a vyloženě nadšený jsem byl asi jen ze dvou dílů. Nechám to chvíli ležet, ale Rick ani Morty bohužel nejsou můj šálek kávy. Jednou za čas se podobný seriál objeví a moje tušení, že tentokrát to bude tenhle, se bohužel vyplnilo. Znělka je výtečná. ()

Gothar

Super mix Futuramy s Návratom do budúcnosti, Hviezdnou bránou a South Parkom. Obsahuje drsnejší humor, občasné nadávky a hlavne je to neskutočne zábavné. 2. séria si drží úroveň a stále dokáže výborne pobaviť. Nájdu s aj slabšie diely, ale celková úroveň je veľmi dobrá. 3. séria pokračuje v nastolenom trende, je trochu temnejšia a mám pocit, že sa viac odkazuje na ostatné filmy, seriály a predchádzajúce diely. Aj preto je na plné docenenie potrebné pozrieť si každý diel aspoň 2x. ()

Mr.Bulanek

Pilotní díl mě nepřemluvil k tomu abych pokračoval ve sledování. K tomu mě přemluvilo vychvalování všech kolem, jak je to super. Po pár epizodách musím říct, že to není až tak špatné. ()

Helmutek

Taková kanálnější Futurama, spíš směrem třeba k South Parku - samozřejmě většinou v tom dobrym slova smyslu. Na to ale, v jakym je to hajpu a jak to téměř každej vynáší do nebes, tak mně osobně to teda zas tak dokonalý nepřijde - je to sranda a taky je sympatický, že se tvůrci s ničim moc neserou a daj si tam nejspíš téměř všechno, co chtěj nebo co je napadne, pro mě to ale celý hrozně nevyvážený. Jsou tam díly naprosto skvělý (třeba Rixty Minutes), pak ale ty jen průměrný (za mě třeba Anatomy Park), a obecně jeden skvělej frk kompenzuje dalších pět průměrnejch nebo přehnanejch. Takže za mě (zatim za s01) sice sranda dobrá, ale zdaleka ne všechno, a třeba Futurama je pro mě furt větší srdcovka. ()

Dado

1. séria – 95%, 2. séria – 100%, 3. séria – 85% █ Neuveriteľne nápaditý animovaný seriál, kde by pointa takmer každého jedného dielu, predovšetkým čo sa 1. a 2. série týka, bohato vystačila ako námet na atraktívny celovečerný film. K všeobecnej diváckej obľúbenosti bláznivých dobrodružstiev génia Ricka a jeho „geniálneho“ vnuka Mortyho však jednoznačne dopomohol predovšetkým jedinečný humor, ktorý sa nebojí zobrať na paškál nič a nikoho. Zhrnuté a podtrhnuté – It’s a gooda show! ()

LUKICKK

Opět se potvrzuje moje pravidlo, že sprosté animáky jsou prostě nejlepší animáky. Naprosto geniální seriál s perfektně fungujícím humorem. Hodně ikonická animace, dabéři si skvěle vyhráli se svými postavami. Swag Rick a Morty. ()

noriaki

Téměř nepopsatelná úchylárna, kupodivu pro mě spíš zajímavá než vtipná. Koneckonců, konverzační výměny nejsou nijak zábavné a nebo nápadité. Často jde jen o takový ten americký nejapný humor - chovej se k někomu jako hovado a pak se mu vysměj. Vizuál, to je jiná věc. Z některých nápadů skoro zůstává rozum stát. Podezřívám scenáristy, že zápletky dílů a prostředí vymýšleli zfetovaní. Nebo jsou to cvoci od přírody. Buď jak buď, tahle složka komiky je nosnější a taky občas překvapivě inteligentní a komplexní. Od druhé série dál jsou epizody mnohem vtipnější a humor vypointovanější. Za odměnu přidávám pátou hvězdičku. ()

geklon

Solidní náhrada za Ugly American či Futurámu. Stejně ujetý a hektický. Spousta geniálních nápadů a světů. Dan Harmon v přestávce mezi třetí a pátou sérií Community, vážně nezahálel. A není divu, že se s originální náměty na poslední odvysílanou řadu, této kultovní záležitosti, tak trošku vyčerpal. Tohle je vážně skvělý, i když první díl je trošku nuda, poslední jeho minuty už naznačují, že to bude hodně nápady nabitý a pěkně suchý. Zatím všechny díly od pilotu jsou nabouchaný a bez chyby, tak, že vám tvůrci nedají ani prostor proto, aby jste se od srdce zasmáli, páč by vám utekl vtip následující. Druhá série prohlubuje význam téhle záležitosti. Hluboký vesmír nápadů a fantazií dělá z Rick nad Morty současný kult...o světelné třídy daleko vzdálený všem Family Gáyům a současným Simpsnům....hlavně co do kvality a kreativity. Plná palba. ()

ywo666

Prvá séria totálne sklamanie. Mám rád drsné kreslené seriály pre dospelých ktoré si neberú servítky. Problém Rick and Morty je, že postavy sú otravné a vtipov nie je až tak veľa aby sa to kompenzovalo. Druhá séria je trochu lepšia. Vtipov je viac a hlavne aj Rick aj Morty ma menej serú. Hlavne mám pocit, že to zasrané zajakávanie z prvých dielov pominulo. Prvá séria je u mňa tak za 2.5* a druhá slabých 4*. Napriek sklamaniu, je šanca, že ak seriál bude ďalej rásť a tretia séria prekoná druhú, máme sa na čo tešiť. Zatiaľ priemer 3,25 hviezdičky. S tými 91% musí niekomu teda riadne strašiť v hlave. Slabšie ako South park, Futurama, Archer, Family guy, Metalocalypsa, Ugly Americans a mnoho ďalších. Všetko lepšie kúsky s horším hodnotením. ()

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

Scenárista Lokiho napíše nové Star Wars

08.01.2021

Po napsání scénáře k pokračování Doctora Strange s podtitulem In The Multiverse of Madness a roli hlavního scenáristy a jednoho z producentů na seriálu Loki od streamovací služby Disney+ se Michael… (viac)

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

Ceny Emmy 2020 ovládla HBO

21.09.2020

V poněkud komornějším duchu byly letos rozdávány prestižní televizní ceny Emmy. Kvůli opatřením nedošlo tentokrát na živé publikum a moderátor Jimmy Kimmel se tak s většinou nominovaných bavil pouze… (viac)