Fargo

• USA Fargo
USA, (2014–2024), 44 h 20 min (Minutáž: 39–69 min)

Tvorcovia:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Allison Tolman, Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Russell Harvard, Ewan McGregor, Patrick Wilson, Juno Temple, Kirsten Dunst, Colin Hanks, Carrie Coon (viac)

Seriál Fargo, inspirovaný stejnojmenným oscarovým snímkem, adaptoval spisovatel a scénárista Noah Hawley. Děj se točí kolem zbrusu nového “skutečného” zločinu a neotřelých postav. Vše je protkáno typicky černým humorem, vraždami a pověstnou “minnesotskou zdvořilostí,” díky nimž se z filmu stala nadčasová klasika... (HBO Europe)

Goumen

Povedený krimi seriál z chladného severského prostředí. Boduje hlavně zajímavým dějem a skvělou postavou Lorna Malva, kterého dokonale zahrál Billy Bob Thorton. Stejně tak byla, z psychologickýho hlediska, zajímavá proměna pojištováka Lestera. Jediným slabším místem byly pro mě prostřední díly, kde příběh trochu ztrácel dech. Zajímalo by mě nakolik byl příběh dle skutečné události a co si filmaři vymysleli. ()

Dacsus

Presne takto si predstavujem tip top seriál. Skvelí herci, vynikajúce dialógy, výborne budovaný dej kde každá scéna má zmysel, bez vaty a zbytočného balastu. A hlavne, dohromady je to neskutočne skvelá zábava. Kanonáda vyslovene geniálnych epizód a udalostí, skvostne stmelených do súvislého zmysluplného deja, praskajúceho vo švoch originalitou a detailami. A tie hlody!!! ()

ViolaK

Masterpiece Billyho Boba i Martina Freemana. Ten přerod z uťápnutého švába v chladnokrevného zmetka mu prostě věřim a Billymu v tomhle seriálu věřim cokoliv. ()

othoson

Líbilo se mi to ještě více než film a to v tom není tolik černého humoru. Herci vynikající, hlavně Billy Bob Thorton, který vytvořil nezapomenutelnou postavu. Opravdu tento seriál můžu beztrestně všem doporučit. ()

987Castiel

Tak bravúrne zasadenie do atmosféry pôvodného filmu, ktorý je o 18 rokov mladší a ešte z toho urobiť seriálovú minisériu som ozaj nevidel (najviac ma potešila prepojenosť s nájdením zahrabaného kufra - je nutné vidieť prv film aby si niektoré spojitosti divák užil a pochopil ich). Veľká podoba postáv, správania aj dialógov s originálom. Komplexne prepracovaný cynický thriller, ktorý si už po dvoch top dielach, filme aj seriály vytvoril samostatný "Fargo" štýl, ktorý je mrazivo krvavý a zároveň svojským spôsobom vtipný a posmešný. Úchvatné pohrávanie sa s časovými líniami aj kamerou. Nemyslím si, že Thornton ťahal všetko na svojich pleciach, pre mňa zahrali všetci presne tak ako mali a lepšie než by sme si dokázali predstaviť. Martin Freeman ma bavil najviac a predviedol luxusnú premenu postavy. 10 epizód po +- 50min boli ideálne, nemal som pocit že by sa niekedy dej náhlil a ani nebol vyplnený doplňujúcimi epizódami, či scénami. Naozaj nie je čo vyčítať a zo všetkých pozitív je pre mňa najväčšie komplikovanosť tohto veľkého detektívneho prípadu, ktorý je vyrozprávaný tak dobre, že sa v ňom nikto ani na sekundu nestratí narozdiel od vyšetrovateľov. Viacero top filmov by si zaslúžilo aby aj ich seriálová adaptácia bola rovnako (v tomto prípade možno i viac - hoci Buscemi je Buscemi) kvalitná. Najlepšia miniséria akú som mal možnosť vidieť a druhý najlepší seriál roku 2014 po True Detective. Fantázia! ()

Wolftalon

Fargo vyniká hned v několika oblastech. Tou první je jednoznačně herecké obsazení, které je v obou sériích víc než nadprůměrné (obzvláště mě potěšil Jeffrey Donovan, aspoň jsem se ujistil, že ještě žije). Zadruhé si mě získala kamera. Některé záběry jsou tak výmluvně a vtipně zachycené, že i z relativně vážně situace vám bude do smíchu. No a především se jedná o scénář. Příběh je vyprávěn s neuvěřitelnou lehkostí a samozřejmostí. A to tak, že vás je schopen přesvědčit, že je úplně normální házet ožraly do díry v ledu a může se to stát i vám. Ano, až tak mrazivě seriál přístupuje k mafiánským praktikám a naprosto stejně zachází i se situačním humorem, který není nucený a o to víc zaskočí a pobaví (scéna se záchodem). Tenhle dojem přirozenosti navíc podtrhuje vymyšlený text na začátku každé epizody, který se vám snaží namluvit, že dané události se vážně staly. 5* s čistým svědomím. ()

yxaj

Prvni serie, diky Thortonovi a Freemanovi za pet, druha o malinko slabsi, ale neuveritelne ji hlavne v zaverecnych dilech tahnouci dokonala Kirsten Dunst, takze za ctyri. Nejlepsi scena: prestrelka ve snehove vanici, ta fakt stoji za to. ()

blekekeke

První řada s Billy Bobem ... nechtělo se mi do toho v domnění, že se bude jednat o nějaký kříšení legendárního Farga a ono ehjle zbytečných obav. První řada si v černém hávu humoru vesele dokráčela přes mrtvoly pro plnou nálož hvězdiček ... A druhá řada? Kurnik, ještě teď mi běhá z té dokonalosti mráz po zádech. Třetí řada už je taková nemastná neslaná. Prostě chyběla ta jemná fargosurovost. ()

Foogas

První série? Geniální. Už od prvního dílu si mne získala tragikomicky vyhrocenym humorem, kvalitně vykreslenými charaktery postav a mrazivě-brutální atmosférou zasněženého amerického severozápadu. Druhá série? Chutná. Přesunujeme se do 70's, kde se střetávají dvě mafie. Více mrtvol, stejně wow scén, parádní hudba, skvělý střih s rozděleným obrazem. ()

Soth

Film jsem si pustil az po shlednuti dvou serii Farga a nijak mne nezaujal. Koneckoncu i serial jsem po dvou dilech malem vzdal, ale pak jsem mu dal sanci a dal jsem obe serie za vikend :) Tahle serie je jedna z nejlepsich, ktere jsem kdy videl a ma tak uzasne napsany dej, ze uz jsem si ji pustil 2x :) Doporucuji vsema deseti! P.S.: Vyhnete se CZ dabingu - je to tragedie! ()

Rian_witcher

První díl rozehrává pomaličku předivo příběhu plného vražd v němž neskutečně excelují Billy Bob Thornton, Martin Freeman, Allison Tolman, Colin Hanksa vlastně i ostatní postavičky amerického maloměsta.První díl je divný a další díly čím dál podivnější. Přesto se ale nedokážete odtrhnout od sledování. Kdo, proč a jak, to hned víte. Ale prostě chcete vědět, jak to celé dopadne. ()

Ironhead

Uzasne prvni dve tretiny cele teto serie utikaji naprosto paradne a drzi si vysokou latku zpracovani, napeti i tempo. Demonicky Billy Bob Thornton, jehoz zabijak ma oblibu v podobne uchylnem ucesu jako jiny zabijak z jineho filmu bratri Coenu (Javier Bardem :_). Naopak posledni cca tretina prvni seriee a jeji zakonceni malinko ztraci dech a postavy se tu nekdy chovaji dosti prapodivne (proc proboha treba tahat dve mrtva tela snehem za hromadu drivi, kdyz za sebou na tom bilem snehu nechavaji naprosto neprehlednutelnou rudou krvavou stopu, daleko mene napadne by bylo na ne vubec nesahat, apod.) Nicmene celkove je prvni serie paradni (90%) a fanouskum filmu z roku 96 rozhdone doporucuji. ()

taibrek

Nestáva sa mi to pri veľa seriáloch, no toto bol jeden z nich. Dej bol taky pútavý, že som si nechcel pustit dalšiu cast pretoze som vedel, ze za kazdym , ked spustim dalsiu cast sa blizim ku koncu. Obidve serie sa od seba znacne odlisuju, no obidve su prepojene Fargom. Dokonca musím povedať, že druha seria sa mi zda lepsie natocená, no samotný príbeh v prvej serii nesie akesi hlbšie ,,posolstvo´´. V prvej serii to neskutocne zahral Billy Bob Thorton a Martin Freemen. V druhej to zase dal Patrick Wilson (Insidious). Pochvaľujem vyber tohto herca na rolu serifa a pomaly ho zaradujem ku svojim oblubeným. Po zhliadnutí 3 serie musim hned na začiatku pochválit, ako si dokázala udrzat kvalitu. Hlavne postavy odohrate na 1, tiahnu nas celou seriou. Uz aby bola na svete štvrtá seria (2019). ()

Desmi

První řada Farga je naprostá pecka. Billy Bob exceluje a ostatní zrovna nezaostávaj, do toho ještě famózní soundtrack. S druhou řadou je to jako u Temnýho případu.. snažíte se jí dát šanci, ale bolí to. ()

Ace.A.T.L.

Super obsazený, černej humor přesně tak, jak to mám rád a správná rychlost i spád. Já jsem si užíval všechny 3 řady. 1.řada 100%, 2.řada 100%, 3 řada drobet pokles, ale taky dobrý - 90%. Za mě pevných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Seriálový Vetřelec nabírá posily

Seriálový Vetřelec nabírá posily

28.11.2023

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

Sigourney Weaver s Vetřelci skončila

27.04.2023

Ačkoliv doba přeje rebootům a návratům ikonických hrdinů – ostatně už to nepotrvá moc dlouho, a do kin se vrátí legendární Indiana Jones s tváří Harrisona Forda – jednu konkrétní postavu s tváří jiné… (viac)

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)