Nejnovější řada seriálu Fargo se odehrává v Minnesotě a Severní Dakotě v roce 2019. Když se Dorothy "Dot" Lyon (Juno Temple) díky nečekané sérii událostí dostane do sporu s úřady, je tato zdánlivě typická žena v domácnosti ze Středozápadu náhle vržena zpět do života, o kterém si už myslela, že ho nechala za sebou. Šerif Severní Dakoty Roy Tillman (Jon Hamm) po Dot už dlouho pátrá. Rančer, kazatel a ústavní právník Roy, věří, že on je zákon, a proto stojí nad zákonem. Po jeho boku stojí jeho věrný, ale neschopný syn Gator (Joe Keery), který se zoufale snaží dokázat svému otci, že je lepší než on. Ale je beznadějný případ. Když tedy dojde na lov Dot, Roy najme Oleho Muncha (Sam Spruell), tajemného tuláka záhadného původu. (AMC Czech)

jfaba

Dle mého názoru to byla nejlepší řada Farga! A jsem zvědav co tento seriálek letos překoná. Musel bych asi opakovat slova níže. Juno Temples úplně nejlepší role a perfektně zahraná. A finále mi vůbec nevadilo. Byl jsem u něj napnutý, kdy se to zvrtne, a ono nic. Perfektní série. Doufám, že bude ještě nějaká, někdy... ()

Lifty

Trimufalni návrat Farga mezi první serialovou ligu. Ne tak dokonalé, jako první dvě řady, ale laťka je v tomto případě opravdu vysoko. Doufám, že to do udílení prestižních cen nevyšumí. Minimálně Juno Temple si ocenění zaslouží, ale i ostatní ji zdárně sekundují. Takový Joe Keery je podle mě nejlepší objev ze Stranger Things a budu rád, když se bude dál zaměřovat na tento typ projektů. ()

doriana.g

Konečně. Po dlouhé době (i v rámci Farga) série, která dokonale funguje ve všech směrech. Juno jako dobrá duše/nasraný tygr byla skvělá volba, Hamm jako mačík jakbysmet a Leigh se pro tu železnou lady narodila. Jen když se objevila ta nesmrtelná linka, byla jsem z toho dost rozpačitá. Oni to ale nakonec dokonale ukočírovali, nijak nám to nenutili, věř si, nevěř, a Sam byl prostě divnoňunin jak bič! A ten šťastný úsměv na konci, tomu se kurva říká katarze! ()

hony23

Na první pohled křehká Dorota žije spokojený život s manželem nekňubou a 10 letou dcerou, náladu ji jen občas kazí její sviňská tchýně. Stačí ale jeden malý incident s policistou, kostlivci vylezou ze skříně a život se jí zcela obrátí naruby. 1.série Farga byla skvostná, pak ale šla kvalita dolů a až teď můžeme konečně zajásat, že je Fargo zpět! Skvělé herecké výkony, úžasní záporáci, napětí i černý humor. Pravda, tvůrci si mohli odpustit hlášku, že je to natočené podle skutečné události, protože tomu snad neuvěří nikdo, ale ač je zápletka mnohdy až absurdní, je také neuvěřitelně zábavná a plná nadsázky. Tohle mě neskutečně bavilo! ()

Acillatem

11/10.Suverénne (a nečakane) zatiaľ najlepšia séria už tak skvelého seriálu. Dokonalé herecké výkony (Juno Temple a Jon Hamm si zaslúžia všetky ocenenia sveta) a miestami napätie, ktoré by sa dalo krájať. To všetko zabalené do príbehu s veľmi silným podtónom a už tak klasicky nečakaným vtipom, ktorý je Fargu tak jedinečný. Go. Watch. Now! ()

PeteBuck

Nastalo príjemné prekvapenie. Chápem, že Noah Hawley sa musí snažiť čoraz viac, keď už chce vytvoriť nejaký originálny príbeh a neopakovať sa. Ale snaha stála za to. Piata séria sa podľa mňa vydarila slušne, dal som ju v podstate za víkend, dynamika bola pekná, jednotlivé časti skôr kratšie, ale radšej kratšie časti ako more zbytočnej vaty. A tej tam teda veľa nebolo. Automaticky som začal pokukovať po prvej sérii, ktorý som si pustil po skončení piatej znovu, aby som sa uistil, že je to rovnako dobré. Nie je, ale blíži sa k tomu. Zápletka je patrične ujetá, rovnako ako sa na Fargo hodí, to v prvom rade. Záber mlátiacich sa rodičov a mamina, ktorá v zápale boja uzemní učiteľa matiky rovnako ako policajta, ma riadne rozosmial. Mamina má ale problém, je to bývalá manželka šerifa, ktorý si svoje povinnosti vykonáva hodne svojsky, zákon si vykladá po svojom a je to v podstate násilnické hovädo a akonáhle je Dorothy zatknutá a jej odtlačky sa objavia v databáze, tak si šerif rozhodne nárokovať svoje manželské práva opäť svojským spôsobom. Do toho sú zamotané ďalšie vedľajšie dejové línie, ktoré vyvrcholia s hlavnou v celkom zaujímavom finále. To mohlo byť trochu prepracovanejšie ako záver v Sioux Falls, proste čakal som poriadnu prestrelku, ale svoj náboj to malo. Herci vybratí veľmi dobre, viacerí ma príjemne prevkapili, či už to bola Juno Temple, Jennifer Jason Leigh, Sam Spruell trochu pripomínal B. B. Thortona, zábavní boli aj Joe Keery v úlohe nepodareného šerifovho synáčika alebo roztomilo naivný a zabrzdený manžel Juno Temple v podaní Davida Rysdahla. Samotný šerif, ktorého hral Jon Hamm, bol poriadne démonický, slizký - predstaviteľa som videl vo vynikajúcej časti Black Mirror s názvom White Christmas. Toto je ďalšia devíza Farga, pekne napísané postavy, ktoré sú zahraté celkom slušnými hercami. Dej sa odvíjal rýchlo, všetko pekne do seba zapadalo, až na to, že únosy nie sú zrovna mojou obľúbenou stránkou u kriminálok. A duplom keď je to spojené s tematikou domáceho násilia, ktorú si Noah Hawley zobral do hľadáčiku pri písaní tohto námetu. Jedna celá odbočka v podobe sna Dot bola celkovo úletom, asi ako epizódka s autorom sci-fi v tretej sérii, ale tak ako v tretej sérii aj tam sa to odbavilo celkom rýchlo. Čo na to viac povedať? Chýbalo mi tam viac humoru, celkovo tam tých zábavných a šibnutých momentov bolo dosť, ale nie more ako v jednotke, záver bol celkovo trochu ujetý, ale dajme tomu. Celkovo som veľmi spokojný a dúfam, že Noah Hawley urobí dalšiu sériu. Aj keď som bol prekvapený, že vznikla päťka, lebo som mal pocit, že už štvorka bola tak trochu z núdze cnosť a vždy chytám obavy z neskorších sérií, lebo autori sa dosť rýchlo vyčerpajú. Čomu sa nečudujem. Musí byť extrémne náročné prísť s niečím originálnym. Tak ak sa už Noah Hawley pustí do pokračovania alebo nie, tak nech si dá hlavne načas, alebo poprípade nech sa do toho radšej nepúšťa. Piata séria by bola dobrou bodkou za bizarnou story, akou Fargo bezpochyby je. ()

frenkie

No tedy. Po krapet slabší čtvrté sérii(tedy v kontextu Farga), nám tu tvůrci rozehráli vcelku nekomplikovaný příběh týrané ženy, která se vzepřela svému trýzniteli a která zabojovala a zabojuje o svůj život a svojí budoucnost.  Tato aktuální série se vyloženě vrací ke svým kořenům, dokonce silně pomrkává na své rodiče - viz scéna příchodu dvojice únosců do domu hlavní hrdinky, manžel hlavní postavy je také prodejce aut, ale to je vše, dále už si jde tato řada svojí cestou.  Za hlavní kvality této řady považuji perfektní kásting, ať už je to Juno Templ, nebo Jon Hamm nebo mysteriózní Sam Spruell a plno dalších. Kvalitní scénář Noaha Hawleyiho, který se neutápí v nějakých vedlejších motivech a vatě, nýbrž táhne pěkně na bránu a v neposlední řadě skvěle zvolený soundtrack s nepřeslechnutelnými hudebními motivy původního filmu a všech předcházejících řad. Já jenom doufám, že tvůrci ještě neřekli své poslední slovo a že nám za rok, dva naservírují další řadu. Neboť Fargo pořád moc baví. A zábava je přeci ten hlavní důvod , proč filmy a tv seriály vznikají.(ten komerční důvod budu ignorovat). ()

Rudolf.Benes

Poprvé mě mrzí že nemůžu dát pět(,z úcty k jinému seriálu,) sem Čech tak si poradím a dám 9,5 z deseti :) :) :) Šťavnatá jízda s minimem vaty,zato skvělou hudbou , napětím a humorem, brilantní kamerou a především (do řiti a to především) skvělým obsazením. Nesmím opomenout dialogy,na těch si dal někdo fakt záležet. Mrcha je luxusní, inteligentní ,nafrněná pizda bez kouska empatie. "Oběť" je geniální meggaivr v sukni se silným rodinným cítěním. K tomu si připočítejte pár magorů okolo v čele se skvostně pomalým Vikingem kříženým s Ivánkem z Mrazíka,trošičku těch klaďasů a po devíti hodinách tu máme potlesk ve stoje a i slzička ukápne. ,, když vykopeš hrob musíš dát do něj mrtvolu,jinak je to jen díra " 95/100 ()

Tomulka

Tato série zatím naprosto nejlepší! Perfektní obsazení, Dokonalý scénář a skvělá režie. Herecké výkony naprosto famózní! Juno Temple se perfektně ponořila to své role její podání je dokonalé vtělení! Jon Hamm je taky dobrej , ale od něj bych nic jiného ani nečekal a J.J. Leight super a v neposlední řadě Sam Spruell, ten byl naprosto uvěřitelně děsivý, klobouk dolů. ()

secomarcel

toto je Fargo, ktoré milujem, toto je znovuzrodené Fargo se vším všudy, miestami pre niekoho môže vyznievať  navonok nudne, pravý opak je však realitou, fenomenálne herecké výkony, skvelý casting , klinec za klincom od začiatku do konca. Paráda ()

fhe_verdict

5 hviezd by som dal uz iba za strasiaka, Boogie Man-a alias Ole Muncha. Od doby Javiera Bardeema v No country for old men som nevidel tak charizmaticku zapornu postavu. Dalsich 5 hviezd pre Jennifer Jason Leigh ako miliardarsku supersvinu.  Takze aj ked sa aj Jon Hamm snazil byt najhnusnejsi z odpornych tak pri nich sa stratil. Pribeh je podla skutocnej udalosti ako to uz vo Fargu byva a veci sa vyvijaju presne tak ako to nikto necaka. Takze je to napinave, zabavne a velmi svizne to odsypa. Radost pozerat. Myslim, ze tato seria sa mi pacila najviac. ()

jezekk

Postupně se rýsující aktuální americká témata ideově rozdělené země, která vystupují v tradičně vyprávěné "fargovské" formě tragikomických událostí. Směrem k finále příběh ztrácí na komičnosti a nabírá tragičnosti, aby v poslední třetině závěrečného dílu dostala prostor i teologická interpretace řešení věčného problému přítomnosti zla... ()

Hexx

Těžko se hledají slova. Nátřesk jako hovado! Svištící zlatá posádka bobů ze zimních olympijských her! Ano, z páté série se vyklubalo cosi speciálního, ó díky! Monk jako třešnička na dortu, resp. v závěrečné scéně vdolkem do pusy! Tohle byla opravdu bravurní série, drsná jak šmirgl, vcítěná jak jarní báseň první zamilované osoby, empatická jako třídní paní učitelka prvňáčků, poutavá jako pravý kožený pásek ke kalhotům a v poslední řadě ohromující jako nejprudší letní bouře. ()