Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

PetrPan

Zabili mu štěně, hajzlové! John Wick však není jen tak někdo a tento brutální čin všichni zaplatí svou krví. Keanu Reeves přes všechnu svou snahu není akčním hrdinou a tahle splácanina je jen dalším z řady důkazů pro toto tvrzení. Jeho profesionální zabiják připomíná víc než cokoliv jiného smutného klauna, kterému chyběl k dokonalosti jen červený nos a kostkovaný kostým. Při soubojích nepomáhají ani zpomalovačky ani milosrdná tma a zůstává jen tragická přehlídka viditelně připravených situací, kde našemu drsnému zabijákovi všichni směle nabíhají do rány. Podobná choreografie není nijak výjimečná, Keanovo snažení o akci ji však dost zvýrazňuje. Scénář filipa taky moc nepobral. Zabiják se nechá zmlátit, ukradnout auto a zabít milované štěně a teprve potom v sobě probudí tygra? Divný. Bavil mě snad jen Willem Dafoe a jeho patetická postava jediného kamaráda prince drsoně Reevese. Ty dvě hvězdy jsou možná až moc. ()

cukorek

Bol som zvedavý čo ponúkne ostrieľaný Neo z Metrixu (K.Reeves) tak som siahol po tomto akčnom snímku. Podobne ako vo filme Street Kings ponúka spomínaný herec uspokojivé predstavenie, ale akčný kolotoč zjavne poškodila hrdza. Nedá sa prehľadnúť nedostatočné spestrenie deja aj keď v akčných filmoch to zvykne byť voľnejšie tu je to za hranicou únosnosti. Spomeniem len napríklad hotel Continental, kde sa vybavovanie záležitostí prísne trestá a keď mladá killerka poruší toto pravidlo nič sa neudeje. Tam som čakal, že nabehnú ozajstný gangstri a v tu chvíľu jej ukážu kto je tam pánom. To že ju o pár hodín rýchlo popravia je slabá náplasť. Film má spád aj akciu, ale nemá formu a premyslenosť, nemá poriadne zauzlenie a tak mi neostáva nič iné len dať 60%. ()

Arsenal83

Očakávania nenaplnené. Mnoho akcie urobili film aspoň čiastočne dobrým. Veľa ale pokazilo nezmyselné konanie postáv. Reeves sa púšťa do nebezpečného boja so zabijakmi kvôli jednému psovi? Chápem význam toho psa, ale predsa. Scenár mohol byť dômyselnejší. Nakoniec mi ten Nyqvist prišiel ako najsympatickejší. ()

Slarque

Scénář na téma staré dobré pomsty nepřináší nic nového, ale celý film je natočen velmi stylově a s důrazem na pečlivě choreografovanou a přehledně nasnímanou akci. Ostatně jde o první celovečerní film dvojice hollywoodských kaskadérů, takže místo videoklipového střihu dávají přednost delším záběrům, ve kterých akce správně vynikne. Keanu Reeves byl pro titulního hrdinu výborná volba a všechny bitky, přestřelky i automobilové honičky si zahrál sám. I v digitálním století je místo pro starou dobrou ruční akci! ()

eLeR

Akcia na diskotéke Red Circle spolu s hudbou bola vskutku parádna, Keanu je stále veľký fešák, Michael tu vyzeral a zahral výborne, ale celé to bolo len taký normálny bitkársky film. ()

Bachy

Téměř jsem nabyl dojem, že opět chápu, co je přitažlivého na akčním filmu. Mě možná od dob dávných arnoldových opravdu žádný akčňák nebavil, snad jen s čestnou výjimkou ne zrovna typické vřavy Shoot em up. Druhá půle Johna Wicka mi však připomněla, proč akční vlak se mnou na palubě málokdy dojede do cíle - protože nakonec vždy ukazuje ty samé atrakce stále dokola. I tak mne John Wick bavil, což je asi tak třikrát...ne, čtyřikrát více, než jsem čekal. A zase to má tu nejdokonalejší premisu ve světě filmu - "Chlap...se nasere" ()

Happens

Taková puchmurná bondovka. Pohádka o vlastním světě zabijáků ( SPOILER ) aneb jak Honzík vyrazil a vyzabíjel jednu mafii, aby pomstil smrt svého psa ( SPOILER ). Tak falešné a umělé dialogy, příšerná ruština, všechno tak rádoby reálné s tou nesmyslně fantaskní lyrikou, nevěrohodnost mlátí do očí víc než Honzík superpadouchy. Dávám tři hvězdy jen za Reevese, kterému odpouštím všechno... ()

Chrustyn

Čistokrevná akční jízda o pomstě za smrt bližních (tentokrát čtyřnohý mazlíček). Keanu Reeves je motherfucking badass, který zabíjí lidi propiskou a při přestřelkách míří standardně na hlavu. Akční scény jsou přehledné, cool, ale trochu jednotvárné. Keanu je po dlouhé době borec no. 1 a je zde celá řada zajímavých nápadů (hotel pro elitní zabijáky). Bohužel zde chybí něco, co by diváka donutilo se na film podívat dvakrát, třikrát ... až desetkrát, (jako jsem ve své době viděl Komando) což je pro takový film docela škoda. Přesto zde takový film není každý rok, tak si je musíme hýčkat. ()

SeBig

Když si to tak vemete, je to vlastně zase jen o pomstě. Ale jak je ta pomsta podaná, to už je něco mnohem jinýho a lepšího. Reeves kosí záporáky jednoho po druhým, dále mě pobavilo, jak i ten největší záporák má z Wicka strach, pár dobrých hlášek a dobrej byl i Willem Dafoe se snipou v ruce. Jo a málem bych zapoměl na parádní soundtrack! Its just a fuckin..BANG! ()

klerik

Nedávno tu bol NOČNÝ BEŽEC. A je to tu opäť. Mafiáni, nočné mesto, pomsta. Rovnako ako vtedy aj teraz prižmúrim oko a dám 4, ale inak ide o typické béčko scenáristicky zrovnateľné s bessonovkami. Priznávam, že som očakával trochu viac tej štýlovosti založenej na choreografii súbojov a prestreliek, možno aj na úkor uveriteľnosti - niečo ako kedysi EQUILIBRIUM, ale akcia je aj bez toho veľmi funkčná... Potešia aj herci vo vedľajších úlohách a celý ten zabijácky kódex... ()

korbitch22

Překvapení roku a monumentální trefa do černého, nebo spíš do hlavy.Absolutní pocta Keanu Reevesovi a jeho přínosu akčnímu žánru.Od dob Matrixu se pohled na akční filmy úplně obrátil, chlapíci jako Sly, Arnie, Damme šli prostě trochu stranou a najednou mohl být hrdina každý, kdo se 4 měsíce učí kung-fu a zbytek dodělá počítač a zelené plátno.Filmy se tak staly velkolepější, akčnější, megalomanštější a co si budem povídat i výdělečnější a může za to Matrix a Keanu Reeves a přesně z toho důvodu, vznikl Joh Wick, jako pocta herci, který už nějaký pátek nezavadil o pořádnou roli a jedinou postavu od roku 2003, kterou si může Reeves dát za rámeček je Constantine a to je sakra málo.Stahelski je nadšenec a spojil vše, co filmu poslední dobu chybělo.John Wick je přímočarý, bez delšího vysvětlování se po 4 minutách začně na plátně odehrávat masakr a nezastaví se ani na chvilku.Akce je výtečně nasnímaná, brutální a krvavá, hláška za hláškou, Keanu má charisma jako démon, je to nabité tunami odkazů na Matrix (finální souboj v dešti, Wickova jedinečnost) Gibsonova Odplata z toho jen sálá (celkový koncept) atd.Film trpí jasným neduhem a tím je scénář, ten je místy děsně blbej a někdy vážně šíleně blbej, ale jde o to, jak film berete.Podívejte se třeba na Sejmi je všechny, to je úplně skoro to samé, ale hodnocení a úspěch filmu je úplně někde jinde, proč?Protože Owen neni Reeves a Sejmi je všechny je jen šílený a hloupý akčňák, kdežto John Wick je vzdání cti jednomu herci a splnění snů spousty jeho fanoušků, kteří ještě aspoň jednou chtěli vidět Nea.Spousta lidí to pochopila, proto má Wick tolik procent a proto je tak úspěšný v kinech.Kdybych bral film normálně, jako akční blbinu, dal bych mnohem méně, za to množství scénáristických hoven, ale já pochopil co ten film má znamenat a co pro filmového fandu znamenat má.95 minut akční rozkoše, která nenudí ani sekundu a je podpořená tím nejúžasnějším soundtrackem tohodle roku.Navíc Stahelski má opravdu talent a dokonale vše sestříhal.Tady se povedlo co se povést mělo a ty Selovi nájezdy kamery na město z výšky byly naprosto fantastické.Hodina a půl dětských polucí a pubertálních orgasmů.V kině po mě museli vysušit sedačku.95%. ()

classic

John Wick je v podstate mierumilovný chlapík,ktorý sa spamätáva zo smrti manželky,tá mu ešte dopriala v dopise na dobierku psíka,na ktorého sa citovo nadviaže,pre neho je pes najlepším priateľom človeka... Jedného dňa ide so psom v aute,prichádza natankovať fuel,tam sa začne týpek obšmietať okolo jeho auta a pýta sa koľko chce zaň? John vraví,že nie je na predaj...Títo maníci sú ruskí mafiáni,kde Josef sa extrémne podobá na mladého Malca McDowella z Mechanického Pomaranča Stanleyho Kubricka! Josef Tarasov je synom obávaného Vigga Tarasova,s ktorým bude mať John čo dočinenia! K tomu ho dovedie,jednak napadnutie v jeho vlastnom dome týmto týpkom s jeho kumpánmi,či mu šlohnú auto,ale to nie je všetko,zabijú mu psa! A to nemali robiť! John si ide pre arzenál zbraní a začne strieľať na svojich protivníkov,a ja som si pripadal,ako že sa pozerám na divokú videohru,..Terminátor je tým správnym slovom,čo sa z neho vykluje. Film je extrémne prehnaný,dáva mi spomenúť na nedávno videného Equalizera Denzela Washingtona! KEANU REEVES je hlavným ťahúnom snímku,kde jeho protivník Michael Nyqvist,ktorý mi na zloducha nesedel,prehráva sa,scenár ponúka úsmevné dianie,kde sa pousmejem nad pomstou chlapíka,ktorý sa pomaly chystal na dôchodok,v tom mu odfajčia psa a on sa ide týmto pádom pomstiť,a podať si komplet ruskú mafiu,kde nájde spojenca Willema Dafoa,ktorý mu kryje chrbát,ale najprv má s ním iné záujmy... Klasická vyvražďovačka s hercom v hlavnej úlohe,ktorý je vo forme,ktorý nemá problém rozdávať rany všade navôkol seba,a priznám sa,že ako jednohubka spĺňa svoj účel na výbornú,len keď sa človek na konci nad tým všetkým hĺbkovo zamyslí,tak hm,What the Fuck! ()

Yardak

Akční snímek roku! Opravdu je to tak! John Wick je klasický temný mstitel, jenž byl vzbuzen ze svého odpočinku...a to se prostě nedělá!:o)) Keenu Reeves si vybral po pár letech konečně zas vydařený projekt (hned jsem si vzpomněl na Street Kings, Constantine či kultovní Matrix, dokonce bychom mohli srovnávat s Neesonovým Taken). Role, kde Reeves nemusí mnoho mluvit a především jednat, mu sednou na tělo. Herecké osazenstvo je velice dobré, potěší i několik vedlejších postav (Dafoe, McShane), někdy se dá přímo mluvit o cameo-roli (Bridget Regan, John Leguizamo). Hudba výborně dodává snímku na atmosféře. Co se opravdu povedlo, tak jsou dialogové scény, které gradují na maximum. K tomu ještě výborně natočené akční scény. Zdařilý střih a zajímavá choreografie z tohoto filmu dělají akční lahůdku áčkových vod. Jediné čím tento snímek míří do béčkovosti je přímočarý scénář, avšak ostatní složky filmu to extrémně vyvažují. David Leitch a Chad Stahelski jsou velice talentovaní, takže se moc těším na jejich další projekt. (Viděno v AMC Cicero, IL, USA.) ()

packa

Kyjánu se po mnoha letech distal ke slušné produkci a šanci využil dokonale! John Wick sice není jeho nejlepším filmem, rozhodně ale dává vzpomenout na lepší časy. Film je natočený svižně, z rukávu sype elegantní nápady, řadu scén příjemně odlehčuje vtipná pointa... A hlavně - divák se nenudí. ()

rollman1

Od Johna Wicka nejde čekat nějak propracovaný příběh. Tohle je parádní akční revenge žánrovka, která nekouká moc na logiku a předvádí nám jen to, co od toho čekáme. To jest akce, plno mrtvol, nějaká ta hláška a tisíce vypálených kulek. Keenu je zdá se ve formě a tahle role mu sedla parádně. Samozřejmě akce je tu dost, ale zamrzí, že není nijak postupem času vylepšována a tak se dočkáme jen přestřelek a menších šarvátek. I tak to ale baví a film utíká jako bígl za autem. ()

váca

Po dlouhé době opět akčňák podle mého gusta!! Vtip, skvělé akce a choreografie bojových scén. Parta uklízečů mrtvol, alias úklidová firma, hotel plný nájemných vrahů a snad úplně nejlepší herecký výkon Keanu Reevese!! Prostě absolutní bomba v daném žánru, není takřka co vytknout. Pokud to člověk vše bere s nadsázkou (tyto filmy jinak brát ani nejde), tak bude určitě odcházet spokojen. Pro mě jedno z velkých překvapení minulého roku. Za mě 85%. ()

mat.ilda

Tak se nám z Keanu Reevese stal nefalšovaný béčkař... ono není divu, dvacet let s výrazem tragéda z vás lehce udělá nudného patrona, který může zaujmout už jen obsazením do role frajera, co odkouká fígl s tužkou od Jokera a znásobí ho třemi... s tím ale poněkud nekoresponduje jeho neschopnost vyřídit noční návštěvu komanda zabijáků, nechat se seřezat a ještě dopustit likvidaci naprosto roztomilé štěněcí fenky a rozšířit si tak sbírku relikvií na nočním stolku... asi byl rozespalý, já třeba kolikrát nemůžu najít dveře, jsme jenom lidi... Pak se ale naštěstí zmátořil a následovala nejedna akce, úderná jak rána kladivem do betonu, pod kterým měl pohřbenou svou zabijáckou minulost, hudba tomu dodávala správný odpich a došlo i na pár neotřelých nápadů, nemyslím tím zrovna clean-partu, tu předběhl Viktor-čistič, ale například hotel pro zabijáky s přísnými pravidly pro hájení, stejnokroje mafiánských poskoků na odstřel (to aby byli v tančícím davu dobře rozeznatelní) a vůbec, že se adekvátnost odplaty neodvíjela od pouhé ztráty psího miláčka, ale měla rozhodně hlubší smysl... :-) Tak - jako už poněkolikáté, opět jsem se ukecala k navýšení o hvězdu, nakonec, takový čistý průstřel hlavy před spaním není na škodu :-) ()

heyda

Souhlasím s názorem, že je to nejlepší akční film roku i s tím, že tak nějak by mělo vypadat filmové zpracování klasických střílecích her jako je Max Paine nebo Hitman. Samozřejmě dějově ploché, občas trochu přepálená akce, ale pořád natolik atmosférická, luxusně natočená, syrová a nekompromisní filmová lahůdka, že bez problému trhne i nedávný Equalizer nebo některé Neesonovky. Velká poklona začínajícím režisérům a Keenu Reeves má ode mě taktéž palec nahoru. 90% ()

Flego

John Wick ponúka výživnú porciu poriadnej akcie za zvukov metalovej hudby. Akcia je dokonalá, nočné prostredie ( s dažďom ) vynikajúce, melancholické flashbacky únosné a Keanu Reeves si to úžíva. Veľmi príjemné prekvapenie. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář