Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

JohnCZ

Stylovej atmosférickej akčňák, kterej se s ničím nemaže a nebojí se ani brutálních headshotů a ani svižných bojových scén na blízko. Keanu Reeves to v sobě pořád má a John Wick jakožto filmová verze Maxe Payna funguje velice dobře. Příběh je však až moc primitivní na to, abych si ho dokázal na delší dobu zapamatovat. ()

m.krudenc odpad!

To je opravdu šok, hrůza hrůza. Akční katastrofa, přesně pro takové filmy mnozí lidé, filmy z Hollywoodu nesnáší. Film má všechny prvky hrůzy, nemám slov. Jak se Keanu Reevese (který je můj oblíbenec) k něčemu takovému mohl snížit. Nemá dál to cenu hodnotit, to se nedá dovídat. ()

corpsy

Všetky aspekty tohto snímku zhrniem do jedného slova: TOTO. A práve TOTO, milí moji opoziční diváci, sme žrali v 80desiatych a 90desiatych rokoch minulého storočia, a práve TOTO, bolo vzorom každého pubertiaka v onej dobe. Keanu nebol takto ´´kúlový´,´ ani v MATRIXe! P.S. Chcete vidieť akčňák ako sa patrí? V telke ho určite nenájdete! Chcete sa dostať do času, keď sa Vaše mozgové bunky otáčali smerom, ktorý Vám určila tá určitá ´´XYZ´´ distribučná video spoločnosť? Viďte JOHNA WICKA!!! ()

Zeebonk

Strašně nerad bych tu psychoanalyticky blábolil, ale patrně se přesně k tomu schyluje, takže doporučuji oslepit sebe a své domácí mazlíčky všem, kteří si u seriálového Hannibala nudou slintali na hruď. Uffff, ať už to máme za sebou. Děsně často se tu mezi komentáři zmiňuje trapnost klišé "zabijou mu čokla a on se jde mstít", ale já osobně toho mrtvého čokla vnímám spíše jako "zástěrku" než důvod. Pravý důvod vražedné výpravy Johna Wicka je potřeba rozprskávat rusácké mozkovny po stěnách, oknech a podlahách, neboť jedině tak se vlije troška krve do jeho věčně plandajícího psychopatického čůráka. Tak, máme to za sebou, klišé smeteno ze stolu a nic mi tedy nebrání v udělení páté hvězdy. Ale pro pořádek - hyperkůl držky v hlavních rolích i vedlejších, vskutku neobvykle uchu lahodící hudba a ta poslední věc... Co to jenom bylo? Jo, už vím - tři kurvapíča nabušený akcičky, které netočit veterání akčního řemesla, tak řeknu: "To museli točit veteráni akčního řemesla". Ehm. Naserte si! Jestli mi ten zkurvený bžilión rejžožroutských mlátiček, co jsem viděl, nedává právo hýkat takové velkohubě uvědomělé sračky, tak jsem oficiálně promarnil přibližně 200 hodin svého života. ()

Torision

Precizní film co do choreografie a nápaditosti akčních scén, protože tady jich je požehnaně a každou si prostě musíte vychutnat. Keanu tu rozdává headshoty a smrtící údery s takovou lehkostí a samozřejmostí jako kdyby na holešovický tržnici prodával kedlubny a karotky. Líbila se mi jak zápletka, protože jsem Johnovi kvůli tomu štěněti od ženy fakt rozuměl, tak i vybraní záporáci, ten hotel pro nájemný vrahy, chlapík na uklízení mrtvol a ten respekt, co měl Reeves vlastně úplně u všech (nejvíc asi pobavil policajt Jimmy). Lehce bych vytknul fight s ženskou, to si mohli klidně tvůrci odpustit, jinak ale famózní podívaná a jestli bude dvojka, budu se těšit. ()

Hem.m

Akce je vynikající, ale bohužel skoro vše ostatní je dosti špatné. Jak už příběh na stylu gladiátora: Zabili jste mi psa a ukradli auto a já se vám za to pomstím v tomto a nebo příštím životě, tak občasné herecké výkony. Ale i tak mi to stačilo, abych se bavil, akce byla totiž hodně dobrá. ()

DEXTER099

Film nabitý akce kde příběh je trochu vedlejší,ale to už tak bývá,ale pro mě tam i přesto nějaký trochu jakoby silnější příběh chybí a jelikož by mi tam radši seděl jeden z top akčních herců let minulých(ale Keanu je to dost dobrý) tak dávám za mě 80% a čtyři hvězdy ()

ConanVJ

Čistá akční jízda skoro od začátku až do konce. Keanu a jeho kamenný výraz drtí jak střelbou, tak i pěstmi vše co se mu postaví do cesty za pomstou. Akce je tu opravdu hodně a je pěkně sestříhaná. Filmek má pěkné tempo a rychle mi utekl. Hudba je taky povedená a do dění se hodí. Obsazení všech rolí pěkně sedlo. Zvlášť Allen se sesvým ksichtem do role šmejda, co Wicka nasral, hodil dokonale. Za mě 95% :) ()

PauloZ

Akčňák de guste! John Wick rozdá chutňučkých headshotů a přijme pár bolestivých zářezů za 101 minut víc, než hráči za celou hru Call of Duty. A to já rád. :). Odkaz na oldschůly je nepopřitelný. Osobně v tom vidím velkou dávku Gibsonovi Odplaty, ale proč né. Vždyť v té jednoduchosti a přímočarosti děje je velká krása. Navíc Keanu má chrisma a tvrďácký charakter postavy jako ulitý. Trvalo to 6 let, ale comebacku jsme se dočkali. Choreografie akcí a všech bitek je vypiplaná a s jistou dávkou "prkenosti" vyzní velmi reálně. A ponaučení? Nekraď Mustangy a hlavně nezabíjej psa, pokud nevíš, komu patří! Chci víc tohoto čirého akčňáctví! 4,5*. PS: pokud hledáš hloubavé sondy, odlož nosič na jindy :)) ()

draculca

Skvělá cool podívaná s naprosto odzbrojujícími inovacemi mafiánského světa (úklidová služba, hotel). Oceňuji přehlednost akčních scén, protože s těmi mívám velký problém a tady jsem věděla přesně kde se co děje. A nelze nevyzdvihnout Keanu Reevese, který ze všeho nejlíp umí kamennou chladnokrevnou tvář... Ale propracovaný děj rozhodně nečekejte, ten by jen zbytečně odváděl pozornost od akce :) ()

Marsik

Film, který jede jednoznačně na efekt. John Wick zabije 78 lidí za 95 minut času (tolik má film bez závěrečných titulků). Trochu přehnané, nemyslíte? Doufal jsem a čekal jsem inteligentní akční thriller o nájemném vrahovi a ona se z toho vyklubala takováto střílečka. Nicméně koukatelné to rozhodně bylo, v podstatě to ani nenudilo a pořád se něco dělo. Také oceňuji zvládnutě natočené akční scény, kterým tentokrát neubírá na kvalitě pošahaný střih a ještě více pošahaná rozklepaná kamera. Ale přes fakt, že Keanu zabije desítky lidí, uhýbá se před kulkami a nikdo na něj nemá, se prostě nepřenesu a proto jenom ty 3 hvězdy. Jsou to ale poctivé 3 hvězdy :) 68% ()

schizmo

Vypadá to, že thriller Taken velmi příznivě ovlivnil celou větev dalších filmů, protože po Ekvalizéru tu máme další velice příjemný a pro mě překvapivý zářez, který na to, že je vyloženě žánrový, má potenciál, aby nezapadl do propadliště dějin. Že Keanu Reeves prakticky nestárne, je dobře známo a tady si po hromadě zbytečných rolí s lehkostí střihne elitního zabijáka, ze kterého je posraná i ruská mafie. Zvlášť když se mafiánský synek utne a zabije mu psa, jakožto to jediné, co mu zbylo po zesnulé manželce. Následuje takový kolotoč masakrů, který posouvá laťku amerického chápání revenge movie (na Asii to přecejen stále nemá) a likvidace nepřátel má takovou kadenci, že by jste to sotva stíhali počítat na svých rukou. Místy si můžete říct, že už to začíná být přehnané (a do Neesonovy grácie to má daleko), ale pokud u akčních filmů nemáte tendence věci moc analyzovat nebo racionalizovat, budete se bavit od začátku až do konce! ()

ledzepfan

No, jako přiblblému akčňáku se mi tomu nechce dávat více hvězd, ale jinak.... Akce je přehledná (narozdíl od krutě přeceňovaných Bournů). Herecky je to vpohodě. Wickův bojový styl je relativně uvěřitelný... Prostě luxusní střílečka.. ()

maddy

Po tých ohlasoch by som čakal viac. John Wick je pomerne stereotypný akčňák (čo však bolo jeho zámerom), no na mňa ten nostalgický pocit odkazujúci na jednoduché, čistokrvné akčňáky z 90. rokov akosi nefungoval. Jednak John Wick kombinuje staromódny prístup k látke, kde nepotrebuje riešiť komplikovaný príbeh a vzťahy medzi postavami, ale ide si len priamočiaro po ceste za pomstou, s moderným vizuálom plným neónových farieb a tak ako na old-school akčňák vyzerá príliš vyšperkovane. Na druhej strane na moderný akčnák je priveľmi mdlý. Na akčný thriller mi prišlo, že je tu málo akcie (prvých 40. minút je vyslovene zbytočných) a na thriller tu zase nefunguje napätie, keďže záporák je slabý a nevyvoláva žiaden rešpekt, takže o postavu Johna Wicka sa nie je možné ani na chvíľu báť. Má to síce peknú formu a štýlový vizuál, avšak choreografia súbojov nijako nevybočuje zo štandardu. Záverečné zúčtovanie (fight s bossom jeden na jedného) nastupujúce po efektnej automobilovej naháňačke je slabé, nevýrazné a vyslovene poteší len dostatočne dlhá, ale hlavne neskutočne cool scéna na diskotéke niekde v prostriedku filmu. Vo výsledku tak iba akčná jednohubka s pár efektnými scénami a solídnym Keanu Reevesom, ktorý si úlohu evidentne užíva (aj keď na podobné akčné kúsky už začína byť trocha starý). Poteší druhá polovica filmu, ale vyslovene nadšené pocity u mňa John Wick ani raz nevyvolal. Rozhodne nie zlé, ale čakal som viac štýlových, akčných momentov. John Wick namiesto toho tak nejako jednotvárne až monotónne uplynul bez toho aby akokoľvek upútal moju pozornosť. CELKOVO: 3* (6/10) ()

VojinRyan

S ničím sa nepára a nič neodpúšťa a aj tak má priateľov, ktorý sú ochotný kvôli nemu zomrieť. Asi takto by som stručne charakterizoval Johna Wicka. Musím povedať, že takéto úlohy Reevesovi sedia. Divný týpek, pochmúrna atmosféra a ručné súboje, ktoré dokonale veríte Keanuovi, čo nadobudol ešte za čias Matrixu. To čo som očakával od tohto filmu som aj dostal. Nekompromisného zabijaka, ktorý je už na "dôchodku" ale zato, že mu zabili posledný darček od ženy sa ide pomstiť ruskému mafiánovi. Film si drží tempo celý čas a pohyby a choreografia je veľmi dobrá. Kolstad to zobral veľmi jednoducho ale správne. Stručný úvod, akcia, pomsta, akcia, akcia, akcia a do toho sem tam nejaká ta polonahá žena. Nič nové pod slnkom ale na Reevesa sa dobre pozerá a tento film sa na nič nehrá. Žiadna komplikovaná zápletka, nič na silu, rovno ťah na bránku a pri takomto type filmu sa to hodí. Jednu hviezdičku som dal dole za hudbu ( moc mi tam nesedela ) a za záporáka, ktorý nemal dostatočný rešpekt, ktorý by ste čakali od bosa rusákov. 88% - 4*. ()

selfesteem

Na to jak to byla vizuálně opravdu přenádherná podívaná (auta, zbraně, domy, barvy, letecké záběry nočního města, jedna scéna byla krásně barevná, skoro zlatoduhová), přišlo mi to celé nějak bez duše. Moc o původu filmu nevím, vyznělo to však jako nějaký přepis akční počítačové střílečky. To i můj oblíbenec Max Payne, jako počítačová hra, nikoli film, měl lépe propracovaný charakter, než ublížený John Wick. To však nic nemění na tom, že když je Keanu Reeves smutný, mně taky srdce krvácí a opravdu moc jsem si přála, aby se aspoň jednou v tom filmu usmál. Baba Jaga ovšem pobavila. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář