Peter (Levi Miller) je neskrotný 12-ročný chlapec s rebelskými sklonmi. V chladnom londýnskom sirotinci, kde žije celý svoj život, však niečo také nie je v móde. V jednu neuveriteľnú noc Petra zo sirotinca unesú a zrazu sa ocitne v rozprávkovom svete plnom pirátov, bojovníkov a víl, zvanom Krajina - Nekrajina. Tu sa stretáva s úžasnými dobrodružstvami, lietaním a bojom na život a na smrť, počas ktorých sa snaží odhaliť tajomstvo svojej matky, ktorá ho kedysi nechala v sirotinci a tiež pochopiť jeho miesto v tejto zázračnej krajine. Spojí sa s bojovníčkou Tiger Lily (Rooney Mara) a novým priateľom zvaným James Hook (Garrett Hedlund). Spolu s nimi Peter musí poraziť nemilosrdného piráta menom Čierna brada (Hugh Jackman), aby zachránil Krajinu - Nekrajinu a odhalil svoj pravý osud – stať sa hrdinom, ktorý bude navždy známy ako PETER PAN. (TV Markíza)

Lovely.Bones

Jednoznačně se jedná o nejhorší film Joea Wrighta, který jsem viděl. A to je mi líto, protože jsem od něho zvyklí pouze na samé úžasné kousky. Tohle je "úžasné" po vizuální stránce. Ta se filmu musí nechat, protože ta barevnost a ta prostředí jsou jednoduše fenomenální a motion-capture scéna pod vodou je možná to nejlepší na celém filmu. Herci jsou ve skrze průměrní. Můj miláček Hugh Jackman je sice skvělý, ale jeho nádherné přehrávání dost negují průměrné výkony ostatních. Levi Miller sice ujde, ale má úplně strašný dabing. Hook i Tyger Lily jsou, bohužel, promrhaná příležitost a nic se o nich v celém filmu vlastně nedozvíme. Malá rolička Amandy je příjemné překvapení a Cara Delevingne dokazuje ve své roli, němé mořské panny, že jí to moc sluší a nemusí ani nic říkat ;-) Největším problémem je to, že celý ten příběh nedává smysl a nemáme komu fandit. Neznáme motivace hlavních postav a tím pádem se o ně ani nebojíme. A motiv "toho vyvoleného" mě už opravdu přestává bavit. Třešničkou na pomyslném dortu je potom opravdu hrozný český dabing a přezpívané písničky. Ano, jsou v tom písničky. Sice málo, ale věřím, že v originále by se mi mohli líbit. Doufám, že si Joe příště vybere lépe. Tohle bych rozhodně nemohl zařadit do plejády nových a moderních pohádek jako Maleficent nebo Cinderella. Je to daleko za Sněhurka a Lovec, Alenka v říši divů, Karlík a továrna na čokoládu, Mocný vládce Oz a dalšími. Podobný špatný pokus byla Červená Karkulka a i ta se mi možná líbila více :-( ()

gumolit

A ja že sa fakt zabavím pri nejakej tej rozprávke Hugh Jackman je fajn ale kedˇsi deti otroci začali spievať Nirvanu Smells like teen spirit poprípade The Ramones Bliztkrieg Pop vedel som že to ide mimo mňa ostatne to je asi všetko čo si spomeniem po tomto filme.Mdlé, nudné, preefktované,nepekné a povrchné ale od režiséra Joe Vrighta zázraky zatiaľ čakať nemôžeme. ()

bobstock

Nová verze lítacího kluka, který nechtěl vyrůst přišla s novými nápady, které jsou nutností. Nechcete přece lézt po Spielbergových zádech, což je příjemná zpráva pro mě a pro děti zase slušná, barvičková pohádka s pěkně zmalovaným Jackmanem jako zlounem Černovousem. Já si ale začal vybavovat moje dětská léta a zůstávám věrný verzi z devadesátek, kde vizuál bez počítačů vypadá poctivěji a jsem rád, že jsem vyrůstal v té době. Wrightova použitá digi technologie mi často bouchla do pohledu na hromadu rozpoznatelného plátna za hercem, a to u mě jako alergika na levnější či přeplácanou digikaši na úkor vyprávěného příběhu je dost podstatný a rušivý element. 50% ()

Prdly_Tatka

Herci sympatičtí, pořád se tam něco děje, což mám rád, přesto mě snímek nezaujal tak, jak jsem očekával a já zaboha nevím proč. Možná jen špatná konstelace. Třeba se za několik let podívám znovu a zjistím, že jsem neměl pravdu. ()

Eterninox

Joe Wright si po řádce značně nedětských (a značně nadprůměrých) počinů zkusil rodiné dobrodrůžo...a moc to nevyšlo. Příběhově Pan v lepších chvílích působí genericky, a v těch horších zcela rozklíženě. Navíc často servíruje momenty které jsou podle všeho zámerně na hranici WTF (výlučně ženská RAF, pohádkoví piráti zpívající moderní rock), ale není to nijak vypravěčsky zužitkováno. *** Moc dobře to nedopadlo ani s obsazením. Levi Miller je jako Peter dost nevýrazný, Garret Heglund se jako Hook snaží být Indiana Jones-ovský, ale chybí mu na to charisma, Rooney Mara na domorodou princeznu nemá ani vzhled ani vystupování, a Amanda Seyfried je ve filmu sotva pět minut. Paradoxně nejsympatičtější tedy je Hugh Jackman jako Nirvanou a věčným životem posedlý holohlavec Černovous (docela by mě zajímalo jestli má jít o odkaz na Fontánu). *** Na druhou stranu nelze zapřít několik slušných vizuálních nápadů (včetně evidentně vymazlených speciálních efektů), a velmi vydařený soundtrack. Od filmu ze Země-Nezemě bych ale chtěl mnohem víc než jen pěkné a dobře ozvučené obrázky. 50% ()

lardko

Prvních 45 minut bylo opravdu skvělých , ale pak to začalo být divné. Ale v celku se mi film zdál příjemný , a uběhl mi hodně rychle. Jenom ten konec mohl být lepší. ()

Hepy13

Mě všechny ty knižní a filmové příběhy o Petru Panovi vždycky přijdou takové umělé, příliš přeplácané, až moc praštěné (snad kromě filmu Hledaní Země-Nezemě). Buďto je to tím, že prostě nemám tu pravou dětskou fantazii, a nebo je Petr Pan opravdu taková volovina. ()

arcticsky

Levi Miller i Rooney Mara se mi zde prostě líbíli a to hodně. Jackmana jsem zpočátku ani nepoznal. Vizuál nádherný a ulítlý. Je fakt, že to celé trochu kulhá, ale díval jsem se se zájmem až do konce. Zdejší hodnocení není objektivní - na 70% to rozhodně má. ()

PanTumnus

Tak se nudíte a zajdete si do kina na nového PETRA PANA, a nejenže tam umírají děti a když zabijou domorodce (muži i ženy) tak vybuchnou v nádherný barevný prach ale oni tam navíc bůhví proč zpívají NIRVANU :D krásnej bizár. P.S. skvělej castig, bez ironie :) 3,5/5 ()

Matli

Jako pohádka je do hezký. Velkolepá šou před zeleným pozadím. Každopádně nic originálního a podruhé už to vidět nemusím (nikdy). 60% ()

Heroine odpad!

Brrrrrr. Teda je jasný, že triky na film nestačí. Dokonce ani na otřepaný příběh pro děti. Je to fakt strašný, trapně mi bylo za totálně všechny, chvilkama se zdálo přehrávání roztomilé u dětských herců, ale u těch dospělých je to ostuda. Pěkní krokodýli, jinak opravdu trapas. ()

Gaia.M

Tak to mě radši zabijte. Viděla jsem první půlku filmu, na víc jsem neměla sílu. Pokud je druhá polovina o milion procent lepší, tak se moc omlouvám za celkové hodnocení. Já jsem u toho vyloženě trpěla. Fantasy mám ráda, Petra Pana jako příběh takový miluji, ale tohle, ne, ne a ne. Přehnané, umělé, špatně zahrané. ()

KNTRFKT

Náš Krokodýl Dundee si před točením s Tyronem odskočil k holiči, shodil svou hetero prořídlou kštici a natočel pedofilně zaměřený mrdník nejvyšší jakosti, který by mohl s grácií sekundovat Příběhům Kryštůfka Robina a jeho hrátkám s plyšáky. To, že se dítě může ztratit taky jinym způsobem, než tak, že vám ho zblajzne dingo, jste už asi slyšeli, ale Hjů měl prostě zas jednou potřebu vyvrátit to, že je heterák a pod rouškou herecké role chodit zas jednou s namalovanejma stínama, aniž by ho ti otravní novináři osočovali, že si toho plejtváka nevzal z lásky. Z celého snímku je asi nejdobrodružnější stopáž, která ke konci atakuje nejen moje nervy, ale i vazivový pouzdro mýho citlivýho srdíčka. Dalším negativem je kompletní herecké obsazení, to se skládá z naprosto nehodících se lidí do veškerých rolí. Já měl totiž dojem, že Péťa je rozkoušňoučký homoelfík v zelených legínách, co si poletuje díky fetu od víly Zvonilky, pronásledován onanistou Hookem. Každopádně tenhle film moje představy vyvrátil a už tak jebnutý příběh mi totálně znechutil. ()

Ombak▼Penari

Tak jako čekal jsem to i výrazně horší po všech těch recenzích a komentářích. Nakonec je to jen taková nenáročná omalovánka, která vcelku dobře funguje. Vidím to tak na nějaký předvánoční víkend večer u krbu se sklenkou vína, to bych se na to i s chutí podíval znova. Neříkám, že je to na nějakou pochvalu, ale v zásadě nemám nic moc proti, co by mi vyloženě rvalo nohu u kolene... ()

helloween93

Vizuální prázdno je asi nejvýstižnější název. A to první dvacetiminutovka vypadala tak slibně. Bohužel poté film sklouzl do orgií před zeleným plátnem, které studio Warner Bros přišly pěkně draho. Divácký nezájem byl asi zapříčiněn tím, že film úplně postrádá humor a originalitu. 2* // Zemi nezemi jsem nikdy nemusel, ale Hook od Spielberga byla hezká pohádka. ()

katmandzoo

Priemerný blockbusterový snímok, ktorý vás ničím neprekvapí a do mesiaca na neho zabudnete. Čo mi na ňom najviac vadilo, bola miestami až prílišná predvídateľnosť deja plná typických klišé. Navyše Levi Miller mi prišiel ako totálne nesympatický fagan, takže mi bolo úplne jedno, či ten záverečný pád prežije alebo nie, i keď všetci dobre vieme, ako to asi skončilo. Peter Pan bol vďačným materiálom, keďže pokiaľ viem, doteraz o ňom nebol natočený žiaden celovečerný film. Potenciál tam teda rozhodne bol, no žiaľ, ostal nevyužitý. Aby som len nekritizoval, tak vyzdvihujem výkon Hugha Jackmana v role hlavného záporáka v podobe piráta Čiernofúza. Veľmi sa mi páčil nápad zakomponovať do deja pesničku od Nirvany, ktorú davovo spievali zotročovaní baníci v Krajine-Nekrajine. Znelo to naozaj veľmi zaujímavo. Za tieto dva fakty, dávam Petrovi Panovi 2*. ()