Peter (Levi Miller) je neskrotný 12-ročný chlapec s rebelskými sklonmi. V chladnom londýnskom sirotinci, kde žije celý svoj život, však niečo také nie je v móde. V jednu neuveriteľnú noc Petra zo sirotinca unesú a zrazu sa ocitne v rozprávkovom svete plnom pirátov, bojovníkov a víl, zvanom Krajina - Nekrajina. Tu sa stretáva s úžasnými dobrodružstvami, lietaním a bojom na život a na smrť, počas ktorých sa snaží odhaliť tajomstvo svojej matky, ktorá ho kedysi nechala v sirotinci a tiež pochopiť jeho miesto v tejto zázračnej krajine. Spojí sa s bojovníčkou Tiger Lily (Rooney Mara) a novým priateľom zvaným James Hook (Garrett Hedlund). Spolu s nimi Peter musí poraziť nemilosrdného piráta menom Čierna brada (Hugh Jackman), aby zachránil Krajinu - Nekrajinu a odhalil svoj pravý osud – stať sa hrdinom, ktorý bude navždy známy ako PETER PAN. (TV Markíza)

mr.twizta

Tady je zase jednou nabrblano. Dobra, Jackman ukazkove prehrava, triky misty pusobi nedosmazene a Powell zdarile vykrada Zimmera a sam sebe, ale Pan je ve vysledku svizne odsypajici dobrodruzna podivana, ve ktere se je furt na co divat. Rooney Mara je krasna, Levi Miller nekazi a i kdyz dost dobre nechapu, proc do tohohle Joe Wright sel, film proste nestiha nudit a upouta vypravou a napaditou akci. Od dob Piratu k Karibiku tady proste nebyl film, ktery by divakovi nabidl tak bezelstnou dobrodruznou podivanou, ktera ma srdce a nestydi se za to. Paradoxne bych si pral, aby byl film o neco delsi a propracovanejsi. Kaslete na kritiky, probudte v sobe vnitrni dite a dobre se bavte - tak jako ja. ()

david666

Pohodová barevná podívaná pro děti i dospělé. Super, že zde využili třeba Nirvanu - to bych v 94 neřekl, že se jejich písně objeví ve filmech pro děti:-) ()

Wade W.

Pekná dobrodružná podívaná no film by bolo potrebné zostrihať a skrátiť aspoň o pol hodinu keďže polovica scén je atmosférických zatiaľ čo tá druhá polovica pôsobí umelo. Garrett Hedlund hrajúci charakter medzi Jack Sparrowom a Indiana Jonesom je charizmatický i miestami otravný, zatiaľ čo Rooney Mara v ulohe indiánky je prekvapivo atraktívna. A netreba zabudnúť na Hugha Jackmana ako Wolverina s divnou parochňou. 3* ()

marrrrian

Celkom podarený začiatok a celkom podarených posledných päť minút. Ale úplne domrvené všetko ostatné... a podstatné. Pritom príbeh a nápad sľubný, ale nevydalo. Neverím, že s tým boli spokojní sami tvorcovia... Škoda. Jo a seriózne - desil ma Hookov chrup, veľký a vycerený. Jak z reklamy na Coregu. ()

paradoxman

Skvěle obsazená, ještě víc barevná a velmi krutá "pohádka". V podstatě normální akční film, ovšem s dětským hrdinou a tím pádem "pro děti". Co na tom, že se tam popravuje střelbou do čela a lidi se skopávají do propasti. Hlavně, že jsme neviděli ani jednu kapku krve a rusalky mají zakryté bradavky. ()

Ace.A.T.L.

Zase jinej směr pohledu na Petra Pana a Zemi Nezemi. Nemůžu říct, že by mě to nějak urazilo, ale ani nijak nenadchlo. Je to zdlouhavý řešení psychickýho bloku Petra a k tomu kouzlu Země Nezemě, skoro nedojde. Petr letí jednou v půlce a pak až na konci a navíc v ne moc příjemným prostředí, aby člověk dokázal ocenit triky letu a cítil se pohádkově. Nevím no, ale víc dát nemůžu. Za mě slabý 3* a ANI NEDOPORUČUJU, ANI NENEDOPORUČUJU ()

klara.leb

Vcelku nudný, nezáživný nový pohled na příběh nestárnoucího chlapce ze Země Ne země, Petra Pana. Příběh se mi zdál kýčovitý, film přehnaně akční. Připadalo mi, že tvůrci se tam snažili narvat co nejvíc akčních scén a tak už to prostě přeteklo. Bylo to moc. Jinak mě fakt naštvalo, že Amandě Seyfried dali tak malou roli a nakonec ji stejně zabili. Ale musím pochválit hudbu, nápad s barevným práškem a výkon malého Petra, on jako jediný na mě působil vcelku přirozeně a jako herec (Černovouse a Mary nepočítám, to je snad jasné). Jinak se tomu fakt nic moc pochválit nedá. Ale dávám tři hvězdy, přece jenom jsem to dokoukala. Ale podruhé bych to určitě vidět už nechtěla. ()

esmoke

Další z nespočtu adaptací o Petru Panovi. Film režíroval Joe Wright (Pokání, Hanna, Anna Karenina, Pýcha a předsudek) a působí to dojmem, že vůbec neměl věci pod kontrolou. Časové zasazení je hodně radikální, kostýmy snad museli dělat na drogách a mega trikové scény nepůsobí vůbec mega. (2D dabing) Rozpočet: $ 150 miliónů, Tržby: $128,388 miliónů. ()

Ironhead

Koho proboha napadlo do hlavni role filmu s takovym rozpoctem obsadit tak strasne nesympatickyho fracka? Jedina hvezdicka za mirne zabavneho zaporaka H. Jackamana... jinak *sragora* netusil jsem, ze to nekdy napisu ale zlatej Spielberg a Hoffman z roku 1991 ;) ()

bonovox

Digitálny bordel ktorým je zakrytá neschopnosť tvorcov vymyslieť niečo zmysluplné. Ani luxusne obsadený Hugh Jackman v úlohe hlavného záporáka nedokázal zachrániť tento projekt. Režisér Wright upadá každým ďalším filmom viac a viac. ()

brasek

Rodinná fantasy, ktorá funguje do polovice minutáže. Potom žiaľ prestáva baviť, divák sa nudí a nakoniec nepríde ani žiadne poriadne finále príbehu. ()

gpx

Scénář podle všeho psala banda zfetovaných feministek, jinak si to nedokážu vysvětlit. Krom vizuálu je to propadák jak Brno a pro děti krajně nevhodný výtvor. #ZÁVADNÉ ()