Peter (Levi Miller) je neskrotný 12-ročný chlapec s rebelskými sklonmi. V chladnom londýnskom sirotinci, kde žije celý svoj život, však niečo také nie je v móde. V jednu neuveriteľnú noc Petra zo sirotinca unesú a zrazu sa ocitne v rozprávkovom svete plnom pirátov, bojovníkov a víl, zvanom Krajina - Nekrajina. Tu sa stretáva s úžasnými dobrodružstvami, lietaním a bojom na život a na smrť, počas ktorých sa snaží odhaliť tajomstvo svojej matky, ktorá ho kedysi nechala v sirotinci a tiež pochopiť jeho miesto v tejto zázračnej krajine. Spojí sa s bojovníčkou Tiger Lily (Rooney Mara) a novým priateľom zvaným James Hook (Garrett Hedlund). Spolu s nimi Peter musí poraziť nemilosrdného piráta menom Čierna brada (Hugh Jackman), aby zachránil Krajinu - Nekrajinu a odhalil svoj pravý osud – stať sa hrdinom, ktorý bude navždy známy ako PETER PAN. (TV Markíza)

Torgal

Ďalší príklad režiséra, ktorého artové korene (ktorými mi síce v zásade liezol na nervy, ale budiž) boli zdupané štúdiom, veľkým rozpočtom a tonami trikov. A tak vznikol film, ktorý v zásade nie je zlý a napríklad úvod v sirotinci je veľmi slušný, no so vzrastajúcim výskytom zeleného plátna čoraz viac upadá do šedi obsahovo prázdneho digifestu, ktorému chýba "ksicht". Zbytočný film, ktorý si zapamätám len kvôli nečakanej interpretácii Nirvany. 5+/10 ()

darkreider odpad!

Fakt chcem tak moc, keď očakávam, že filmy nebudú úplne retardované zlepence scén, ktoré sú len aby boli? Nefunguje tu nič a k tomu je tu Nirvana. Hľadáte súvis? S tým si tu hlavu nelámali. Úplne mimo misu, tak ako celý tento brak. ()

Kingjiri

Cílovka bude s fantasy světem zlejch pirátů a hodnejch víl nejspíš dostatečně spokojená, ale většim divákům nenabídne Pan nic moc zajímavýho. Teda až na pár akčních scén a poněkud bizarní, ale svym způsobem líbivej, zpěv Smell Like Teen Spirit od Nirvany při představovačce Červnovouse a jeho představitele Hugha Jackmana. Vizuálně vcelku OK (kostýmy domorodců ale byly až trapně low-costový). Příběh však bohužel nemá žádný napínavější nebo emotivnější momenty a na muj vkus je až moc "dětskej". Blockbuster za 150 mega by měl vypadat jinak a diváka aspoň průměrně zabavit, dvě silnější hvězdy. ()

Hpatrik

No velmi špatné, tou do očí bijící podprůměrností mi to hodně připomělo Jack a Obři. Tak jako tam tady vůbec nic nefunguje, a nemůžu najít jedinou pozitivní věc. Z těch negativních zmíním snad jenom katastrofální casting (nejen) na hlavní roli a na dnešní dobu opravdu mizerné triky. Zbytečnost! ()

geek.ondra

Křiklavý a mizerně napsaný bordel který stojí a padá na skvělém Jackmanovi (Účast na Glóbech jsem mu tehdy za tohle opravdu přál) výtečné kameře a skvěle hudbě. Wrightovi se to ale rozpadlo pod rukama. 4/10 ()

adamko100

Na začiatku som mal zmiešané pocity. Herec na úlohu Petra Pana mi vôbe nesedel no nakoniec som sa s ním celkom stotožnil. Kým bol Peter v Londýne tak sa neudialo nič zvláštne, ale akonáhle prišiel do krajiny-nekrajiny (bohužiaľ som musel pretrpieť slovenský dabing) hneď sa mi to začalo pozdávať viac. Celý ostrov bol vykreslený nádherne a dej sa pohyboval celkom rýchlo vpred. Peter spoznával ostatné postavy (známe aj neznáme z pôvodnej rozprávky Peter Pan) a čoraz farebnejší svet na ostrove. Bola to pekná rozprávka na víkendové poobedie, ale udalosti vo filme sa trochu dali predvídať čo trošku kazilo celkový dojem. ()

vandr

Takže, konečně jsme se dočkali, je to venku. Pan ožívá. Brambůrky, cola, sušenky a koláč, vše připraveno, projekce může začít... Ale nepředbíhejme. Uběhlo spousta vody od vydání velkolepě-úžasně-nadupaného traileru, po jehož zkouknutí mi naběhla husí kůže, upřímě. A znovu a znovu. Tohle je můj žánr, fantazie, dobrodružství, piráti a indiáni, mořské panny a krokodýli a navíc se tam létá, co víc si přát ? V tomhle případě možná trochu víc zábavy, lepší scénář a míň vizuálních efektů.... Bohužel se stalo přesně to, čeho se u filmů bojím nejvíc a to, že všechno dobré, se prostě smrskne do tříminutového traileru... Pokud jste ještě neviděli, do kina rozhodně nechoďte, je to zrtráta času. Abych to shrnul: jsem zklamán, ne-li přímo znechucen. Chápu že jsou určité meze, které Barrie vytyčil v knižní předloze a které nelze než dodržovat, ale... Takový potenciál, jaký má Země-Nezemě a Joe to takhle zabije. Tak moc zabije, že by se to mohlo jmenovat Pan: příběh o chlapci, který neuměl létat. A to doslova. Celkový čas letu: 2,5 min. To jako vážně ?? Vážně ?! Celkově to bylo celé, jak to jen říct, jalové. Jednotlivé úseky filmu na sebe naprosto nepasovali, ba přímo působili jakoby vytržené z kontextu. Spousta věcí co si člověk musel domýšlet, spousty hluchých míst a slepých odboček. Hlavní postavy byli jak mátohy, naprosto nevyužité, TigerLilly byla moc krásná, o tom žádná, ale ani boty od Martena jí nepomohly k tomu aby trochu vybočila z řady. Jackman jako vrchní arcilotr nezapůsobil, Smee byl parodií sebe sama... Jediná postava co mě aspoň trochu bavila, byl James Hook a to ještě ne pořád, jen občas. A samozřejmě mořské panny, v podání nádherné Cary, která tu ovšem měla tak malý štěk, že nakonec ani neštěkla. Bohužel už to nezachránili ani domorodci se všemi těmi úžasnými barvami (a že to v té vesnici bylo megabarevné), ani prvních asi pět nebo deset minut, kdy je Petr ještě v sirotčinci. Závěrem: Film s takovým rozpočtem a takhle to dopadlo. Tak, že ani jedno oko nezůstalo suché, ale ne v tom dobrém smyslu. Dlouho jsem uvažoval jaké dát hodnocení, nakonec dávám trojku. Možná časem změním, ale spíš směrem dolů.. ()

West

J.M.Barrie se teď otáčí v hrobě.. Na nového Petera Pana jsem se těšil moc, ale při prvním traileru mě to přešlo.. Proč? Překombinované, chaotické, a kulisy které nejsou ani pořádně zasazené do prostředí, naprosto odporného předigitalizovaného kontrastního a rozmazaného hnusu, který ničí kouzlo této dokonalé pohádky. A to je to největší proti.. Herecky je to velice sympatické, a Jackman tady hrál opravdu výborně. Přitom scénář není kdoví jak dobrej, některé vtipy byly zahrané tak bravurně že jsem se řehtal smíchy. Hudba byla nádherná. Je vidět že tento film byl dělaný snad jen pro 3D kina. Nejspíš se po tomhle dlouho nedočkáme nového Pana, a o to víc mě to mrzí. Tak snad někdy.. ()

Veronica27

A znělo to tak krásně - Cesta do Krajiny-Nekrajiny, Země - Nezemě a já se strašně těšila.Petr Pán pojat trochu moderněji, nicméně pro mě hodně nudné, stěží se zavřenýma očima dvě hvězdy-nehvězdy. ()

Gajzur

Musím říct, že jsem čekal zaje obdobnou verzi jako dřívější filmy s tímto klučinou, ale překvapilo mě, že jde o začátek příběhu s tímto klukem. Něco nového, něco co Vám pozmění pohled na dřívější filmy a něco co je originální. ()

MIRAS133

Konečně jsem se dozvěděl, odkud se vzal Petr Pan. Příběh suprový se skvělými postavami a dobrými hereckými výkony. Vizuálně se mi film také velmi líbil. Ač se zdálo, že vše dopadne katastroficky, malý petr se přece jenom nakonec vznesl a pod vlivem vílího prášku (asi nějaká povzbuzovací látka) si na něm začne ulítávat, čímž všem zachrání život a příběh končí šťastně. Jenom mě mrzí že se s kapitánem později neshodnou ... ale to už je zase jiný příběh. 4* ()

Miagy

Pre mňa skôr slabšie 3*. Nerozumiem celej tej snahe a vlastne ani dôvodu prečo bolo niečo takéto k Petrovi Panovi natočené. Autori sa predpokladám chceli len priživiť na zvučnom mene. AK by sa film volal "dobrodružstvá Petra na lodi" tak by som nepovedal ani slovo, takéto nelogické "vykradnutie" hoci oficiálne mi vadí. Film je fajn, zábavný, farebný, avšak s PP nemá naozaj nič spoločné ( úplne chýbali hoci len bližšie náznaky Tieňa, Cililing, času, krokodílov....). Videé 3D - celkom podarené. ()

Filiman

Nebylo to špatný, ale čekal jsem od toho víc. Naštěstí situaci docela zachraňoval Hugh Jackman v roli hlavního záporáka. Podle mě naprosto průměrný a místy občas vtipný film, který nijak neurazí. Spíš bych dal 3.5 hvězdy ()

Ravenus

Jakožto neznalý původní předlohy, jsem byl ohromen nádherným a hlubokým příběhem, který ale zbytečně moc pospíchá a nedává tak tolik prostoru pro intimitu mezi postavami. Což je opravdu škoda, jelikož herecké výkony jsou opravdu na úrovni. ()

darthhokro

Extremně nudné a nezáživné, jedna hvězda za plešatýho wolverina a Perryho jeptiššku, jinak je to totální propadák, který nebaví ani malé děcka. Předchozí tv verze Počátek zeme nezemě s Ančou, byl daleko záživnější. ()

TommyDiamond

Poté, co jsem na Johna Wrighta pěl ódy za jeho novátorsky natočenou Annu Kareninu, musím teď říct, že jeho výprava do země nezemě nevyšla ani trochu. Asi byl zažil mnohem větší dobrodružství, kdybych místo příběhu petra nepetra požil mísu třešní a zapil jí sklenicí mléka. Není čemu se divit, že příběh nudí. Malý hrdina, samozřejmě vyvolený, co umí létat a musí porazit zlého kapitána černovouse, i když jde o klasiku, tak v předigitalizovaném provedení je celé dobrodružství poněkud ubíjející. Navíc příběh nenabízí nic nového, nic extra čím by se odlišil a ostatních adaptací, takže časem skončí v propadlišti filmových dějin...... ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Jak mě nadchla první půlka, tak jsem v druhé znuděně kroutil hlavou nad blbostma, i ta hudba mi začla lézt na nervy. ()