Peter (Levi Miller) je neskrotný 12-ročný chlapec s rebelskými sklonmi. V chladnom londýnskom sirotinci, kde žije celý svoj život, však niečo také nie je v móde. V jednu neuveriteľnú noc Petra zo sirotinca unesú a zrazu sa ocitne v rozprávkovom svete plnom pirátov, bojovníkov a víl, zvanom Krajina - Nekrajina. Tu sa stretáva s úžasnými dobrodružstvami, lietaním a bojom na život a na smrť, počas ktorých sa snaží odhaliť tajomstvo svojej matky, ktorá ho kedysi nechala v sirotinci a tiež pochopiť jeho miesto v tejto zázračnej krajine. Spojí sa s bojovníčkou Tiger Lily (Rooney Mara) a novým priateľom zvaným James Hook (Garrett Hedlund). Spolu s nimi Peter musí poraziť nemilosrdného piráta menom Čierna brada (Hugh Jackman), aby zachránil Krajinu - Nekrajinu a odhalil svoj pravý osud – stať sa hrdinom, ktorý bude navždy známy ako PETER PAN. (TV Markíza)

Scraffy

Rodinná rozprávka k tomuto hranému filmu sedí. Musím pochváliť Leviho Millera, ktorý to dotiahne ešte ďaleko. Ostatný sú tiež dobrý. Príbeh je celkom svižný a má čo ponúknuť, no, bohužiaľ sme to už videli veľa krát. Avšak ak nepoznáte pôvodného Pana, tak sa vám to bude určite páčiť. ()

papadoce

Vizuálne vôbec nie odfláknuté, ale naopak veľmi pôsobivé. To je môj prvý dojem z tohto naozaj farebného filmu o Petrovi Panovi, chlapcovi, ktorý nikdy nevyrástol. Dobré obsadenie, najmä naozaj sympatický Peter a síce trochu slizký, ale dobre zahraný Wolverine ma tiež bavili. Vlastne som tu v rámci žánru nenašiel chybičky a ani jediný dôvod prečo by film mal brázdiť tak hlboké modré vody miestnych hodnotení. Možno keby všetkých hejterov múdrejších jak rádio navštívil ten milý krokouš a popapal by ich sprosté gebule, by sa aj na csfd ľahšie lietalo. No nič, nedajte sa odradiť. Na sedemdesiatich by to mohlo byť hravo. Pekné filmové dobrodružstvo na víkendové popoludnie nielen pre najmenších, alebo tak dajako. ()

XXXXXXXX

Jmenuji se Pan. Petr Pan? ptá se zmatený divák? A nejen on. Pokud tohle bylo zaměřeno pro ty nejmenší, nechápu proč tam shazujou děti z palubních prken. A pokud to tedy bylo tak nějak určeno pro ty dospělé, proč se tam, u všech rohatých, víly rozpadají na barevné pšouky? Dvě hvězdy za vynikajícího Jackmana, který si svého zlouna očividně užíval. ()

elishia odpad!

Asi 30 minut jsem to vydrzela. Prvnich 10 nic moc pak 10 slo a tech tretich 10 bylo vylozene utrpeni. Chudak Kurt, ten se musi obracet v hrobe... ()

RyanRainheart

Pár zajímavých momentů a nápadů se bohužel utopilo ve spoustě SGI efektů, bez kterých si dnes už asi nikdo nedovede představit jak natočit film (opravdu mi to připadalo jako omalovánky). Což je škoda, protože já mám ráda, když sleduji něco reálného a ne, když na mě zelené plátno dýchá z každého záběru. Musím pozvednout soundtrack od Joha Powella, kterým opět dokázal, že je výborný skladatel a dal tak tomotu snímku hezký hudební podkreslení. ()

johnsnow

Tak nízke hodnotenie pre tak vynikajúci film. Ty vole som prekvapený. Nádherné efekty, nádherný príbeh, super herci, obzvlášť Wolverine si to tu užíva. Pre mňa nádherný film. ()

honzia

První polovina filmu pro mě nebyla koukatelná, jen jsem kroutil hlavou, co to je zas za ptákovinu, druhá půlka aspoň malinko bavila. Nelíbilo se mi pojetí Země Nezemě a ani samotného ,,stvoření" Petra Pana. Až do konce jsem čekal jak se to zvrtne a dopadne mezi Hookem a Panem, ale nic. Tenhle film stačí vidět jednou. ()

Kenoth

With the lights out it's less dangerous...Here we are now, entertain us...I feel stupid and contagious...Here we are now, entertain us... ()

helrohir

Tak toto bolo nanajvýš divné! Ani sľubný rozbeh či obsadenie Hugha Jackmana nerobí z tohto filmu pozerateľnú zábavu. Ako tak vynikne vizuál hýriaci rôznymi farbami, ale zas vzhľadom k rozpočtu nie sú triky vždy stopercentné, dokonca občas spadajú do kategórie "pred tridsiatimi rokmi". Príbeh je veľmi jednoduchý až prostý, pričom mu chýba nejaký dynamickejší vývoj a taktiež by som ocenil, keď už nič iné, keby sem tvorcovia importovali viac humoru. Celkom vydarený bol aj Powellow soundtrack, ale celkovo hodnotím film ako veľmi slabučký. 30%. ()

Barghest

Joe Wright se urval že řetězu a ani Hugh Jackman mu nedokáže zachránit zadek. Nějak mi uniká, co sakra dělá v Nezemi Černovous, Nirvana a Ramones? ()

darkphoenix

Vôbec nie tak zlé ako svetové kritiky tvrdia. Avšak maximálne zbytočné. Scénár je dobrý a tempo slušné, Levi Miller šikovný a Rooney Mara ma bude hypnotizovať vždy a vo všetkom, ale predsa len tomu chýba to niečo, akási pridaná hodnota či kúzlo čo by z toho urobilo trochu viac než len remeselne odvedenú rozprávku pre deti. Nebyť vedomia, že Pana natočil Wright, nikdy tomu neuverím. ()

MiTrAnDiR

Mama mi myslím čítala z knižky o Petrovi Panovi. Odkiaľ by som si bol pamätal,ze bol v domove,ci lietal? No,ale iné som chcel povedať a to,ze nechápem negatívne ohlasy.Film som si naozaj vychutnal.Pre mňa to bola strhujúca pestrofarebná jazda so sympatickým obsadením. Vhodný snímok pre malých aj veľkých. Možno to nie je až tak filmom,ale tým kedy to pozeráte . V 1. sviatok vianočný je jasnou voľbou. ()

moviepill

Konečne niekto previedol literárnu predlohu J. M. Barrieho do takej podoby, ktorá nerobí Petrovi Panovi ostudu. Vizuálne efekty jedna bašta, hudba trefne kúzelná a najmä - vďaka bohu a casting teamu za Leviho Millera! Pretože to, čo obsadili do Petra Pana pred pár rokmi (J. Sumpter) bol des. Toto je Peter Pan ako sa patrí. PS: Hugh je ako Hook úžasný. Za mňa 5*. Druhá projekcia nutná. ()

kacir

Určený pre 1. stupeň na základnej škole. Tržby filmu hovoria za všetko. Zlosť na Jackmana za úlohu vo "filme" Chappie ma prechádzala dosť dlho..toto budem prekonávať ešte dlhšie. Už ma serie, že berie kadejaké sračky! keď to Debilko Gosling odmietol. ()

blondboss

Vizuálne pekná fantasy sračka s krásnym hudobným pozadím od Powella. Petra Pana ako rozprávku som nikdy nemal rád a celý Neverland mi príde ako jedno veľké ihrisko, kde sa každý hrá s každým a nie je tam ani štipka napätia. A aj keď sa tvorcovia "buchli po vačku" a vizuálne to spravili pekne, boli tam efekty, ktoré by sa použili asi aj v 60-tych rokoch minulého storočia, a to je proste neospravedlniteľné. Aj napriek tomu, že Jackman potešil, je to stále len veľmi podpriemerný snímok. 35 % ()

prochy95

Tak začněme tento komentář tím největším kostlivcem ve skříni. Na to, že se má jednat o prequel k Petru Panovi, tak se tomuto příběhu dost vymyká. Tím nemyslím jen samotný příběh, ale různé principy toho jak to v Zemi Nezemi funguje. Kromě toho si myslím, že některé linky mohly být probrány více do hloubky a poslední výtkou jsou za mě některé pro mě nelogické věci. Nejvíc mě bilo do očí, že Černovous má celou flotilu lodí a k poslední bitvě přijede jen s jednou nebo to, že i když bojoval Černovous s vílami dlouhou dobu, tak v té poslední bitvě ho porazili až nějak moc snadno. Teď však věci, které se mi ve filmu pro změnu velmi líbily. Předně jsou za mě velmi zajímavé veškeré kostýmy a opravdu se mi líbily všechny akční a bojové scény společně s jejich choreografií, stejně jako hudba. Film jsem si však užil  především díky postavám a jejich ztvárnění. Postavy mi zkrátka přirostly k srdci a to je pro mě základ toho, abych film považoval za skvělou zábavu. Tudíž klidně prominu, že kapitán Hook je vesměs kladná postava, protože jeho chemie s ostatními mi opravdu sedla a tak jsem to měl prakticky se všemi postavami. Tedy můj finální verdikt je, že film má své mouchy, ale já jsem si ho opravdu užil a skvěle si u něj odpočinul. ()

XI-XAO

Název zcela nevystihuje přeplácanost příběhu, takže bych si dovolil malou úpravu: Pan, aneb Jak Tom Sawyer do Matrixu vstoupil. A že to byla hodně krkolomná cesta. Náš “Tom Sawyer“, kterého opustila elfí princezna z “Pána Prstenů“, se musel probojovat životem v sirotčinci, ve kterém chamtivá “Sestra v akci“ shromažďovala svůj “Poklad na stříbrném jezeře“ a ve volném čase prodávala děti ze “Schindlerova seznamu“ létajícím “Pirátům z Karibiku“ kteří se vezli na módní vlně “Šíleného Maxe“. Poté, co se unesený Peter dostane do světa “Avataru“ stejně podivně jako “Alenka do říše dívů“, stane se otrokem v dolech z “Krvavého diamantu“ kde se setká s „Hookem“ co ještě není “Hook“, ale zatím jen „Indiana Jones“. Společně podniknou “Útěk z Alcatrazu“ do země mírumilovné Májské civilizace, kde se “Indiana Jones“ zamiluje do “Xeny, princezny válečnice“. Do toho je stále pronásleduje pirát “Černovous“, který musí šňupat “Hvězdný prach“, aby byl “Navždy mladý“. Nakonec se to celé seběhne tak, že….. už vlastně ani nevím, protože tady jsem v kině už ztrácel pojem o čase a realitě a najednou Neo, tedy Peter co má Pan, nebo Pan co má Petra ovládl “Matrix“, začal létat a pořídil si čepici z listí. ()