V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. (Film Europe)

iampatrik

Tak tohle je byla jiná jízda než první díl. Jiná jízda také v kategorii komedie-horor, kdy u mě tyhle dva žánry jen málo kdy jdou k sobě a jen málo kdy jde o průměrnou nebo nadprůměrnou podívanou. Tenhle mix hororu a hloupého humoru však skvěle zapadá snad v každé scéně. Navíc autoři nepostrádají nápady a odvahu a tak i obyčejných mordách lze vidět určité inovativní či dobře podané smrti, kdy se dokonce nebojí vraždit i děti. Postavy taky nejsou tupé (teda tupé jsou, ale ku prospěchu filmu) a film nekazí, jak mnohdy u těchto žánrů bývá. Film to pětihvězdičkový není, divácké nedostatky by se našly, Mrtvý sníh taky není pro všechny, ale v rámci těchto žánrů jde o jeden z nejlepších počinů, takže bez váhání i z těchto důvodů střílím hodnocení nejvyšší. ()

Warle

První Dead Snow byl zajímavý lokalitou, záminkou a relativní realističností (ok, neberte to moc vážně, ale jinak se to říct nedá). Druhý díl je totiž naprostý opak. Z fajnového hororu je totiž naprosto skvělá severská komedie plná krve, brutálnosti, gagů, černého humoru a závěrečnou scénou, která má potenciál stát se legendou. Paráda. ()

Harapes

Hrozná šílenost.Náckové a zombie?No fakt jo,ale už jsem se takhle dobře nezasmál,řval jsem doslova smíchy..Dobrá zábava,jen nesmí Vám vadit všudestříkající krev,vnitřnosti a neustálé násilí. ()

Hyb_rid

Bigger, better, funnier ... takhle by se dal shrnout Dead snow 2. Někomu to možná nesedne, ale pro mě je posun do komediálního splatteru to pravé. (Tipoval bych, že kdyby Raimi točil Army of Darkness teď tak by výsledek byl dost podobný Dead snow 2) ()

TERRORDROME

Jednotka bola fajn, ale dvojka je parádna! Hrdina si prehodil ruku s nacistickým zombie veliteľom a tá ho potom núti zabíjať policajtov aj deti. Nevadí, to všetko je v rámci srandy a bude horšie. Hnijúci svastikápo Herzog chce dohnať resty z druhej svetovej, čiže musí zničiť nejaké nórske "užneviemakosavolá" mestečko. Nacisti na pochode doplnia zásoby vykradnutím múzea a zrekvírovaný tank natankujú pomocou vytrhnutého čreva. Hrdinovi sa bude mŕtvolná ruka ešte šiknúť, lebo okrem značnej sily dokáže aj kriesiť mŕtvych a to sa potom ľahšie machruje keď vás okrem podivnej trojky amerických lovcov zombíkov podporuje aj regiment nasratých sovietskych zdochlín, čo sú taký nasiaknutý vodkou že ich polčas rozpadu je tak zhruba 5000 rokov. Nemajú síce Kaťuše, ale ten ich ryšavý krstný otec je najviac cool badass zombík ktorému som fandil. Wirkola od začiatku do konca sadisticky šliape na pedál a s radosťou nechá roztrhať na kusy každého kto sa mihne v zábere, či už sú to milí starčekovia ( dedkovi rozmláti nácko hlavu kladivom ) alebo chudáci vozíčkari. Skvele prevedená brutál sranda, niektoré scény vo mne vyvolali čisté nadšenie, trebárs záverečný súboj v drevenom domčeku. A samozrejme hromadná rubačka na sekery nacisti vs. komunisti. Riadne pošahaná a zvrhlá zábava. ()

javaznenevim

Napřed jsem od toho čekal hodně díky bezvadnému traileru. Pak jsem si říkal "nečekej od toho moc, všechny dobrý scény určitě nacpali do traileru a zbytek bude jedna velká nuda". A pak jsem to viděl. Dokonale vyvážená směs úchylné zábavy, nekorektních vtipů a scén které jsou tak k smíchu až si říkáte jak moc se asi sami herci museli při natáčení bavit. Zombie nacisti vs zombie komouši je bitka kterou si prostě nemůžete nechat ujít. Takhle dobře jsem se naposledy bavil snad jen u Psích Vojáků, ale tady je ta komediálnost dovedená opravdu k dokonalosti. Za mě jednoznačných pět hvězd a citát z Interwiew s upírem "Já chci ještě krev!" ()

mosnak

Mrtvý sníh dvojka je rozhodne zábavnější než jeho předchůdce. Cela stopáž filmu mi utekla rychlostí blesku. Vůbec jsem se nenudil, naopak příjemně jsem se pobavil. Nacisticti zombíci vypadali opet skvěle :-) bohužel film ma sva špatná mista... naštěstí jen na konci filmu. Závěrečna romanticka chvilka s mrtvou Hanou mi přišla zbytečna a trapna. Škoda toho konce. 78% ()

gumolit

Zombie tematika sa stala v posledných rokoch veľmi populárnou vo svete kinematografie.Popularitu žánru vygradoval seriál The Walking Dead alebo film Zombieland už len preto že sa jednalo o úplné iné tipy zombie filmov.Bolo to pred pár rokmi ked režisér Tommy Wirkola prispel novým motívom -žijúcimi zombie nacistami.Svôj prvý snímok Mŕtvy sneh pojal ľahko parodicky a s množstvom príznakov Raimiho Evil Dead alebo Jacksonovho kultu Braindead.Teraz sa vracia miestami tiež k týmto legendárnym filmom s vatčším rozpočtom s ešte viacej litrami krvi, otrhnutých končatín, vytrhnutých vnútorností a armádou nacistických oživlých mŕtvol. Dead Snow 2 je trochu odlišný od prvej časti snád len v tom že je ešte viac parodovaný, je tu viac brutality, čierneho humoru, gore efektov ktoré vás budˇčasom znechutia a zdvihne sa vám žalúdok alebo v lepšom prípade bránica a padajú tu aj hlášky zo Star Wars!Stopáž je rozumná a dej plynie bez zbytočných odbočiek a zdržovania.Film Dead Snow ani brať vážne netreba každopádne je to skvelo odvedená práca aj ked nápady sú miestami ukradnuté zo spomínaných filmov predsa je tu niečo nové.Koho už len napadne vyhadzovať mamičku s kočíkmi do povetria alebo ťahať naftu do tanku cez črevá ?? Úplná úchylnosť je ale skrytá na konci snímku kde za zvukov hudby Bonnie Tyler a jej hitu Total Eclipse Of The Heart sa staneme svedkami nečakanej ľúbostnej scény pri ktorej sa buď zasmejete alebo znechutíte.Ja patrím k tým čo sa zasmiali pretože ako píšem moc vážne to brať netreba a ako hovorí slogan filmu ,,Stará láska proste nehrdzavie ani kedˇnaveky spráchnivie". Dead Snow 2 patrí k najlepším zombie filmom poslednú dobu a momentálne nemá konkurenciu. ()

peto580

úplne originálna mastenica :D nemecky VS ruský zombíci hlušiaci sa niekde na severe kde jedna z najviac využívaných zbraní sú čreva protivníka :D Nemôžem ináč než päť hviezd :D ()

Zombi

Nehoráznej zombie masakr, při kterém se můžete hezky pochechtávat Wirkolovo nápadům. Od začátku se šlape na plyn a jedna mrtvola střídá druhou, současně je vidět, že film se nebere vůbec vážně a snaží se diváka opravdu pobavit. Na napětí se zde nehraje, jen na šťavnaté gore a absurdní humor, kdo je naladěn na podobnou vlnu, bude spokojen. Ještě se tam mohla nějaká baba mihnout nahoře bez (ne nemyslím tu starou bábu ve vaně) a guilty faktor by povyskočil ještě o něco výše. Slušné 4 hvězdy. ()

Ricky_CZ

Norové se a tím neštvou! Hustá jízda plná černočerného humoru, které na dokonalosti ubralo jen to, že tvůrci nemají rádi Güntherovu hudební tvorbu :D ()

Ollie235

Co je nejlepší proti armádě zombie-nácků? No přece zombie-Sověti! Daleko lepší než první díl. Oproti němu totiž dvojka baví hned od začátku, působí daleko profesionálněji a naplno využívá svého potenciálu. O vtipné okamžiky rozhodně není nouze a ani mezi nimi jsem se nestíhal nudil. Některé scény byly navíc vyloženě perfektní. Od Zombielandu jsem se u zombie-komedie takhle nebavil. ()

bobstock

Úchylárna jak má bejt. Co tvůrci načli v prvním díle, dokonali zde dokonale. Oživlí Nazi-zombie jsi to tentokrát rozdají se Soviet-zombie a opět nechybí hektolitry krve, rozštěpený lebky, vytahaný střeva, vyrvaný srdce, prostě všechny orgány všude je né tam, kde maj bejt. Nevkusný vtípky a perlička na závěr..konečná scéna mě dostala do kolen. Tohle snad není možný. :D Na zombie krvák originální a velmi zábavný. **** 75% ()

j0nathan

Ačkoliv tento druh filmového žánru zrovna nepatří mezi mé oblíbené, tak už jednička se mi celkem líbila, ale dvojka! To byl teprve hustokrutopřísnej nářez. Tenhle splatter obsahuje hned několik nezapomenutelných komediálně-jatkových scén, která vás budou provázet už od samého začátku. Pokud patříte mezi slabší povahy, tak se vám bude možná zvedat žaludek, ale do toho se určitě budete směle pochechtávat stejně jako já. Nakonec vás čeká epická bitva mezi týmy Německa a Ruska, ve které nikdo nezná slitování. Na úplný závěr už se mi opravdu začal zvedat kufřík, ale naštěstí ta romantika nebyla úplně detailní. :) Skvěle jsem se bavil po celý film a vážně přemýšlím i o pěti hvězdách. ()

Illy

Dost lepší než jednička. Wirkola přidal přesně to, co mi chybělo v prvním díle a sice vtip. Připočtěte k tomu evidentně větší rozpočet a parádní gore a máme tu to lepší a zábavnější z daného subžánru . Tohle se povedlo! ()