Rodina Towainových se chystá opustit zalesněný měsíc Endor, když je přepadne armáda nájezdníků vedená zlým králem Terakem. Armáda zabije rodinu a pochytá Ewoky, se kterými se mezitím Towainovi spřátelili. Uprchnout se podaří pouze dívence Cindel a Ewokovi jménem Wicket. Oba se na útěku seznámí s poustevníkem Noahem a jeho zvířátkem Teekem, které se dokáže pohybovat neuvěřitelnou rychlostí. Ale pronásledovatelé jsou Cindel neustále v patách, protože král Terak chce pochopit a spoutat sílu vesmírné lodi, která patřila Towainovým.

Snímek The Battle for Endor vznikl v roce 1985 jako pokračování snímku The Ewok Adventure z roku 1984. Oba filmy vycházely z Hvězdných válek George Lucase. Konkrétně z šesté epizody Návrat Jediho, kde roztomilí medvídci Ewokové bojovali po boku Luka Skywalkera a jeho přátel. (Vitason)

Mrkvič

Bitva je dost zavádějící označení. A ze star wars tu jsou jen Ewokové, kteří leží v žaludku spoustě fandů stále víc jak Jar Jar Binks. Na to, že je film tak maximálně pro děti do deseti let, to začíná celkem drsně. Ale potom je to už jen přehlídka příšerných kostýmů a nulových charakterů. Asi nejzábavnější je dramatický nástup Noeho. Za doprovodu pompézní hudby ve stylu téma darta vadera se objeví... starej dědek v reflexní vestě :) Pro toho, kdo to viděl jako malej pacholek, to nějakou nostalgickou hodnotu si má, ale jinak je to docela děs. Ale děs s úsměvem. ()

Scytale

Docela roztomilá blbůstka ze světa Hvězdných válek. Pro fanouška nutnost, ale je třeba to celé brát s rezervou. Přeci jenom je to pohádka pro ty nejmenší fanoušky sci-fi. ()

Schuldiner

Pohádka pro děti, která se mi jako dítěti taky líbila... Ale dnes už bych to nevydržel dokoukat. Měl jsem možnost teď vidět kousek, vlastně víc kousků, a fakt už bych to nedal... Prostě moc infantilní a jednoduchý příběh s trochu nedokonalýma maskama Ewoků..teda hodně nedokonalýma...v podstatě nehybnýma... ()

cityman

Ačkoliv se jedná o jakýsi "odvar" ze Star Wars a to jen díky úspěchu "medvídků" Ewoků z třetí respektive šesté epizody Star Wars u nejmladšího publika, není to až zas taková hrůza, paradoxně z těch úplně stejných důvodů. Je to sice lépe stravitelné pro ty mladší z nás, ale ani ti odrostlejší se při tomhle filmu nemusí zas až tak nudit, jen je to třeba brát trochu s rezervou. :o) Nic pro milovníky "filmového umění" a asi ani pro fanatické uctívače kultu Star Wars! :o) ()

Lilloos

Celý předchozí díl je zachraňujem a oni nám je zabijou hned na začátku? Po odfláknutém úvodu přichází hodinka slušného dětského televizního dobrodružství, jenže pak si někdo vzpomněl, že se přece jedná o odnož Star Wars, takže by tam měla být nějaká ta war. A právě ta příšerně sestříhaná půlhodinka boje plyšáků s čímsi z toho vytvořila ptákovinu pro všechny a pro nikoho. ()

merigieren

Je to dokonalá pohádka s medvídky, reptajícím dědou a malou holčičkou. Na druhé straně stojí potvory jak z Pána prstenů, používající zbraně jak z hvězdných válek. Postavičky dělají roztomilé kousky, i když se dostanou do nebezpečí, nikdy je nezraní, umírají jen ti špatní. Také mě vždy zajímalo, co vymyslí. A taky ten rychlík. Dětský sen se mi splnil, jen to mohlo být dřív než ve dvě ráno :-) ()

drankeryth

Toto je druhy film na temu hviezdnych vojen, ale zobrateho znova medzi tie dotierave, vesmirne medvediky, ale tentokrat sa uz aj naucili rozpravat, takze uz nepistia a nesomru, ako v prvom filme, kde hrali tiez. Tento film je o nieco lepsi, ako film The Ewok Adventure. Tu sa uz na zaciatku objavila nepatrna bitka laserovymi zbranami. Co mi aj troska pripomenulo film Hviezdne vojny a tie ich tazne zvierata neurciteho druhu vyzerali smiesne, tak zastaralo prevedene na obrazovku. Dalej sa to zacalo vyvijat dobrym smerom, hlavne v tej jaskyni, kde utocil na malych dobrodruhov nejaky zvieraci klon medzi drakom a vtakom. Potadialto to bolo dobre, ale potom sa to nejako vlieklo takym detskym pohladom na spolunazivanie sladuckeho medvedika lezuceho mi na nervy, maleho dievcatka, podivneho zajaca a stareho paprdu v tom dome. Nudilo ma to a mal som chut ich vsetkych nakopat do riti nech sa prebudia a konecne sa pustia vpred za svojim cielom. Vid roztomili, debilni medvidci cekaji na vysvobozeni. Ti medvedikovia, ale boli pekni uchylaci a perverzaci, ked mali len hlavu pokrytu nejakou handrou a zvysok tela bolo hole:) Mensia rubanica medzi obyvatelmi hradu, ktory sa mi troska podobali na kostlivcov z filmu Armada temnot bola ako tak obstojna. Vacsie vojnove peklo nastalo pri uniku do lesa, kde sa ti medvedikovia zahrali na Robina Hooda a lukmi a ostepmi vyhravali nad pocetnejsou armadou tych silnejsich a zaroven aj lepsie vyzbrojenymi obyvatelmi toho hradu. Ako je to mozne? A co ma najviac prekvapilo, to bol suboj toho starca a hlavneho zaporaka z hradu. Starec vyzbrojeny palicou a tyran z hradu vlastnil podivny mec divneho tvaru. Nepochopil som, ako bolo mozne, ze s mecom bez problemov odsekol hruby strom a tu starcovu palicu ani za boha nemohol pretat, akoby bola z ocele:) Jasne dobro zvitazilo nad zlom a zaporak sa na konci filmu premenil na kamen a happy end zacal onedlho, ked sa male kucerave dievcatko nalodilo na vesmirnu lod zo starym dedkem a mohli tak vzlietnut na sire nebo vpred, aby asi mohli ujst pred tymi nesympatickymi medvedikmi na ktorych som fakt alergicky:) ()

tartan

Vcelku príjemný, aj keď dosť infantilný film z prostredia Star Wars. Už samotný názov je veľmi nadnesený a nebyť blasterových zbraní a hviezdnej lodi, je to čistá fantasy. Jedna z dvoch hviezdičiek najmä za ten staromilský "look", masky, pitoreskné postavičky (obzvlášť ten superrýchly prcek vedie) a naozaj slušné klasické triky. ()

Stejšn

Přeslazený film s příšerným scénářem, ale... ale.... prostě ale! Je to vysloveně dětský film, tudíž pro děti. A všechno v něm funguje přesně podle dětských pravidel: roztomilí a dobrotiví kladní hrdinové - plyšáci, malá holčička a breptající děda, do toho spousta kouzel, záporné postavy se při střílení NIKDY (až na úplný začátek filmu) netrefí a kladné VŽDYCKY, no a prostě je to pohádka se vším všudy. Navíc na TV velice zdařilé triky a taky musím pochválit, že film vzorově graduje - pokud se přenesete přes úvodní uzívanou půlhodinu, pak už se zaručeně nudit nebudete. Pokud přijmete pravidla hry - dětského filmu. ()

brzozin

Roztomilá dětská pohádka vykrádající tehdy veleúspěšné SW. Na ňuňu postavičky Ewoků je naroubovaný slaboulinký děj pro desetileté děti, kterým je tato skazka určena. Nic víc bych v tom nehledal. ()

mrclTV

Nooo... toto už nie je roztomilá rozprávočka ako predchádzajúci počin, ale celkom militantne drsný crossover medzi Fantarghiro* a svetom Star Wars :D. No i tak ma to absolútne neoslovilo, ale keby so mal 8 rokov, ktovie. *(v tomto prípade by sa asi skôr zišlo povedať Barbar Conan, keďže Fantaghiro v tom čase ešte neexistovala). Dej na prvý pohlaď vymakanejší, ale motivácia postáv a dejové zvraty sú úplne mimo aj na rozprávku pre deti (spôsob ako sa podarilo poraziť hlavného nepriateľa je poriadne ustrelený / alebo veľmi rýchla otočka pri starčekovi Noahovi, behom jedinej scény zmenil svoje zmýšľanie o nových "usadlíkoch" o 180 stupňov). ()

blondboss

Čo do kvality, nevidím rozdiel medzi týmto pokračovaním a prvým tv filmom. Nedá mi ale nespomenúť, že herecké výkony katastrofálne a vizuálne efekty hádam ešte viac. Ale tak v tej dobe sa zrejme v televíznej produkcii nedali čakať zázraky. Detského diváka to ale určite poteší. 40 % ()

Karlosik_4

V  minulém filmu jsme zachránili celou rodinu, proč jí tedy z toho filmu znovu neodebrat, hned poté, co jim změníme vizáž? PROČ TEĎ EWOCI MLUVÍ ANGLICKY? Ale o chlup lepší něž první díl. Bylo to aspoň po 2 Jagerech koukatelné.Konec spoilerům. Konec recenze a prosím, konec Ewočím filmům. Děkuji pěkně. ()

Arany

Musíte to brát jako béčkovou pohádku pro malé děti, ne jako meinstreamový zážitek. Jako pohádka to funguje. Vadilo mi akorát ono divná magie. ()

mikruu odpad!

Prvnich par vterin to vypadalo jako nejaka soucast hvezdnych valek. Po par minutach uz zas tolik ne. Po petadvaceti minutach jsem zacal preskakovat a urychlene to vypnul. Ptakovina. ()

Little_Sawy

Ewokové jsou malý chlupatí rožtáci, ale jakožto scifi Star wars to celkem chápů, viděla jsem její jako dítě jěště kdy mi to pouštěl taťka, tak mĕ to celkem bralo, ale teď? To celkem UJDE.. ()