Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

stihac10

S Harrym se to opravdu rovnat nemůže, hlavně kvůli mrtvolným postavám (Ezra Miller a Newt - bože!...), příliš pomalému tempu (víc jak půlka filmu!), a opravdu nezajímavému příběhu.. Prosím, udělejte film přímo o Grindelwaldovi! Blyštivý orel ani hodný had to opravdu nezachrání! Ikdyž scény uvnitř kufříku byly skvělé! ()

Lukys

Něktěří nad tím mávnou bezstarostně rukou, někteří na to řeknou: "Jako fajn, no..." nebo "Ale ušlo to..." či "Furt lepší vidět tohle v Americe, než Trumpa v Bílém domě!" Ale já říkám...dobré, snad i kouzelné. Rozhodně ne zbytečné. Na Fantastická zvířata se nesmíte dívat jako na HP. Myslím tím hlavně atmosféru, pocity, dojmy a v podstatě skoro celý film. Neberte to tak vážně a osudově, protože tak ten film vážně nepůsobí. Ale spíš je jako hravé, nemotorné, zábavné, kouzelné dobrodružství. Atmosféra je zde kouzelnější a trochu přeplácanější, než u filmů s HP, ale moc to nevadí. Protože to baví! Právě díky této atmosféře, nabijete dojmů a budete se bavit zdejším prostředím a děním, že si nikdy za celý film neřeknete, že chcete zpátky za Harrym, Ronem a Hermionou do Bradavic. Je to něco nového. Ději by neuškodilo vynechání některých zbytečných scén, které trochu nudí a jsou slepým místem filmu. Větší energii by měl soustředit hlavně do hlavní zápletky příběhu a postavám. Také kdyby si nehrál moc na vekou osudovost, by neuškodilo. Děj tu plyne rychle a svižně, s výjimkou pár slepých míst, ale stále se něco děje a je na co koukat. Postavy do příběhu zapadají vhodně. Překvapivě! Trochu zmatený kouzelík, ktarý se seznamuje s novým prostředím, starostlivá bystrozorka, vášnivá a vyzívavá čarodějka, zábavný, nemotorný, rostomilý, ale dobrosrdečný mudla a přísný, trochu tajemný bystrozor, který zbá na zákon, ale má své vlastní úmysly. Postavy fungují dobře, leč pár vylepšení by se našlo. Nicméně to, že mne dojme vztah Mloka s jeho malým kamarádem (větvíkem?) nebo to, že hlavní komická postava bude opravdu zábavná, bych oprvadu nečekal. Ale stalo se! :) Záporák není zde špatný. Větší vykreslení by neuškodilo, pár scén vyškrtnout a nahradit lepšímy, ale se záporáky třeba marveláckého universa, by se mohl měřit jednoznačně. Co se týče zvířecích postav, mám jednu výhradu. Ač fungují ve filmu lépe, než v trailerech...všechny jsou až moc okatě zdigitalizovaní. Já vím...a co dnes už není vytvořeno počítačem. Ale když si vzpomenu na fotografie z časů, kde se maskéři a všelijací umělci patlali s detaily baziliščí hlavy, tělem hipogryfa, fénixe a draka svýma rukama a zručností...je mi smutno. Počítače už jsou dnes denním kafem a ne vždy výsledek vypadá uvěřitelně. Hudba, zde také není na jedničku. Při filmu jsem vzpomnal na vynikající soundtrack Johna Williamse z Vězně z Azkabanu, ale tady nějaké větší hudební povzbuzení pro diváky zazní akorát na začátku, kdy po oblacích létá logo filmu a na konci ve finální scéně. Finále se snaží být osudové a velkolepé, ale takového dojmu vůbec nenabírá. Ničení města už nikoho nezaujme a spíše to vytváří zmatek. Nakonec mám ale z filmu dobrý pocit, jako když jsem jako malý odcházel z Harryho Pottra a přál si být kouzelníkem. Odnášel jsem si pocit potěšení, okouzlení, pobavenosti a rozhodně jsem viděl něco nového. HODNOCENÍ: 77% ()

mima33

Ako veľmi mi len chýbali kúzla... film je doslova čarovný - fantastický! Zvery boli dychberúce a niektoré aj roztomilé. Film sám o sebe je vtipný, uvoľnený, no dokáže byť aj vážny. Postavy sú úžasné - Eddie znovu dokázal aký perfektný herec je, Johnny mi v úlohe Grindelwalda nevadí - práve naopak sa teším, keď dostane viac priestoru. Veľmi dobre odvedená práca a dúfam, že aspoň nastavenú latku si udržia aj ďalšie časti, na ktoré sa už teraz teším. Povinná jazda pre všetkých milovníkov HP. ()

dadoool

Byla jsem po zhlédnutí tohoto filmu tak trochu zmatená. Samozřejmě jsem se neuvěřitelně těšila jako velký fanoušek Harryho, ale zároveň jsem veděla, že už to s Harrym úplně nesouvisí a vlastně to úplně není práce Rowlingové. Je to v jiném světě, což tomu boužel ubírá kouzlo, které mám spojené s příběhy Harryho. Eddie se do role dokonale hodí. Takový milý, stydlivý chlapík, který se jen snaží chránit jeho živé tvory. Zachovává chladnou hlavu a umí si poradit. A potom je tu Jacob, který mě rozesmál snad v každé scéně. Ten byl prostě dokonalý od začátku do konce. Tuhle návštěvu Mloka Scamandra a jeho nádherně ztvárněný svět v kufru, bohužel zkazí na mě až brutální pojetí problému s Credencem. Všechny tyto scény, se podle mého názoru, mohly zpracovat tohu lépe a méně děsivě. ()

Sharlis

Dej úplny hlúpy bordel. Presunul sa samozrejme do USA, do New Yorku, demoluje sa mesto, cierna zenska prezidentka, bla bla bla... preco mi to viac pripomina X-Mena liznuteho univerzom HP. A na konci mame najviac plakat nad dilemou ci sa tlustikovi vymaze pamat... slabota, ktorykolvek Harry Potter bol lepsi. ()

rigby

Výborně natočeno, nekonečné moře triků, spousta perfektně ztvárněných potvůrek. To se bude divákům líbit. Příběh je velmi jednoduchý a děj velmi rozvláčný a vyprávění pomalé, v první polovině spíše jen popisné. Předlohu jsem nečetl, ale film mi připadal spíše pro děti než pro dospělé. Asi se neumím rozplývat nad legračními postavičkami a o nic víc tu vlastně ani nešlo. ()

pds

Nesympaticky hlavný hrdina, chaotický dej, ktorý sa skrýva za efekty. O nelogickosti niektorých vecí ani nehovoriac (prečo cestuje loďou keď sa vie "teleportovať" atď... ). Ako tu už niekto písal, je to len dojenie mŕtvej kravy. 45% ()

Ajay

Vizuálně pěkné, jen ten příběh mě nějak neoslovil a nevtáhl. Další film který už nikdy znovu vidět nemusím. ()

othoson

Pro mě lepší, než polovina potterovských filmů... A to musím dodat, že jsem při ohlášení zfilmování téhle knížky čekal jen blbou rýžovačku peněz, na kterou půjdou pouze hardcore fandové knížek a která v očích veřejnosti další filmy zabije. Velice mne těší, že jsem se zmýlil. ()

JenomDominik

Docela zklamání, postavy nezajímavý a vetšinou i nesympatický. Celé to působí hezky na pohled, ale když se nad tím zamyslíte tak to je takové dost obyčejné. Dialogy dost často hloupé. Prostě jsem od toho čekal po všech stránkách trochu víc. 55% ()

Scaevola

Posuzováno objektivně, je jisté, že původní náladu příběhů Harryho Pottera se znovu vykouzlit nepodařilo, byť kouzlo fikčního světa zůstalo nezměněno a až okatě se hlásí o slovo v téměř každé scéně. Myslím, že musí potěšit také přebarevná monstra, lehký humor i milostná linka. Při subjektivním hodnocení se však odvážím jít ještě výš, neboť sám film zřetelně počítá s tím, že generace vyrůstající na předchozí sérii dorostla, hledajíc nyní stejný, a přece trochu jiný styl vyprávění. Uvidíme, jak se podaří navázat s naznačenými příběhovými linkami - pokud budou pokračování podobně nezávazně dobrodružná, zlobit se nebudu. ()

MrsTecka

Film se mi trochu táhl a některé, jinak překrásně udělané efekty páni Angličani dost odflákli (odkážu vás na 97. minutu). Ale jo, obstál. ()

HellsAngel

Kto by si bol pomyslel, že svet Harryho Pottera funguje skvelo aj bez tohto zjazveného čarodejníka. Dovolím si dokonca tvrdiť, že presunutie centra diania z Rockfortu bol skvelý krok, ktorý filmu (a v budúcnosti aj celej sérii) veľmi prospel. Univerzum vytvorené pani Rowlingovou je veľmi bohaté a divákom má čo ponúknuť v oveľa väčšom meradle, ako to bolo zvykom doteraz. Všetko sa samozrejme nezmestí do jednej snímky, no ako rozbeh to je veľmi slušné. Uvidíme, čo príde ďalej. ()

mstychov

Musim rict na rovinu, ze me to dost zklamalo, cekala jsem od toho filmu vic. Jedine, co se dalo hodnotit pozitivne byly efekty a hlavni hrdina. Taky se mi libilo jine oznaceni mudlu v jine zemi. Hlavni hrdinka byla absolutne necharismaticka, takova prachobycejna praskacka a smudla. Az na konci mela trosku smrnc. Za to jeji sestra s necarem byli super. Cely pribeh byl tak trosku o nicem a konec jsem moc nepochopila. Jsem velkou fanynkou Harryho, ale todle se vubec nepovedlo. Tri hvezdicky davam za efekty, za zviratka a za Eddieho, kterej se na roli bezvadne hodil a jeho herecke vykony jsou senzacni. ()

Dawydov

Ještě bych potřeboval vidět po čase znovu. Dojmy pozitivní, ale ne uplně přesvědčivě, takové zakalené. Film je celkově dobrý, ale zbytečně nevýrazný. Stylizace hlavní postavy mi nevyhovuje - mluví potichu, nedívá se přímo, pořádně nezáří... A pak je takový i celý film. Přitom celý ten svět se mi líbí, vizuálně je to kvalitní a těším se na další. Trochu bych to prostříhal a jako epizodka by to ušlo. Spíše bych ale už viděl rozjetý ten velký příběh. Toto je fakt jen taková historka před začátkem. ()

Dr_Berry

A to bylo jako co??? Jako vyždímat smysluplný příběh z imaginární encyklopedie o zrůdičkách z fantasy ságy je asi fakt umění. Tohle mi spíš přišlo jako procházka v zoo, kde potkáváte stále stejný lidi z personálu, co řeší nějaký problém a vy se k tomu tak náhodou nachomejtnete a na konci si pak nějak u kávy dáte dohromady, co se tam asi tak dělo...pokud by vám na tom záleželo. Eddie Redmanye mi stále víc a víc leze na nervy a jeho roztěkaný hrdina, co má být nějakou akční verzí Sheldona z 30.let ve světě čar a kouzel mě vůbec nebavil a doufal jsem, že ho nějaká ta potvora sežere a vyvrhne do nejbližší škarpy. Ostatní postavy byly kolem tak nevýrazný, že ještě teď vůbec nemám tušení, kdo co byl a co dělal. Celý film zachraňuje precizně provedený potvory, který jsou fakt nádherně udělaný a Dan Fogler, který je jako mudla naprosto boží a ztotožníte se s joho postavou, protože ani vy nevíte co se tam děje. Stačil by mi film jen o něm, jak se mu připlete ten kufr do cesty. Zbytek vyhodit a znovu a lépe. ()

májovec13

Za mě slabota. Děj mě nevtáhnul, v hlavním hrdinovi jsem viděl spíše Hawkinga (má neskutečně nepřítomnej pohled...). Dvě hvězdy za efekty a vtipný panáky ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy