Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Kozlowski8

Příběhově prostoduchá a herecky nevýrazná slátanina, ve které šlo jen o vizuální potěšení a požitek z krásné hudby Jamese Newtona Howarda a to mi nestačí ani na tři hvězdičky. 40 %. ()

Mangano

Nejslabším místem tohohle filmu je paradoxně scénář J. K. R. Byl jsem právě svědkem velice plochého vyprávění příběhu s dost zadupaným potenciálem. Efekty a hudba průměrné. Herecky pak na mě nejvíce zapůsobili Colin Farrell a Ezra Miller. ()

PTuranyi

Opäť sa ocitáme v svete čarodejníkov pani Rowlingovej. Svet je síce rovnaký, ale rozdielov je veľa. Iné nie je len miesto a čas, ale aj hrdinovia. Tento film nám rozpovie príbeh čarodejníka Mloka Scamandera a jeho návštevy New Yorku. Mlok je veľmi roztržitý a nezodpovedný čo sa jeho predstaviteľovi Eddiemu Redmaynovi darí stvárniť veľmi dobre. Dobre však nie je, že jeho príbeh sa kompletne odohráva na muklovskej strane sveta, takže jeho správanie spôsobuje mnoho problémov a to nie len ostatným postavám, ale aj príbehu samotnému. Útek zverov z jeho zázračného kufra však nie je hlavnou zápletkou. Je to len zámienka, aby si divák mohol popásť oči na nových digitálnych bytostiach. Hlavnou zápletkou je Grindelwald, čarodej Voldemortovej úrovne, ktorý sa už nechce skrývať pred muklami a chce vyvolať vojnu s nimi. Používa na to ničivého obskura. Hlavným problémom tohto filmu je to, si nevie vybrať medzi týmito dvoma zápletkami alebo ich rozumne skĺbiť. Na jednej strane je tu komicko-romantické chytanie zverov za náhodnej pomoci pána Kowalského. Na strane druhej temné nebezpečenstvo a boj s ním. Produkcia, herecké obsadenie aj digitálne efekty sú prvotriedne hoci digitálne plazmové monštrá sa v poslednej dekáde podobajú ako vajce vajcu. Nič z toho však nezachráni mačkopsovitosť príbehu a logické lapsusy znižujúce uveriteľnosť príbehu. 60% ()

xfizif

100% Je neskutečné, jak báječné, chytré a geniální svět stvořili J. K. Rowlingová a David Yates. Naprostá spokojenost, nemá žádné proti. - A hlavní hrdina Mlok Scamander je lepšejší než Harry. ()

malyLibor

Už od první zmínky o tomto filmu jsem věřil, že se mi bude líbit. Těšil jsem se jak malý kluk a věděl jsem, že tentokrát půjdu na premiéru. Na tu nejprvnější z nejprvnějších. Koupil jsem si v předprodeji lístky a těšil se na půlnoc prvního promítacího dne.... a byl znechucen, když jsem tu ještě večer začal číst ty jako obvykle trapné komentáře filmových rádobyznalců. Nechápal jsem, kde tihle mudrlanti, kteří očividně nemají k úžasnému fantasy světu J.K.Rowling žádný vztah, tenhle film viděli. Nu, což. Říkal jsem si, že pokud to tady místní chytrouši strhali, tak se mi to bude líbit. No, a byl jsem překvapen. Překvapen, jak moc se mi to líbilo. Jsem rád, že jsem na tento film šel do 3D kina s 3D zvukem... protože skvělé efekty mne dokonale vtáhly do děje. Je fakt, že mi od počátku poněkud vadil casting - asi bych si uměl v hlavních rolích představit trošku jiné typy herců, ale po chvíli jsem si na ně zvykl a opravdu si to užíval. Nevím, jestli tento film pochopí i nepejskař nebo člověk z dotykové generace, který nikdy nebyl v přírodě, a upřímně - je mi to jedno. Pro mne jako milovníka psů a všeho živého má tento film obrovské kouzlo a velice hlubokou myšlenku. A všem milovníkům zvířat jej doporučuji... a to ať jsou a nebo nejsou zároveň milovníci fantasy světa Harryho Pottera. ()

Margareth35

Nechala jsem se přemluvit na půlnoční premiéru... No musím přiznat, že v 23:00 jsem neměla nejmenší chuť vytáhnout paty z vyhřátého domu...ale ještě, že jsem to neudělala a na film šla. Velice podařený film plný roztomilých (i méně roztomilých) fantasticky kouzelných zvířat. Námět na jedničku a když k tomu přidám, že hlavní roli hrát můj nynější nejoblíbenější herec Eddie Redmayne a na zlomek vteřiny se tam objevil i druhý nejoblíbenější herec Johny Depp, nemohl z toho film vyjít nikterak špatně. Eddie v hlavní roli coby Mlok ze sebe vydal opět strhující a dechberoucí herecký výkon, který si by si podle mě zasloužil nějaké to další ocenění. Ještě dnes jsem z filmu zcela fantasticky okouzlena a proto dávám plných 5 hvězd...!! :) ()

Robin.Vesely

Výborný film se spousty úžasnými vizuálními efekty a do toho výborně zpracovaný příběh. Všichni fanoušci Kouzelnického světa tenhle film budou milovat, protože film si zachovává svoje kouzlo a jde poznat, že se odehráváme v úžasném světě Rowlingové. Obsazení herců, včetně Eddie Redmayna, je výborné a všichni zahráli své role perfektně. Mohu jedině doporučit všema deseti. ()

Elleannor

Fantastická zvířata jsou pokusem o ztvárnění Pottera pro dospělé. Hrají na lehkou nostalgii a pokoušejí se budovat na jakémsi známém pozadí. Bohužel je film zahlcen spíše efekty a snahou ukázat divákům co nejvíce podivných stvoření na to, aby v něm byl příběh dostatečně výrazný. Snaha o temný a hlavně vážnější nádech točící se kolem smrti, utrpení a nebezpečí konfliktu mezi světem kouzelníků a mudlů působí jaksi povrchově, a finální „smutný“ konec jedné z postav nikoho příliš neosloví. Snad je to proto, že jsou diváci příliš zaměstnaní přeměnou Farrella v nepovedeného Deppa, nebo proto, že si prostě snímek samotný není úplně jistý, čím by vlastně chtěl být. Sečteno a podtrženo sice vcelku příjemná, avšak lehce zapomenutelná podívaná. ()

MarekT.

Vítejte u prvního dílu dodatečného rozšíření fantasy světa z příběhů o Harrym Potterovi. J. K. Rowling projevila u psaní scénáře zhruba stejnou míru kreativity jako grafik, který stojí za podivně zobrazenými fantastickými zvířaty. Redmayne standardně nedá během celého filmu dohromady jednu souvislou větu a dojem absence jakéhokoliv příběhu vyvrací jenom snůška logických nesrovnalostí. Jinými slovy řečeno, ztráta času a peněz z kapes fanoušků Potterovské frančízy. ()

deersforlife

Porovnání americké kouzelnické komunity s tou britskou je geniální nápad, který zde spolu s odkazy do čarodějnické historie funguje skvěle. Romantika konečně není trapná, jak tomu vždy v případě potterovských sérií bylo, a kouzelnické souboje přivádí diváka do chvil plných nostalgie. Eddie Redmayne jako kouzelník prošel a zbytku obsazení to taky pěkně klape. Za mě víc než obstojný návrat do dětství, který mohl dopadnout daleko, daleko hůř. ()

Joshua2121

Film sa rozbieha a vy sa zoznamujete s novými postavami v pomerne známom prostredí. Rozprávanie je plynulé a nikam sa neponáhľa. Po hodinke vhupneme sledom rýchlych udalostí do nového príbehu a už sa vezieme. Ani sa nenazdáme a je tu záverečná scéna, ktorá ma dojala a rozosmiala v jednom momente. Film je popretkávaný množstvom takýchto krásnych okamihov. Humor je nevtieravý a krásne sa hodí všade, kde je. Takisto obsahuje aj veľa nápadných i nenápadných paralel s príbehom Harryho Pottera a pravdepodobne sa dočkáme aj hlbšieho prepojenia. Momentálne je však ťažké to zhodnotiť ako celok, keďže je to len úvod do niečoho väčšieho. Do novej ságy, ktorá začína podobným introm ako príbeh mladého čarodejníka v roku 2001. :) ()

Mates Hradecky

V úvodu filmu rozehráli tvůrci pár zajímavých motivů - příjezd chovatele fantastických zvířat v papírovém kufru a jejich útěk, sympatický pekař toužící po vlastní pekárně a lásce, zlá macecha bijící své adoptivní potomky, agentka tajné služby pro kouzelnické jevy...Každý jeden vydal by na svůj film. Místo, aby se divák dozvěděl více o těchto postavách či zvířatech, objeví se zlý mrak a plátno ovládnou digitální výbuchy a nekonečné honičky a souboje. Občas se objeví vtipný moment (např.cameo Johnnyho Deppa), ale ve druhé polovině si již zoufale přejete rychlý návrat zvířat i mraku do kufru a svůj stejně rychlý návrat domů. ()

Kreptry

Pro ty, kteří film dosud neviděli: Neporovnávejte ho s Harry Potterem. Tohle je úplně jiný svět, ale také velmi dobrý. Našly se tam komické momenty, smutné a někdy, pro někoho třeba i přehnaně zdlouhavé. Ale už jen to, že máme možnost vrátit se do světa čar, kouzel a kouzelných stvoření, je přece báječné! ()

ChmelovaZ

Čtyři hvězdy, tu jednu ubírám za předvídatelnost. Celkově jsem ale byla s filmem velmi spokojená a můžu ho s klidným srdcem doporučit. Herecké obsazení bylo skvělé, až na Colina Farrella, který mi tam i s jeho přehazovačkou na hlavě opravdu nesedl. Koho ale musím vyzdvihnout je Eddie Redmayne, kterého začínám mít v oblibě čím dál víc a i tady ukázal, že umí zahrát zkrátka všechno a žádná role mu není cizí. :) U filmu jsem se nenudila, ale občas byl trošku problém zorientovat se. Nicméně, nic hrozného. Hudba navodila příjemnou nostalgickou atmosféru, protože byla velmi podobná té z Harryho. Moje předsudky vůči tomuto filmu naplněny nebyly a jsem nadšená. :) ()

Meniha

Nuda, nuda a zase nuda. Zápletka nijaká, prostor pro zvířata minimální... Jen další z příkladů, jak z diváků namlsaných Harry Potterem vytáhnout další peníze... Dala bych jednu hvězdu, ale na druhou stranu aspoň za triky tedy druhá hvězda... ()

bigmatko

Harymu sa Scamander zatial nevyrovnal ale ako samostatné Fantazy z kúzelníckeho sveta to bolo viac ako uspokojivé. Som zvedavý ako a čo sa bude diať v pokračovaniach. Možno sa to nakoniec predsa len nejakým spôsobom prepojí s Poterom. Film nevyvolá také emocie ako Poterr ale má solídny priebeh, ktorý ponúka napätie, humor aj dostatok priestoru pre fantáziu. čarodejníci sú oveľa oveľa konzervatívnejší ako tomu bolo v Poterrovi čo je škoda ale zas do deja filmu to celkom zapadá. Grindelwald bude asi námetom dalších filmov lebo zatial moc nepresvedčil. Film má dobrý potenciál, ktorý sa iba pomaly odhaluje. Tak ci onak. Je to skvelé vizuálne Fantazy, ktoré si zaslúži pozornosť. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy