Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

Jacccob

Příjemná podívaná. Trikově skvělé, příběhu odpustím, že se teprve rozjíždí, a herecky mi to také sedlo. Navíc úchvatná atmosféra kouzelnického New Yorku se mi moc líbila. Na nejlepší díly Harryho Pottera to ovšem nemá ani zdaleka, nicméně to po filmu nikdo nechtěl. Já byl se zvířaty spokojen. ()

MasterD

Samozřejmě je to film pro děti, dospělí se kření. Začátek dost trapná nuda, od první třetiny (akční scéna v zamrzlém parku) se to hezky rozjelo. Herci hlavních postav se mně nejdřív zdáli zvláštně podivní, pak jsem si na ně zvykl, snad to byl účel. Kufr je fajn, i když rozsáhlost jeho vnitřního prostředí je občas už trochu přehnaná. A vtípek, kdy se budoucí pekař nemohl kvůli své tloušťce dostat do kufru poprvé, si mohli odpustit. V každém dalším případě vidíme, že zvíře nesrovnatelně větší s tím nemá žádný problém. Dále už vím, koho mi Mlok připomíná: Dr. Who přece (Matt Smith)! Na závěr si postěžuji: nejvíc ze všeho nesnáším, když současné CGI (jako ta zvířecí kombinace draka a orla) vypadá prostě hůř než dinosauři z prvního Jurského Parku (1993). Oproti tomu ti Mečorozi vypadali dost fajn. Scamander, to je jako pokus o sloučení slov salamander (ještěrka) a scavenger (sběrač). Sběrač zvířat, proč ne, snad to byl účel. ()

Pulper

Mc dlouhé, herecké výkony slabé (výjimka - Mlok), příběh takový nijaký, efekty super. Název si říká o pseudodokument, ne samostatný film. Maximálně jako pilot k seriálu. Jsem zvědav na pokračování. ()

Shitonit

Scamander je trochu retard, a tak musí nosit kufr, do kterýho se toho vejde kurva moc. Jenže z kufru mu uteče ptákopysk, a Scamander ho hledá. Ptákopysk krade a krade, Scamander hledá a hledá. To celý je v dost podivným Newyorku, kde se potuluje kouzelnická cháska a zbytek obyvatel, kteří čorovat neuměj, tzv: nečarové. Nu a ještě je tak velikej bubák, kterýho ovládá vlastně neovládá holčička, a nakonec se zjistí, že bubáka kterej je fakt moc moc zlej ovládá, vlastně neovládá takovej pičus. K tomu tam pobíhá polohlavní čáryfuk, a pohlavní Královna kouzelnice. Tak.Jo a ještě pekař co není pekař ale chce bejt pekař, a nadržená zrzka, co chce pekařův bochník.. To celý se pořádně zamixuje, okořeí dávkou super grafiky, počítačových kouzel a proloží se to Bradavicema. Výsledek? Obstojný čučovadlo, pro velký, a určo výborná sbírka ujetých figurek pro diváky do nácti let.Chápu ? Ne? Tak to jsem v prdeli a nezbývá než to sjet ? Ten kufr bych asi chtěl.. ()

heisy

Vlastně docela přesně to co jsem čekal, američtější Harry Potter. (Na chronologicky pozdější filmy tam je k memu potěšení malo odkazů) V New Yorku prostě vypustili zoologickou, tak je třeba jí zas pochytat a do toho ještě bojovat se záporákama. Akčnější, ale s o něco horším příběh než původní HP. Logiku to nemá i nadále ()

olmikee

Pro mě osobně největší překvapení roku. Absolutně jsem tomu nevěřil a říkal jsem si že to bude naprostá ptákovina, ale ono to tak vůbec není. Skvělá fantasy která dojme, nadchne i natěší na další pokračování. Hlavně to funguje jako samostatný film, který se neváže k předchozí sérii. Rozhodně doporučuji! Velice solidní. ()

Veniss

Úvodní epizoda do nového příběhu ze světa HP. Jako takový míň vypráví a víc popisuje svět a postavy, které nás, zdá se, budou provázet i v dalších dílech. Nějaké nedokonalosti by se daly vytknout, ale celkově je to příjemný pohádkový příběh, který ubral na drsnosti posledních dílů HP. Postavy veskrze sympatické, na pokračování se ráda podívám, ale asi mi bude příště stačit 2D verze. 80% ()

kaktusacek13

Film mile překvapil. Místy možná trochu zmatené,ale pobaví to a to je pro mě to nejdůležitější. Některé scény jsou zábavné,pohádkové, jiné až hororové... Mistrně vytvořená zvířata. Mně se nejvíc líbil hrabák,roztomilá potvůrka co miluje zlato a další lesklé předměty. Škoda že ho nenajdu pod stromečkem. ()

JajinkaBec

Svět Pottera jsem v tom moc neviděla, ale to je snad i tím, že poslední dobou jsou podobných fantasy filmů hromady, a tak dokud člověka neudeří do očí jizva ve tvaru blesku a kulaté brýle, dá se na to nahlížet jakkoliv. Třeba jako na samostatně stojící jednotku šlapající ve vlastním světě. A to v případě Fantastických zvířat funguje skvěle! Byť to všechno možná začíná trochu zmatečně, postupně si to všechno pěkně sedá. "Mlok" Scamander je možná trochu netradiční hlavní postava, ale hodně baví. A Jacob snad ještě o trošku víc. Výborný soundtrack. Podle mě to není až tak moc pro děti, žádného prcka bych na to nevzala, některé prvky jsou až kapku hororové. Těším se na shledanou příště, zdraví vás nečar :) ()

Kucino

Ja som sa veľmi bavil :).Dokonca som sa citil v kine ako malé decko a celé som to žral, a preto dávam 5*! Herci mi príjemne sadli všetci a budem sa tešiť na pokračovanie. :) P.S.Kľudne by mi stačilo keby sa film odohrával iba po scénu vstúpenia do kufra a potom ďalej len v kufri. :) ()

KaZbunda

Po dlouhé době za pět, přiznávám, že svět HP mám rád, a také naše děti jsou ve věku, kdy jsou u nás Harry filmy na prvním místě, Za mě lepší než předchozí snímky - temnější, dospělejší. První návštěva Mlokova kufru fenomenální. Mám pocit, že celkově je film technicky na jiné úrovni, než původní filmy. Jediný problém mám zatím s tím, že postavy nejsou lépe představeny, zkrátka ten vztah k nim zatím nefunguje (a ani vlastně nemůže) tak jako u původních postav. Já ale věřím, že další pokračování to plně napraví, ostatně i Snape se stal nejlepší postavou vlastně až osmým filmem. Po delší době se mi také moc líbilo 3D. Těším se na další pokračování. ()

ilias

"I´m the only one like me." Dobrá balicí hláška, ne? Tímhle jemným humorem byl prošpikovanej celej film a byla radost ho v něm nacházet. Fantastickým zvířatům je vlastní i docela komplikovaný předivo vztahů mezi postavami. Divák se musí v kině soustředit. Neměla jsem s tím problém, protože mě to - nečekaně - chytlo a drželo až do konce. Je vážně ohromující, co dokáže autor(ka) s výjimečnou fantazií! Stvořit svět skrytej ve světě, kterej známe. Uvěřitelnej a přitom ohromující. Zase mě to okouzlilo. ;-) Jako bonus kulisy jazzovýho New Yorku 20. let, v podstatě takovej wodyallenovskej NY s trochou přidanýho kouzla. Kulisy jsou vyžehlená idealizace svý doby, ale to mi obecně ve filmu nevadí - má to svůj smysl, náhodnej bordel v ulicích neodvádí pozornost od příběhu. A co takovej film říká o povaze reality? Je to únikářskej film, kterej o skutečným světě neříká nic, nebo je to (hezoučká! v dobrým) metafora o nutnosti mít mysl otevřenou, nepodléhat předsudkům a nebránit se hledaní cesty, jak poklidně soužít i s někým, kdo se jeví jako nebezpečnej tvor/nebezpečná potvora? Chtěla jsem, takže jsem si v něm svý významy našla. Ke konci trochu moc akce, propůjčený schéma akčního filmu z toho místy okatě vylejzalo. Ale snad jenom scéna se švábem a čajovou konvicí byla přehnaně natažená a začínala mě svojí za-vlasy-přitažeností nudit (kromě ní se to všechno samozřejmě mohlo přesně takhle stát). Co mě zaráží, je, jak snadno se stalo, že došlo k obětování chudáka C. s tím nejsmutnějším osudem vůbec. A ani pro něj nikdo nebrečel. Tak trochu bez dozvuku. A přitom tak smutná příhoda! A co vlastně ta Tina - byla to dobrá postava, nebo byla tak trochu naivní a patolízalská? Asi to měla celkově složitější, ale to nestačilo vyznít... ()

Mistr_Moon

J. K. si chce asi ještě deset let života rozradostnit světem HP, tak se rozhodla že z třířádkové zmínky v jedné z knížek udělá pětifilmovou sérii. Inovace v prvním díle v podstatě nepřišla, využívá se osvědčených prostředků - humorné scény střídají scény vyvolávající úžas (ty v kufru) a postupně se buduje napětí k velkolepé destrukci. Máme tu pár zvratů, ten poslední už ve většině asi vyvolá nechuť. To vážně nemohli najít někoho méně profláklého než Deppa? nicméně tento film není vůbec špatný, uteče to rychle a navnadí na další díly - vzpomeňme na prvního Pottera, taky to nebyla žádná sláva a nakonec se z toho vyklubala jedna z nejúspěšnějších sérií Pozitiva: hrdinská čtveřice, triky a ptakokrtek, který by vám snad i vytrhal zlatý zuby ()

Kubi21

Takový hezký film, na který se krásně kouká, příběh není úplně špatný a hlavní herci jsou sympatičtí. Svět J.K. Rowlingové má určitě obrovský potenciál a ve filmu potěší několik drobnůstek pro milovníky Harryho Pottera. Jinak první polovina je opravdu fantastická a téměř dechberoucí se špetkou humoru. Druhá půlka směřuje k tomu očekávanému, které muselo být jasné téměř každému. Pravda, nekoukáme na detektivku. Za mne docela překvapení, protože jsem ještě Davidu Yatesovi úplně neodpustil, jak naložil se závěrem potterovské ságy. Evidentně začátek nové série se mu vydařil lépe. ()

Emjecko

Shodou okolností jsem pár dní před zhlédnutím Fantastických zvířat dočetl Prokleté dítě a prostě mi to nedá a musím obojí srovnat. Dvě nová díla ze světa Harryho Pottera, na vzniku každého z nich se podílela J. K. Rowlingová, ale zatímco Prokleté dítě je v podstatě zbytečný příběh bez duše napsaný především pro peníze, u Fantastických zvířat jde vidět a cítit, že jsou natočená srdcem. Od začátku do konce na mě z plátna čišela radost v každé scéně, film se nesnažil vnucovat a už vůbec ne zavděčovat co nejširšímu publiku. Jde si vlastní cestou, otevírá zcela nový, původní příběh a co víc, svět Harryho Pottera k tomu vlastně vůbec nepotřebuje. Tu a tam na něj sice decentně odkáže, ale jinak nemá žádnou potřebu neustále opakovat a stavět na tom, co bylo kdysi. Představí vám úžasný děj, který bude tady a teď. Takhle si představuji skutečný posun vpřed. ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy