Fantastické zvery a ich výskyt

• Česko Fantastická zvířata a kde je najít (viac)
Dobrodružný / Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2016, 133 min

Fantastické zvery a ich výskyt je úplne novým čarodejníckym dobrodružstvom, ktoré nás vracia do sveta čarodejníkov a zvláštnych bytostí vytvoreného spisovateľkou a autorkou príbehov o Harry Potterovi J. K. Rowlingovou. Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926, kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Jeho krátke zastavenie v New Yorku by sa zaobišlo bez nehody, keby nebolo mukla menom Jacob, strateného magického kufríka a úteku niektorých newtových fantasticých zverov, ktoré môžu byť veľkým problémom rovnako pre svet čarodejníkov, ako muklov... (Continental film)

bobstock

Pevně se chytil David Yates předlohy paní Rowlingové, která tak či tak vydělá a bude úspěšná. Harry Potter je dost velkou značkou na to, aby se mohla natočit další podobná kouzelnická verze. Nalákat nové mladší publikum a držet v úžasu to odrostlejší..Pottrovské. A zrovínka jsem měl štěstí pozorovat jednoho takového malého diváka, co ho baví a zírá až mu oči lezou z hlavy, a co ho nudí a nezajímá. V tu chvíli jsem měl namále, abych slyšel film v 7.1 zvuku, protože jsem myslel, že se chce zadávit tou krabicí popkornu, co do sebe soukal a dvěma litry coly, kterými se chtěl utopit. Samozřejmě to zábavnější probíhalo při odchytu kufříkových zvířátek. Musím uznat některých velmi roztomilých. To nudné probíhalo při občas dlouhé konverzaci postav, či dlouhých pohledů odněkud někam nebo na někoho. Zvlášť hlavní protagonista Scamander. Přiznám se, že nevím, jak měla působit postava hlavního hrdiny, ale jestli takhle?? Na mě působila velice podivně až protivně. Ty jeho neustále vyhýbavé pohledy brutálního asociála mě lezly na nervy. Když měl komunikovat, lezlo to z něho jak z chlupaté deky. Snad umí Redmayne zahrát i něco jiného než stále tu samou transexuální roli z Dánské dívky. V hluchých místech musím pochválit sekundanta Dana Foglera, který byl díky bohu naopak velmi zábavný, sympatický a v mnoha případech dával kolegovi kyslík. Konec filmu vše hezky uzavírá, za doprovodu nádherné hudby srovnává do latě, samozřejmě s pozvánkou na další díl a vám nezbývá nic jiného než se nechat ukecat, pokud ste jen trochu propadli novým čáryfukům. 75% ()

Henry007

Potterovské kouzlo je pro mě pryč. Spíše než kouzla na mě působilo retro. I když se film snažil uhranout světem uvnitř kufru, tak na mě nemělo takový efekt, jako kterékoliv setkání Harryho s nějakým zvířetem v sérii. Nemělo to švih jako Potterovky (stačí porovnat útěk z ministerstva v Relikvii č.1 a tady), chyběla zde osudovost a strach o postavy, což souvisí s i s nedostatečným vykreslením záporné postavy a nevýraznou hlavní postavou. Ústřední příběh by mohl být svižnější, místy vtipnější, originálnější, překvapivější. Zachraňoval ho Kowalski a zlatokop ptakopysk. Finále nebylo tak špatné jak v jiných letošních filmech, i když v něm strašil obrovský černý mrak celé město (zde by konečně obří čarodějnice ze Suicide Squad dávala nějaký smysl). Přesto jako oddechová retro/komedie/fantasy se mi to líbilo. Spojení Vánoc, sněhu, potemnělého města, voleb a strachu mi připomnělo Batman se vrací říznuté Potterem, Pokémony a Gatsbym. ()

Renfield

Ale jo, Eddie Redmayne a Dan Fogler byli velice dobrá volba. I když Fogler je přeci jen výraznější, jeho pekař Kowalski je také tou vtipnější postavou. Celý úvod, vlastně možná první polovina filmu je zábavná právě díky nim. Také tu máme „krtka“, to nejzajímavější zvíře vůbec... škoda nevyužitého potenciálu, i když těch film má. Ve druhé polovině už se příliš projevuje scenáristický mišmaš. Chytání zvířat už není tak zábavné, jeho neustálé opakování spíše nudí. Stejně tak nudná je (nutná?) politická linie příběhu! Závěrečná destrukce New Yorku a honička přeefektovaného mraku mě opravdu nenadchla, naopak filmu na zajímavosti ještě ubrala. Krom hereckých výkonů je třeba vyzdvihnout i hudbu Jamese Newtona Howarda, ten dle očekávání nezklamal, výborná je už ústřední melodie. Celkově ale Fantastická zvířata spíše zklamala a ke sledování toho co přijde nepřesvědčila. 50% ()

smetyl

Spíš nic než moc. Snaha navázat na atmosféru /rozuměj prodeje/ ságy o Harrym Potterovi je tady znát více než dost, ale to je tak všechno. Dostáváme hravý příběh, který pro malé diváky může být zábavny, ale pro ty starší je to už moc utahané a vlastně zbytečné prodlužování příběhu, který je sám o sobě tak krátký, že si nezaslouží ani svůj film, natož tři. Samozřejmě, Eddie Redmayne je fantastická a parádní volba do hlavní role a svým výkonem zachraňuje film od průměrnosti, ale už to není co to bývalo a nikdy nebude, tak prosím skončete. Hudba a Eddie v pořádku, stejně tak jako efekty. Zábavné to je, ale nic víc Fantastická zvířata člověku nenabídnou. ()

Zombi

Výprava a triky fajn, obsazení nakonec taky ujde, ale přišlo mi to celé tak nějak o ničem. Ta zápletka mi prostě nepřišla dost nosná, natož pro takhle dlouhej film. Melodie a zmínka o Bradavicích odkazují na Pottera, ale jinak to nemá moc společného, na druhou stranu, děcka to asi bude bavit. ()

Milky.

Obyčejá dojička již dojeného. Rowling očividně zapomněla na své skromné začátky a peníze jí lezou do hlavy. Harryho Pottera jsem četl i viděl a můžu říct, že s radostí. Ovšem toto byla opravdu kravina pro děti bez hlavy a paty. Scénář byl plný blbostí, zbytečných scén a vyloženě hloupých pasáží a logika se v něm vyskytovala pouze sporadicky. Hlavní hrdina byl víceméně OK, ale bylo to klasické Potterovské "vím všechno, hlavně klid, vy všichni okolo jste kokoti, takže vám všechno řeknu a ukážu, aby to děcka před plátnem pochopily". Je sice pěkné, že si tvůrci stavějí základy dalších dílů, ale tento působil naprosto zbytečně. Desetiminutový prolog místo celého filmu by byl naprosto dostačující. Takhle musí člověk sledovat přes dvě hodiny o jakýchsi zvířatech jen aby to bylo barevné a ňunínkovské a bylo tam co nejvíc CGI. Přitom hlavní zápletka se točí kolem čehosi úplně pitomého a zbytečného, co si někdo vymyslel jen tak z fleku aby se dal obhájit celý film, protože chytání zvířat je přece jen trochu nudné a celý film by neutáhlo. A když jsme u toho CGI....někdy méně bývá více. Tady je digitální snad všechno, ale grafika vypadá jak před dvaceti lety. Bohužel uvažuji, za co vlastně dávám tu jednu hvězdičku. ()

Ollie235

Měl jsem značnou obavu, že Fantastic Beasts nebudou ničím víc, než snahou vytřískat ze světa Harryho Pottera další a další peníze. Ke knize jsem se zatím nedostal, filmové zpracování však předčilo má očekávání. Ač je děj zasazen do nového prostředí kouzelnického New Yorku a známé postavy jsou zmiňovány jen okrajově, film působí jako návrat domů. A nutno říct, že je to návrat velice příjemný. Dobré obsazení, zajímavá zvířata a pohodová atmosféra dávají vzpomenout na první (ještě světlé) díly Harryho Pottera. Nevadila by o dvacet minut kratší stopáž, ale spokojenost je na místě. Uvidíme, co přinese druhý díl. ()

janabel

Taková krásná a fantastická podívaná o ničem. Je to jako probudit se ze sna, a vy víte, že ten sen byl fantasticky kouzelný, ale nemůžete se rozpomenout o čem že vlastně byl. A co vám ten sen chtěl sdělit už vůbec nechápete. ()

Jimmy15

Moc mě to nenadchlo. Už po uplynutí cca 20 minut jsem se fakt nudil. Příběh mě prostě nepohltil a přišlo mi, že Rowlingový docházej prachy za Harryho, tak si vymejšlí rychle něco dalšího, kde lidi pobíhají s hůlkama a má to stejně laděné záporáky. Měla skončit u Pottra a udělala by nejlíp. Momentálně nemám chuť ani na ty další dva díly co budou. Faktu, že se mi to moc nelíbilo, taky nahrává to, že jsem na to koukal v kvalitě alá „vytažené z prdele“ a hlavně asi na 5x, protože jsem každý večer pokračování u toho usnul. Za mě opravdu horší průměr, který možná ještě časem až se mi to uleží, tak stáhnu na 2*. ()

Yardie

Docela pěkně natočeno - tak lehce, svižně, příjemně. Prostě se na to fajn kouká a nabuzuje to celkem takový pohodový pocit - všude barvičky, různá vymyšlená zvířata, takový sympatický hlavní hrdina. Prostě pohodka. Ale to je tak vše. Čekal jsem nějakou zajímavou zápletku, nějaké překvapení, prostě něco. Jenže i to, kde mělo být napětí, tak nakonec byla právě taková pohodka - žádné drama, zvraty, překvapení, napětí. Prostě po jedné lajně. Což je škoda. Kdyby v tom bylo více z Harryho Pottera, tak by to dopadlo lépe. Takhle to se asi bude líbit dětem, protože je to takové milé. Ale chybí tomu prostě pořádná zápletka, tajemno. Na jedno kouknutí OK, ale toť vše. Howgh! ()

Movie Gourmet

Příznivci Harryho Pottera a zvláště knih J.K. Rowling jsou, myslím, spokojení. Zajímavá podívaná s neokoukaným Eddie(m) Redmayne(m), který se navíc ukazuje jako dobrý herec. Verdikt: 4* a 75 %. ()

aLPaC

Přiznávám se, že jsem neviděl ani jeden díl Harryho Pottera, takže jsem byl nedotčen. Myslím, že takových lidí jako já bude asi velmi málo a zajímalo by mne, jak na "Zvířata" reagují. Mě osobně se líbily velmi. Redmayne kupodivu fajn, Dan Fogler super excelent. Ostatní jen tak přicmrndávají včetně Colina Farrella, ale příběh posouvají dopředu. Speciální efekty jsou samozřejmě na vysoké úrovni a dočkáme se i řady vtipných scén, třeba zvířete, které rádo krade šperky. ()

Sygauras

Pokud se film jmenuje Fantastická zvířata a kde je najít, tak bych očekávala, že to bude o tom jak se tyto zvířata hledají a jak se o ně Mlok stará, popřípadě o nějakém boji za jejich záchranu. Jenže v příběhu je asi tak 8 scén, kde je nějaké zvíře a o tom kde je najít se tam řekne možná 5 vět. Takže opět nerozumím tomu, proč se tahle sága (o několika dílech) jmenuje právě takto, když o hledání zvířat tady vůbec nejde, a v druhém díle je těch zvířat ještě méně. Kdyby to nazvaly jinak, neřekla bych nic a v klidu sledovala mocenský boj idiotů kteří kromě mávání hůlkou neumí nic jiného. Takže, pokud to není o zvířatech, tak mě to zklamalo. Klidně bych to nazvala "Jak se chudák Mlok do boje připletl" pak bych mohla hodnotit na základě jiných měřítek. Jenže film, který má takový název a je o něčem jiném, prostě nemůžu hodnotit dobře. ()

Smisek

Právě jsem se vrátil domů z kina. A chci ten film vidět znovu a hned teď. Svět HP miluju..tenhle film je jiný..jiné postavy, jiná země, jiné zvyky..ale jádro zůstalo stejné a je to pecka. Naprosto milá, napínavá a vtipná fantasy pohádka. Přiznám se, že hlavní dějovka filmu se mi úplně nelíbila..ale vše ostatní kolem toho se mi líbilo tak, že koho zajímá nějaký děj..chci víc toho světa, víc těch úžasných postav a zvířat, a víc scén, které mě rozesmějou k pláči. A Jacob je jedna z nejúžasnějších postav, co jsem kdy ve filmu viděl..dokonalost. ()

cskomando

Tak vzhledem k potvrzeným informacím ohledně několika dílného pokračování Fantastických zvířat, které jsem zaznamenal, změním po shlédnutí prvního dílu komentář úplně jinak. Tedy ztrácí to kouzlo Bradavic a Harryho Pottera, nicméně dočkáme se lepších časů u následujících 4 filmů (dílů). Počítačové a grafické zpracování co se týká efektů Yates trošku šidil. Za 1) Proč si vyhrát a vytvářet více zvířat ( o tom vlastně film je), když tam prostě můžu dát jen jednoho nosorožce, pak napůl fénix/drak, pak nějaké malé potvůrky a srandovního ptakopyska. 2) Proč neušetřit i na temných silách a nezahltit to z 90% jen černým mrakem/mlhou, který prostě ničí všechno jako tornádo co mu příjde do cesty, bohužel originalita stojí nebo je to jen lenost a jak ušetřit ? Snad David Yates nakombinuje trošku své fantazie a povznese něco, co diváka více upoutá (více magie, bojů, potvor) v jeho následujících 4 dílech, které bude režírovat. Zatím to zapůsobilo spíš jako oddechový film, který postrádal děj, smysl - proč - jak - kde - co - atd. bez nějakých závažných spojitostí, ale toho se prý dočkáme v dalších dílech. Tak za 2 roky! ()

rerabinka

Je fajn, že je Rowlingová zpátky v Potterovském světě a její nekonečná fantazie rozšiřuje své vlastní universum do šířky i výšky :-) V kině pár momentů, kdy děti i rodiče reagují stejně a světy se spojují. Vizualizace fantasy zvířat a kouzel taky moc příjemná a to jsem bohužel neviděla 3D. ()

LuccinyFilmy

Warner Bros evidentně nestačil dvojnásobný zisk za rozpůlený poslední díl Harryho Pottera, a tak se rozhodli vyhrabat z historie knížečku, co Rowlingová kdysi napsala pro charitu, a vytřískat z ní PĚT dvouapůlhodinových velkofilmů. Příběh je tenoučký, bez jakékoliv hloubky nebo substance, partička nepravděpodobných hrdinů v hlavní roli sympatická sotva zpoloviny, cameo Johnnyho Deppa katastrofální, zoufalé odkazy na Bradavice a Brumbála, aby to aspoň trochu dávalo smysl, trapné. Nejhorší a nejurážlivější je to natahování; jeden příklad za všechny: na začátku vidíme kluka s kufrem. Jde kolem něj chlapík se stejným kufrem. Je naprosto jasné, že si ty kufry vymění, ale musíte na to čekat půl hodiny, aby se jedna ze dvou zápletek neodehrála moc brzo. ()

Kerbello

Příjemně překvapilo. Měl jsem strach hlavně z toho, že se budou snažit pěkně podojit Harryho Pottera, ale ten film je úplně jiný. Má pomalé tempo, řídký příběh, tunu vizuálních efektů a rozporuplné postavy. A tohle všechno vidím jako obrovské plus. Jestli se máme vracet do kouzelného světa tímhle způsobem, jsem pro. EDIT: Navíc mám pocit, že čím víc se na film dívám, tím víc se mi líbí. A nadšení z něj roste neuvěřitelně. Některé scény bych si mohl pouštět pořád dokola. Kufr! ()

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

HBO plánuje seriálový remake Harryho Pottera

04.04.2023

Tohle už bohužel není apríl. Server Bloomberg totiž přes noc přišel s nečekanou zprávou, že se HBO blíží k uzavření dohody ohledně nového seriálu vycházejícího z knižní série Harry Potter od… (viac)

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy