Štyria podfukári (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco, Lizzy Caplan) sa vracajú, aby divákom predviedli ďalšie zo svojich neuveriteľných kúskov a opäť posunuli hranice magickej ilúzie do vyššieho levelu. Pred rokom sa im podarilo napáliť agentov FBI v štýle Robina Hooda, čím si získali neutíchajúci obdiv verejnosti a teraz opäť prišiel čas na spoločné vystúpenie. Jeho príprava bude nesmierne náročná – ich cieľom bude tentokrát odhaliť nekalé praktiky mága, ktorý ovláda moderné technológie. (Forum Film SK)

elanius

(71/2016) / Čaro jednotky je preč, zostal nám tu príbehový odvar a naozaj chabé kúzlenie, škoda. Ešteže bola taká radosť pozerať sa na ten ohromný výber Áčkových hercov, hlavne Woody a Mark Ruffalo. Eisenberg mi leze už na nervy tak ako v posledných pár filmoch. (5/10) ()

venison

Můj názor na druhý film "Podfukáři" je stejný jako na první.. Pořád se nich na něm něco nezdá.. Rozhodně to není o obsazení nebo o nedostatku akce, ale tak nějak mi přijde, že obě tyto záležitosti mají zakrýt fakt, že děj je celkem o ničem, jednání hlavních hrdinů nemá tu správnou motivaci a spousta postav je tam jen proto, že tam je.. Nemá ohromit, nemá být nezapomenutelný, jde jen o zisk, na který si přijdou, pokud generátor náhodných herců zvolí lukrativní kombinaci.. Mimichodem Woodyho Harrelsona mám ráda, ale vidět ho v jednom filmu v dvojroli je i na mě moc.. Hlavně, když jeden z Harrelsonů má na hlavě obarvenou trvalou a na xichtě samoopalovák.. Naopak potěšilo obsazení Lizzy Caplan.. ()

Pavlínka9

Z prvního dílu já byla totálně odvařená, jelikož mi přišla silně "realistická", ale tenhle díl mi přišel právě až moc "umělý" a proto jsem si ho tolik neužila...Jesse a Dave jsou k sežrání (ale každý úplně jiným způsobem), ale přišlo mi to celé až moc vyumělkované a zamotané....Takže - ok - dalo se na to dívat, hudba tam byla skvělá, ale moc zmatečné a příliš přeplácané. Chápu, že se snažili těžit z minulého úspěchu, ale u mě bohužel neuspěli...Ale ten závěr s letadlem - ten byl skvělý ;) ()

Nyck

Film na efekt, postrádající nosnou myšlenku. Harrelsonovo dvojče vyloženě otravné, scéna s přehazováním karty o ničem, místy nepřehledná akce (díky, střihači) závěr lepší. Celkově je to docela zábava, ale na jedničku to určitě nemá, a pokud nemáte peníze na rozhazování, tak jimi neplýtvejte na tenhle film. ()

hroubek

Prvním Podfukářům jsem moc nevěřil a o to více, mě pak film překvapil svou hravostí a pohodovostí. Z tohoto důvodu jsem se na druhý díl dost těšil a vůbec mě nevadilo, že se změnil režisér a Islu Fisher nahradila Lizzy Caplan. A co se týče samotného filmu, tak ten se veze na stejné vlně jako první díl, jen s tím rozdílem, že tomu chybí výraznější moment překvapení a je to malinko přeplácané. Stále je to oddychová podívaná s fajn kouzelnickými kousky. Jen tomu chybí jistá svěžest prvního dílu, kdy všichni kouzelníci byli naprosto sympatický a nás bavila hra na kočku a na myš s FBI. Tady se o něco podobného taky pokusí, ale nefunguje to tak dobře, jelikož je ve filmu asi deset zvratů, které se navzájem popírají a vylučují a pak nedávají takový smysl jaký měly. Jon Chu jako režisér odvedl slušnou práci a film nenudí. Jasně mít o dvacet minut méně, tak by byl lepší. Chu krásně prodává chemii mezi novými a i starými postavami s velkou lehkosti a užívá si akční scény a kouzelnický čísla. Eisenberg je fajn, Ruffalo mile překvapil, Harrelson ve dvojroli je fajn a pak není fajn, Franco odvádí standardní práci. Lizzy Caplan je velmi příjemná a energická a je pro film velkým přínosem. Totéž platí Daniela Radcliffea, který si svou roli užívá jak to jen jde. Caine a Freeman si svoje odehrají a je vidět, že je to alespoň od jiných projektů trochu baví. Kouzelnické triky vypadají fakt parádně, jako předávání karty v sejfu nebo souboj na tržišti, problém je, že je tam moc digitálních triků a díky tomu triky z Londýna nejsou tak silné jak by měly být. Podfukáři 2 jsou fajn oddychová podívaná, která neurazí a dokáže dobře pobavit. Nic víc, nic míň. ()

Timak

Tohle byla teda děsná nuda. S prvním dílem naprosto nesrovnatelné a ten závěr teda taky nic moc. Woodyho dvojrole byla trapná a Jesseho snaha o převzetí podniku chabá. ()

VanTom

Stylově možná konzistentní, jinak totálně nesmyslné, překombinované a nadbytečné pokračování jedničky, na kterou jsem za ty 3 roky stihnul úspěšně zapomenout. Už se ani nesnaží zakrývat, že všechna "kouzla" nejsou triky iluzionistické, nýbrž filmové (a v reálu, obzvlášť takto spontánně a "partyzánsky", v žádném případě neproveditelné). Ta mysteriózní mytologie v pozadí - tajemné Oko - také dvakrát nenapomáhá. A protože mne tedy nezajímalo (a nepamatoval jsem si), co se vlastně děje a kdo zrovna proti komu co, mnohokrát jsem se přistihl, že se poměrně ošívám. ()

bizz_mjc

Ač stále efektní a na první díl kde se dalo navázané, místy také překombinované. Vůči #1 logicky chybí moment překvapení, ale příběh se naštěstí celkově posunuje a nestojí na místě, i když jeho gró je triviální a úhlavní motiv z nejklasičtějších - pomsta. Ale na ten nejlepší trik se vždy vyplatí počkat, takže Jon M. Chu dostává další šanci a letos by měl dodat trojku. Nu, počkám. Snad se zadaří, abrakadabra. ()

Sany33

Dvojka ako to už býva zvykom pri filmových sériách, trocha pokulhávala za vynikajúcou jednotkou. Napriek tomu sa na ňu veľmi dobre pozerá. Pre diváka, ktorý si ale film pustí za sebou v rýchlom slede, je dvojka nezaujímavá a má iba málo čo inovatívne. Herecké výkony sú dobré a je tam aj nijaký ten zvrat ale všetko speje k veľkému finále a film sa opičí sám po sebe a snaží sa nabehnúť na vlnu úspechu svojho predchodcu. Ale aj napriek tomu sa na to dobre pozerá a tempo je také, že si nedovolíte odísť spred televízie aby vám niečo neušlo a to hodnotím veľmi kladne. 74% ()

Tft

Okej chápu že čínský peníze teď tečou do hollywoodu, ale vážně to musí být až tak nápadný? Nebo by to mohlo být aspoň nějak chytře využito ale ne jako že hop a teď jsme v číně for no fucking reason. Jednička mě nijak nenadchla a dvojka jede ve stejnym trendu krát dva. Tolik skvělejch herců promarněnejch na jednom place sem dlouho neviděl a i oni vypadaj že si to zrovna dvakrát neužívaj. Kdyby to aspoň vypadalo hezky ale pár záběrů na město mě fakt ze židle nezvedne a o CGI ani nemluvě hrůza (např. scéna s motorkama). Nejhorší na to všem je snaha o vtipnost, která je místy až neskutečně trapná. 40% ()

JohnSmith

Jedna velká pomsta, každý se někomu mstí. Příběh děravý a nezajímavý a k tomu strašný Radcliffe, který je horší než ústřední čtveřice. ()

vyfuk

Celkově vzato mám podobné filmy rád. Není to žádná věc, která vám odpálí mozek ani něco u čeho byste museli nějak sáhodlouze nad něčím přemýšlet. Ale je v tom spousta vychytávek, kravinek a celé je to součástí ne úplně špatné zábavy. Prostě je to další díl, který nějak na jedničku dobře navazuje a není vlastně vůbec špatný. ()

Autogram

Cítil som sa, asi ako keď z králika vyťahujú klobúk. Prvý diel mal napätie, šarm a bol aspoň trochu inteligentný. Tu sa to zvrhlo už len na akciu, balamutenie diváka (ne)trikmi a zúfalé filozofické preslovy. Záverečné lietadlo filmu ubralo aj tretiu hviezdu, malo to byt veľkolepé, a len som si pri tom chcel zaťukať na čelo. –––– Oko neklame. Ale nech vám ani nenapadne, že ho nemožno oklamať. ()

DeathTheKid

Ugh!!! To bylo tak... tak kýčovité? Hloupé? Stejné jako jednička? Komentář bude krátký, protože já opravdu nevím, co na to říct. Tak dementně hloupé... parta kamarádů nachystá během minuty pódium, vyladí zvuk, postaví zábradlí and shits a předvádějí neuvěřitelně trapná kouzla (u vody jsem litoval toho, že jsem živý organismus a součást existence vesmíru, vlastně... toho jsem litoval téměř celý film), mají fantasticky nachystané kecy o tom, že je třeba opona, tyčka, půl lžíce soli a trocha tymiánu a BUM! Kouzlo. Třešničkou na dortu je vůbec nepřehrávající "publikum". Jedno pozitivum by tu ale bylo. Je to vlastně dobře natočeno a kupa lidí bude ječet nadšením stejně jako to vypatlané publikum, což je samo o sobě docela kouzlo. ()

Hollohlaway

Lizzy Kaplan převážila dvě hvězdy na tři , jinak je to slabota. Typická nastavovaná kaše , chaoticky poslepované triky do něčeho, čemu se dá říkat scénář jen s vypětím všech sil. Moc postav, zmatené a křečovitě gradující, flashbacky lítají zleva, zprava , diváku chyť se, orientace v ději je dost obtížná. Některé triky vypadají dobře, a tým je zábavný, ale kouzelníčtí Dannyho parťáci trochu tlačí na pilu. ()

P1tr

První Podfukáři byli fajn, ale něco jim chybělo k dosažení vyšší mety. To něco naštěstí dodalo pokračování, které sice stejně jako předchůdce sází především na digitální kouzla, která nepůsobí příliš uvěřitelně, což jim ubírá na napětí a kouzelnosti, ale naštěstí došlo v tomto ohledu k posunu k lepšímu a hlavně film disponuje lepším tempem a více napínavými scénami, které jsou natočeny mnohem dynamičtěji, díky čemuž snímek působí hravěji a více dokáže vtáhnout. Na tom má podíl i svižný scénář, jehož humor funguje poměrně spolehlivě a celkem chytře rozvádí mytologii nastolenou prvním dílem. Stále je tu prosor ke zlepšení zejména co se týče zmíněné uvěřitelnosti kouzel, ale pokud by někdy vznikla trojka a zlepšení bylo stejné, jako od jedničky ke dvojce, bylo by to moc fajn, neboť dvojka je velice kvalitní a svižnou jednohubkou, která bez problémů zaujme a pobaví. ()

skinny

Jednička byla velice povedená a tak jsem měla od dvojky velké očekávání. Bohužel musím přiznat, že jsem byla mírně zklamána. Triky byly sice impozantní (scéna s kartou, déšť padající zespod nahoru, apod.) ale snímek byl únavně dlouhý. Ke konci příběh, který byl čím dál tím víc zamotanější a vlastně jsem se ztrácela v tom,co se děje,ztrácel dech. Bohužel mě to o 4* nepřesvědčilo. A Lizzy Caplan byla sice zábavnější a více hláškující než Isla Fisher, ale její kouzla byla chabá. Nicméně to patří k těm lepším průměrům, na které se znovu ráda podívám. A Jesse E. a Mark R. byli větší frajeři než v jedničce. :-) ()

herr_carter

3,5 *.....líbilo se mi to více, než první film - asi zřejmě pro jednoduší a lépe pochopitelnou zápletku a pro ten nezaměnitelný charismatický projev Freemana, ten až přestane točit, tak bude zle a pusto-prázdno. Jedinou vadou na kráse zůstává herecký projev slečny Caplan, která přehrává tak šíleně a křečovitě, až z toho zůstává rozum stát...............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)

Boratova špionážní komedie našla režiséra

Boratova špionážní komedie našla režiséra

04.12.2013

Sacha Baron Cohen se dlouho poctivě připravoval na roli Freddieho Mercuryho. Jeho snaha ale vyšla vniveč, když ostatní členové skupiny Queen odmítli jeho nekompromisní pojetí i se stinnými stránkami… (viac)