Rocky Balboa, bývalý svetový šampión v ťažkej váhe, sa stane trénerom a mentorom Adonisa Creeda, syna svojho niekdajšieho súpera Apolla Creeda. (Forum Film SK)

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Těžko hodnotit po sedmé to "stejné" - chci boxovat, trénuju, boxuju, akorát s rozdílem, že Rocky uděluje životní moudra a ne rány. ()

topi80

Když jsem se o existenci tohoto filmu dozvěděl, pomyslel jsem si něco o zbytečné nastavované kaši, která pošpiní skvělý poslední díl Rockyho. Když jsem film zhlédl, zjistil jsem, že kdyby neexistoval, v mozaice by něco chybělo. A v jaké situaci Rockyho zastihujeme? Ve městě je stále oblíbený, i když je znát, že aura jeho slávy oproti předešlému dílu přecejenom pohasla. Ale pořád ho znají i mladé holky. V soukromém životě jej nacházíme opuštěného. Není tu Adriana, není tady Mary z šestky a není tady ani věčný prudič Paulie. A asi ani na to pivo do blízkého baru nechodí. Ale restaurace stále funguje, byť se tentokrát nepodíváme do jejího plného provozu. Rocky prožívá podzim života a Stallone si poprvé v životě střihl roli staršího muže, kterému ubývá sil. Nic už neřeší a je smířený s tím, že se všechno blíží ke svému konci, což podtrhuje scéna u lékařky, jeden z nejsilnějších okamžiků celé série. Jo, a ještě v tom filmu byl nějaký černoch, prý syn Apolla Creeda. Ale co si budeme povídat, ten nikoho z nás nezajímá. Každopádně film, kterého se fanoušci Rockyho nemusejí bát, ba naopak, je stejně skvostný jako "uzavření" série Rocky. Ti, kteří na celou sérii pohlížejí střízlivěji, nechť si hvězdičku nebo hvězdičku a půl uberou. Moje maximum je zejména za skvělého Stalloneho, který předvádí životní výkon. ()

Shitonit

je to o hovně, ale pořád docela dobře natočený. Rocky byl taky o hovně, a čuměli jsme na to všichni. Co z toho vyplývá? Přetrpět, zamyslet, smazat, zapomenout. Prostě povinnost. Nebo tak něco. ()

ForGump

Zdá se, že boxerský žánr je už dostatečně vyčerpaný a již není potřeba se jím nějak zvlášť zabývat. Jenomže stále se najdou jedinci, jimž je smutno po Rockym a Zuřícím býkovi a musí nás zásobit notnou dávkou patosu a frází. Tentokrát je hlavní postavou syn Apolla Creeda z filmu o Rockym Adonis, jemuž je trenérem božský Rocky Balboa. Tito dva spolu směřují k zápasu se světovou jedničkou. Sly Stallone, ač zničen všelijakými posilovnami a steroidy proti stárnutí a kdo ví čím, hraje báječně a scénář mu k tomu poskytuje prostředky ve formě jedné nepříjemnosti, Jordan už tolik ne a nedalo se na něj zvyknout. Problém je u mě také v tom, že už nemůžu vystát všelijaké černošské pohyby a házení hlavou. Nic proti nim nemám, ale tohle je děsný styl. Opravdu se mi zdálo, že po filmech jako Million Dollar Baby nebo Fighter už není třeba tohoto druhu filmu, ale prostě tvůrci si to nemyslí a dávají nám už mnohokrát viděné. 50% ()

mac000

Toto melodramatické sportovní drama se nese zcela v duchu předchozí "Rockyády", jediné čím film překvapí je částečné odchýlení se od happyendů filmů o Rockym a civilní a lidský výkon Sylvestera Stalloneho, který ubírá z hrdinských patosů "nepřemožitelných" a spol. a velice sympaticky vykresluje Rockyho Balboa jako stárnoucího bývalého hrdinu ringu. Tento film je pro mě důstojným "epilogem" k předchozím filmům se Stallonem v hlavní roli (nebo že by počátek ságy Creed II - ... ?) ()

Marty7CZ

Překvapení, Sly je absolutní klasa, Jordan byl ok, atmoska nostalgická, fakt prostě dobry(nelze srovnat s původním Rockym, ale fakt mě to chytlo) 75% ()

Knor

Myslím, že série se měla ukončit Rockym z 2006. Bylo to důstojný a dojemný rozloučení s ikonickou postavou. Creed je takovej pokus, jestli je možný sérii předat někam dál aby se fandové neurazili a zároveň přijali novou postavu nalezeného syna legendárního Apolla Creeda. A myslím, že se to povedlo. Sice se mladej Creed vzteká, že žije jen v otcově stínu, ale spíš mi přijde, že je to ve stínu Rockyho, protože popravdě, kdyby tam Rocky nebyl asi bych si takovýho filmu nevšimnul. Ale uvidíme, jestli se někdo rozhodne pokračovat nebo to bude opravdu poslední tečka. ()

sigi2

Takú radosť pri sledovaní filmu som necítil už dlhú dobu. Mladý sympaťák s uveriteľnou traumou a Sly nesnažiaci sa urvať si celú šou pre seba. Výborná kamera a atmosféra mesta, ktoré dostávam chuť pozrieť si naživo. Vystúpať tými schodmi a hore zdvihnúť ruky k nebu, rovnako ako taliansky žrebec pred 40 rokmi. Že táto séria stále žije je úžasné, no ešte úžasnejšie je, že jej najlepším dielom je práve ten posledný. ()

Scraffy

Mám rád Rockyho aj Stalloneho a tak som veľmi rád, že sa jeho príbeh posúva. Príbehovo je to skôr taká rozprávka avšak bez emócií. Michael B. Jordan sa tu skvelo hodí a stáva sa z neho hviezda. Súboje tu sú slušné a natočené na jeden záber bez strihu sú parádne. Škoda len, že tu sú len dva také. ()

Meev

Asi nejlepší hraný film ze světa sportu, který jsem kdy viděl. Skvělý nápad s Balboou. Akční záběry byly super. I přesto jsem si asi první hodinu (dokud se nezjistilo, že Stallone má rakovinu) myslel, že dám 4 hvězdy. Někdy byly tréninky až moc utahané, režisér tím chtěl udělat větší snahu na zápas, ale někdy to bylo moc. Skvělé záběry a scénář, ten cením, herci sympatičtí- nemám problém. Dopadlo to tak, jak to dopadnout mělo. ()

RedRose

Je to marné... Stallone je pro mě ikona akčních hvězd své doby a té době odolává moc dobře... Sérii kolem Rockyho Balboy mám rád a nedokážu ji asi objektivně hodnotit, nostalgie je tady silná a ty filmy jsou navíc opravdu moc dobré... Rocky v roli Micka je fakt neskutečně parádní a vystavět vlastně podobný příběh kolem syna Apollo Creeda, byl fakt parádní nápad... Navíc zpracování, casting i herecké výkony jsou zde mimořádné... 89% ()

ANTYCHRYST

Rocky byl a bude vždy jen jeden.. :) mladej Apollo v ringu..ok.. ale prostě pořád to není ono..Sly jako trenér dobrej..ale radši jsem ho viděl v ringu.. jakmile začne hrát původní Hudba...je to těžká nostalgie..na původního Rockyho.. 60% ()

Azrail

Nedokážu si představit, jak moc lépe by se dalo navázat na Rockyho tak, aby to nebyl propadák. Toto byl asi jediný správný způsob a za mě se povedl. Stallone se naučil "na stará kolena" prodat jakoukoliv otřepanou frázi tak, že někdy se člověk pousměje, někdy i dojme k slzám a z každého jeho slova čiší nostalgie jako blázen. Skvělý výběr herce do hlavní role mimochodem, Michael B. Jordan je výborný, ačkoliv jeho herectví nemusí určitě sednout úplně každému. 85%. ()

jafuska

Pro mě je Sly velkým vzorem, nejen proto, že je to úžasný herec, ale velice si mě získal jeho neskutečnou energii, jeho šarmem, jen jeden z mála herců, který má místo v mém srdci,, vše co odehrál, bylo neskutečné. Je to obrovská filmová legenda, a kde hraje Sly, tam je hned od začátku jasné, že to bude ohromné, zvučné, a neskutečně velmi kvalitně odehrané, Pro mě je Sly nejlepším a nejmilovanějším akčním hercem všech dob. ()

ratpile

A člověk by zase nejradši skočil do teplákovky a běžel HIITovat do omdlení někam za barák.. Rockyho postava znovu funguje. Motivuje, mudruje, je autentický, lidský, životem ošlehaný. Prostě šampión. Zbytek za ním bohoužel trochu vlaje. Mladý Creed je sice sympaťák a není to žádná vyloženě blbá postava. Jeho příběh je ale tou nejklasičtější boxeřinou, jakou si lze pod klišé mezi provazy představit. Mám pocit, že se za přítomnosti stále ještě funkčního Slye, dalo na papír přeci jen hodit něco originálnějšího. Rozloučení (?) to nicméně bylo příjemné, byť rozhodně ne nezapomenutelné. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (viac)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (viac)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (viac)