Star Wars Rebeli

• Česko Star Wars Povstalci (viac)
USA, (2014–2018), 27 h 30 min (Minutáž: 22–44 min)

Hudba:

Kevin Kiner

Vanessa Marshall, Tim Curry, Freddie Prinze Jr., David Oyelowo, Steve Blum, Greg Ellis, Taylor Gray, Jason Isaacs, Billy Dee Williams, James Arnold Taylor (viac)

Seriál plný akce je zasazen mezi Epizodu III a IV, do období, jež se na obrazovkách doposud neobjevilo. Star Wars Povstalci začíná ve chvíli, kdy Impérium pevně svírá Galaxii ve svých rukou a loví zbývající rytíře Jedi. V této chvíli se proti Impériu začne formovat povstalecká Aliance... (oficiálny text distribútora)

Trešlson

Trošku nešťastný začátek v první sezóně může leckoho odradit, ale pro ty, co ho zvládnou prokoukat je odměnou vlastně dost kvalitní příspěvek do kánonu Hvězdných válek spolu s jedním z nejlepších záporáků tohoto univerza, kterého bychom měli ještě potkat. Fanoušci by určitě neměli minout, protože některé události a postavy budou i v současných hraných projektech hrát důležitou roli. U mě navíc mají Rebels plusové body za postavu Hery Syndully, u které poprvé vidíme pilota, o kterém se nejen mluví jako o jednom z nejlepších, ale která to několikrát přímo předvede. 80% ()

strikeman

Důstojný animovaný nástupce Clone Wars s přirozenějšími dialogy postav. Další pěkné dobrodružství z předaleké galaxie. Kdo hledá chyby, určitě najde - nebo se také můžete nechat unášet pohádkově laděným sci-fi/fantasy dobrodružstvím a na chvíli zapomenout na to, co se dnes děje ve světě kolem nás... ()

Fionor

S každou další epizodou lepší a osudovější. Cílení na mladší publikum je v tom stále cítit, ale když dojde na lámání chleba, Rebels zvládají věci, o kterých se filmům může jen zdát. ()

LordMysti

Po shlédnutí pilotu 90% a to hlavně z důvodu, že pilot dokázal ihned vtáhnout do děje, představit nové hlavní postavy které jsou mimochodem vcelku klasické ale sympatické a slušně odstartoval celou sérii. Jsem zvědavý na učení mladého zloděje a i hlavní záporák inkvizitor slibuje velký potenciál. Již v pilotu seriál držel klasickou filmovou dynamiku, tedy současně běžící souboje rychle se střídající. Prostě má to šmrnc a dynamiku, doufejme že prostředek sezóny nebude pouze nudnou výplní hlavní dějové linie... A s postupem času a dalšími epizodami hodnotím stále výše - parádně rozpracované postavy a hlavně i ty záporné, které tak moc chybí v 7 a 8 epizodě! ()

Human_Traf

Po prvních dílech můžu s překvapením říct, že to prostě nějak funguje. Většinou to není o moc víc infantilní, než původní hvězdné války, postavy jsou sympatické (vliv Firefly?) a pokud se brzo objeví příběh napříč epizodami, mohli by to pár sezón fungovat. ()

Loxias

dejove uz je to proste pro deti a je to videt v kazdem dile. nejlepsi dil S02E19. jinak lze ale asi uplne vynechat Edit: nakonec sem to dokoukal a posledni 2 serie celkem ziskavaji na dramaticnosti ()

holub109

Seriál fajn, ale někdy až dětinský, Animace se sice moc nepovedla, ale návrat starých postav z filmů a seriálu Clone Wars jsem si zkrátka nemohl nechat ujít 1. série - 60% / Pokud jsem měl k první sérii nějaké výhrady tak druhá série je téměř maže a až na animaci přidává něco nového do seriálu 2. série - 80% / Až na velký příchod admirála Thrawna a návrat Obi-Wana naprostý průměr 3. série - 65% ()

comicsJan

Nechápu to snížené hodnocení oproti ostatním SW. Jistěže kvalita animace je průměrná, ale dá se přežít a příběh má rozhodně lepší spád a zajímavější děj než 70% Clone Wars(až na 5 a 6 sérii). Povstalci nejsou až tak moc zacílené na malé děti, mě děj sednul rozhodně mnohem lépe než CW a to také proto že v CW se většinou snažili tvořit vážné a někdy i děsivé scény. Postavy prvních sérii byly ovšem tak nepropracované, že to působilo více než komicky. Zde se o dramatický nádech nikdo nesnažil, takže konečná podívaná nedopadla vůbec špatně. Navíc je dobře konečně opustit svět už tak dost rozpitvaných CW, přestože všichni ví, jaký bude osud hlavních postav (Grievous zemře, z Palpatina bude Imperátor, z Anakina Darth Vader,....). Clone Wars měli tu nevýhodu, že se v nich pracovalo s postavami, které už měli svou budoucnost stejně určenou (vyjma Ahsoky a pár dalších POUZE seriálových postav). V povstalcích se pracuje s postavami, které původní ani nová trilogie vůbec neobsahovala, tudíž jejich osud se neřídí podle nastavených linií. ()

AshT

U Star Wars Rebels je největší chyba, že seriál je dělaný pro děti (můj osobní názor). Velice mne zaráží, že tvůrci si dělají legraci ve vážných pasážích. Jediné pozitivum je lepší animace. ()

Ninivius

Hodnocení měním na 5 hvězd po finálním dílu druhé série, který sám dosahuje kvality nejlepších epizod Clone wars. Animace, hudba, i dějová linie se mnohonásobně zlepšily a už dávno to není show pro děti na sobotní ráno, některé díly jsou sice trochu dětinské ale vcelku má tento seriál plné právo na název Star Wars. ()

Bo

Prvé tri diely zmiešané pocity, ale potom pre ma úplne dostal pekne, pomaly sa rozvíjajúci príbeh Ezru. No a návraty známych postáv zo Star Wars ma tešia o to viac. Treba asi pri pozeraní na to prihliadať na to, že Rebelovia sú seriál určený aj pre deti, preto sú príbehy jednoduchšie, oveľa priamejšie podávajú tie poučné časti. Chýba tam silné napätie u hlavných zloduchov (s výnimkou jedného), ale ako obrovskej fanúšičke Ninja Korytnačiek z detstva sú pre mňa Rebelovia vlastne takým príjemným pripomenutím toho, aké to je, vrátiť sa k príbehom partičky hrdinov, ktorí sú strašne, strašne kúl. Plus droid - opäť výnimočná a nezameniteľná osobnosť :) ()

JohnZ87

Star Wars Rebels nejsou a ani nechtějí být Clone Wars. Zejména první série je spíše taková rozjezdová, nicméně seriál je s každou další sérií lepší, epičtější a také začíná být pomalu citít jistá osudovost (3. a 4. série). Postavy v průběhu seriálu procházejí zasadním vývojem a pomalu to celé směřuje k propojení s Rogue One a Novou nadějí. Velice potěšil návrat starých známých postav (Ashoka, Rex, Obi-Wan, Maul, Vader, Tarkin a další). Je zde dobře zachyceno postupné budování a sjednocování povstalecké aliance, kdy se postupně ústřední skupina rebelů (která se zpočátku zabývá spíše menšími krádežemi nebo záchrannými a záškodnickými misemi) spojuje s dalšími povstaleckými buňkami a společně začínají tvořit to, co známe z klasických filmových epizod IV - VI. Za mě osobně je nejlepší epizodou finále druhé řady. Na druhou stranu Rebels provází stejný neduh jako Clone Wars a tím jsou výplňkové epizody, které kromě nepříliš zajímavých zápletek dokážou občas i trochu nudit. EDIT: Finále seriálu bohužel zanechalo spoustu nezodpovězených otázek, na druhou stranu ale došlo k mnoha zajímavým propojením s už známými událostmi z filmů. Agent Kallus zůstal v poslední sérii (s ohledem na to, jak zajímavě se jeho postava vyvinula) bohužel až trestuhodně nevyužit, což je velká škoda. 75% ()

darthvader77

Pilot. Pokud bych srovnával s pilotem Klonových válek, tak Povstalci prohrají. Zase by to bylo ale neférové srovnávání, protože Ambush měl Yodu zatímco tady se ze starých známých ukáže jen Obi-Wan Kenobi ve formě hologramu. Přesto musím uznat pokrok v animaci, která se mi líbí víc než v Klonových válkách(všechno není tak hranaté). Hlavním problémem je příběh. Přesto, že je seriál určen hlavně pro děti a i bych takový argument přijal, kdyby ovšem nešlo o SW. Proto taky za některé věc nemůžu udělit víc jak tři(hlavně teda jak naše skupinka v klidu vrátila na křižník, zatímco na velitelském můstku asi měli volno). Do budoucna doufám, že se seriál nebude bát jít víc do temnoty a že se některé díly budou věnovat Vaderovi a Císaři, což bude potřeba jako sůl. Za mě teda pro úvod 60% a uvidíme s tím, že se samozřejmě těším na další díly. Hlavně kvůli Inqisitorovi. ()

ManOfPhoenix

Byl to velice solidní start. Pilot velice navnadil na další epizody, už to sice není to samé jako u Klonových válek, ale pořád je to hodně dobrá podívaná. Některé scénky pobaví, a některé zase nabudí "Star Wars Feeling". Snad si tak i udrží i kvalitu, a snad některé epizody budou trošku temnější. ()

Buford_TJ

Po první epizodě: Super....mnohem lepší než Clone Wars. Už v prvním díle mnho odkazů na celovečerní filmy (občas v podobě povedených vtipů). Seriál je možná hlavně pro děti, scénář není ale nijak infantilní, dialogy mají šmrnc a dostane se i na povedené vtípky. Moc pěkný doprovodný soundtrack je svou kvalitou velice blízko filmům. Animace jsou mnohem dále než u Clone Wars, nejsou tak toporné a jsou z nich konečně znát emoce postav. Grafika je stále komiksově stylizovaná, nicméně je zde znát technologický pokrok, hlavně v osvětlení scén. Líbí se mi i námět, kdy budeme sledovat osud posádky jedné vesmírné lodi, jejíž členové, jakkoliv jsou rozdílní, mají jedno společné - nemají rádi Impérium...uvidíme co další epizody :) ()

DaweForeman

Zatím to prostě musím hodnotit jako hodně slabý odvar animovaných Klonových válek. Je prostě na tom vidět, že to dělal už někdo jinej a tím přesně myslím Disney studio, které z toho udělalo, už ne tak napínavou, pohádku pro děti (jak se tak nějak dalo čekat). Nemusím samozřejmě ani psát o animaci, která je opravdu slabá (viz světelné meče aj.), nemluvě už o zmiňovaném hlavním hrdinovy, který je jaksi nesnesitelný. Sledovat se to ještě dá, ale člověk od toho nemůže čekat moc. *** Po shlédnutí druhé sezóny musím trochu zvýšit hodnocení - konečně to začíná mít trochu napětí a nějaké ty zvraty. Především se člověk dočká nějakých těch informací o jednotlivých postavách, které se objevili v Klonových válkách, ale jaksi jejich osud nebyl vyřčen. A nejen těch. Nové postavy v tomto seriálu odhalí své minulosti, které jsou velice překvapivé u každého zvlášť (nejvíce mě překvapila Sabine). ()

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

Příštím Star Wars filmem bude Mandalorian & Grogu

09.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)