Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

kaylin

Pořád si říkám, jestli má smysl neustále předělávat pohádky, respektive je točit znovu. Tenhle film nemá příliš velkou přidanou hodnotu. Je to tak pěkné, jak to očekáváte, jsou zde momenty, které očekáváte, tedy samozřejmě, pokud znáte americkou verzi "Popelky". Kenneth Branagh je jistý a výborný režisér a má zde nádherné scény, ale pořád je to jedna a ta samá pohádka. Hezká, milá, ale nijak nová. ()

harfuska

Rozprávka o Popoluške ma moc nebere a ani táto nová verzia starej klasiky si ma nezískala. Je to celé nejak moc farebné, často preafektované, s hromadou nevýrazných postáv a divných novotin. Náladu mi zlepšila len naturálne pôvabná popElka a čarovná víla, ktorá bola príjemne praštená. Inak žiadne dojatie ani okúzlenie sa nekonalo. ()

Rakosnicek77

Jednoznačně velmi vydařená verze legendární Disneyovky, která se té původní podoby drží opravdu nejvěrněji. Popelka je vtipně a zároveň vkusně vyobrazena, nikdo s ní v průběhu příběhu nemůže ztratit sympatie, dostanete opravdu jen ryzí sladkou pohádku, tak jak ji kdysi svět, díky Disney studiu, objevil. Cate Blanchett svou roli macechy zvládla mistrně a nikomu zdá se, nemůže vadit to, že Popelčinu šikanu neprokládala nuceným přebíráním hrachu a fyzickými tresty v podobě pohlavků a nadávek, jak jsme u té naši verze zvyklí. Dabing pohádce vůbec neuškodil, naopak si myslím, že je velice vydařený. Nedá se hodnotit jinak, než na plný počet, jelikož opravdu není co vytknout. ()

slunicko2

Stačí být odvážný a přitom laskavý. 1) Disneyovský pompézní mix, který oslňuje a současně nenaplňuje. 2) Lokace vypadají, jako by je vybíral Zdeněk Troška. 3) Kapitán princovy gardy je černoch. No comment. 4) Oč 29letému zde trochu panákoidnímu Richardu Maddenovi (princ) jeho uniforma dodala na důstojnosti, o to mu ubrala na přitažlivosti. 5) Zasmál jsem se českému překladu anglické slovní hříčky Cinder+Ella (Pop+Elka). 6) And so Kit and Ella were married. And I can tell you, as her fairy godmother, that they were counted to be the fairest and kindest rulers the kingdom had known. And Ella continued to see the world not as it is, but as it could be, if only you believe in courage, and kindness, and occasionally, just a little bit... of magic. 7) Závěrem citát, který by mnozí naši řidiči a řidičky na silnicích měli mít na paměti: I can't drive, I'm a goose. ()

gegina31

Tahle pohádka mě ani v nejmenším nezklamala a naplnila veškerá moje očekávání. Naprosto nádherné zpracování. Výběr herců taky skvělý. Krásná Popelka, krásný princ a Helen to nikdy neslušelo víc. Líbilo se mi, jak to bylo do detailů vykreslené. Jak se z Popelky stala Popelka, proč macecha na bále popelku nepoznala, atd. Navíc super efekty. Takže ten komu se tahle pohádka nelíbila prostě nemá rád pohádky a nebo je puritánským zastáncem Třech oříšků pro popelku. ()

dom156

Velmi mile mě překvapilo nynější zpracování této až legendární pohádky. Nemám co bych vytknul. Spíše jen okrajově zmíním jak krásné kostýmy, tak i technicky vypilované CGI. Já to zkrátím a doporučuji. ()

kajas

Tento film budu mít asi navždy spojený jako první kinozážitek v anglickém znění bez titulků :). Ale k věci. Troufám si tvrdit, že Branaghova verze není úplně vhodná pro nejmenší diváky (kteří budou logicky tahat rodiče do kina na klasickou pohádku). Přece jenom jsme zvyklí, že s Popelkou se seznámíme už jako se sirotkem. Smrt obou rodičů v první půlhodině filmu (a to nejsme s výčtem úmrtí u konce) dodává pohádce příliš dramatický nádech. Neříkám ale, že je to špatná cesta. Vizuální stránce nelze vytknout nic. Která z divaček by si nechtěla obléknout klasickou popelkovskou modrou nebo svatební róbu? Přeměna dýně v kočár byla rovněž velmi působivá. Co se týče herců, musím přiznat, že všechny zastínila božská Helena v roli Kmotřičky. Lily James je v porovnání s "naší" Libuškou dost nevýrazná a Richard Madden si jako princ také vystačí jenom s hezkou tváří (i když vlastně, hm, je to kus od hlavy až k patě, hlavně v tom bílém oděvu). To jsou ale jen malé vady na jinak velmi povedené pohádce, kterou si ráda znovu zopakuji. RECENZE ()

Vědma

Dokonalé to není možná úplně ve všech směrech, ale je to natočené s takovým citem pro to, co dělá pohádku pohádkou, a i když pro mě je mnohem kouzelnější ta naše verze se šaty v oříšku a holoubky přebírajícími hrách, stejně jsem byla okouzlená jako tenkrát dávno z animované verze. ()

Dont

Na můj vkus moc kýčovité, navíc jsem se prostě nedokázal ubránit srovnání s jinou Popelkou a to byla úplně jiná liga. Třetí hvězdu přidávám za sekvenci s vílou v podání Heleny Bonham Carter, která mě vždy dokáže okouzlit či rozesmát. ()

Huntelaar

Vyváženost, to je to oč tu běží. V dnešní době přeplněné reálnými, sirovými a hlavně temnými zpracováními je třeba ten filmový svět trochu prosvětlit trochou té neposkvrněné čistoty. Mít zas jednou charaktery vybroušené do jednoznačnosti na dobré a zlé a děj, kde se vždy najde čas na staré dobré odpuštění a liliputí nožičky do miniaturních střevíčků. Branagh je, jen v tom nejlepším slova smyslu, strašný magor, že se mu podařilo napěchovat veškerou svou, snad až divadelní, opulentnost a výpravnost do takové klasiky. A to zas jednou budou na Vánoce souboje peoplemetrů jak z Pacific Rimu, kdy na jedné stanici bude flirtovat umouněná Šafránková s Trávníčkem a na druhé držkatá Jamesová s ňoumovitým Maddenem. Sám nevím, čemu dám přednost. ()

dee-key

Pohádka par execellence. Klasická Popelka bez moderních příkras nebo zbytečných hollywoodských manýrů. Až během sledování jsem si ale vzpomněl, že se může Popelka klidně obejít i bez tří oříšků a že může být dcerou buržoazního obchodníka a nejen služkou s proletářským třídním původem. Asi bych řekl, že je rozdíl mezi tím být laskavý a nechat se sebou zametat, ale chápu, že to k té postavě prostě patří a nádherné Lily jsem její Popelku věřil od začátku do konce. Branagha mám rád před kamerou i na režisérské sesli, takže si v zásadě nemám na co stěžovat. ()

Linda.csfd

Jak začít... nebylo to úplně zlý. Líbilo se mi prostředí a herecké výkony Cate Blanchett (a její kostýmy!) a Heleny Bonham Carter, cool lizardi a koně s myšíma ušima. Jo a ten černoch, co hrál v Game of Thrones. Scénář trochu přiblblej a málo nápaditej, příběh na můj vkus tragičtější než měl být. Celkově film absolutně postrádal takovou tu milou pohádkově kouzelnou atmosféru. ()

Tyckin

Je to sladké a barevné až to bolí :-) Nicméně, po dlóuhé době je to neasijský film, který se mi líbil a získal si 4*, a vlastně vůbec i nová pohádka která mne zaujala. Na scénách i kostýmech je znát, že do toho někdo investoval a dal si celkem záležet. Hudba není nic zvláštního, ale hezká a poslouchatelná by byla a to zde stačí. Pochválil bych výběr hlavní představitelky - tato půvabná, milá a usměvavá dívčina mi na Popelku opravdu sedla, působí tím správným dojmem jak je pro tuto roli třeba - ať už ve svých světle modrých vesnických šatech či pak těch překrásných plesových, to už je opravdu správně popelkovsky neodolatelná a kouzelná. Ale nic není dokonalé - víla by nemusela být až takový šaškoidní kašpar a dvoumetrový ramenatý černoch jako pobočník prince? Jako nejsem rasista, ale tohle do Popelky fakt ne! Dokázal bych dát i 5*, ovšem tyto dvě věci a pár dalších maličkostí v tom brání - a taky by na to v hlavní roli musela účinkovat odzbrojující Aoi Miyazaki :-) ()

kalap

Jasne rozprávka, ale napina ma na bľutie, ked do rýdze belošskej rozprávky vtrepu černocha, ktorý tam bol ako super kokot. Na OH na 100 m šprint je samý černoch, ja tam chcem aj belocha, aj ked nato nemá. ()

mikinhoo

Na film jsem se dostal trochu omylem a moc nadšený jsem nebyl. Trochu jinak zpracovaná popelka než jak jí známe v podání Šafránkové a Trávníčka a vůbec se mi nelíbila. Scény byly zbytečně zdlouhavé a celé to bylo takové nijaké. Branagh mě tentokrát trochu zklamal. ()

j.bena

Disney prostě umí točit pohádky, at´jsou kreslené nebo hrané, je to naprostá bomba... Říkala jsem si že popelka po 180 přetočená mě nemůže nijak udivit... a hle... je to tady! Na Vánoce si to rozhodně z opakuji... ()

berusche

Jestli někdo hledá pohádku jak ze starých dobrých dob, kdy ještě nikdo netlačil na pilu pomocí přemíry vtipu a naprostých novinek, tohle je správná volba. Popelka nemá tablet a ani nechodí v džínách, myši tu opravdu prostě nemluví, i když to tak kouzelně působí, nikdo tu neumře ani není zraněn, na plese všichni umí tančit, i když nejlíp tančí Popelka, a moudrost postav s tak netypickým nadhledem pro komerční tvorbu je vážně příjemná. Musím říct, že už dlouho jsem neviděla ani ze studia Disney ani z jiného tak pěknou pohádku. Obecně ani u nás se již dlouhá léta nedaří natočit tak čistu žánrovou věc. Klobouk dolů. Možná by se holčičky ani nezlobily, kdyby si tohle střihlo alternaci s klasikou. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)