Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

MaxForValue

Kam sa podela Branaghova ľahkosť, invencie shakespearovských adaptácii, zreteľná diferenciácia bez ohľadu na to, aká predloha pred ním leží? Sterilné, doslovné, nevýrazné a vzhľadom na Branaghove možnosti i nudné a málo hravé. Casting vo viacerých postavách tragický (Madden, Skarsgard), mnohé zaujímavé postavy (hlavne rodičia oboch zaľúbencov) pramálo využité. Azda najhorší Branaghov film od "Znovu po smrti". Veľké sklamanie. ()

Travinho odpad!

Možná je to tvrdé, ale spravedlivé. Moc umělé, černoch v roli kapitána, šikana od matky nic moc, některé scény jsou nedomyšlené a vůbec nedávají smysl. Nemůžu jinak. Samozřejmě, dívat se na to dalo, ale je to Popelka, tam musí být nároky vyšší. ()

DoNotCross

Nejsem fanatický fanda našich "Třech oříšků" a tak mi nevadí, když nám někdo sáhne na rodinné zlato. A vyplatilo se mi to. Tahle popelka je tak klasická, že už klasičtější být nemůže. Je barevnější než kdejaký animák a naivnější než Hvězdné války. Ale ten příběh holky, co je služebná původem, ale princezna srdcem, je tady těžen na maximum. Být malá holčička, chci po tatínkovi modré šatičky. ()

angel.CZ

Abych řekl pravdu, čekal jsem od ,,nového´´ filmu roku 2015 něco jako bylo u Zloba - Královna černé magie s Angelinou. Ovšem to jsem čekal marně, být to ve 3D (což jsem od začátku čekal) tak by to celkové hodnocení asi zvedlo, takhle je to jen další klon novodobé doby a trošku jiný příběh, než který dobře známe se od Libuše Šafránkové... pro mě osobně, velké zklamání 30% ()

Petule3

Nečekala jsem, že by v dnešní době někdo mohl natočit tradiční, snad nejslavnější pohádku bez zbytečných triků navíc, snahy příběh obohatit o něco rádoby moderního, čímž to vlastně všechno pokazí. Celé je to sladké až až, ale ono to tu opravdu nevadí. Neviděla jsem to v češtině, takže "Elce" jsem se vyhla, originál je holt originál. Lily James je přirozeně krásna, takže za mě dobrá volba, ovšem nejlíp se mi koukalo na Cate Blanchet, která je tu tak zákeřně šarmantní, že toho nemusí moc namluvit, opravdu stačí se jen koukat na výraz její tváře. Krásná pohádková pohádka. "Have courage and be kind". ()

Kimkong

Určitě hodně povedená adaptace již tolikrát zfilmovaného příběhu. Pohádka o tom, jak dívka tak naivní, že téměř o střechu nad hlavou přišla a nejmenší nožku v celém království měla došla šťastného konce. První půlhodina se celkem táhne, ale od shledání se s Kitem, film získává tempo. Je zde pár scén, kde se divák pousměje a také pár tragických událostí. Rozhodně více, než bývá zvykem. Hodně pohádkovosti přidává vztah k myším. Je dobré pročíst si zajímavosti, kde se člověk dozví, kolik si s filmem dali práce, a v samotném filmu je to vidět. ()

sechmet5

Klasická Popelka je příběh plný povrchnosti. Tohle provedení se zdá mít větší hloubku - Popelka se do Kita zamiluje, protože je krásný, aniž by věděla, že je i bohatý. Na ples nejde pro to, aby se ucházela o prince, ale aby se viděla s Kitem. Největší problém s příběhem Popelky je vždycky zkoušení střevíčku. Tenhle film se tomu problému bohužel nevyhnul a trochu mi tím zkazil dojem z jinak docela přirozeného a smysluplného děje (na pohádku). Naštěstí princ neměl problém Ellu poznat. Hvězdičku navíc dávám za krásné provedení a za to, že má Popelka dobrý vkus. Do té čtvrté hvězdičky zahrnuju i moje trochu pokřivené vnímání tohoto příběhu, které vzniklo, když princ požádal Popelku o její první, eh, tanec, po kterém ji vzal do tajné zahrady, ze které mu ale utekla, když začal narušovat její osobní prostor. ()

AgnesDee

Krásně zpracované i natočené, ale jinak je podle mě přetáčení klasických animovaných pohádek do hrané podoby zbytečné. A stejně máme lepší Popelku my. ()

Jereme

Po dlouhé době pohádka, která není praštěná,... Musím pochválit herecké obsazení, Popelka i princ jsou sympatičtí. Také se mi líbí že zde nejsou žádné rádoby inovace, ale příběh je tradiční pohádkový. Vizuálně není této verzi Popelky v rámci žánru co vytknout. Celá stopáž je příjemná a přestože nejsem úplně fanda do pohádek tak tento film jsem si velmi užil. Za mě jedna z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) pohádek po roce 2000. ()

subic

Chtěl jsem to vidět kvůli Cate Blanchett, ale ani ta to tentokrát nezachránila. Kromě výpravy a kostýmů hodně slabé. ()

PlayEasy

K americkému hranému zpracování pohádky pohádek jsme přistupovali značně skepticky. Jenže Kenneth Branagh nám vzal veškeré výtky z úst... Jedná se velmi kouzelný a milý film s nádhernou princeznou (či snad Popelkou?) Lily, jenž strčil do kapsy veškerou naši pohádkovou produkci posledních let. 80% ()

tavvva

Oku lahodící scény jsou malinko pokaženy zbytečnými nesmysly, jako například, že vykouzlený střevíček se o půlnoci nevytratil spolu s ostatními kouzly. Také věčná připosranost z nařknutí z rasismu a přítomnost černocha Nonso Anozie, který tam byl přes veškerou snahu jako pěst na oko, už mě doslova nadavuje. Nechyběl tam náhodou ještě Indián, Asiat, Lesba, Hermafrodit, Pedofil a další filmem diskriminované skupiny? Přece když film stejně jako jeho předloha vychází z nějaké kultury, tak násilné protlačování kultur cizích narušuje/rozbíjí její svět. ()

MirkaP

Příjemná dýňová verze klasické pohádky, zaujala mě zejména Cate Blanchett jako macecha a naprosto boží Helena BC jako mírně senilní, ale i tak okouzlující víla. Změny dýně a spol. na kočár a zpět byly nejlepší části filmu. No a pak modré plesovky. ()

Snilek1379

Další skvělá ukázka toho, jak velmi záleží na tom, jakým způsobem jsou postavy namluveny. První shlédnutí bylo s českým dabingem v kině. Popelka na mě působila falešně a pokrytecky a celá ta její laskavost pro mě byla přitažená za vlasy. A princ působil jako nevyzrálé dítě. Celkově jsem toto provedení popelky nesnášela a lezlo mi na nervy. Rozhodla jsem se ale filmu dát druhou šanci a dnes jsem ho shlédla v originále. A musím říct, že jsem se do něj upřímně zamilovala. Zvedám na pět hvězd. V mém srdci dokonce začíná konkurovat Věčnému příběhu, na který nedám dopustit. Myslím si, že ode dneška už nikdy nebudu film odsuzovat, dokud ho neuvidím i v původním znění. ()

Pete

Vizuálně působivé zpracování klasiky ve stylu Jane Austenové neurazí, Cate Blanchett dokonce vyloženě potěší, a kéž by všechny hrané Disneyovky dopadly takto. Je třeba si však hned zkraje uvědomit, že je to zpracování poněkud jiné předlohy, než naše Popelka od Němcové, se kterou bych to tudíž vůbec nesrovnával. Jiný kraj, jiný mrav, a trochu jiná verze stejných příběhů. ()

PlysovyMacko

Pekna verzia znameho pribehu, dejovo film nema cim prekvapit. Ostava farebny vizual konkretne modre saty, efekty kuziel, to sa mi pacilo a zvysok bol ok, ale nebola tu nejaka nezabudnutelna scena, originalna obmena alebo sviezi napad, co by to vytiahol z priemeru. A zaujimalo by ma co donutilo Kennetha spracovat tuto latku. Najlepsie vyzerala Cate Blanchett. ()

helrohir

Na tejto najnovšej verzii Popolušky je sympatické, že sa divákovi snaží podať túto látku absolútne tradičným spôsobom, čiže tak ako je všetci poznáme. Tvorcovia tak našťastie nepriniesli nič, čo by nútilo diváka k myšlienkam o modernom prznení klasických rozprávok, ako tomu v poslednej dobe býva zvykom. Preto príbeh neprináša žiadne prekvapenia, ale stačí sa nechať unášať klasicky spracovaným dejom, zaobalenom v úchvatnom vizuálnom háve za sprievodu vynikajúcej hudby. Obsadenie ústrednej dvojice je vcelku sympatické a macocha v podaní Cate Blanchett je jeden z highlightov celého filmu. 75%. ()

koty2201

Toto je zrejme asi tretia live-action adaptácia klasických Disney kreslených rozprávok, ktoré som mal zatiaľ možnosť vidieť. A musím povedať, že som rád počúval Popolušku aj ako dieťa, keď mi ju čítavala mama na dobrú noc. Keď si to teda porovnám s doterajšími “prerábkami”, tak táto je zatiaľ najlepšia. Ide o klasický príbeh, ktorý prakticky vystihol všetky momenty z knihy a spracovanie bolo úplne štandardné tak ako má byť. Ničím to nevybočuje a ani nevyniká. V prípade klasickej rozprávky to je možno aj dobre a som s tým nadmieru spokojný. Je to sem tam vtipné, občas z macochy ide vážne strach, je to čarovne rozprávkové a romantické tak akurát. Mňa ako Potterheada potešilo aj obsadenie Heleny Bonham Carter ako čarovnej víly, Kenneth Branagh ako režisér a Patrick Doyle ako skladateľ filmovej hudby. Skladba na konci pri záverečných titulkách bola síce moderná, ale veľmi mi tam sadla. Vizuálne triky na úrovni a nič za čo by sa mali tvorcovia hanbiť. A tie kostýmy boli tiež na jednotku a rovnako ich musím vyzdvihnúť. Priznám sa že 2x som takmer aj uronil slzu. Ak vie film vo mne vyvolať aj takúto emóciu, tak sa skutočne vydaril. Napriek malým chybyčkám krásy, túto rozprávku odporúčam všetkými desiatimi rodičom, pretože majú čo pustiť napríklad na Vianoce, svojim deťom. Určite nebudú sklamané. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)