Mamička (Hayley Atwellová) prezradí svojej dcérke Elle tajomstvo, ktoré ju prevedie všetkými skúškami, aké vie život ponúknuť. Maj odvahu a buď milá! Po smrti mamičky sa Ellin otec (Ben Chaplin) znova ožení. Ella (Lily Jamesová) má svojho otecka veľmi rada, a tak sa snaží správať ústretovo k svojej novej macoche (Cate Blanchettová) a jej dvom dcéram Anastázii (Holliday Graingerová) a Drizelle (Sophie McSheraová). Robí všetko pre to, aby sa v svojom novom domove cítili dobre. Keď ale otecko nečakane zomrie, Ella zistí, že je vydaná na milosť a nemilosť svojej novej, žiarlivej a krutej rodiny. Zanedlho sa z nej stane obyčajná slúžka, večne špinavá od popola, ktorej všetci posmešne hovoria Popoluška. Napriek krutostiam, ktorým musí čeliť, však Ella nestráca nádej a riadi sa posledným želaním svojej matky - byť v každej situácii odvážna, láskavá a milá. Nechce prepadnúť zúfalstvu, ani pohŕdať tými, ktorí s ňou jednajú zle. Ella v lesoch náhodou spozná neznámeho mladíka a cíti, že konečne stretla spriaznenú dušu. Netuší, že atraktívny cudzinec je v skutočnosti princ, a nie prostý učeň zo zámku. Už onedlho sa na Ellu konečne usmeje šťastie. Keď kráľ pozve do svojho paláca na ples všetky dievčatá zo širokého okolia, Ella sa teší na stretnutie s očarujúcim Kitom (Richard Madden). Macocha jej však návštevu bálu zakáže a zlomyseľne jej roztrhá šaty. Ako vo všetkých rozprávkach, pomoc je nablízku a prichádza v pravú chvíľu, Zrazu sa objaví čarovná Víla - sudička (Helena Bonham-Carterová), ktorá premení dyňu a niekoľko myšiek na zlatý koč, krásne šaty a krištáľové črievičky, Popolušku vyšle na kráľovský bál do zámku, a tým jej navždy zmení život. (TV JOJ)

D.Moore

Cokoliv chybělo původní animované Popelce, to v téhle hrané je. Krása. Až člověk neví, co chválit dříve. Mazané scenáristy, kteří si vystačili s notoricky známým příběhem, jenž párkrát s citem rozvinuli, doplnili a dovysvětlili? Půvabnou a přirozeně krásnou Lily James? Carismatického sympaťáka Richarda Maddena, dokonalou Cate Blanchett či doslova kouzelnou Helenu Bonham Carter? Citlivou režii Kennetha Branagha, který dovede natočit jakoukoliv scénu tím způsobem, že na člověka zapůsobí přesně tak, jak na něj zapůsobit má? Patricka Doyla a jeho krásnou hudbu? Ty stovky úchvatných kostýmů a dekorací? Vážně nevím. Co ale vím, je, že se mi tahle Popelka jednoduše zalíbila a rád se na ni budu dívat znovu a znovu. Obzvlášť tedy na ze všech nejlepší plesovou scénu, při jejímž sledování má člověk pocit, že tančí také. Doopravdy. ()

Spooner

Kenneth Branagh si konečně napravuje reputaci a servíruje nám správně moderní, ale zároveň i naprosto klasickou pohádku se vším všudy, která na rozdíl od většiny moderních pohádkových kousků uspěje i u našich rodičů. Něco tak feel-good se totiž opravdu nediví. Jestli Patrick Doyle a dechberoucí výprava nedostanou Oscara, tak život opravdu není pohádka. ()

MMR

Další verze této pohádky. Je jich už tolik, že se v nich pomalu ztrácím. Tuhle beru jako jednu z vydařenějších. ()

Davies182

Nespočítám, kolikrát mě tahle kouzelná pohádka dojala. Radost se dívat, radost poslouchat. Nevzpomenu si na jiný film, který by dokázal podobným způsobem šířit dobrou náladu v každém druhém záběru. ()

gogo76

Branagh išiel klasickou cestou a urobil dobre. Zatiaľ ma stále baví sledovať ako s jedným a tým istým príbehom skúšajú zabodovať ďalší a ďalší režiséri. Prvý trailer, ktorý som videl sa mi zdal byť dosť pompézny a farebný a mal som pocit, že tam bude zopár spevavých čísel, čosi na hrane muzikálu. Našťastie nie. Príjemne to zbehlo aj keď viete, čo bude nasledovať. Vytkol by som nedostatok humoru, na úkor dvoch nevlastných sestier sa dalo vymyslieť vtipov dosť. Verzia Popolušky s D. Barrymore vo filme Večný príbeh mi však bola a je bližšia. 70%. ()

pepo

Žiadna revolúcia ani evolúci sa nekoná. Dokonca je to celkom retro.Žiadne popkultúrne narážky ani žiadna hra na temnotu ako je v posledných rozprávkach zvykom. Je to tradičná Popoluška v tom najkrajšom balení aké mohla dostať. 100% precízna a funkčná filmárčina a najlepší Branaghov film od Frankensteina ( 21 rokov? to je už tak dávno?). A pri scéne schádzania po schodoch na plese som si niekde medzi 10. a 15. slzou pripomenul prečo mám tak rád filmy. Veľmi, veľmi pekné. 9/10 P.S. fanúšikovom Jarmusha, Kusturicu alebo Tarkovského je samozrejme vstup zakázaný pretože by dostali cukrovku. ()

Xmilden

Disney = továrna na pohádky. Ke cti toho studia je třeba zmínit, že najmulo Kennnetha Branagha aby pro něj natočil jeden z nejznámějších pohádkových příběhů Popelku. Volba Lily James je bravůrní, škoda že to samé se nedá napsat o Richardu Maddenovi. Prakticky všechny ostatní vedlejší role jsou obsazeny více než slušně, takže zbývá triková stránka, která nezklame. Například úprk z plesu bych označil za nejvíce nervydrásající scénu. Když se budou tímhle stylem (živí herci, smysluplný příběh a dialogy, kvalitní triky) točit i jiné pohádky rozhodně se zlobit nebudu. 70% ()

cheyene

Inu, 5* nedám pravděpodobně jen proto, abych odlišil kouzlo Třech oříšků pro Popelku a staré černobílé Popelky od tohoto nového zpracování, které přece jenom o něco zaostává za výše zmíněnými klasikami. Přesto se však jedná o velmi zdařilou podívanou, kterou jsem sledoval se zájmem a velice rád jsem se nechal vtáhnout do děje a prostředí se všemi kouzly a triky, které si pro nás Kenneth Branagh nachystal. Richard Madden jakožto princ sice nemá šmrnc Pavla Trávníčka a Lily James mladičkou nevinnost Libuše Šafránkové, avšak konkrétně ona se mi na roli Popelky hodila, podobně jako Cate Blanchett potěšila svým podáním macechy. Tato verze známé pohádky příjemně kombinuje krásnou vizuální stránku s audiální a dobrými hereckými výkony. ()

MISSha

Troufám si tvrdit že tohle je nejkrásnější hraná pohádka, která se urodila od Hvězdného prachu. Opravdu se mi moc ulevilo že Popelka neprošla jakoukoliv přehnanou modernizací. Neobjevily se v ní žádné pop-kulturní odkazy, přeformulovávání příběhu nebo se z ní nestala CGI velkolepá fantasy. Kenneth Branagh ji pojal jako jednu z odlehčenějších Shakespearovských her, a dobře udělal. Scénárista správně použil přirozené a svěží dialogy, vystačil si s notoricky známým příběhem, ke kterému nic extra nepřidával, nic neubíral, jen jej párkrát s citem rozvinul. Svojí fenomenální hudbou, dost podpořil už tak magickou atmosféru Patrick Doyle. Sandy Powell která je zodpovědná za Popelčiny nádherně modré šaty a autor výpravy Dante Ferretti si dost hlasitě řekli o další Oscary. Kapitolou samou pro sebe je plesová scéna, kdy jsem si doslova užívala když Lili rozprostřela tu modrou nádheru kolem sebe. Casting se také povedl: počínaje krásnou a nevinnou Lili James, udatným a čestným princem Richardem Maddenem nebo fenomenálně-teatrání macechou Cate Blanchett. Branaghova Popelka je klasická, majestátně natočená, v té nejnaivnější, ale nejryzejší podobě vzdává hold svému předobrazu, takhle mají vypadat pohádky. 80 % ()

Shakers

Kenneth Branagh sa po nevýraznom Jack Ryanovi zas vrátil k tomu čo mu ide. Ani už nespočítam koľko bolo filmov na tento motív, každopádne som ten prvý, nefalšovaný, klasický, Disneyovský, animovaný originál videl, pamätám si ho a bavil ma. Keď som sa zapozeral do tohto, tak som bol milo prekvapený ako sa film verne drží originálu. Bolo to fajn vidiet v hranej verzii, ale miestami mi to neprišlo tak dobre. Je to milé, pekne, hravé, dojímavé, pôsobivé vizuálom, hercami a ešte viac hudbou Patricka Doylea, ale prišlo mi to až prišlo klasické a priamočiare. Obľúbený soundtrack: A Golden Childhood, The Great Secret, The Stag, Who Is She. 80% - 4* ()

lamps

Možná trochu podceňovaný projekt, kterému v dnešní době a potom, co byla z daného námětu vymačkána filmaři z celého světa takřka všechna šťáva, nikdo moc nevěřil, ve kterém je ale zároveň vše přesně na svém místě, je nádherně plynule zrežírován a přímo skvostně herecky obsazen, především ve vztahu k originálnímu animáku od Disneyho, k němuž je často odkazováno. Celé krásné pohádkové schéma pak přímo kouzelně podbarvuje perfektní soundtrack a decentní, ve správné míře využité vizuální efekty, které mají mimochodem na svědomí asi nejzábavnější sekvenci ze všech filmů o Popelce vůbec. Čistá práce, kde je sice humoru trochu poskrovnu, ale od prvních vteřin chytne za srdce a už nepustí... 85% ()

Pepinec

Klika, že aspoň v Disney ještě pořád vědí, jak vypadá pohádka. Pana Branagha jistě potěší, že na jeho Emerické Popelce byl nejhorší český dabing. A to dost suverénně. Druhé místo obsadila historicky nejnemožnější pohádková jména Elka s Kitem a bronzovou placku si z Pepincova kritéria odnáší Popelčino neprořezané tmavé obočí. Všechno jsou to ale hovadiny, které v porovnání s příjemnou atmosférou, ryze pohádkovým zpracováním plným velkolepých hadrů, načančaných slečinek a švarných metrosexuálních princů nakonec snad přidává i plusové body. Teda až na ten dabing. Takhle špatně si nenamlouvám ani já sám sobě, že to tak určitě nemyslela, když mi dá holka košem. ()

Big Bear

Naše Popelka s Libiškou Šafránkovou je jen jedna a ke všem ostatním jsem vždy přihlížel s despektem. Sice jsem v mládí znal tu animovanou americkou, ale nejraději jsem měl tu naší zmní... A mám stále i když přiznávám - velkou roli v tom hrají vzpomínky na dětství a vánoce tenkrát.... --------- Když jsem dokoukal a okomentoval Krásku a zvíře, také nedávno natočenou klasickou pohádku, sem tam jsem četl povzdechy v komentech jiných - druhá Popelka se nekonala... To mne zaujalo natolik, že jsem se rozhodl na Popelku koukat s dětmi. A dobře jsem udělal. Branghova Popelka má vše co má ta západnější verze s kmotřičkou mít. Je to kouzelné, výpravné, plné skvělých herců. Na děti pravda špatně působila smrt obou rodičů, zejména když zemřel Popelky milovaný tatínek nesly to těžce. Já nevím, jestly tyhle kruté momenty jsou v pohádkách schválně, nebo ne. Na jednu stranu si děti asi uvědomí základní hodnotu toho mít u sebe někoho blízkého a milovaného (oproti kontrastu s nastupující macechou), na stranu druhou je to pro ně psychicky náročné právě proto, že si uvědomují jaké to asi musí být když o své blízké přijdou... Také jsem si uvědomil, že stárneme.. Ještě nedávno krásná baba Kate Blanchet (ona je krásná pořád) si tu už střihla matku dvou dospělých dcer a za chvilku bude hrát možná nějakou tu babičku či kmotřičku.... Jediné co zase nechápu (fakt mne nekamenujte) proč byl člen královské družiny hrán černým hercem ! Proboha proč???? Kvůli korektnosti? Jednoho dne bude Popelku hrát Japonka? Nebo Indka? Proboha proč do toho filma vždycky švihnou něco tak nekompatibilního jako je v Popelce černoch! Nedat ho tam, to by byl rasismus? Nebo by to nemohlo do kin? Nechápu. To je jen takový povzdech..doba už je holt taková, multikulti multietnická... Tímhle to asi jen všechno začíná. Co říci závěrem? Popelka byla skvělá, krásná, velkolepá. Branagh stejně jako jindy prokázal velkou zručnost a také svým způsobem odvahu natočit příběh klasicky bez nějakých větších dějových změn a otřesů. Dávám tedy plnou sazbu. * * * * * ()

JohnnyD

V podstate dokonalé spracovanie klasickej rozprávky s parádnymi farebnými kostýmami, kulisami anglického vidieka a výborným castingom (Helena Bonham Carter a Cate Blanchet si tu akoby vymenili role), ale pravdou je, že nie som tomu cieľovka. ()

Nin

Kenneth Branagh zmodernizoval Popelku tak, aby byla o něco realističtější a modernější. Charaktery jsou o drobet propracovanější a především jsou zalátovány různé logické díry. Přesto se film překvapivě hodně drží tradiční disneyovské Popelky a její příběh nijak zvlášť neupravuje a nerozšiřuje. Vidíme všechny známé motivy jako trýznivý život Popelky, krásný bál a finální nasazování střevíčků. Většinou je to velmi příjemná podívaná, ale vytknul bych to, že možná je film místy příliš temný. Útrapy Popelky vidíme velmi důvěrně a i když očekáváme šťastný konec s princem, myslím, že mnoho diváků v tu chvíli zatouží, aby se film obrátil spíš v klasický revenge-movie. Nebylo by špatné, kdyby Popelka zkopala svou ďábelskou matku, poslala své nevlastní sestry do hajzlu a s mečem se zkrvavená probila přes stráže až ke svému princi. Zde si ale musíme vystačit s myšlenkou, že se prostě vyplatí ježíšovsky trpět a být ke všem hodný. Což není až tak špatné poselství, ale řekněme i na pohádku velmi nemoderní. Tato Popelka je rozhodně velmi slušnou hranou pohádkou, ale to, jak je uzavřená do svého tradičního krunýře, je jí dost ke škodě. (7/10) ()

Pilda17

Příjemná pohádka, která svým zpracováním a pojetím nezklame, naopak mile překvapí. Na naše tři ořechy těžko nějaká další Popelka bude mít, ale tohle pojetí baví. Velmi příjemná hudba, herci a efekty. Příběh ničím nepřekvapí, ale to se ani od Popelky nečeká .. 8/10 = 80% ()

Rosaviva

Čekala jsem, že to bude další zmodernizovaná verze, takže mě vlastně (a dokonce i příjemně) překvapilo, že se jednalo o naprosto klasickou pohádku, akorát oblečenou do moderního. Představitelka hlavní hrdinky mě upřímně moc neokouzlila, a asi by mě napadnul tucet jiných hereček, které by to zahrály stejně, ale zvykla jsem si na ni. Docela příjemně mě i překvapilo kolik známých jmen se tam objevilo ve vedlejších rolích. Pravda je, že tam mohlo být více humorných scén (jako například ta s pekařkou při zkoušení bot), ale ať to bylo jakékoliv, dokonce mi to místy vykouzlilo na obličeji připitomělý úsměv. 4* a ty šaty co měla Popelka na plese byly úchvatné (jen ten tanec se mi zdál dost divný). ()

Disk

Kenneth Branagh je jednoduše génius. Natočil úžasnou a hlavně opravdu kouzelnou pohádku. Nemůžu se z toho vzpamatovat, něco tak krásného tu nebylo už hodně dlouho. Samozřejmě velký podíl na tom má Branaghův dvorní skladatel Patrick Doyle, bez jeho hudby by Popelka byla jen polovičním zážitkem. Herci absolutně dokonalí, hlavně Cate Blanchett coby macecha je naprosto přesná. 10/10, to jinak ani nejde. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Ikonický příběh o Popelce se v průběhu let dočkal mnoha verzí, přičemž mezi ty nejznámější v Česku patří samozřejmě Tři oříšky pro Popelku, animovaná Popelka z roku 1950, a pak možná moderní Popelka… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

23.06.2021

Už brzy hodlá Disney do kin vytáhnout i jednu ze svých největších klasik. Po hraných adaptacích slavných pohádek jako Lví král, Popelka či Mulan totiž do kin dorazí také plánovaná Sněhurka a sedm… (viac)