Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

Pantata

Přiznám se, že jsem před sledováním nestudoval, na co že se to vlastně chystám. Postupem času jsem si ale říkal, ty jo, vždyť to předělanej Kick Ass. Stejné postupy, stejné snímání, podobná zápletka. A on to Vaughn. Opakovaný novátorsky pojatý film není novátorsky pojatým filmem, takže pro mě už to trochu ztratilo kouzlo a vtip výborné jedničky Kick Assu. ()

michald99

Protože jsem se k tomuhle filmu dostal až o dost později, stačil jsem se napěchovat hromadou líbivých komentářů a výchvalů kvalit tohoto "mistrovského díla". To mělo za následek toho, že moje očekávání se vyšplhali do mezosferických výšin a tudíž i Matthew musí hodně zapracovat, aby je naplnil všechny. Jenže tenhle film není ani tak super sám o sobě, vlastně má primitivní klišovitou kostru, jejíž banálnost se snaží zakrýt hezkým zpracováním a (jako vždy) perfektně natočenou akcí. Jenže to tenhle film nezachrání. Ani Colin Firth, ani Samuel L. Jackson nezakryjou to, že tohle je jenom libově vypadající hovadina. ||70%|| ()

levente odpad!

Ubohé, nízké, nulové. Kéž by to byla parodie. Nebyla. Kéž bych dokázal parodovat svůj vztek nad nijakostí obsahu tohoto filmu. Jediným pozitivním záběrem je vteřina s předkusem mopse. Všechno ostatní je k vymazání. Snímek je i přes svou bezobsažnost zajímavý sdělením: Je ti čtrnáct, tak si kurva užij bitku, užij si svý zasraný sny, na nic jiného tu nejsi ()

Stíba

Vaughnovi se podařilo geniálně namixovat maximální stylovost s akcí a britským temperamentem kde všechno šlape na výbornou a kde to co by jinde působilo trapně tady funguje jak švýcarský hodinky. ()

Sgt.Cliffer

Naprosto skvělý. James Bond - komedie. Musím se přiznat, co se akčňáků týká, že poslední dobou (až na vyjímky) mě jsou filmy z Hollywoodu štvou, naopak filmy z dalších zemí, ať to je UK, Irsko, Německo, Norsko, Singapur, mi jsou čím dál bližší. Nemůžu si odpustit poznámku na film Fast and Furious 7, který jsem viděl den předtím. Rozdíl je, že zde ze 100x omílaného je utvořeno něco nového a unikátního, kde ve FaF7 bylo ze 100x omílaného pouze udělám omletí po 101. K filmu: Co mě asi nejvíce nadchlo byla naprosto exkluzivní kamera. Hlavně při rvačkách, neustále jste měli přehled kdo má kolik zubů a kolik žeber ještě komu zůstalo. Famózní soundtrack dodával celé té kameře náležitý šmrnc. A v neposlední řadě nápad na ohňosroj. Koho to napadlo? :-D (*opravdu se při tom opět směji*). Skvělí herci a nakonec pobavila i Švédská princezna. Ano bylo zde před koncem i pár hluších míst, kdy jsem už nervózně poposedával na židli, ale finiš mě opět zarazil tvrdě do sedadla. Celkově 2 hodiny kvalitní britské zábavy! 4,5* ()

bolf!k

Kravina, Egerton je sice sympaťák, i když trochu vlezlým způsobem, ale Brosnanovo charisma prostě nemá a jsem rád, že takhle nedopadl Bond. Jedno klišé střídá druhé a chvílema to bylo fakt hloupý, až nekoukatelný. Od Vaughna, navíc po přečtení zdejších hodnocení, jsem čekal víc. Tak třeba příště. 50% ()

emdvojka

Jednoduchý dej o mladom agentovi, ktorý sa snaží ísť po šľapajách svojho otca. Cesta je strnistá,plná nepriateľov, zločincov ale i priateľov a lások, hlavne tá švedská princezná bola romantická :-). Akcie je vtomto filme dosti, ako aj nadhľadu a vtipu, čo robi s Kingsmana pozoruhodný akčný snímok. ()

salamandrr

Akční a komoxivý top. bitk a vkostele má neskutečnou kameru, tyhle záběry stojí za to vidět i když nemáte rádi žánr. Nomohu si odpustit ale poznámku na stranu padoucha, proč má jeho asistentka protetické nohy? To teď budeme dávat prostor i takto těžce postiženým a dělat, že dokáží skákat salta, metat kapueru a běhat rychleji než Usain Bolt? Zbytek filmu, je vtipný, svižný, akční a občas předvídatelný, ale není to na škodu. ()

Torgal

Ani zďaleka tak intenzívne ako som očakával. Keď dôjde na akciu, tak Vaughn opäť šľape vo veľkom štýle a hlavne scéna z kostola sa zapíše zlatým písmom do histórie akčného žánru, ale keď obrazom nelietajú nábojnice a končatiny tak to zas tak nešlape. Áno, je tu veľa drzého nekorektného humoru ako aj vydarené parafrázy na staré bondovky, ale jednoducho tých nápadov je menej ako som myslel že bude. Keď už ani montáž výcviku mladých Lancelotov nemá poriadne tempo a drive, tak je niečo v neporiadku. Stále výborný film, ale Vaughn už ukázal, že to vie ešte lepšie. 8/10 ()

Whitebeard

No vida. A pak že to nejde. Rvačka v kostele? Jedna z nejlepších akcí, co jsem viděl :) Akce jsou vůbec doménou filmu, tady se někdo šeredně vyřádil, nápadama to jenom kvete. Jeden velkej palec nahoru za to. Šišlající Jackson je taky docela povedenej. Celkově tu herci dost vynikají a casting fakt jednička. Film má několik hlušších míst, při kterých jsem se nudil, ale finále je dobrý. 4* a kdo neviděl, tak honem dohnat :) ()

Cipinho88

Akční nářez alá Matthew Vaughn. Tento režisér má na podobné filmy nesporný talent a mě vždycky zaručeně pobaví, tak doufám, že bude ve své tvorbě pokračovat. ()

pepa3rd

Nic originálního, ale přesto skvěle zvládnutý žánr překvapující především v detailech. Prostě přesně to, co bych od oddechové akční komedie očekával. 75 % ()

Patriot.X

"Když zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku." Když vám tohle řekne švédská princezna, tak ten svět prostě zachránit musíte. ()

rukay

Film o dětech, avšak ne asi úplně pro děti. Režisér se zjevně nespokojil s dnešním obvyklým unylým dřením PG13 ratingu na kost a balancováním nad propastí, takže Kingsman právem padli do Rka. V kontextu mi ale přijde škoda, že se ještě trochu nepřitlačilo - mohlo to dopadnout skoro Tarantinovsky. Potěší velké množství ikonických momentů klasických špionážních akčnǎků, nápaditá první půlka i dobrý casting, který namíchal skvělou sestavu slavných a méně známých herců. Colin Firth jako Hary, Mark Strong jako Marlin, Mark Hamill jako profesor Arnold, Samuel L. Jackson jako řádně slizký záporák, i neznámá Sophie Cookson jako hlavní ženská hrdinka, či Michael Caine - ti všichni táhnou celý film hodně hodně hodně nahoru a člověk by jim opravdu věřil všechno. Nebýt toho trapného kulisáka, který se bůh ví proč dostal do hlavní role!!! Jeho projevu chybí civilnost a uvolněnost a to shazuje i spoustu velice dobrých scén. Když pak ke konci začne trochu drhnout i scénář a na úkor více akce se vytratí hodně nadsázky, je hotovo. Kingsman si u mne odkroutí 3***, i když první polovina měla určitě na mnohem víc. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu