Kingsman: Tajná služba

• Česko Kingsman: Tajná služba (viac)

Kingsman je nadnárodná špionážna organizácia pracujúca v prísnom utajení. Jej agenti sú skutočnými gentlemanmi a novodobými rytiermi. Na vykonávanie svojich misií využívajú najmodernejšie technológie a nebezpečné hračky, ktoré by im mohol závidieť aj James Bond. Jedného dňa naverbuje táto elitná tajná služba do svojho vzdelávacieho programu mladého Garyho Eggsyho Unwina (Taron Egerton). Eggsy má obrovský talent a intelekt, ktorým však doteraz mrhal na špinavých uliciach. Zo sveta drog, gangov a pouličných bitiek ho vytiahne superagent Harry Hart (Colin Firth). Z chlapca sa pokúsi vychovať skutočného muža a stane sa jeho mentorom. Agenti britskej supertajnej špionážnej služby Kingsman majú novú úlohu. Šialený miliardár, bojovník za ekológiu a zvrátený technologický génius Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) sa rozhodol zachrániť planétu Zem, najprv však plánuje vyhubiť ľudstvo, ktoré ju devastuje. Harry a Eggsy musia odhaliť jeho dômyselný diabolský plán a zastaviť ho skôr, než ho dokáže zrealizovať so svojím tímom na čele s Gazelle (Sofia Boutellaová), inteligentnou krásavicou s amputovanými nohami, namiesto ktorých má smrtiace bežecké čepele. (TV JOJ)

Wallis3

,,Jestli zachráníš svět, můžeš mi to udělat do zadku" ,,Hm, tak to se vrátím. " Tak tohle mělo šmrnc gentlemana s boxerem. Šílenost s ohňostrojem vybuchujících hlav v podobě mini hřibů, utahující si s Bonda, jakoby to byl nýmand s dudlíkem! A Samuel L. Jackson jako správný záporácký trotl. Bavilo! ()

rekkky

When you consider movies, which goes currently to the cinemas, then Kingsman: The Secret Service has great amount of potential, even though you don’t have to be the biggest fan of espionage alias „James Bond“ movies. It has big deal of fresh ideas and also great amount of exaggeration, so there is enough of funny moments and surprising moments. Content is very rich, so you can choose what to like from various elements. Whole timeline is being pushed forward with decent pace. Kingsman: The Secret Service relaxing and sarcastic with modern outlook. ()

ještěžiju

Stále přemítám, proč jsem tomuto filmu nedal plnou pálku hvězd ... ještě si jej musím pustit párkrát dokola a pak uvidím .. no narozdíl od Kick-ass mi tu nevadilo nic tak klišoidního na scénáři, jako byl konec. Ta zásadní věc, co ponížila můj příděl hvězdnosti byla, že ony závěrečné scény, kdy se celý svět řítil do kopru, byly natáčeny stylem, zabereme co nejmenší záběr a možná si lidi budou myslet, jak detailní se snažíme být a nepoznají, že na těch scénách chceme v první řadě ušetřit. Ubrali tím tak na té epičnosti, což zbystřilo zbytečně mou pozornost ... snad nemusíme mít obavy, že v případě dvojky Kingsmana dojde k trapnosti jako u Kick-ass, jelikož na dvojce Nářezu se Vaughn nepodílel. Nicméně je to další režisér, od nějž teď všichni čekají vyšší standard a běda, jak jej divák nedostane ... :-) .. Teda ten uvědomělejší, protože kupř Niccol to s In time zvoral a stejně ti ne do příběhu ale do hereckého obsazení zahledění jedinci nešetřili hvězdičkama. :-( ()

animario

Další důkaz,že nejen mainstreamový komiksový předlohy jsou nevyčerpatelnou studnicí materiálu pro film. Trochu se nabízí srovnání s podobně laděným Wanted (outsider,syn otce zabijáka/agenta, supertajná organizace,která z losera vycvičí ostrostřelce,akce namixovaná s humorem a krví),ale Kingsman byl lepší. A scéna v kostele je jednou z nejlepších akčních scén ever. ()

Clu

Co tu proboha, včichni zmiňujete násílí? Vždyť je to film pro patnáctileté kluky. Narozdíl od kick-ass, kde existují aspoň nějaké opravdu dospělé a temné podtexty, potažmo brutalita, která má svoje opodstatnění, zde dostaneme jen několik rádoby badass nožů do oka v trapně zrychlených scenách, protože Colin Firth už má artritická kolena. Michaela Cainea už po shlédnutí jeho starého hereckého workshopu a několika současných zmíňkách jak natáčení odflákává, nemůžu brát vážně, a o Samuelu Jacksonovi ani "nemlufím". Proč myslíte, že ty vybuchující hlavy vypadají jako ohňostroje? Protože by to mohlo traumatizovat věkovou skupinu, pro kterou je to zamýšlené... A tomu se taky podřizuje přihlouplý děj plný "nečekaných" (čti: naprosto průhledných) zvratů že vlastně nikdo z výcviku neumřel, hrozba přejetí vlakem byla jen "drsná" zkouška, a hned potom hrozba zastřelení psa by rozhodně jen zkouška být nemohla atd. atd. A vy tohle bráníte že ať na to slabší žaludky nechodí? Nejlepší zásluha tohohle filmu je, že si zaplatili práva na dva chytlavé songy. Jinak akce nic moc a scénář prvoplánově hloupoučký. Který teenager jezdí pozpátku bez koukání do zrcátka vysmívajíc se policistům? Ten co randomně umí parkour, čistě protože je to dnes cool. Ten hlavní hrdina, kterému je řečeno že je neobyčejně bystrý mladík, ale všechny koníčky a šance zahodil, jak originální. Ten hlavní hrdina a bystrý mladík, který stejně jako zbytek světa nadšeně přikyvuje proslovu našeho záporáka nabízejícího monopolní systém volání a internetu zadarmo. A která matka by poslechla tajemné instrukce ať zamkne své dítě do koupelny a zahodí klíč? Ta, co těsně potom co se přistihla jak chce na zmíněné dítě zaútočit sekáčkem na maso, tak ho jde pochovat a utěšovat, a ne běžet co nejdál, nejlépe se udat do blázince. A závěrem to nejdůležitější, ten trope "badass agenta gentlemana", který mezi bojováním inteligentně glosuje o slušném chování je už dnes ohraný a trapný (proto toho James Bond nechal). Smiřte se s tím, Britové, obecně nejste macho typy nebezpečných zabijáků, už to nefunguje ani jako komedie. Být gentlemen je cool, ale fantasírovat o tom že tajně umíte kungfu a střílet je dětinské. ()

Darkslayer

Má to nápad, skvelú réžiu a kameru, dostatočne zvrátený humor, akciu a hlavne poriadne gule. Vo veľa veciach to pripomína kick-ass , ale zároveň ho updatuje, čo sa týka technickej zručnosti (hlavne ak ide o akčné scény), nápaditosti a celkového posunutia hranice korektnosti. Film sa neberie vážne ("This is not that kind of movie”) takže ho tak nemôžme brať ani my. Pri hodnotení ako žánrovky si zaslúži 5* so skvelou zadnicou ... ehm ... bodkou na záver. ()

canucks333

Matthew Vaughn VIE AKO NA TO! Strhujúca akcia, výborný príbeh, hviezdne obsadenie a kurňa fest monumentálny záver! MASTERPIECE medzi popcornovými filmami a skutočne vizuálne briliantné dielko! Videl som 1x v originálno znení s českými titulkami --------- 100% ()

BeranSon

Snímek, který natočil Matthew Vaughn - Kingsman: Tajná služba , uteče rychleji než voda, je plnohodnotným pobavením a divák si při něm ani na vteřinku neodpočine, přesně takto má vypadat kvalitní žánrovka. Z celého projevu je cítit jasně snobsky anglický závan, který má své kouzlo... to je chytrý tah. Velice mě překvapil Colin Firth . Ten předvádí fascinující výkon, prakticky jako vždy, ale do role zabijáckého špiona bych ho netypoval. Jediná škoda toho přemrštěně dětského světa ve kterém se děj veze, klišé bylo nad mé očekávání dost málo. Vyčkávám pokračování. - 8/10 - ()

Heroine odpad!

Jak je mým dobrým zvykem, dovolím si zcela nesouhlasit se zdejší nadšenou většinou. Film mně nejen nebavil, protože každý jeden "zvrat" byl odhadnutelný dlouhé minuty dopředu, ale navíc mi byl vyloženě nepříjemný. Tenhle film není ani od gentlemanů, ani o gentlemanech. Je to prapodivná kombinace hrdých řečí a rádoby vtipného masového vyvražďování, které mají na svědomí kladní hrdinové, a tváříme se, že to nevadí. To zavání něčím, co se snaží pod křečovitým popíráním pravidel skrýt mindrák, a nedostatek nápadu. ()

Toka

Totální nářez, co dělá z podobných filmů projekt studenta druhého ročníku umělecké školy. Šmrncovní, se slušnou dávkou akce, s přesně tou správnou porcí suchého britského humoru. Sice je to parodie na bondovky, ale s klidem angličana je to předčí. Scéna z kostela je pro mě památná stejně jako první shlédnutí Matrixu. Samuel L. Jackson se zhosil jeho role naprosto profesionálním výkonem, kterýmu role záporáka s hoperskou čapkou sedla. Tohle téma zdaleka nebylo vyčerpáno a myslím si, že Vaughn natočil snímek s potenciální možností začátku série, pokud bude ve správných rukou - což by v každým případě měly být ty jeho. ()

Colleague

Je to koukatelný, ale nesmí nad tím člověk moc přemýšlet. Pokud člověk začne vznášet pochybnosti nad určitými souvislostmi, tak neodvratně musí dojít k tomu, že je to strašná kravina. ()

Lyžař

Tak. A James Bond se může jít slušně řečeno klouzat. A dokážu si představit, jak moc bude blažený pocit Matthewa Vaughna, když mu tohle každý bude říkat. A ona je to pravda. Bondové dneška jsou pro mě fádní a nudní, přežití. Když už se na ně dívám, tak se nebavím. Prostě jde o setrvačnost a zvědavost, ale ne o jízdu jako tohle. Kingsman, to je jízda a to vtipná. Jasně, bylo tam i dost blbostí, kdy hlavní hrdina měl být asi milionkrát mrtvý a pár nelogičností, ale čert to vem. Bondi mají milionové rozpočty, soundtracky, všechno. Tohle je jinde. A já za to děkuji. No a bitka v kostele? Zase tam bylo pár blbostí, ale neva. Odpouštím. Režie: *****; Scénář: ****; Herci: *****; Hudba: *****; Akce: ***** ()

michellerih

Ah, so smooth. Žeru tenhle typ humoru a arogance. Tak sexy jako knírek po cappuccinu. Akorát, že tady jen slízávají autoři smetanu od diváků. Zaslouženě! ()

Luk Skywalker

Zábavný film, prostě si to dělá srandu ze špinovských filmů a Jamese Bonda, ale o parodii se nejedná, sice to s postupující stopáží je více vážnější, ale pak to zabije "hlavový" ohňostroj. Pominu pár chyb (např. ta pobočnice záporáka, která má protézy jak Oscar Pistorius), plánovanou přehnannost, k tomu solidní herecké výkony a je o zábavnou akční komedii postaráno. ()

helloween93

Nápaditá akce, nadsázka, navíc podle komiksové předlohy. Ekoterorismus hlavního záporáka s bondovskými rysy uměl S. L. Jackson v capě s rovným kšiltem efektivně prodat. Celkově mi Kingsmani v některých šílenostech připomínali sérii Machete, jen s tím rozdílem, že vědi, co je ještě v mezích absurdity a co už ne, což se o Rodriguezovi a projektu Machete říci nedá. A vyzdvihovaný masakr v kostele bylo slušný FFAčko. 4* ()

Rathalos

Anglicka akcna jazda,ktora ma dostala,perfektne natocene,vyborna hudba,herci,atmosfera,namet,jednoducho som sa kralovsky bavil,som zvedavy na pokracovanie...:-) ()

Joey(1)

Vaughn opět předčil (vysoká) očekávání, někteří tu zřejmě čekali víc, ale já se bavil královsky. Netěším se na den, kdy se u Vaughnova kousku budu muset snížit k nižšímu než nejvyššímu hodnocení - snad takový den nikdy nepřijde. ()

figliar

Jeden z najlepších režisérov súčasnosti, prináša jeden z najlepších filmov poslednej doby. Neskutočná jazda, plná humoru, akcie, originality a mindfuck momentov. Film je vyšperkovaný ako aj po hereckej, tak aj po hudobnej či kameramanskej stránke. Odľahčenie britského Jamesa Bonda pomocou humorného, ale zároveň drsného nasadenia Colina Firtha, či vychádzajúca hviezda Taron Egerton po boku Marka Stronga, Michaela Caine či Samuela L. Jacksona. Všetko to do seba zapadá ako tie najlepšie puzzle. Cameo Marka Hamilla je iba čerešnička na torte. Film ktorý neomrzí ani po viacnásobnom vzhliadnutí. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu