Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Recenzie používateľa salahadin k tomuto seriálu (9)

Prípady 1. oddelenia (2014)

Jednoznačně bez nejmenších debat jediný krimi seriál, který má cenu sledovat. Vynikajícně obsazené postavy, autenticita kriminálních postupů (filmařsky krácená na únosnou míru) a opravdovost. Paráda. Mirek Hanuš si to vychutnal parádně! Jestli někoho vypíchnout, tak jeho. ()

Season 2 (2016) (S02)

V mikrosvětě vztahů 1. oddělení to pěkně houstne a to mezi všemi. Míra Hanuš si své nesympatické alter ego vychutnává s naprostou grácií. Případy jsou opět výborně převedené na obrazovku, hodnověrná kriminalistika, napětí, rozumně servírované morbidity, celkově prostě dobrý počin z tuzemských luhů a hájů. ()

Podnájomníci (2022) (S03E01)

Jsem nevýslovně šťasten, že mi tvůrci nezmrvili oblíbený seriál! Kdepák, pořád dobré, pořád zábavné, pořád s dobrým a místy příjemně černohumorným scénářem - "vy teda musíte mít žaludek" při pohledu na pilku, jíž si fachmani krájí chleba. No a Korejs na konci byla lahůdka, takhle od plic jsem zasmál naposled...naposled když... naposled, kam až moje paměť nesahá. Ale trochu mám potíž s Jurajem Lojem, což má být alternativa chladného snaživého policisty, a Barbora Bočková snad do týmu taky zapluje, zatím jsou obě postavy nevýrazné (a tím nemyslím časový prostor jejich prezentace v seriálu). ()

Fľaša (2022) (S03E02)

Mám pocit, že Sršeň nezvládá tu hranici mezi starým ťunťou a parodií starého ťunti. To s tím náhlým příjezdem na chatu bylo bohužel nepřesvědčivé - opravdu to vychází z reálné události vyšetřování? Slabší díl, kdy pachatele a víceméně i průběh v hrubých rysech odhadnete dopředu. ()

Explózia (2022) (S03E04)

Achjo, nemám rád, když postavám dojde naprosto zjevná věc nepříjemně pozdě, ačkoli dávno mají zcela jasné indicie. Nebyl způsob přesvědčení pachatele za hranou? Co kdyby to čirou náhodou neudělal? Strach z vietkongu by ho možná donutil přiznat se i přes svou nevinu. Ale ten kalendář chci! ()

Taxivrah (2022) (S03E06)

Tyhle díly jsou osvěžující - konečně máme obrázek, že vyšetřování není vždycky sranda rozvinutá do 60 minut s jasným koncem, s pachatelem, který se přizná, jen co se na něj Pražák zle zadívá. Napětí roste zejména mezi postavami a Pražák je už fakt na zabití :-) Výborný díl. ()

Strihač (2022) (S03E08)

Tenhle případ znám jako vlastní boty, se kterýma jsem šmajdal kdysi do Kunratic, takže žádné napětí, ale jen radost ze sledování, jak dobře tvůrci zpracovávají reálie tohoto neskutečného případu. No a pak tu máme novou šéfovou, u které se mi chce blinkat - bohužel, podobných moderních, ctižádostivých "dam" je hodně a jednu dvě i znám, proto mi sledování tohoto dílu činilo nemalé potíže, což není výtka tvůrcům, ale pochvala za vykonanou práci. Jen lituji tu herečku, střihnout si takovou mrchu, to je odvaha :-) Korejsův výslech parádní a já bych fakt rád, aby se z Korejse stala kladná postava! ()

Lotéria (2022) (S03E12)

Sledování 3. série je díky Krizové manažerce nepříjemné. Zvlášť, když podobný fuchtle existují. Jinak atmosféra seriálu, průběh vyšetřování, herci, vše na jedničku. Nemám výtek. Jen mě mrzí, jestli je Pražák fakt takovej šmejd. Snad ne a rozsvítí se mu v té jeho horkokrevné makovici. ()

Trik (2022) (S03E13)

A je to v pr*eli vážení, co já budu v pondělí večer dělat? ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD