Prípady 1. oddelenia

• Česko Případy 1. oddělení (viac)
Česko, (2014–2022), 35 h 50 min (Minutáž: 53–70 min)

Freezyman

Za poslední dobu konečně reálná kriminálka, která má říz a spád. Nebrání si servítek, sprostá mluva a né vždy vybrané chování svědčí o tom, že se tento pořad vymyká standardně "cenzurovaných" a tím pádem i nerealisticky zpracovaným kriminálkám, které máme tu "čest" v poslední době sledovat. Vědomí, že jeden z hlavních aktérů filmu je mým současným profesorem na vysoké škole, je pro mě naprosto klíčové, protože Miroslav Hanuš se zhostil své role naprosto přesně tak, jak se ve skutečnosti tato osoba projevuje. ()

Rider@

Po shlédnutí Sanitky 2 jsem věřil, že to je to nejhorší, co mě z novodobé seriálové produkce ČT potkalo. Mýlil jsem se, tento počin je horší. S ohledem na hodnocení řady dalších osob asi sledujeme odlišné seriály, jinak si to neumím vysvětlit (tedy já ho již nesleduji, po třech dílech jsem to vzdal). ()

marcelita

Všechny prozatím vysílané epizody jsem viděla a musím říct,že vím,že se podívám i na všechny zbylé. Moc se mě seriál líbí,myslím,že to tak i ve skutečnosti funguje.....a velké plus které dává na atkatvitě je fakt,že je to natočené podle skutečných případů a na konci je vždy ktomu dovětek,jak to jako skončilo viz.délka trestu atd....... Herecké výkony snad ani nemusím zminovat...,bomba! Blažek,Vetchý,Polívka............. ()

elery

Po šesti dílech: Překvapení neustává. Pecka. Na poměry ČT věc zcela nevídaná. I na poměry jakékoli jiné české telvize. Herci jako z jiného světa. Jak to, že hrají úplně jinak, než celý dosavadní život? Scénář vymazlený, charakteristika postav bombová a přiměřeně k tomu natočený!!! Nemám slov... Tak ať to vydrží! ()

vladous

Málokdy sahám k plnému bodovému ohodnocení, ale tentokrát jsem po shlédnutí 7 dílů poprvé za dobu, kdy jsem aktivním členem csfd.cz sáhnul ke změně mého původního ohodnocení a zvýšil jsem jej ze čtyř na pět hvězdiček. A zcela právem. Seriál je vysoce kvalitní a nepostrádá nic, co lze od tohoto formátu očekávat. Každý díl má spád, napětí, nechybí mu ani humor a vždy pečlivě vyprecizovanou zápletku a rozuzlení. Je prost odporného balastu typu ten to táhne s tou a ona mu je nevěrná s jeho kámošem. To je s nadhledem ponecháno těm ubohejm dílkům na Nově. Zaplaťpánbu. Fascinuje mě i hudba, ale i střih a kamera, které vcelku zdůrazňují dramatičnost jednotlivých scén, ale i vybízejí nenásilným způsobem diváka k rozvíjení myšlenky, kudy se asi další osud hrdinů bude ubírat. Konečně není třeba vyzdvihovat zcela přesvědčivé výkony hlavních protagonistů včele s Polívkou, Vetchým, Blažkem, Stachem, ale i Remundovou v roli státní zástupkyně. Jen tak dál. ()

studentice

Ja se bohuzel u sledovani tohoto serialu nudim. Myslim si, ze serial postrada napeti a dynamicnost. Navic castokrat zobrazuje ceskou polici ne zrovna v lichotivem svetle. Pro me je to slaby prumer, ktery na americke detektivni serialy bohuzel nema. ()

tajemna

obecně kriminální seriály dvakrát nemusím - ať ty české nebo cizí, ovšem tenhle...nemám slov, případy známé i méně známé, super zpracování a jako bonus sexy Filip Blažek :) řadím ho mezi top seriály z české tvorby vůbec ()

lineker

Není co vytknout obě dvě série snesou ty nejpřísnější měřítka co se krimi seriálů týká. Vysoká míra autentičnosti, dialogy co nesmrdí papírem, herecké obsazení a neméně podstatná ignorace všech osobních omáček jednotlivých postav. Případy 1. oddělení měly prostě tah na bránu. ()

redme

Konečně kriminální seriál, kde se detektivové chovají jako normální čeští policajti. Napsáno životem, výborně zpracováno, herecké výkony super. S nadšením dávám plný počet hvězd. ()

Luciaska13

Po dlouhé době pořádný český seriál. A z kriminálních je po Četnických humoreskách absolutní špica. Ne jako v ostatních (nejen) amerických kriminálkách, kde jsou všichni odborníci na všechno a případ mají vyřešený téměř na místě. ()

Radiace

Případy 1, oddělení - konečně pořádná kriminálka! Možná někoho baví sledovat, jak kriminalisté najdou na městské kameře dokonale prokreslený detail nebo jak měří velikost hrobaříka, aby zjistili, jak dlouho již na místě mrtvola leží (když brouk sám neroste, roste pouze jeho larva, z níž se dá tato informace získat), ale já osobně dávám přednost realitě. Konečně kriminálka, která mi ukáže pravdu o tom, jak to v kriminalistice chodí. Sám se na ni chci dát, a tak ocením seriál tohoto typu. Ještě lepší je na celé věci to, že se případy skutečně staly, tudíž je celá věc daleko reálnější. Líbí se mi, že je to z českého prostředí, kde vystupují normální lidé s normálními problémy a ne géniové, kteří k otisku palce u nohy vydedukují, že pachatel použil k vraždě samopal AKS.74U, oběť spálil, popel vysypal do řeky, a pak emigroval do rakouského města Unken. Ne, ne, žádná hovadina, ale čistá pravda! Děkuji tvůrcům za tento seriál!!!! ()

bambiz

Po dalších dílech musím v hodnocení přidat do plných. Bavím se, "obyčejná" práce kriminalistů je z toho cítit, napětí přesně akorát, herecké výkony také přesné. Žádné hraní si na akční americké filmy. Konečně zase jednou pořádná česká kriminálka. Díky! ()

KiR0

Přiznávám se, že mě tento seriál mile překvapil... Nevím jak ostatní, ale já už mám tak nějak dost těch neomylných policejních supertýmů, vybavených superzařízením, které dokáže zjistit cokoliv kdekoliv. Tento seriál ukazuje policisty jako normální tuctové lidi s normálními starostmi. Ano, takové seriály já rád. ()

PORTER44

Docela dobrý krimi seriál který se povedl,dobrý příběhy jednotlivých dílů a ještě podle skutečnosti tím je to zajímavější,dobrý napětí,skvělé herecké výkony,skvělá režie. ()

WiLLsTeiN

Bez nadsázky nejlepší český kriminální seriál, který byl kdy natočen...jedinou vadou na kráse mu budiž to, že jsou díly podle pravdy a sledovat jej tedy s policistkou vedle sebe má za následek to, že už od začátku víte, kdo je pachatel :) ()

bertrand

Jasný nambrvan. Otisk reality se podařilo přivést k životu, parta vyšetřovatelů je sehraná nejen herecky. Vetchého miniatury s dcerou a do toho Bolek Polívka, který s úsměvem všechno jistí coby mentor veterán. Ještě že musí splácet ty dluhy, snad ho takhle budeme vídat častěji. Naproti tomu neokoukané tváře pachatelů jsou vynikajícím tahem. Svátek na televizní obrazovce. Milá česká televize, přibloudlý Cirkus Bukowski odpuštěn. ()

Tomatec

Hereckej koncert kam se podíváš, tady by se měli rozdávat ceny, teba týtý nebo tak něco. Vetchý, Polívka, Vladyka, Stach výborný, i ten Blažek se vyhrabal na slušnou úroveň. Velmi dobře propracované vztahy mezi jednotlivými postavami, rozhovory na pracovišti, Hanuš v roli šéfa je přesně na místě, realita v každým díle, slušný scénář a režie. Krása ()

damned

Čeká vás čtrnáct epizod, čtrnáct skutečných případů. Skutečná kriminálka. Už dlouho mě čistokrevné krimi tak nebavilo jako Případy 1. oddělení. Celé je to takové civilní a reálné, skoro až dokumentární. Pokud čekáte akci, triky a neuvěřitelné zvraty, hledejte dál. Pokud čekáte skutečné případy, skutečné policejní prostředí a reálné vyšetřovací metody, tak jste na správném místě. Po druhé sérii zvedám na 5*. Jde asi o nejlepší detektivní seriál z České produkce, co jsem viděl. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD