Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

mala_kea

K seriálům bývám často dost skeptický a často se bojím, že mě přestanou bavit - zvlášť, když je to krok do neznáma. Mile mě překvapilo, že seriál primárně určený pro teens, dokáže nadhodit i vážnější témata: čí právo na život a za jakou cenu má větší prioritu, co lze obětovat /a zůstat přitom člověkem/ pro "dobro celku", jak nést zodpovědnost za své činy a svá rozhodnutí. K tomu neokoukané postavy, které procházejí vývojem, téměř každou můžete občas odsuzovat a občas jí držet palce. Samozřejmě, pořád je to především zábava, ale slušná. Hodnoceno po shlédnutí všech sérií. For all men kind. ()

salamandrr

vcelku mě to chtylo i když bych nečekal, že kombinace Beverly hills a sci-fi může existovat. Ale může krom postapo žánru zde uvidíme i nějakou tu erotiku a sexy mladé kočky. Určité detaily zcela nehrají, některé zvraty jsou hodně mimo a některá sexualita by mohla opravdu vzniknout jen mezi hromadou naddržených teanagerů, kteří zapomínají na nebezpečí kolem. ()

longercz

Opravdu slušný seriál sráží špatně nastavená přístupnost. Všechno se to tváří hrozně drsně, ale doopravdy to tak drsně nevypadá... Jinak ale dobrá TV zábava. ()

michald99

Konečně (v určitých mezích) kvalitní seriál od CW, který má laťku o hodně výše než patetické nelogické klišé zvratky typu Arrow a Flash. Největší tahoun seriál bude nejspíše děj, v některých momentech se dá mluvit o jakémsi "napětí", hlavně ze začátku první série. Nejlepším hercem je nesporně Henry Ian Cusick, který vyvažuje některé náctileté neherce, kterých kupodivu není ani tolik, kolik jsem původně čekal. ||60%|| (hodnoceno po prvních čtyrech dílech) Update: Tak jsem dokoukal první sérii, přešel pár plot twistů, ke konci i trochu více klišé, než jsem chtěl, ale kupodivu musím říct, že si seriál držel laťku po celých 13 dílů zhruba ve stejné výšce, která už rozhodně patří mezi ty, kterými nepohrdnu. stále ||60%|| ()

sodantok

Pilot - 60% 1. série - 75% 2. série 90% Jeden z nejlepších scifi seriálů poslední doby kvalitou v 2. sérii přesahující skoro cokoliv co post-apo seriály jako TWD vyprodukovali. Včetně slušné úmrtnosti hlavních postav a ohromné úmrtnosti vedlejších a bezejmenných. Skoro každý díl je bad guy někdo jiný. Všichni good guys co se nepřizpůsobili už umřeli. Všichni bad guys co nestihli umřít jsou zase good. Až se divím, že se to tolika amíkům libí, takové nemorální chování každé postavy. Možná, protože hlavní postava co je bi-sex je pro ně mnohem horší. ()

Blowler

Tento seriál chce hodně trpělivosti, to je asi to nejdůležitější, co bych chtěl na začátek říct. Bez neustálého ujišťování, že se to časem zlepší, bych se asi ke druhé sérii nedostal. Ze začátku mi to přišlo jako promarněná šance dost dobrého námětu. "Survival teen seriál", který se soustředí na nevyrovnané myšlenkové pochody postav víc, než na tématiku jako takovou. Chováním postav, hudbou a celkovým zpracováním seriálu mi přišlo, že cílová skupina diváků může být někde na hranici 15 let, ale ono se to opravdu hodně posunulo vpřed. Děti dospěly, prostředí se neustále mění a navíc neustále přibývají nové postavy. Skutečně to není jen o pár adolescentech, co spadli z oblohy, děj má dynamiku. Jedna skutečnost, u které se nemůžu rozhodnout jestli je to klad, nebo zápor, jsou výkyvy chování postav. Z některých záporáků se stanou klaďasové, a z některých klaďasů zase ultimátní kreténi. Občas se to i protočí a to mi zabraňuje si některé charaktery oblíbit. Pak je tu také jedna věc, která mi vadí opravdu hodně a to je hudba. Jednou za čas (naštěstí velmi zřídka; většinou po nějakém zvratu, rozhodnutí, akci a podobně) začne hrát jako podkres klasická komerční hudba, která seriál vrací ke svým "teen" začátkům. Vůbec se mi to k tomu nehodí, ale to už bude asi můj problém. Seriál obecně mě skutečně oslovil. Děkuju lajkaof. EDIT: Po třetí sérii jsem opět na rozpacích. Množství zbytečných zvratů a naprosto nelogického chování mnoha charakterů mě dostává do kolen. Problém je, že už mě seriál vtáhl natolik, že jsem ochotný tyto silné nedostatky přehlédnout aniž bych snížil hodnocení. Nevím jestli je to chyba předlohy, nebo scénáře. Každopádně děj vypadá na základě zbrklých rozhodnutí a stupidního chování hrozně uspěchaně. Jako by chyběla nějaká dovysvětlující mezistopáž. Na druhou stranu to dělá dost těžko předvídatelný a můžeme se jen domýšlet, co přijde dál. A ano, těším se jak malej. ()

kolibricek

Na tomto seriálu neskutečně ujíždím. Nemohu se dočkat 5 řady, už aby tu byl konec dubna. A těším se na další řady co jsou v plánech :-D :-D Jasper a Lincoln, osoby které jsem zbožňovala už neuvidím a to mi dohání k pláči :-( ()

AspireHD

Neuvěřitelné! Začalo to přesně tak, jak začínají všechny seriály od CW, ale co se s tím stalo pak? Nechápu to. Očekávali jsme spoustu klišé, spoustu teen vztahů a bůh ví čeho ještě, ale dočkali jsme se dobré show, která nás každým dílem nějak překvapí. Každá postava, která zde je, tak prožívá jednu chvíli naprosté peklo, pak zase ráj, ale poté je znovu zničena těžkou situací. Jak jsme zjistili, tak autoři se nebojí toho, že jen tak zemře jedna z hlavních postav, což je skvělé, protože to přesně chceme od dobré sci fi show. Postavy zde nejsou jednoduché, protože když se podíváme na Clark, která se bála ublížit mouše a v další sérii už ji vidíme jako neohroženou vůdkyni, tak rozhodně můžeme být spokojení. 1. série: Pokud se překoušete nudnými prvními třemi díly, tak si to rozhodně zamilujete! Finále byl neskutečný zážitek. Nejoblíbenější postava: Bellamy, Nejhorší postava: Finn a Murphy. 2. série: Našlápnutá od začátku až do konce, kde uvidíme spoustu skvělých zvratů, které postavy neustále vyvíjejí! Opět finále neuvěřitelné a člověk, kterému není líto Clark kvůli jejím těžkým rozhodnutím - není člověk! Nejoblíbenější postava: Murphy! (Z té nejhorší postavy se pro mě dostal hned na první místo nejlepších, protože je to bůh!) a nejhorší postavou zůstává Finn - Opravdu zbytečný. ()

Navrus09

Nápad a potenciál tento seriál má. Naneštěstí mu chybí přesvědčivější herecké obsazení. Po dvou dílech to vidím na typický CW seriál s partičkou puberťáků, jejichž dějová linie se zbytečně natahuje. Prozatím 3 hvězdičky. Po druhé sérii musím na hodnocení přidat. Děj je díl od dílu lepší a temná atmosféra nutí člověka hltat každou epizodu víc než tu předešlou. ()

Eventyrer

1. séria: Z dialógov ma boleli uši a mala som pocit, že som veštica. Na to, že je to seriál na tému nie veľmi rozšírenú, bolo veľmi jednoduché vedieť čo sa stane alebo čo si budú postavy hovoriť. ** 2. séria: O niečo lepšie. Scenár je pútavejší a dialógy už neznejú trápne. Dej je napínavý ale častná nuda dokáže odradiť *** ()

Shaddy1 odpad!

Parta adolescentních puberťáků, kteří poprvé tráví volné chvíle bez rodičů na Zemi, hrající si na drsné a rozumné "dospěláky". Pilot plný otravných pubertálních výkřiků a trapných dialogů. ()

loveless

Archa umírá a tak je nejvyšší čas na drastická opatření. 97 let po tom, co byla Země zničená nukleární válkou je 100 mladistvých "delikventů", čekajících na své osmnácté narozeniny s vyhlídkou popravy, tajně vysláno na zemský povrch, aby na vlastní kůži zjsitili, jestli je planeta opět obyvatelná... Tak začíná příběh jednoho z nejzajímavějších nových seriálů roku 2014. Je z produkce CW, což znamená že herci jsou hezcí (což je pro mě výhoda, jsem ráda, když je na co se koukat :), ale většinou taky dost sympatičtí, postavy uvěřitelně zahrané, nevyhneme se vztahovce a teenagerskému blábolení, ale podle mě v dost únosné míře. Ale přestože je z produkce CW, obsahuje dost opravdu nečekaných zvratů a je to hodně napínavé a návykové. Vřele doporučuji všem sci-fi/fantasy fanouškům s otevřenou myslí. 1. série moc dobrá, takový úvod do děje. Od 2. série, která je mimochodem výborná už v každé z dalších řešíme nějaký problém a tak koukání na světélkující motýly a podobných kratochvil ubývá. V současné době, i přes různé nesrovnalosti a podobné, máme za sebou úspěšných 5. sérií a další dvě před sebou. ()

Hanzman

Tomu říkám finále! Tento den se zapíše do historie. Falling skies nebo The Walking Dead překonává seriál a produkce CW, což je obdivuhodné, pokud jejich produkci znáte. Postapo jak víno. The 100 je naprosto boží, i když od počátku balancovalo nad propastí, s velkým černým puntíkem. První série byla hodně rozpačitá, hlavně ze začátku. Druhá nemá chybu a naprosto předčila mé očekávání. Takže pokud jsem prvním dílům dával hvězdičky dvě a celou první sérii ohodnotil za 3,5, tak druhá si zaslouží plný počet! Jestli to takhle půjde dál, pro třetí řadu mi hvězdičky dojdou. Kdo neměl tu čest, nechť překouše první pětici dílů a pak si jen užívá gradující nářez. Dlouho jsem se u seriálu tak netěšil na třetí řadu. ()

ExpertAsie

Jestli očekáváte další nudnej seriál o skupině mladých přeživších, je tomu naopak. V podstatě od první serié až nýnější je rozvíjen děj postupně, kde se postupně ukazuje jak se vyvíjí hlavně život hlavních hrdinů "Z Nebes". 1. série - 75%, 2. série - 95%, 3. série - stále běží, ale vypadá to, že nasadila vysokou latku. ()

DarthFailord

Při prvních dílech jsem měl co dělat abych to nevypnul. Opět takové celkem young adult prostředí a tvářilo se to, že to bude takové pohádkové cosi. Ale postupem času se to začalo zlepšovat a seriál se začal pěkně přiostřovat. První série je na tři hvězdy. Až posledních pár dílů je opravdu dobrých. Ale to co přijde v serii druhé už si mne naprosto získalo. Prostě pecka. A série třetí je ze všech tří zatím nejlepší. V mnoha ohledech překonává i Hru o trůny. Tolik intrik, akce. Ale hlavně se tvůrci nebojí likvidovat hlavní postavy. Kolikrát jsem opravdu zůstal s otevřenou pusou. Co je teda potřeba říct, tak občasná stupidita dialogů je do nebe volající a nelogičnosti se taky najdou poměrně často. Ale když se nad to povznesete a vydržíte, tak se to pak každým dílem zlepšuje a ve třetí sérii takových momentů už moc není. 1. serie 70%. 2. serie 85%. 3. serie 90%. 4. serie 85% Stačí se jen prokousat začátkem a pak už to jde samo... ()

LordMysti

Zatím prvních 6 episod ale vypadá to zajímavě, stále se něco děje, postavy se zajímavě vyvíjí a když už si na nějakou postavu začínáte zvykat tak zhebne. Efekty slušné, napětí také, celé to působí sice hodně komerčně, ale je to koukací, je to koukací. ()

Likan7

Nikdy bych neřekl, že uvidím seriál, který kombinuje takovou spoustu seriálů, filmů a vůbec i samotných žánrů. Pán much, Terminátor, Matrix, Interstellar, Ztraceni, Hvězdná brána a bůh ví co ještě. Každá řada prakticky přinesla změnu pravidel a každá další série byla bláznivější a víc sci-fi. Kdyby vzniklo 5 řad a seriál končil pohledem na novou planetu, byl bych spokojený a 100 by ode mě dostalo příjemný 4*. Co ale scénáristé rozjeli v posledních 2 sériích, za to se ani tvůrci Ztracených nestydí. Cestování na planety, časem, prostorem je ještě ok, ale ta neuvěřitelná vata, který seriál natahoval na tu symbolickou stou epizodu, mi skoro zkazil zážitek z celého seriálu. Je pravda, že osudy Elizy Taylor a Boba Morleyho k tomu taky zrovna nepřispěly, ale faktem je, že jsem závěr dokoukával jen "z povinnosti" a ke každé další epizodě jsem se musel nutit. Je to obrovská škoda, protože minimálně v prvních 4 řadách byla Stovka skvělou zábavou. Takže... Clarke, Bellamy, O., Raven, Echo, Murphy, Emori (a dalších snad 20 postav), byla to jízda, za kterou Vám děkuju! ()

RedRose

Po úvodních 15-ti minutách nechápavě zírám na monitor, do čeho jsem se to zas pustil... Mačkám pauzu a píšu tohle: Zatím dost hrůza... Casting doslova příšerný, dialogy už stupidnější asi být nemůžou, ale základní myšlenka 100 asociálních nedospělých, na 97 let regenerující Zemi se mi dost líbí, takže cca 3 díly snad vydržím a potom se pravděpodobně rozepíšu víc... /// EDIT: Musím napsat úplně nový komentář !! Vše co jsem napsal po 15-ti minutách pilotního dílu je pravda... Ale taky je pravda, že se tento seriál tímto úvodem odrazil ode dna!! Trvalo cca 3 epizody, než jsem nad tímto dílkem začal vážněji přemýšlet a cca po 5-té epizodě jsem se už těšil na každou další a závěrečné dvoudílné finále bylo parádní! Abych jen nechválil, tak se ani tento seriál nevyhnul už klasické chybovosti, ale naštěstí toho není moc. Dialogy a názory některých jedinců jsou přinejmenším zvláštní... Chování některých je mnohdy taky na pováženou, ale k jejich dobru je třeba připomenout, že vyrostli v naprosto podivné izolaci a prakticky vše je pro ně novinka, takže vlastně je podivné chování v pořádku... Trochu mi vádí, že klasicky vyrobí všechno ze všeho, jako ve většině seriálů, a taky téměř zázračnou šamanku Clarke by trochu mohli přibrzdit, jinak brzy provede neurochirurgický zákrok na pařezu v lese okousaným nožem (transfuze v terénu byla luxusní) a čekal jsem trochu víc zmutovaných a jinak nebezpečných zvířátek... Jinak tady nechybí solidní příběh, je to místy dostatečně drastické (nikdo asi nečekal procházku parkem), má to už pár oblíbených postav (Raven, Jasper, Finn, Lincoln), i protivných ksichtů (Bellamy, Murphy)... Závěr, kdy budou velké ztráty doplněny lidmi z Archy, skýtá mnohé možnosti a poslední dvě minuty série naznačují cosi, o čem se už teď vedou sáhodlouhé diskuze... Mno, těším se a uvidíme! Seriál neodstartoval zrovna nejlépe, ale to snad žádný z tech legendárních, takže možnosti jsou otevřené... Po první sérii 78% ()