Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

Recenzie používateľa Likan7 k tomuto seriálu (12)

Prvých 100 (2014)

Nikdy bych neřekl, že uvidím seriál, který kombinuje takovou spoustu seriálů, filmů a vůbec i samotných žánrů. Pán much, Terminátor, Matrix, Interstellar, Ztraceni, Hvězdná brána a bůh ví co ještě. Každá řada prakticky přinesla změnu pravidel a každá další série byla bláznivější a víc sci-fi. Kdyby vzniklo 5 řad a seriál končil pohledem na novou planetu, byl bych spokojený a 100 by ode mě dostalo příjemný 4*. Co ale scénáristé rozjeli v posledních 2 sériích, za to se ani tvůrci Ztracených nestydí. Cestování na planety, časem, prostorem je ještě ok, ale ta neuvěřitelná vata, který seriál natahoval na tu symbolickou stou epizodu, mi skoro zkazil zážitek z celého seriálu. Je pravda, že osudy Elizy Taylor a Boba Morleyho k tomu taky zrovna nepřispěly, ale faktem je, že jsem závěr dokoukával jen "z povinnosti" a ke každé další epizodě jsem se musel nutit. Je to obrovská škoda, protože minimálně v prvních 4 řadách byla Stovka skvělou zábavou. Takže... Clarke, Bellamy, O., Raven, Echo, Murphy, Emori (a dalších snad 20 postav), byla to jízda, za kterou Vám děkuju! ()

Season 1 (2014) (S01)

Trcohu hloupější Ztraceni, ale jinak zábava jak se patří. Děj jde stále kupředu, klišé si odškrtáváme celkem pravidelně, ale vůbec to nevadí. Postavy jsou fajn, triky "horší seriálové". Jen mi tu zatím chybí právě nějaký ten tajemnější prvek, jako byl "kouř" v Lost. ()

Season 2 (2014) (S02)

Skvělý! Paralela se Ztracenými pokračuje, ale vůbec mi to nevadí. Rozvětvení příběhu bylo sice trochu až moc, ale tenhle svět mě vyloženě baví. Pokud dokáže přehlédnout logické nesmysly a budete se jen bavit, dostanete zábavu vskutku náramnou. ()

Season 3 (2016) (S03)

Že se dvojka přehoupla trochu do Ztracených, to celkem chápu. Jenže trojka šla ještě o 3 kroky dál a máme tady najednou mišmaš Ztracených, Terminátora a Matrixu. A i když to občas škobrtne, tak na mě to pořád funguje skvěle. Divák nesmí moc přemýšlet a jen se nechat bavit. A TO jde Stovce stále dobře. ()

Season 4 (2017) (S04)

Poprvé znatelný "znatelný ústup ze slávy". Nemám problém se scénáristickými faily a logickými chybami, když mě seriál dokáže bavit. Jsem jeden z mála, kdo si užil Ztraceni i v posledních sezónách, ale čtyřka nemá nic moc co nabídnout. Věčný boj o moc mezi klany se už pomalu zajídá a řešení apokalypsy jsem doufal, že bude mnohem zajímavější. Doufám, že pětka ukáže alespoň trochu posun v příběhu, závěr tomu nasvědčuje. ()

Season 5 (2018) (S05)

Začínám mít upřímně celkem bordel v tom, kolika seriálů, filmů a známých i neznámých příběhů se Stovka nechala inspirovat. A pětka bohužel poprvé dost znatelně ztrácí na kvalitě. Z Clarke se stala nejzbytečnější a hlavně nejotravnější postava seriálů a prakticky nesmrtelnost hlavních postav mi už přijde poněkud vtipná. Závěr ala Interstellar možná nebyl tak dojemný, jak bych si přál, ale dokázal chytnout a vyvolat smutek. Závěr jako vždy, tohle Stovka umí, parádní a žase se těším. ()

Damocles: Part 1 (2018) (S05E12)

V tomto seriálu prostě neumře hlavní postava. Je to už trochu vtipný, jak v bezvýchodné situaci přispěchá někdo na pomoc. Tentokrát přímo kavalérie. ()

Season 6 (2019) (S06)

Velký kvalitativní sešup dolů. Scénáristé měli šanci seriál tak trochu zrestartovat a dát mu novou krev do žil. Jsme na nové planetě, spousta nových pravidel, tajemných věcí i postav. Jenže oni raději zrecyklovali druhou řadu a pokračovali už v tam šíleně otravným příběhu s Velitelkami. Série má 13 dílů a uprímně jsem se každý díl snad 2x ztratil, kdo co zrovna dělá, kdo všechno co ví a kdo kope za jakou stranu. Scénář tomu dal zkrátka pořádně za uši a seriál tak pohřbil. Místo dalších řad jsme měli dostat raději nějaký pěkný závěr, který by doplnil finále pětky. Toho jsem se nedočkal, tak snad se dočkám alespoň trochu průměrné sedmičky a konce. ()

Season 7 (2020) (S07)

Ono bude asi lepší předstírat, že poslední 2 série vůbec nevznikly. Finále celého seriálu je pak jeden velký fail, který střádá nesmysly na nesmysly. Scénáristé jsou v tom sice trochu nevině, protože kdejaký seriál by zabilo, kdyby se 2 hlavní postavy rozhodly téměř odejít před koncem. Je tedy trochu nefér na sedmičku nadávat, ale fakt je, že mě celý ten příběh kolem 2 planet šíleně nebavil a přemlouval jsem se ke každému dílu. A závěr mi tedy jako happy end nepřijde, protože za pár desítek let je finito :) A že to nedává sebemenší smysl, o tom už ani nemluvím, to 100 nedává už minimálně 2 řady. ()

Welcome to Bardo (2020) (S07E05)

A to jsem si myslel, že něco tak překombinovaného jako Ztraceni už neuvidím. Jeden díly Stovky tohle překonal. ()

Blood Giant (2020) (S07E13) odpad!

Největší scénáristické faily, na které jsem zatím v seriálech narazil. Tady už nikdo neví kudy kam... ()