Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

iampatrik

85% Nenechte se zmást. Říkáte si - seriál ze stanice CW, který ve většině případů míří na mladší generaci s ne vždy propracovaným příběhem, plný vztahů, příběhových nedokonalostí a jednoduchostí, či scénaristických berliček a zkratek. Jak to může dopadnout tady? Jo, výše zmíněné rysy taky má. Ale! Pokud občas divák přivře oči, bude nad míru bavit. Po dvou řadách jsem nadšený. Post-apo svět, který je sice levnou variantou mrtvého světa (odehrává se především v lesech, či interiérech budov) nabízí skupinu ze začátku hlavně mladých lidí, kteří se musí popsat se životem na zemi. Zde na ně číhá nejedno překvapení a nebezpečí. Děj si však nebere servítky a tak zde často někdo zemře. Samozřejmě hlavní postavy zde mají někdy i více životů než kočky, ale i na ty dojde a doopravdy je zde plno nečekaných zvratů. Děj má navíc spád, baví a nechává diváka v napětí a otazníky. Co seriálu také přidává jsou příběhové linky, kdy (ne)závazně na sebe sledujeme osudy postav v různých lokacích. Pokud tedy člověk překousne ze začátku zmíněné neduhy, bude se velmi bavit. O druhé řadě toto platí dvojnásob! ()

tterez

Jsem nadšená! Seriál plný extrémních situací. Jak byste v boji o přežití asi jednali vy? Aktuálně jsem v půlce druhé série a připadá mi ještě lepší než ta první. Je to napínavé a naprosto vás to vtáhne do děje. Sem tam něco nesedí, ale v rámci celku to ráda odpustím. V současnosti můj TOP seriál. ()

Warle

The 100 co se týká kvality zraje jako dobrý francouzský víno, u kterého nesmíte dál na první dojem. Po celkem nudném pilotu, ve kterém se rovná stovka (nebo stovka + Bellamy, chceme-li) po skoro 100 letech vrací z ISS zpět na Zem. První série je víceméně taková seznamovací, ve kterém se v podstatě jen poznáváme s přeživšími a těmi, kdo zemi momentálně ovládá. První série je tak za 70%. Každopádně od druhé série nabírá seriál na obrovských otáčkách a z obyčejných 70% se stává minimálně 90%. The 100 není žádný med a umírá se tady skoro tak rychle jako v GoT. Také si nehorázně hraje s charakterem všech postav. V jednom díle je z dobráka hajzl, v dalším je z hajzla dobrák. Až si člověk skoro nemůže pořádně oblíbit jednu jedinou postavu. Jo a v neposlední řadě je hlavní protagonistka sexy a bisexuálka. What a combo. Uvidíme jak na tom bude třetí série, zatím to vypadá tak na průměr mezi první a třetí. ()

Jony

The 100 seriál určený pro teen publikum mě dlouho odrazoval...a musím říct, že vcelku neprávem, i když se po čase dějová linka vyčerpává a jedná se prakticky o to samé, jako v každém post-apokalyptickém seriálu, to jest : přežít, zajistit suroviny, nepřítel, boj s nepřítelem....a to pořád dokola. Herci pro mě v tomto seriálu byli z velké části neokoukaní, a přesto nepůsobili nikterak protivně. Jsme zvědavý na další serii. ()

TeraBum

Dlouho jsem shlédnutí tohohle seriálu odkládala, protože trailer mi přišel hrozný. Ale už po pěti minutách pilotu jsem měla jasno - přesněji v okamžiku, kdy Octavia seskočila na zem a s výkřikem "We're back bitches!" začali hrát Imagine Dragons. Nejdřív jsem myslela, že to bude mé guilty pleasure, ale z The 100 se vyklubala kvalitní podívaná. Hudba, kamera, kostýmy... Děj, který se hne kupředu každou epizodu a o zvraty není nouze, spousta postav s parádním vývojem (navíc "bílého muže středního věku" tu budete hledat obtížně)... Ale ze všeho nejvíc The 100 vyniká v tom, že se všechny postavy pohybují v šedé morální zóně. Ze zvyku jsem se ze začátku snažila škatulkovat lidi na Arše na hodné a zlé, a po pár dílech jsem si uvědomila, že je to nemožné. Není tu dobro a zlo, všichni dělají strašné věci, všichni mají své důvody, které jsou velmi často pochopitelné, a o to víc je to občas děsivé sledovat. A už jen za tohle si The 100 zaslouží plné hodnocení. ►She made a choice. Like executing people for stealing medicine and food... like sucking the air from the lungs of 300 parents so they could save their children. We have to answer for our sins.◄ ()

Rufete

Oblíbené postavy (1. série): Octavia Blake, Bellamy Blake, Lincoln, Thelonious Jaha, Raven Reyes, Marcus Kane. (2. série): Octavia Blake, Bellamy Blake, John Murphy, Lexa, Raven Reyes, Lincoln. ()

Matixed

První dvě série byly dobré, ale pak začalo být vidět, jak každá další nesouvisí s předchozími. Příběh každé další série byl naprosto nový, vzal se odnikud a byl dosud v seriálu nezmíněný. Navíc se nechaly bez problému přeskakovat díly a o nic jste stejně nepřišli. ()

gurmanik

Asi nejvíc promrhaný potenciál, co jsem kdy viděl. Tenhle námět si dovedu představit v naprosto epickém zpracování. Takový seriál jsem si vždycky přál - v podstatě přežívání v postapokalyptickém světě, ale... Postavy nemohly být hloupější, v seriálu jsou desítky, možná stovky zcela zásadních chyb a nevysvětlitelných jevů. V podstatě nemáte komu fandit, protože všichni se tam chovají jako pokrytecký hovádka, který se řídí pudy a ne mozkem... Občas bych to pochopil, ale chovat se tak ve všech situacích, za všech okolností, bez ohledu na to, "odkud" postavy pochází... Seriál má světlé chvilky, které jsou střídány chvilkami ala "motivační video", "poradna pro teenagery", "stupidní love story", "déčkový film", a tak dále. Mohl to být můj nejoblíbenější seriál, ale místo toho: YOU CAN DO THIS!!! ()

Thomm

Pilot: Nuda a herecká tragédie, ale tak co čekat, když hlavní postavy jsou teenageři. Děj bude stejně o hovně jako v Terra Nova a Defiance, jen tu nejsou tak pohodový postavy, takže to bude ve výsledku ještě horší. Party hard na zemi, kde se spoléhá na to, že diváka bude bavit sledovat zírání na stromy, dýchání kyslíku nebo čvachtání se ve vodě. A pozor, na konci přijde nejvíc nečekaná událost -> Hooolyyyy shiiit, we're not alone! No kdo by to sakra čekal, revoluční nápad! EDIT: Po 4. dílu definitivně končim s timhle seriálem, umělý natahování děje, vztahy a motivace postav nepochopitelný. Ani to neni ten případ, kdy se člověk zasměje demenci, jako třeba v Revolution. ()

BlackHood

Ohromně napínavé, svěží, akční, kruté a především, to tak láká na další díly, vůbec se na nic nesoustředím, dokud ho neuvidím :D Nic jiného, co jsem kdy viděl, nikdy tak nelákalo ;)Taky mě překvapilo, jak je to realistické, co všechno stovka udělá, jen proto aby přežila. Nechají třeba zabíjet nevinné, jen pro přežití. Prostě bomba! ()

Flopik

Seriál ma dosť pomalý začiatok...Po prvej epizóde som bol síce nadšený ale potom to začalo riadne upadať.Našťastie neskôr začala kvalita stúpať a seriál ma udržal celú prvú sériu.Môžu za to minimálne posledné dva diely ktoré ako finále, no poviem rovno na úrovni najlepších seriálov.Tak ale na 5* bohužiaľ ísť nemôžem no určite pozriem aj 2 sériu. Tak 2 série skvelá , bavila ma po všetkých ohľadoch . Hlavné postavy nejaké umreli super. Pár pekných zvratov . Belamy najsympatickejšia postava . Zvyšujem hodnotenie na 5* a seriál určite potiahnem ďalej.Tretia séria ma proste odrovnala.Každá postava dostane čo proto, každý sa mení, neskutočné zvraty.Eliminovanie hl. postáv ako nič.Belamy je dokonca chvíľu aj sviňa, proste neskutočná vec.Od 7 dielu sa to ale tak neskutočne posunie ešte v pred že to nieje ani možné.Seriál ide do topky s tým že 4 série sa neviem ani dočkať, nakoľko momentálne je the 100 riadna pecka.Bohužiaľ štvrtá séria zatiaľ najslabšia.No ale prišla piata a tá mi to vynahradila.Naozaj opäť neskutočná séria ktorá ohromne bavila.Miestami riadne temné, z klaďasov sa stanú svine a zase naopak. Jeden zvrat za druhým úžasné.Pre mňa finále predposledný diel a čo sa týka poslednej časti tak to som teda nečakal, skôr taký úvod do ďalšej série na ktorú sa neskutočné teším.Tak po 6 sérii ma´m skôr rozporuplné pocity. Začala fantasticky, vtiahla do deja a bavila no neskôr v strede začala byť ohraná a nijako extra zaujímavé, čo neskôr opäť zmenili predposledné časti. Samotné finále však skôr sklamanie, hrozne rýchlo a emócie nikde. Prišli sme o pár postáv ktoré s nami boli od začiatku, no ale prišlo mi že hlavný hrdinovia nedostali toľko priestoru koľko bolo treba. U mňa za plný avšak séria nepatrila k lepším. 7 sériu ani nepozerať, je to trápenie , seriál bohužiaľ skončil piatou. The 100 milujem preto ma mrzí ako nešťastne sa ukončil. ()

Standic1

Tak bohužel, nedonutil jsem se dokoukat ani první sérii. Nápad není nejhorší, ale je tam spoustu "hluchých" míst a tím pádem jsou občas díly až moc roztahané a nudné. Prakticky se tam nic neděje. Pár zajímavých momentů a překvapivých situací tu je, ale je jich zatraceně málo... ()

Laku

Ačkoliv jsem se po úvodních teen dílech mírně vyděsit, nakonec poměrně guilty pleasure :) Druhá sezóna je poměrně jízda! O to víc mě zamrzí třetí, WTF slátanina, kde mě vykonstruovaná alegorie na AI matrixovský příběh nechala uplně chladným a kroutí jsem panenkami snad při každém dílu. ()

Tuzinho

Miluji postapokalyptické filmy, kde jde o přežití a vybudování něčeho nového. Banda mladých vězňů je vypuštěna do zcela neznámého prostředí, o kterém nic nevědí. Jak lze od vězňů čekat, neřeší se pouze přežití skupiny, ale i přežití jedinců. Avšak vždy platí jedno pravidlo, ať skupinu čeká kdejaké překvapení, musí držet spolu a bojovat o přežití bok po boku. Nečekané události jsou v tomto seriálu na každém rohu a uvidíme, co si na nás ještě v dalších sériích připraví. ()

Blueeyes

Velmi příjemné seriálové překvapení. Zdá se, že jsem si vytvořila obstojnou závislost. Ono to totiž vůbec není tak pitomé, jak by se mohlo díky teenagerovskému obsazené zdát, naopak je to dobré, moc dobré. Líbí se mi rozložení charakterů postav i jejich postupný vývoj. Pro mě přijatelná náhrada za Lost. Hodnoceno po první serii. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. ()

Heffleyka

naprosto trapný "teenagerovský" pokus o postapokalyptickou budoucnost... trapní herci, trapné "dialogy", trapný písničky, který se hodí do klubu a ne do seriálu... trapný trapný trapný (a to vzhledem ke svýmu věku zapadám do cílové kategorie...) hrůůza ()

Mallyyy

Velké překvapení. Je to sice teen seriál, kde někdy chování postav je nelogické a dialogy pokulhávaj, ale kde vlastně ne? Sympatičtí herci, výborný soundtrack a celkové provedení na měřítka CW skvělé. :) Doporučuju pro sci-fi fans. ()