Prvých 100

USA, (2014–2020), 70 h 13 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvorcovia:

Jason Rothenberg

Predloha:

Kass Morgan (kniha)

Eliza Taylor, Bob Morley, Paige Turco, Henry Ian Cusick, Isaiah Washington, Marie Avgeropoulos, Lindsey Morgan, Christopher Larkin, Richard Harmon (viac)

Pred 97 rokmi nukleárna vojna zdecimovala Zem a zničila celú civilizáciu. Prežilo len 400 obyvateľov 12 medzinárodných vesmírnych staníc, ktoré boli v tom čase na obežnej dráhe. Odvtedy sa vo vesmíre narodili tri ďalšie generácie a celková populácia sa rozrástla na tisíce. Týchto 12 staníc sa navzájom prepojilo, vznikla akási "Archa", ktorej jediným účelom je, aby ľudstvo prežilo. Život na Arche je zložitý, obyvatelia sú prísne kontrolovaní, všetko je na prídel a za akýkoľvek zločin je tu možné uložiť trest smrti - ak nemáte menej ako 18 rokov. Život vo vesmíre je však čoraz ťažší a reálne hrozí, že Archa vymrie. V zúfalej snahe zabrániť vyhynutiu ľudstva, je skupina 100 mladistvých väzňov tajne vyslaná na Zem aby zistili, či je na planéte opäť možný život. Títo mladí ľudia doslova zdedili Zem a teraz musia čeliť náročným rozhodnutiam o živote, smrti a pokračovaní ľudského pokolenia... (TV Dajto)

TJax

1.Séria:80% pozitívne prekvapenie, celkom slušný originálny príbeh.. 2. séria zatiaľ len úvodná epizóda: 50% snáď to nebude v ďalších epizódach také strašné.. ()

Grandimir

Řekl bych, že ve druhé sezóně kvalita prudce stoupá s každým dílem a vážně se nemůžu dalších dílů dočkat. Což u spousty jiných seriálů už opravdu říci nemohu. 1. Série 70% 2. Série (5 dílů) zatím 95% ()

The M

Pre mňa obrovské prekvapenie. Zo začiatku to vyzeralo ako klasická CW hovadina, ale v podstate to veľmi rýchlo nabralo nejaký ten spád a už sa nedalo prestať. A druhá séria je zatiaľ ešte lepšia ako prvá. Poriadne zvraty na každom rohu a konečne aj reálne dôsledky pre niektoré postavy. Toto naozaj môžem. ()

Kaidan

Naprosto boží seriál, někde jsem četl že kvalita z Arrow se přesunula do The 100 a já s tím můžu jedině souhlasit. nechybí zvraty, zajímavé postavy (časem), první série měla slabší rozjezd, musíte si zvyknout na některé postavy které se do půlky série dost vyvinou, ale ten konec 1.série, ten byl prostě (překvapivý?) ale v dobrém :) První série má u mě 90%, ale ta druhá tam už to prostě jede o sto šest, ihned co jsme se zbavily Archy, to je prostě úžasný seriál, a já dávám po 11 dílech, 2 sérii jednoznačně 100 %, jenom doufám že se to do konce série nezmění (5.dílu), vřele tento seriál doporučuji. HLAVNĚ těm kteří ho odepsali hned po prvním zhlédnutí (jako já). Musel jsem to dohánět, ale nelituji toho, aspoň sem si to pustil pěkně najednou :) Nakonec bych ještě zmínil, že se stále mluví o tom že seriály kvalitou dohání filmy, a v tomhle případě to je pravda :) ()

mpet

Od samotného začátku mi tento seriál přišel zajímavý s poměrně originálním nápadem a pojetím. Jedinou jeho slabinou byl lehce rozpačitý a pozvolný začátek. Pak se ale Ta 100 pomalu začala rozjíždět a nabrala slušné tempo, které si aspoň podle mě pořád udržuje. Hlavní postavy mi přijdou sympatické až na pár drobných výjimek, které ovšem scénáristé vyřešili nejlépe jak mohli, aneb pár mrtvolek se tu nakupilo. První série měla slabší rozjezd proto čtyři hvězdy za ní. Druhá série je zatím absolutní bomba a pět hvězd je tady pro mě jasná volba. Uvidíme co pak bude dál. ()

Mach Tom

Příběh se naštěstí soustředí na těch sto výrostků na planetě, protože příběh na vesmírné stanici je k smíchu v kterém dokázali nasekat tolik nesmyslů, že se zde sci-fi změnilo na fantasmagorii. Tři body dávám jenom protože jsem dokázal dokoukat první sezónu a jsem zvědavěj na druhou. Hunger Games se my líbil, takže asi proto. ()

QueenOfSpade

Príjemné prekvapenie minulej sezóny, seriál je rozhodne nadštandard (nielen) na pomery CW. Začala som ho sledovať s rezervou, prvých pár častí bolo rozpačitých, ale potom sa to rozbehlo. Druhá séria predčila prvú, väčší dôraz sa kladie na akciu a nie na vzťahy, čo seriálu rozhodne prospelo. Takisto kvitujem nižší počet dielov, stovka si drží akčné tempo a nie je miesto na nudné fillery, o napätie nie je núdza. Som rada, že seriál dostal 3. sériu, verím, že si udrží kvalitu. ()

Tomrou

Málokdy se stane, že druhá série je lepší než ta první. Poprvé, jsem to zabalil po 9 dílech, po shlédnutí druhé série ovšem nečekané překvapení . . . děj, herci, atmosféra je celkem vyvážená a nic není vyloženě špatné. 4 hvězdy si to zaslouží už z důvodu, že podobný seriál zatím není, a je do jisté míry originální. Pokud nemáte rádi sci-fi, radiaci a Fallouta, tak se na to nedívejte :-) [85%] ()

kiva

Mile mě překvapilo, že seriál primárně určený pro teens, dokáže nadhodit i vážnější témata: čí právo na život a za jakou cenu má větší prioritu, co lze obětovat /a zůstat přitom člověkem/ pro "dobro celku", jak nést zodpovědnost za své činy a svá rozhodnutí. K tomu postavy, které procházejí vývojem, téměř každou můžete občas odsuzovat a občas jí držet palce. Samozřejmě, pořád je to především zábava, ale slušná, o čemž svědčí fakt, že 2. řadu jsem shlédla na jeden zátah, hlavně za ni dávám 4 hvězdy. ()

Liesel1

The 100 je naprosto úžasný seriál, jeden z nejlepších, co znám. Musím přiznat, že jsem zpočátku chovala k tomuto seriálu nedůvěru a málem jsem ho i odsoudila, ale to byl jeden velký omyl. Stačilo shlédnout pilotní díl a seriál se mi zalíbil. A s každým dalším dílem jsem si seriál více oblibovala. Seriál se mi líbí, protože zachycuje nejen problémy naší společnosti (války, ničení přírody...), ale i zachycuje každou povahu postavy seriálu, která se musí rozhodnout mezi dobrým a zlým. V seriálu každý zjišťuje, kde jsou jeho morální hranice a jak se (ne)shodují s hranicemi obecnými, či s hranicemi ostatních. Nemůžu se dočkat třetí série... ()

Zakarija

První sérii bych hodnotila na čtyři hvězdy. Ze začátku se to přeci jenom muselo rozjet, plus mě moc nebavily scény na vesmírný stanici. Druhá série byla pecková a za tu dávám pátou hvězdu. Ten dědek a jeho putování mě samozřejmě vůbec nebavilo, ještěže tam byl Murphy. ()

whatever.i.a

1. série 80% - a proč jako ne? Seriál je příjemným osvěžením, ale nebere si moc servítky a to s nikým. Na rozdíl od mnoha jiných, tady konečně umírají i záporné postavy. Tady v tomhle "teen" seriálu je vidět i spousta nehezkých věcí a to docela otevřeně. Ano, je tam to typické "vztahové" hraní si, ale upřímně - čekáte apokalypsu bez vztahů? Čekáte, že budou po ulici běhat zombie a vy nedostanete chuť na sex? Že vám nebude záležet na rodině? Vytáhněte hlavy z temných koutů vašeho těla jestli si tohle myslíte. Slušně rozjeté, ne až tak předpovídatelné a místy poměrně hrubé. I like it. 2. série 85% - stále se mi to líbí, stále mě to dokáže překvapit. ()

orionn

Pritiahnuté za vlasy, predvídateľné, nelogické, absurdné, ale kurevsky napínavé. Obe série zhliadnuté za necelý týždeň. Už nech je január. ()

jadom

Nikdy by mne nenapadlo, že budu takhle závislá na scifi seriálu!! Jsem v půlce 2. série a v podstatě nejsem schopná večer dělat nic jiného než koukat na díl za dílem. Napínavé! A taky mě baví psychologický vývoj některých postav! ()

stellie

Moja topka medzi seriálmi. Pri prvých dieloch som bola trochu neistá, akým smerom sa bude dej vyvíjať. Po pristáti na Zemi a zistení, že nie sú sami ma to bavilo viac a viac. Neskutočne ma to chytilo. Eliza Taylor (Clarke) a Alycia Debnam-Carey (Lexa) sú moje favoritky, neviem sa dočkať na tretiu sériu!! ()

kecal

S počátku spíš průměrné, ale postupem času se to celkem rozjede. Žádná pecka to není, ale když v tomto žánru je těch aspoň snesitelných kousků tak málo :( Takže hurá na třetí řadu :) ()

kudryj

Ve třetí sérii,zvedám na pět*****, začali padat hlavní postavy a děj se zvedl z teen opery, na poměrně solidní řežbu a otvírá se možnost nových dějových linek,jen tak dál. ()