Alica v krajine zázrakov

• Česko Alenka v říši divů (viac)
Ukážka z filmu 1

Pripojte sa k Alici pri naháňačke za Bielym králikom do neobyčajného sveta, ktorý je čoraz „čudnejší a čudnejší" ako sa jej fantastické dobrodružstvo začne vyvíjať. Stretnete Klobúčnika, Pochodujúceho králika, Tweedledeeho a Tweedleduma, mačku Škľabku, Srdcovú kráľovnú a ďalšie nezabudnuteľné postavičky, ktoré všetky žijú v okázalej krajine zázrakov. Film obsahuje zobrazenie tabaku. (Disney+)

helrohir

Tradičná disneyovka v najklasickejšej podobe so všetkými pozitívami (krásne animácie či hudba), ale aj negatívami (spievané pasáže, absencia humoru či slabší príbeh). Jednotlivé scény mohli byť vzhľadom k predlohe spracované o čosi živšie a zaujímavejšie. 60%. ()

Honzus

Jedním z důvodů, proč bych se chtěl vrátit do doby, kdy mi bylo pět, je nechat se s rozzářenýma očima znovu fascinovat Blbounem, Kočkou Šklíbou, Srdcovou královnou a dalšími postavami fantastické říše divů. Objektivné velmi nadprůměrná, pro mě osobně však nejkouzelnější a nejnostalgičtější disneyovka. ()

raider.minoo

Nádherný přepis Lewise Carolla na filmové plátno, kde zpracování působí opravdu jako snová struktura. Alice pobíhá sem a tam, zmítána svou vlastní představivostí v bizarní koláži mnoha úžasných nápadů. Děj celkově vůbec nenudí a vše při konci akceleruje až k útěku tunelem do reálného světa. ()

Petr59

Určitě bych neřekl, že se jedná o šedesát let starý kreslený film. Svoji dobu to určitě předčilo, ale dnes už je šedesát let odstupu trochu znát. Dá se na to dívat i teď, pro děti je to určitě dobré, ale já jsem udělil pouze tři hvězdičky. ()

DR.SZ

Srdcová královna je jedna z nejlegračnějších záporných postav nejen v disneyovských filmech, ba i v kinematografii vůbec. Jinak: totální blázinec! 87% ()

eMeMko

Nevím proč, ale tento druh filmu mi prostě nesedl. Rozhodně za to ale nemůže Disneyho animace. Podobný problém jsem měl i s hranou verzí z roku 2010. Jen místo Johnyho Deppa, který se postupně propadá stále k větším zoufalostem, zde máme kresleného Kloboučníka, a místo dvacetileté Alenky její podstatně mladší verzi (což je správně). Jinak se jedná o stejnou šílenost, plnou psychověcí, relativně bez příběhu a ani písniček už není tolik, co v ostatních Disneyovkách. Ačkoliv má snímek pouhou hodinku a čtvrt, myslím si, že je to stopáž maximální. Delší dobu bych asi nedal. Výsledné hodnocení: Slabší přůměr. ()

blondboss

Prvá animovaná a zároveň farebná verzia rozprávky o Alici a ríši snov. Mňa tento príbeh vo všeobecnosti vôbec neberie a aj keď Disneyho animácie z tej doby sú naozaj nadčasové a potešia oko malého diváka, je to proste len taká nuda. Neviem, ten dej rozprávky ma vôbec nebaví a ani ten záver ma akosi nezaujal. Od rozprávok asi čakám trošku viac. 50 % ()

Muf911

Dost bída. Oproti Popelce naprostý propadák. Knížku jsem nečetl, takže nedokážu posoudit, jak moc těžné téma to je, ale viděl jsem film Tima Burtona, který je zpracoval tisíckrát koukatelněji. U tohoto filmu jsem se chvílemi nudil a chvílemi nechápal. ()

Kybela

Tohle bylo poprvé, kdy mě vůbec nezaujaly disneyovské písničky. Celkově mě to příliš neoslovilo, ale nedá se nepřihlédnout k době vzniku a originálnímu zpracování. Burtonova Alenka u mě však vede. ()

unclejack

Pôvodne som udelil len priemerné hodnotenie, aj vzhľadom na to, že občas sa tvorcovia nechali uniesť bláznivosťou, ktorá zrejme mala byť vtipná, ale u mňa to príliš nefunguje. Na druhej strane fantáziu tvorcov treba obdivovať a ich umenie vykresliť svet nespútanej imaginácie predlohy Lewisa Carrolla si zaslúži uznanie - a po videní Burtonovej verzie som musel uznať, že je voči tvorcom tohto animovaného filmu nespravodlivé hádzať ich na jednu úroveň. Zaujímavé meno sa podpísalo pod scenár a z môjho pohľadu jeho najlepšiou časťou je podobenstvo o mrožovi. Hudba celkom funguje, réžia obstojná. Tak či onak sa musím priznať, že existujú celé húfy Disneyoviek, ktoré mám radšej a ktoré sú akosi schodnejšie pre diváka, ktorý sa pri nich chce najmä baviť - občas možno dojať - a nie byť bombardovaný podivnosťami. ()

Radek273

Možná že se tehdy v roce 51 dočkala disneyovská pohádka velkého ohlasu, ovšem v dnešním světle hrané podoby s Miou Wasikowskou vypadá spíš dosti směšně. Navíc je to taková potřeštěná směs chaosu a barev, což byla tehdy pro autory určitě velká výzva a pro diváky jistě obrovská změna, ale ve výsledků dá i těch "pouhých" 75 minut neuvěřitelně zabrat. Navíc tu není ani žádná pořádná písnička. Těžký, hodně těžký animák. ()

BrMikes

Já nevím proč ale Alenčin příběh mě nikdy moc nebral. A nezměnil to ani tenhle animák. Má bezesporu úžasnou animaci ale nic moc dalšího. Navíc tu stejně jako u Sněhurky mám problém s hlavní postavou. Sice jsou zde pasáže jako debatování s klikou, oslava nenarozenin nebo malování růží ale pro mě celkově slabší film nezachraňují. ()