Úspešný právnik Hank Palmer (Robert Downey Jr.) dostane správu o tom, že zomrela jeho matka. Z veľkomesta sa preto vracia po dlhej dobe naspäť domov, kde prežil detstvo a kde dodnes žije aj jeho odcudzený otec, dlhoročný malomestský sudca Joseph Palmer (Robert Duvall). Ten je podozrivý zo spáchania vraždy. Palmer sa rozhodne, že aj napriek komplikovanému vzťahu s otcom zistí pravdu a v priebehu pátrania obnovuje spojenie s rodinou, od ktorej pred rokmi odišiel. (TV Markíza)

JohnSmith

Opravdu moc pěkné, ale velice smutné drama z právnického prostředí v kombinaci s rodinným dramatem. Návrat syna na pohřeb matky a shledání s nenáviděným otcem, jedním dementním bratrem a druhým bratrem,kterému nechtěně zkazil život, to chce pevný nervy a Downey je vskutku má. ()

Pump

Je to pro mne rozporuplný film. Rodina a znovunastavení vztahů je velmi dobře zachyceno. Některé momenty mi přišli zcela zbytečné a stejně tak i některé postavy. Nechci být konkrétní, protože jde konec konců o velmi zdařilé rodinné drama, které si udrží vaši pozornost od začátku do konce. Robert Downey Jr. i Robert Duvall jsou naprosto úžasní a dokáží utáhnout celý film skoro sami. Také na sebe strhávají veškerou pozornost. Pravdou je, že některé scény byly pro mne na hranici přijatelného a tvůrci dle mého zbytečně mixovali ve snaze, získat něco, co měli asi pocit, že ztratili. Váhal jsem mezi 3-4*, nakonec dávám 4*. ()

VasaX

Nevím proč jsem měl zafixované, že The Judge má mrzké divácké hodnocení. O to více jsem byl překvapen, že to začalo šikovně a skončilo to taktéž velmi povedeně. Protože The Judge je prostě dobrý film. Trochu dlouhý, ale jeho plynutí to prostě tak nějak sedí, s RDJr., který hraje styl, co umí nejlíp, s pár variacemi, a Thortonem, který hraje to, co už hraje dlouho... a když si vzpomenu na Fargo (tv), tak je to (trochu bohužel) Malvo jak vyšitý, snad v jeho méně psychopatických začátcích.Tím ale výčet (více) známých tváří končí (A co Duvall, ty kosmopako, na toho jsi zapomněl?!? :-) ), což ale neznamená, že by tím končily i herecké kvality. Všichni na place se snaží, aby to fungovalo a film měl spíše decentní vyznění, takže křečovitého herectví se tu (naštěstí) moc nedočkáme. Ve výsledku je The Judge hodně pohodové "drama" (ono je to spíše jen lehké drama, vyvažované lehkým humorem, takže žádné okousané nehty ani slzavé údolí nejsou na pořadu dne), které se výborně hodí na nedělní odpoledne, pěkně po obědě, v klidu, s drinkem v ruce pozorovat Hanka, jak se jako velká ryba vrací do svého malého rodného rybníka. ()

hroubek

David Dobkin mě párkrát přesvědčil, že umí točit a tady se mu to povedlo znovu. Příběh sice není nejoriginálnější, ale to tady asi nikomu nevadí, jelikož záleží na provedení, které mě sedlo. Dobkin je spíše komediální režisér, ale jak je vidět, tak mu drama nedělá takový problém. Hodně se mi líbilo jakým způsobem je film natočený a prakticky jeho jediný výrazný nedostatek je ve stopáži a tempu filmu. Film by toho chtěl hodně moc říci, ale neustále skáče z místa na místo a díky tomu, některé věci nemůžou správně gradovat. Což mě mrzelo, jelikož to odnáší hlavně zápletka kolem lásky s dospívání, kterou hraje nádherná Vera Farmiga, která by si zasloužila mnohem více prostoru. Totéž bych mohl napsat o vztahu ke staršímu bratrovi v podání Vincenta D'Onofrio. Prakticky i Billy Bob Thornton je tady, tak trochu navíc. Robert Downey Jr. je tady opravdu dobrý a dost se mě líbila jeho civilní poloha, která sice místy připomíná jeho nejznámější roli, ale Downey dokazuje, že dokáže být i někým jiným a to se mi dost líbilo. Robert Duvall je tady velmi přesvědčivý a už chápu tu nominaci na cenu Akademie, jelikož si jí za svůj výkon zasloužil. Duvall svojí postavu prodává na výbornou a společně s Downey prodávají příběh otce a syna, který dokáže v určitých místech dojmout. A to není vůbec málo. Soudce není film bez chyb, jelikož jich má celkem dost, ale svým přístupem si mě získal a dost dobře mě bavil. ()

zdenny

Do tohoto filmu jsem Roberta Downey Jr. moc nemusel. Zde ale musím říct, že mi nevadil a byl mi i sympatický. Podle oficiálního textu distributora by si člověk mohl myslet, že se bude jednat převážně o soudní drama. Ano, nemalá část filmu se soudnímu líčení vskutku věnovala. Jenže já si myslím, že šlo především o vztahové drama. Konkrétně o vztah otce a syna, kteří se před lety nerozešli v dobrém. Vše kolem soudu je jen jakési pozadí celého toho dramatu. film to byl dobrý, ale bohužel mne na čtyři hvězdy neoslovil. ()

Timak

K tomuto filmu jsem přistupoval obezřetně. Po ne-příliš lichotivých recenzích jsem se trochu obával, jestli Robert dokáže ještě hrát něco jiného, než Iron Mana. No a byl jsem opravdu překvapen a ochromen úžasem. Robert Downey je prostě dobrý ve všem, kde hraje, ale kdo mě opravdu dostal do kolen, byl Robert Duvall. Tento herecký koncert jsem opravdu nečekal, a i když je to prvotřídní herec, tak tady prostě zahrál TOP. Výborně sekundovali Vincent a Vera - prostě dokonalý film. Možná jsem dnes prostě jen na měkko z toho, že jsem přišel o svého dědu, který trpěl posledním stádiem rakoviny, nebo možná jen proto, že jsem vlastně nikdy pořádně nepoznal svého otce a nebo možná nic z toho, protože chlapci to prostě rozehráli úžasně. Nemám dalších poznámek ... ()

Beatle

Upřímně mě baví, jak se polovina komentářů točí jen kolem toho, že Downey chce svého Oscara a že se snaží nebýt Iron Man. Očividně se lidé nedokáží sami odprostit od slaboduchého škatulkování, co? Na mě film zapůsobil hodně, byl vtipný, byl smutný, dramatický. Můj děda měl rakovinu, takže tak nějak možná více vnímám všechny ty scény o následcích chemoterapie, degradaci osobnosti...o zanechání odkazu. Tenhle film nebyl o soudech, o spravedlnosti. V tomhle smyslu byl extrémně předvídatelný. Ale konflikty hlavních protagonistů byly strhující a přestože jsem viděla několik Downeyho filmů, tak takhle si ho rozhodně nepamatuji. Nejspíš mu ta nálepka Iron Mana, kterou mu "milující" publikum neustále podstrkuje zůstane navždy. Ale respektuji to. Možná proto mohl Marvel stavět veškerou svou slávu na něm. Protože Downey není jen vosková figurína napumpovaných svalů, jako Kapitán Amerika. Dal Iron Manovi hloubku a smysl...takže...the heck...když to udělá lidem větší radost, měl by dostat Oscara za superhrdinu. My ostatní víme, že je v něm tedy rozhodně víc... ()

Brain-D

Downey Jr. si odskočil od Iron Mana natočit něco hlubšího a ono se to téměř daří. Rodinné drama o otci a synovi, kteří si k sobě hledají cestu mohlo být ještě více dotažené, ale i tak se jedná na nadprůměr a duo Duvall a Downey Jr. byli skvělý. ()

Kali4

Znám lidi, kteří jsou doslova alergičtí na mainstreamové dramedie, jež jak nejsilnějším hydraulickým lisem ždímají z diváků emoce. No, já mezi tyto dotyčné naštěstí nepatřím a kdo měl to štěstí vidět trailer, tušil, že kromě otřepané rodinné story se zápletkou jak z televizního seriálu bude (mimo jiné) také svědkem vynikajících hereckých výkonů. A ačkoli Mistr D'Onofrio nedostal příležitost předvést byť jedinou ze svých pověstných kreací a B.B. Thornton jako by se trochu nudil z nedostatku podnětného materiálu (a je i tak výborný!), stále zbývají pomilováníhodný Downey Jr., který opět hraje Iron Mana, a jako vždy efektivně úsporný Robert Duvall. A tihle dva by vytáhli i mnohem hůř napsaný film. Je jen škoda, že herci jsou nejsilnějším a vlastně i jediným trumfem tohoto příjemného, leč nepříliš ambiciózního snímku. ()

vyfuk

Jak vylíčit tento film? Musím začít tím, že jsem to pokládal, za další film, který mi zabije středeční odpoledne. Nakonec to trvalo skoro dva měsíce, jelikož někteří lidé jsou neschopní promítat některé film vícekrát než jednou za měsíc. Můj zájem se ztrojnásobil! Kdo si počká ten se dočká? Nepochybně! Film na mě celou dobu působil klidně a příběhově skvěle. Chvílemi to spíše připomíná kriminálku Miami. Celkově vzato jde o film, který mě velice příjemně překvapil a kladná ohodnocení si naprosto zaslouží. Poznámka pisatele: Když brečíš v kině, lidé si toho všímají! O rok později: V podstatě jsem věděl, že pro film mám nějakou jistou slabost, a že si druhé zhlédnutí užiji lépe než to prvé, ale toto jsem upřímně nečekal. V podstatě nebylo nic, co bych na tomto filmu vytknul. Nevěřil bych, že film, který už tak beru jako dokonalý se mohl hodit ještě na větší úroveň. Po roce a něco tohoto filmu venku už ho beru skoro jako srdcovou záležitost. ()

zigíš

je tak jednoduché sa do tohto typu filmu navážat, jak americký je a jak nám ty najamerickejšie z amerických hodnôt predhadzuje (!) ale ..u mna to funguje a byt tam viac záberov na americkú vlajku a viac patosu a klišé dám absolutórium (!) takto LEN slabých 80% :) P.S. inak skvostný casting silou (parnou minimálne) valcuje nezničitelný a nesmrtelný robert duvall !!! ()

svobik

Přehlídka nesympatických postav, které se neustále hádají, aby se pak k sobě zase vrátily a ... rozhádaly se znovu. Zbytečně nafouknutá stopáž skrz množství přebytečných charakterů, momenty v soudní síni jsou však výživné. 5/10 ()

Bagr_007

Jeden z mnoha cen chtivých filmů o hnusnosti stáří a komplikovaném vztahu mezi generacemi. Je to dobrý, ale těžko bych to někomu doporučil. A ten scénář není ničím výjimečný, ať si Downey říká, co chce. ()

kklepkaa

Tak tohle byla opravdu symfonie hlavních dvou protagonistů. Drama o vztahu umírajcího otce s nezdárným synem mě úplně dostalo. To, že se do toho zamíchalo soudní prostředí, byla už jen taková třešnička na dortu. ()

Styxos

Film, kde se setkává Tony Stark s Wilsonem Fiskem (Kingpinem) a dohlíží na ně právník dona Corleoneho. A je to parádní film. Jinak Downey excelentní a Duvall na svůj věk pořád válí. Už dlouho mě emocionálně nic tak moc nedostalo. ()

Pecival

Příjemní herci v průměrném soudním dramatu, který nijak závratně negraduje a nemá ten správný tah na bránu. A ani pořádný závěrečný proslov :) ()

jefff

Silný příběh, byť ne nijak originální. V Dobkinově režii a za hereckých super-výkonů Duvalla, Downeyho, ale i Boba Thortona je Soudce strhující, milým ale i drsným dramatem plným smíšených dojmů a pocitů. Hodně dobré! ()

netahlo

Hodne na city hrajici drama, kde soudni pripad slouzi jen jako kulisa na pozadi notne posramocenych rodinnych vztahu. Skvostne zahrane! Zejmena Robert Downey podal fakt famozni vykon! ()

herr_carter

Po lehčím váhání nakonec dávám zasloužených 5*. A neuděluji je ani tak za námět, příběh, režii (i když všechny tyto části jsou obsaženy nadstandardně). Hodnotím především a z větší části herecký supervýkon Roberta Duvalla, který mě svou zásadností, citlivostí a hloubkou totálně rozebral ještě více než dechberoucí výkon, který podal McConaughey v Klubu poslední naděje (což byl pro mě cca za posledních 10 let asi nejúžasnější individuální výkon). Oceňuju hlavně to, jakým způsobem nechal vykreslit svou složitou povahu a obdivuju to, jak se dokázal před filmovým divákem doslova "obnažit" a udělat ze sebe lidskou trosku - člověka nemocného, zatrpklého, naštvaného a smutného... Tak jako mnoho dalších filmových fanoušků jsem si původně myslel, že se většina děje bude odehrávat přímo v soudní síni a byl jsem přesvědčen, že se bude jednat o další z řady lehce nadprůměrných snímků ze soudního prostředí. O to více (a samozřejmě kladně) jsem byl překvapen zjištěním, že film je vlastně 80 % tvořen psychoanalýzou a rozborem jedné rodiny, skvělého vylíčení všech zúčastněných charakterů, ale především obtížným dialogem otce a syna.....syna, jež zůstal z určitých důvodů tak trochu zapovězen a zatracen a velice hrdého, až ješitného otce, který mu nemůže přijít na jméno = výsledkem je pak obsáhlé psychologické rodinné drama, kde výkony jednotlivců berou dech a já opravdu celou dobu věřil, že se jedná o rodinné příslušníky.....a opomenout nemohu ani miniroličku (ovšem zásadní a veledůležitou) žalobce v podání B.B.Thorntona - byť se na plátně objevuje dohromady asi jenom 20 minut, jeho role je stěžejní a málo soudobých herců by zahrála takto chladně, inteligentně a vypočítavě, jako právě on...Soudce je prostě originálně postavený, lidský a emočně hodně silný film, který jistě ocení každý fanoušek kvalitní kinematografie............................ moje hodnocení = 9 z 10. ()

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

Komedii Santa je úchyl! čeká pokračování

31.10.2015

Billy Bob Thornton se momentálně vůbec nefláká. Loni se objevil v Downeyho Soudci nebo v seriálovém Fargu a letos se po Vincentově světě zastaví ještě v kriminálce London Fields a politickém dramatu… (viac)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr